Sada je: pet 29 ožu, 2024 9:04 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Carstvo protiv Federacije 
Autor/ica Poruka
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Carstvo je jače od federacije, ali propalo je zbog Spocka, koji je Carstvo pokušao pretvorit u federaciju.

Da nije bilo tog pokušaja u 23. stoljeću u 24. stoljeću carstvo bi bilo naprednije od federacije.
:)


sri 11 vel, 2009 10:26 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Carstvo protiv Federacije
RAI'TARA je napisao/la:
Carstvo je jače od federacije, ali propalo je zbog Spocka, koji je Carstvo pokušao pretvorit u federaciju.

Da nije bilo tog pokušaja u 23. stoljeću u 24. stoljeću carstvo bi bilo naprednije od federacije.
:)

Moguće... naposljetku Carstvo se istodobno ravnopravno borilo i protiv Romulanaca, Klingonaca i Kardasijanaca dok bi Federaciji samo jedna od tih cvilizacvija bila dostojan protivnik... možda izuzet Kardasijanaca, jer mi oni izgledaju da i imaju daleko najslabiju flotu.

_________________
Image


sri 11 vel, 2009 11:18 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Suikotreki je napisao/la:
Moguće... naposljetku Carstvo se istodobno ravnopravno borilo i protiv Romulanaca, Klingonaca i Kardasijanaca
Od kuda ti podatak da se je Carstvo borilo protiv Romulanaca, mislio sam da se oni spominju samo u nedavnoj DS9 mirror epizodi, i to samo spominju....
Tak da nisam siguran da li ti tvrdnja drži vodu?

Ja sam dojma da je carstvo bilo puno unutrašnjih i vanjskih neprijatelja i da je više resursa koristilo da drži pokorene teritorije nego za daljnju ekspanziju, slično kao Kardasijanci u primarnom universeu....

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 11 vel, 2009 1:02 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Carstvo protiv Federacije
U 23. stoljeću carstvo je bilo razvijenije i moćnije od Federacije. :)


sri 11 vel, 2009 1:08 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Carstvo protiv Federacije
U Federaciji dakako, kao i većina ostalih. Tko bi mijenjao lagodan i relativno miran život za ono što se sve događa u Carstvu?

Iako je istina da Carstvo ima bolje krojače... :mrgreen:

_________________
slika


sri 25 vel, 2009 3:51 am
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Cvicek je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Moguće... naposljetku Carstvo se istodobno ravnopravno borilo i protiv Romulanaca, Klingonaca i Kardasijanaca
Od kuda ti podatak da se je Carstvo borilo protiv Romulanaca, mislio sam da se oni spominju samo u nedavnoj DS9 mirror epizodi, i to samo spominju....
Tak da nisam siguran da li ti tvrdnja drži vodu?

Ja sam dojma da je carstvo bilo puno unutrašnjih i vanjskih neprijatelja i da je više resursa koristilo da drži pokorene teritorije nego za daljnju ekspanziju, slično kao Kardasijanci u primarnom universeu....

Pa spominju se u par ne kanon sadržaja... a najveći od svih je upravo igra za PS2 Star Trek Shattered Universe.

_________________
Image


sri 25 vel, 2009 11:50 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Carstvo protiv Federacije
S obzirom da ni ja ni ti ne priznajemo fan fic u kanon, to je nebitno.... bitno je da u kanonu nikada nije rečeno skoro ništa o mirror Romunalcima... ostalo su samo nagađanja :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 25 vel, 2009 11:52 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Cvicek je napisao/la:
S obzirom da ni ja ni ti ne priznajemo fan fic u kanon, to je nebitno.... bitno je da u kanonu nikada nije rečeno skoro ništa o mirror Romunalcima... ostalo su samo nagađanja :mrgreen:

Ovaj... da... naravno. :mrgreen:

_________________
Image


sri 25 vel, 2009 12:07 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Ja nemam ništa protiv nagađanja :mrgreen:

I kakvu ulogu igraju Romulanci u igrici?
Što se mene tiče, može ispasti i da su oni mirror verzija Federacije :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 25 vel, 2009 12:10 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Cvicek je napisao/la:
Ja nemam ništa protiv nagađanja :mrgreen:

I kakvu ulogu igraju Romulanci u igrici?
Što se mene tiče, može ispasti i da su oni mirror verzija Federacije :)

Pa u igrici ti Mirror Sulu i njegov Excelsior i "naš" Sulu i njegov Excelsior zamjene svemire... prolaskom kroz neki Janus Vortex.
Cilj igre je doći do istog takvog vorteksa koji se nalazi u Tollianskom dijelu svemira. Pritom se Excelsior i njegovi fighteri (umjesto shatlova) bore protiv Terran Empire-a, sa Comanderom Chekovom i ISS Enterprise-om u zapovjedništvu...U to vrijeme je Terran Empire bilo toliko jako da je s Doomsday machine-om išao uništiti Qo'noS. Nakon što je Excelsior spasio Klingonce i zaustavio Planet killer Excelsior je sklopio savezništvo s Klingon alliance(mirror verzija od Klingon Empire-a... zato se kasnije i zove Klingon-Cardasian alliance), te su se zajedno uputili prema Romulan Republic-u (mirror verzija Romulan Empire-a).
Kad su ušli u Romulanski svemir imali su što vidjeti. Groblje Terranskih brodova koji su prije još pokušavali zauzeti Romulance. U međuvremenu je ogromni jednostanični organizam napao svemir Romulanaca... te je uz pomoć Excelsiora uništen. Nakon toga i Romulanci su sklopili savez s Excelsiorom. Nakon tog ulazimo u Tollianski svemir te vidimo kako je Chekov zarobljen od strane Tollianaca. Nakon što ga spasimo vidimo dosta sličan govor između Chekova i Sulua kao u nastavku "Mirror Mirror" između Kirka i Spocka. Te nakon toga Sulu i Chekov zajedno odu do Ultima vortexa.
U završnoj misiji ( i dobrano najtežoj) se boriš protiv mirror Sulua (koji je tulumario po "našem" svemiru.

Ugavnom odlična igra s zanimljivom radnjom i s nekih 30-ak Terranskih, Klingonskih, Romulanskih, Orionskih i Tollianskih brodova i fightera (s kojima i ti možeš igrati). Tako da bi ovu igru svakome preporučio...

_________________
Image


sri 25 vel, 2009 12:40 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Ide Ent teranski u rat na zvucnicima ,
http://www.youtube.com/watch?v=Pj1eH0U5 ... re=related
da im dize moral ,svi pod opijatima raznim da dobiju snagu
neprijatelji bi bjezali od njih 8)

_________________
Image


ned 01 ožu, 2009 5:22 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Carstvo protiv Federacije
Brodovi carstva bi bili iskljucivo ratni pa iako je i naucni brod :mrgreen:

Carstvo mora silom da zadrzi sve svetove a to se jednostavno resava unistis flote ostalih vrsta i unistis jedno 3/4 svake planete (pretvoris je u pustos) :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen:
ili jos bolje izvis planet cracking (proces gde ogroman brod doslovno kida planetu parce po parce i korsiti citavu planetu kao izvor resursa,mozete samo da zamilsite velicinu i brojnost brodova koje bi to carstvo imalo + da je svaki mali brod drone )
I svaki pokusaj pobune da se sanira odmah :mrgreen:
Jednostavno u carskoj floti vlada red i disciplina ali ne federacijski nacin vec na klasicno vojni nacin :mrgreen:

Budicnost: No problemo...
Takvo carstvo nebi se nikad raspalo a u svakoj godini postalo bi se sve jace i jace koristice znanje iz pokorenih svetova :D
TAKO FUNCIONISE JAKO CARSTVO!

Postoje noralno i "blaza" carstva ali opstanak istih je pod znakom ? osim u slucaju da im naziv Carsvo sluzi samo kao ukras sa kojem se ta vrsta kiti..ali u slucaji ST.. Federacija je jaca :mrgreen: :sesir2:



PS: Verujem da ce ovaj post izazvati reakcije ali ja sam vam dao jedan primer kako funconise dobro i organizovano carstvo.
U carstvu vazi..Mi smo Ljudi.. ostali nisu bitni... :mrgreen:
Jos ako se napalimo da smo Bozija stvorenja kuku....tek tada ostale vrste nece biti bitne vec cemo ih gledati kao neke monstrume ili nakaze a da smo samo mi u centru paznje i da se citav citaj svemir vrti oko nas kao sto dan danas i mislimo (cast manjini :sesir2: )

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 18 sij, 2012 1:50 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan