Sada je: uto 14 svi, 2024 7:18 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ? 

Borg opet ili Ne
Da..naravno 19%  19%  [ 4 ]
Da..ali samo ako ce opet bit nemilosrdan i tajanstven 43%  43%  [ 9 ]
Mozda jos jednom ili dva puta 14%  14%  [ 3 ]
Ne..nikako vec je izlizan 24%  24%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 21

 Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ? 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
 Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Ovu temu otvaram zbog poznatog kraja voyagera koji je sam po sebi kontradikcija ..jer nikad spektakularnijeg borga se nije nikad lakse pobijedilo i samim time mu oduzelo moc i one ostre zube koje je imao nekada ..sad da ne raspravljamo o tome sta je krivo a sta ne ..postavit cu ono najbitnije pitanje .. a to je zelimo li mi u doba nove tehnike i jacih grafickih mogucnosti ..nekog novog strasnijeg borga ponovno u seriji ..dal je to uopce realno ili nije ?

Jer unatoc svim nedostatcima borg je usao u pop kulturu ..asimilacija je rijec koja se cesto koristi kad su u pitanju negiranja neicijih kultura i slicno a izraz borg je postao sinonim za jednoumlje 8) :startrek008:
Treba li nam uopce opet borg u star treku ..dal je on postao izlizan ..dal vise nije ili je jos uvijek ..ultimativni SF neprijatelj :?:

slika

_________________
Surviving the new decade


sub 20 ožu, 2010 3:13 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
asimilacija je rijec koja je postojala i prije star treka ..od kada je snimljen TNG i borg uveden u pricu rijec obicno asociraju uz borga ..proces kad jedna kultura izumre ili se smanji pod utjecajem vece 8)

_________________
Surviving the new decade


sub 20 ožu, 2010 3:27 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Ja mislim da je Borg već izlizan, a nakon masakra koji mu je priređen u VOY-u, više ih nitko ne bi mogao shvatiti ozbiljno...


sub 20 ožu, 2010 10:05 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Voyager je izmasakrirao koncept Borga, u Enterpriseu je također prikazan dosta traljavo, iako se radi o jednoj epki, no šta je tu je.

Budući da je došlo do reseta kanona, Borg bi također morao biti resetiran; a ako uzmemo u obzir da je ENT jedini preživio taj reboot, za očekivati je da će se Borg pojaviti u eventualnoj novoj seriji/filmu, samo ne kod ovog mlađahnog Kirka, već 100 godina u budućnosti.

Da, htio bih Borgove naravno, volim Borgove kao ideju, volim tjeskobnu i sterilnu atmosferu koja prevladava kod njih; no ne volim kako su osakaćeni kroz scenarij u razmjerno malenom broju epizoda; stoga mislim da zaslužuju drugu priliku.


sub 20 ožu, 2010 1:44 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
shirajzl je napisao/la:
Ja mislim da je Borg već izlizan, a nakon masakra koji mu je priređen u VOY-u, više ih nitko ne bi mogao shvatiti ozbiljno...


Ja se generalno slazem s mikijem ali se bojim da je tvoj citirani post istina i da ga je voyager izlizao i masakrira do kraja :|
Ta endgame epizoda je jednostavno trebala zavrsit drukcije ..tako da je voyager pobiga a borg osta nedirnut jer ovo je lose ..cak mozda bolje da uopce nije bilo borga na kraju voyagera :|

_________________
Surviving the new decade


sub 20 ožu, 2010 1:51 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Pa čak u Enterpriseu Borg i nije bio toliko izmasakriran.
Točnije u ENT-u su bili limitirani s onim što je do tada viđeno i prema tome su morali vodit priču u vezi Borga.
A mišljenja sam da su to savršeno odradili s obzirom na limitiranost. Napokon smo saznali kako je Borg u 24. st. znao za čovječanstvo te kako su Hansenovi znali za Borga prije Picardovog prvog kontakta s njima...
Tako da nemam nikakvih zamjerki za Borga u Ent-u.

A sad, Borg u novim filmovima ili serijama... pa volio bi, zašto ne... samo pitanje je dali će se u ovom novom vremenskom pravcu držati samo Kirka ili će preči i na 24.st.

_________________
Image


sub 20 ožu, 2010 1:57 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Ja sam osobno bio ugodno iznenađen epizodom "Regeneration," baš zato jer je (dobrim dijelom) očuvala kontinuitet, umjesto da ga ruši.

Ipak ispada malo glupo da Picard i ekipa ne znaju ništa o Borgu u epizodi "Q who," jer ako uzmemo u obzir kraj "Regenerationa" (Borg pošalje signal u u Delta kvadrant), onda bi bilo logično da Starfleet zna za potencijalnu prijetnju.

OK, dvjesto godina je puno vremena za čuvanje neke informacije, ali ova je ipak dramatično važna. Uostalom, bilo bi logično da se o tom Archerovom susretu s "nepoznatom prijetnjom iz Delta kvadranta" govori i na satovima povijesti na Starfleet Akademiji, ne?

Anyhow, još jedan argument u prilog teoriji da je u "First Contactu" stvoren alternativni timeline, te da je ENT dio njega, a ne onog izvornog.

Što se novih filmova tiče, ja bih ipak da oni budu što originalniji. Borg je (nažalost, Voyagerovom krivicom) totalno isfuran i mislim da je većini ljudi dopizdio.


sub 20 ožu, 2010 3:34 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Neznam Oz onda je cijeli TNG alternativni svemir TNG filmovima jer u TNG filmovima ENT E stvara novi svemir to jest novu realnost :-k

_________________
Surviving the new decade


sub 20 ožu, 2010 4:42 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
captain je napisao/la:
Neznam Oz onda je cijeli TNG alternativni svemir TNG filmovima jer u TNG filmovima ENT E stvara novi svemir to jest novur realnost :-k

Hm...

Gledaj... Događaji u filmu "First contact" (koji su se dogodili u 21. stoljeću) sigurno su promijenili tijek povijesti, barem minimalno. Zdrav razum kaže da 24. stoljeće ne može biti 100% isto nakon što su Borg i Picard kontaminirali vremenski pravac.

Zar je teško za zamisliti da su u trenutku Enterpriseovog i Borgovog ulaska u onaj vremenski vrtlog nastale dvije vremenske linije - nova (u koju se Picard vraća na kraju filma, a u kojoj se zbiva čitav ENT, sa Xindi krizom itd.), te stara (originalna) u kojoj su borgovska sfera i Enterprise nestali u vrtlogu i nitko ih više nikad nije vidio?

Sve ove teorije padaju u vodu ako u obzir uzmemo predestinacijski paradoks, no meni je on sam po sebi priča za malu djecu...

BTW, prije nego netko kaže "Sedma o njemu priča u Voyageru, pa je on onda realna opcija," uzmite u obzir da je prosječan Trekkie vrlo vjerojatno barem 20% inteligentniji od prosječnog holivudskog scenarista...


sub 20 ožu, 2010 5:05 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Da naravno ..

_________________
Image


ned 21 ožu, 2010 2:38 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Borg je i previše isforsan tokom Voyagera, kao što se je već pisalo, totalno se razvodnio i demistificirao od onog borga koji je bio u TNGu od BOTW nadalje...

S jedne strane bilo bi fora vidjeti kako bi borg izgledao u rebootanom treku, ali s druge strane to bi još više razvodnilo ali i zakompliciralo sitaciju, raspravljali bi o 2 različite vrste Borga...

Možda bi bilo zanimljivo da jedan od novih filmova bude posvećen Borgu, ali da se ta prijetnja rješi unutar tog filma (ionako je Borg u 23. stoljeću bio slabiji nego u 24., a Federacijska tehnologija je prikazana kao naprednija u novom naprema starom treku.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 21 ožu, 2010 3:56 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Ja mislim da je jedan od nacina spasavanja borga ..to da se on prikaze ali vrlo rijetko ..znaci ako ce bit u novoj seriji neka naprave 4 ili 5 vrhunskih epizoda s borgom i nista vise ..mozda cak i manje epizoda ..ali da budu bas prave i da to nebude tek reda radi ..nego bas poput prvih epizoda ..ona prava stvar :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


ned 21 ožu, 2010 4:16 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Hehe, sad ja mogu pisati prvo da se slažem da je Voyager previše izlizao i isfurao Borga, Borg je postao kao dobar dan, svakodnevica... Na kraju su ga tako i slomili, uništili (u smislu da više nema nekog pretjeranog potencijala za daljnju upotrebu :mrgreen: ).

S druge strane, treba vidjeti kamo će franšiza dalje ići? Ako će to biti rebootani svemir kao što je Miki već spomenuo, ima smisla da rebootaju i Borga. Opet ovisi kakva bi se serija snimala, u koje bi se razdoblje smjestila...

Osobno ne bi imao išta protiv da vrate Borga, ali i da to bude pravi Borg, a ne kao u Voyageru u kojem Katica sladi kavu sa Borg kockama...

Na kraju se još moram složiti sa zadnjim captainovim postom, treba ih što manje koristiti. Možda čak prvu sezonu, dvije ih ni ne spominjati, a onda polako uvesti sa nekim odličnim, pravim epizodama kao što captain kaže. :)

_________________
slika


ned 21 ožu, 2010 5:27 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Sad si mi pogodia misao :thumbs2:

Borg je vrsta koja nije za stalno koristenje a to znaci ako ce ih bit u drugoj sezoni u dvije ili tri epizode ..onda ih nesmije bit sve do kraja pete sezone ..barem da bude jedna cila sezona bez borga a onda dvije vrhunske epizode s borgom i to je to :thumbs2:

Druga je prica sa vrstama poput dominija koje poznaju politiku i koje se treba koristit vise puta ..cak mogu rec da je savrsen primjer za koristenje borga ..zapravo Q ..kojeg nije nikad bilo previse ..to jest nije ga bilo vise od jednom po sezoni a za borga je mozda i to cak previse :|

U voyageru su koristeni u priko deset epizoda a to je previse ..a od tih epizoda je samo scorpion vrhunski ..znaci kad borg napada onda to mora bit pravi show i uzitak za gledanje ali se treba dozirat na malene kolicine 8) :startrek008:

_________________
Surviving the new decade


ned 21 ožu, 2010 6:50 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Zelimo li borga u nekoj od novih serija ili filmova ?
Točno tako. No često pojavljivanje Borgova ima i svoje prednosti; u Voyageru vidimo njihovu hijerarhiju i ustroj: postoji kraljica, postoje taktičke radilice, postoje mehaničari i oni koji liječe, postoje taktičke kocke, izviđačke sfere, kraljičina piramida, i onaj megalopolis koji pluta u svemiru; no vidjeli smo i njihove slabosti što je u biti ono što ih je uništilo kao misterij.

Sad mi pada jedna bizarna ideja, i znate kako ne volim epizode sa vremenskim paradoksima i predodređenostima; no možda bi bilo zgodno da u eventualnom rebootu Treka u vidu nove serije, te u jednoj od tih rijetkih epki sa Borgom, bude jedna (ili to be continued) epizoda u kojoj posada zapne u prošlosti, u Delta kvadrantu, i aktivno svjedoči nastajanju Borga, ili još bolje; da nenamjerno utječe na nastajanje kolektiva. :shock: Pritom ne bi znali što su učinili, jer su našli način kako se vratiti kući u svoje vrijeme. No Borg bi ostao.

Eto, jedna takva epka bi bila kult.


ned 21 ožu, 2010 10:13 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan