Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:41 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra 
Autor/ica Poruka
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Kao što smo vidjeli u filmu, ljudi su se ujedinili kad su shvatili da nisu sami u svemiru. Međutim, je li to dobro?
Kako upravljati cijelim planetom? Kad sam bila gledala film, nisam se mogla ne sjetiti Aristotela i njegove tvrdnje da država ne smije biti ni premala ni prevelika.
Većina drugih vrsta također planetom ili čak više njih upravlja direktno, bez podjele na države.
Što vi mislite, može li to funkcionirati?

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sri 11 vel, 2009 12:04 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Pro je to sta smo zajedno jaci a kontra je to sto polagano neke manje kulture mogu izgubit identitet
U principu svijet bi vec i danas mogao bit ujedinjen da nije nekakvih prljavih interesnih skupina i radikalnih pokreta unutar tog svijeta :|

_________________
Surviving the new decade


sri 11 vel, 2009 12:07 am
Profil
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
ne znam ljudi ce uvjek biti stavovima i razmisljanjima razliciti te je jako tesko danasnjim ljudima opcenito funkcionirati u zajednicama.a sad ne znam u buducnosti se moze sve promjeniti mozda ljudi postanu otvoreniji i liberalniji a i vjerujem u to da bi se moglo dogoditi jer su ljudi kak su tisucljeca,stoljeca itd.polako isla postajali sve svjesniji svega kaj nas okruzuje i ucili su ne osudivati nepoznato i ljudi su liberalniji danas nego prije neznam 50 i manje godina samo,no taj proces traje.

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


sri 11 vel, 2009 12:08 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
captain je napisao/la:
Pro je to sta smo zajedno jaci a kontra je to sto polagano neke manje kulture mogu izgubit identitet
U principu svijet bi vec i danas mogao bit ujedinjen da nije nekakvih prljavih interesnih skupina i radikalnih pokreta unutar tog svijeta :|



Gle moje stajaliste da svijet ide prema ujedinjenju ,ali to ide polako kroz silovit otpor .
Zasto je to tako naime proces koji nazivamo globalizacije ide tako da bogati budu bogatiji ,a siromasni jos siromasniji .
Sad ovo gospodarska kriza je bas zbog tog procesa postala globalna .
I ta vrsta globalizacije takve je propala ,sad je nada na Obami da ce pokrenut nova ali sa obrnutom spicom .

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 12:15 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Svijet se polagano ujedinjuje radi samo jedne stvari... a to je kontrola.
Jer kako češ bolje kontrolirat što više nego da je sve pod jednom durustikcijom.

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 12:28 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Dok se svijet ujedini , puno ce ljudi umrijet ili bit gladni , nekako mi je krvavo to ujedinjavanje :(

_________________
Surviving the new decade


sri 11 vel, 2009 12:33 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Definitivno sam ZA ujedinjenje Svijeta (ipak su to i Trek ideali :) )

Ali trenutačno mislim da Svijet nije spreman za to, baš kako su i neki spomenuli, lakše je kontrolirati jednu "državu" nego njih 100, ima previše onih koji bi to iskoristili za svoje sebične ciljeve, ljudi nisu na toj duhovnoj razini da to mogu normalno prihvatiti.
Mislim da se i nekima od nas ne bi sviđalo da prestanemo biti Hrvati, Srbi, Ameri, Iranci, Židovi... nego da budemo jednostavno Ljudi, eventualno s pripadnosti tipa "dolazim iz tog dijela Svijeta, tamo sam odrastao" :|

Ipak je u Trek Svijetu trebalo prvo doći do nuklearnog rata i skoro pa uništenja ljudi, pa da dođemo k sebi,nadam se da to neće biti potrebno i u stvarnosti [-o< :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 11 vel, 2009 12:41 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
A mislim ono što je spasilo čovječanstvo u Star Treku je prvi kontakt s Vulkancima. U stvarnom svijetu bi se isto trebao dogodit neki revolucionarni događaj inače sumnjam da išta postoji u čemu bi svi bili složni. Naposljetku ne mogu se članice unutar EU dogovorit oko nekih najosnovnijih stvari... a kako bi se onda tek cijeli svijet mogao oko nečega dogovorit ili složit... Mislim neki i dan danas ne žele priznat da su svijet već odavno zahvatile klimatske promjene...

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 1:19 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Ljudi će se ujedinit samo ako budu razmišljali slično, inače uvijek će bit sukoba.


sri 11 vel, 2009 1:28 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
RAI'TARA je napisao/la:
Ljudi će se ujedinit samo ako budu razmišljali slično, inače uvijek će bit sukoba.

A moći ćemo reči da se taj dan približio onda kad ćemo čuti da su se Američki predsjednik i recimo Iranski predsjednik oko nečeg važnog složili.
Sve dok se to ne dogodi neće biti promjena nabolje u svijetu...

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 1:31 pm
Profil
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Ja imam neki osjećaj da će se svijet jedino spojit ako budu mali neki zajednicki interes.... Jedino ako budemo na rubu neke krize koja pogada sve nas...svijet će se morati spojit da preživi... kad se to jednom dogodi....mislim da cemo moci započeti osvarivati i trek ideale i ideje....

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


sri 11 vel, 2009 1:36 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Suikotreki je napisao/la:
A mislim ono što je spasilo čovječanstvo u Star Treku je prvi kontakt s Vulkancima. U stvarnom svijetu bi se isto trebao dogodit neki revolucionarni događaj inače sumnjam da išta postoji u čemu bi svi bili složni.
First contact i suradnja s Vulkancima je definitivno pomogla, iako kasnije (u doba Enterprisea) su ih Vulkanci i dosta kočili (ponekad s razlogom, ponekad bez)

Svijetu bi trebao prvo neki ekstreman događaj da se uopće i okrenu više istraživanju Svemira i smišljanje nekakvog FTL pogona - danas se radi situacije u Svijetu - kriza, terorizma i nedosta hladnog rata koji je i doveo do Svemirske utrke prije par desetljeća - uglavnom smanjuje proračun za takvu vrstu istraživanja, najviše u SADu, čini mi se manje u Europi, a naglo raste možda samo u Kini?)

Primjer totalno ekstremnog događaja koji će sve skupa promjeniti bi recimo bio kao u špijunskoj holodeck simulaciji u epizodi "Our Man Bashir" (koja će se emitirati noćas :) )
Naravno takva promjena ne vjerujem da bi bila bas pozitivna :thumbs3:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 11 vel, 2009 1:39 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
dašo je napisao/la:
Ja imam neki osjećaj da će se svijet jedino spojit ako budu mali neki zajednicki interes.... Jedino ako budemo na rubu neke krize koja pogada sve nas...svijet će se morati spojit da preživi... kad se to jednom dogodi....mislim da cemo moci započeti osvarivati i trek ideale i ideje....

Pa kad pogledamo uvijek jedino u filmovima katastrofe poput Armagedona, Dan Nezavisnosti i takvih sličnih filmova možemo vidjet da je cijeli svijet složan, da svi rade kako bi ostarili zajednički cilj a to je preživljavanje, (ok naravno u takvim filmovima su Amerikanci ti koji uvijek spase čovječanstvo... ali to je razumljivo zašto je to tako i taj dio možemo ignorirat).
No ono što je žalosno mislim da bi to bila jedina situacija u kojoj bi cijeli svijet bio ujedinjen.

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 1:42 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Suikotreki je napisao/la:
Pa kad pogledamo uvijek jedino u filmovima katastrofe poput Armagedona, Dan Nezavisnosti i takvih sličnih filmova možemo vidjet da je cijeli svijet složan, da svi rade kako bi ostarili zajednički cilj a to je preživljavanje
No ono što je žalosno mislim da bi to bila jedina situacija u kojoj bi cijeli svijet bio ujedinjen.
Nažalost to je istina.

Kao što je gore pisano - i za polagano uništenje Svijeta zbog uništenja ozona, okoliša i sl. se oni koji mogu nešto promjeniti neće toliko brinuti sve dok to počne jako utjecati na sve, a ne samo siromašne.
Još postoje skupine koje čak smatraju da je globalno zatopljenje samo od prirodnih uzroka :roll: (mogu pretpostaviti tko im s time puni glavu)

Tek kad bi došli do ruba uništenja, bi išli raditi brze rezove, a ne samo kozmetičke promjene.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 11 vel, 2009 1:49 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Ujedinjeno čovječanstvo - pro et contra
Cvicek je napisao/la:
First contact i suradnja s Vulkancima je definitivno pomogla, iako kasnije (u doba Enterprisea) su ih Vulkanci i dosta kočili (ponekad s razlogom, ponekad bez)

Ali zanimljivo je to što su i kasnije ljudi ostali ujedinjeni djelomice opet zbog Vulkanaca, i to upravo zbog tog kočenja u razvoju putovanja svemirom...
tj. masovni antisementizam mogli bi smo reći prema Vulkancima.

Cvicek je napisao/la:
Svijetu bi trebao prvo neki ekstreman događaj da se uopće i okrenu više istraživanju Svemira i smišljanje nekakvog FTL pogona - danas se radi situacije u Svijetu - kriza, terorizma i nedosta hladnog rata koji je i doveo do Svemirske utrke prije par desetljeća - uglavnom smanjuje proračun za takvu vrstu istraživanja, najviše u SADu, čini mi se manje u Europi, a naglo raste možda samo u Kini?)

A po mom mišljenju se smanjuje upravo zato što nije isplatljivo istraživati svemir. Nema profita u tome, nisu pronađeni planeti s potrebnim sirovinama ili čak i da jesu nisu pronađene mogučnosti kako doći do tamo.
Sve dok zapad može crpiti i iskorištavati one sirovine koje se nalaze na Zemlji neće biti potrebno ulagati u istraživanje svemira. No onog trenutka kad više gotovo ništa na Zemlji neće ostat što će se moći iskorištavat, možemo biti sigurni da će se ulagat veliki napori u nove izvore energije ili nova nabavišta energije i sirovina... pa makar to bilo i u svemiru...

Cvicek je napisao/la:
Primjer totalno ekstremnog događaja koji će sve skupa promjeniti bi recimo bio kao u špijunskoj holodeck simulaciji u epizodi "Our Man Bashir" (koja će se emitirati noćas :) )
Naravno takva promjena ne vjerujem da bi bila bas pozitivna :thumbs3:


Još jedan odličan nastavak koji nesmijem propustit. I zadnja tri dana samo dobri nastavci. 8)

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 1:55 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan