Sada je: ned 28 tra, 2024 3:10 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Najzanimljivija rasa u DS9-u? 

Najzanimljivija rasa je:
Bajoranci 7%  7%  [ 4 ]
Breeni 9%  9%  [ 5 ]
Bolijanci 2%  2%  [ 1 ]
Ferengiji 6%  6%  [ 3 ]
Kardasijanci 17%  17%  [ 9 ]
Trillovi 15%  15%  [ 8 ]
Jem'Hadari 4%  4%  [ 2 ]
Osnivači 20%  20%  [ 11 ]
Vorte 7%  7%  [ 4 ]
Wadiji 0%  0%  [ 0 ]
Klingonci 9%  9%  [ 5 ]
Romulanci 4%  4%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 54

 Najzanimljivija rasa u DS9-u? 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
 Najzanimljivija rasa u DS9-u?
...bira se najzanimljivija rasa na DS9 postaji...
...puno je rasa prošlo kroz serijal i ostavilo svoj trag...
...tko vam je po svojim vanjskim ili nekim drugim karakteristikama najzanimljiviji... ?
(možete glasati za 2 rase)


BAJORANCI
Bajoranci su kao vrsta vrlo slična ljudima. Bajoranska kultura je jedna od najstarijih u cijelom alfa kvadrantu. Njihova civilizacija postoji već pola milijuna godina. Vrlo religiozni, štuju bića znana kao Proroci.


BREENI
Vrlo mistična vrsta alfa kvadranta
Poznato je to da žive na matičnom planetu na kojem su nevjerojatno niske temperature te su se evolucijom prilagodili tome.
Imaju jedinstvenu fiziologiju, no spadaju u humanoidni oblik živog bića.


BOLIJANCI
Bolijanci su vrsta porijeklom sa planeta Bolarus IX. Osnovna obilježja bolijanske fiziologije su plava koža i greben koji im dijeli lice na dva dijela.
Bolijanci su miroljubivo društvo i Federaciji su pristupili tek 2320. i od tada ih jako mali broj služi u Zvjezdanoj floti, s druge strane kako su izuzetno sposobni diplomati vrlo su česti u diplomatskim misijama diljem poznatog svemira. No najvažniji doprinos Bolijanaca Federaciji nisu njihove vojne i diplomatske vještine nego njihov trgovačka i bankarska sposobnost. Bolijanska banka i burza su najveće financijske institucije u Federaciji, a njihov značaj i utjecaj je jedan od najvećih u Alfa i Beta kvadrantu.



FERENGIJI
Trenutačno stanje Ferengijske kulture je započeto pred nekih deset tisuća godina kada je Veliki Nagus Gint došao na vlast. Napisao je svih 285 Ferengijskih pravila stjecanja - kodeks časti po kojem se od svih muških pripadnika te vrste očekuje da žive i da ga upamte još u vrlo ranoj dobi. Odnose se kako i samo ime govori na osobno stjecanje bogatstva u obliku latinuma.



KARDASIJANCI
Vrsta lako prepoznatljiva po neobičnom vratu i koži (koja je na nekim dijelovima pokrivena ljuskama tako da izgledaju poput reptila). Kardasijanci vole prostore sa više vlage i višom temperaturom nego ljudi, no bez problema mogu živjeti i u ljudskom okolišu.


TRILLOVI
Na matičnom planetu Trilla su se razvile dvije inteligentne vrste - domaćini i simbionti. Simbionti su crvolika stvorenja koja žive vrlo dugo te imaju vrlo visoku razinu inteligencije, dok su domaćini humanoidi. Domaćini i simbionti su razvili mogućnost međusobnog živčanog povezivanja.



JEM'HADARI
Genetskom manipulacijom stvoreni su Jem'Hadari, ratnici kojima je jedini cilj služiti svojim stvoriteljima. Njihova fanatičnost ide toliko daleko da će svoj život bez razmišljanja dati za obranu Dominija i Osnivača koje smatraju bogovima. Većina ih uopće nikada nije vidjela Osnivača. Glavni cilj im je pobjeda u čast Dominija, sve ostalo jednostavno nije prihvatljivo


OSNIVAČI
Osnivači (Mjenjolici, Founderi) su nehumanoidna vrsta koja može mijenjati oblik i fizikalna svojstva po želji. Osnovni oblik a ujedno i oblik u kojem se najugodnije osjećaju je u stanju viskozne tekućine. U stanju su mijenjati ne samo oblik, već i masu, veličinu, boju, mogu postati i izmaglica, pa čak i vatra



VORTE
Kao vrsta, Vorte nisu proizvod evolucije nego su, kao i Jem'Hadari, proizvod genetskog inženjeringa.
Vorte su jedna od važnijih vrsta Dominija, takoreći odmah iza Osnivača. Kao i Jem'Hadari, Vorte su podređene Osnivačima koje smatraju bogovima. Njihova uloga u Dominiju je višestruka i mogu se naći u raznim ulogama. Osnivači često koriste Vorte na čelnim mjestima. Obično imaju ulogu ambasadora, pregovarača i zapovjednika.


WADIJI
Wadiji su visoki humanoidi sa jedinstvenim šarama na čelu. Ova vrsta je fascinirana raznim igrama na sreću i klađenjem. Tehnološki, imaju manje razvijene brodove. Međutim, njihova hologramska i transporterska tehnologija je jedna od boljih. Holograme i transportere koriste isključivo za igre na sreću.


KLINGONCI
Klingonci su rasa ratnika. Tamnoputi su i često puštaju duge kose. Standardni dio skoro svake nošnje je nekakav tip oklopa ili sličnog ratničkog amblema. Većina ih živi na matičnom planetu Qu'onoSu


ROMULANCI
Matični svjetovi Romulanaca su planeti blizanci Romul (Romulus) i Rem (Remus), no oni nisu svjetovi na kojima se ova vrsta razvila…
Romulanci su potomci Vulkanaca koji su davno napustili svoj matični svijet. Nije poznato točno kada je do toga došlo, no kako se zna da Romulanci ne potiskuju svoje osjećaje i ne slijede logiku u svojim odlukama vjerojatno je da je do napuštanja Vulkana došlo najkasnije u Surakovo vrijeme ako ne i prije.

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 18 pro, 2008 4:16 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
Osnivaci i breeni a i ostali su dobri :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


čet 18 pro, 2008 4:27 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
Osnivaci i Kardasijanci... nemam favorita, ali oni su mi ostali najvise zapamceni u DS9.

Wadiji nisu igrali neku veliku ulogu na DS9, Bolijanci su cesto samo comic relief i sporedni u radnji, a Breeni su tu bili radi nekoliko epizoda DS9... da bude napetije radi onog njihovog "energy dumping" (ili kako vec) oruzja...

BTW, sto se opisa tice, Bolijanska burza kako mi se cini ne utjece bas puno na Federaciju (jer oni nemaju love) vec vise na Ferengije i ostale, a takodjer, nisu ni svi Bolijanci plavi kao sto ni svi ljudi u Treku nisu bijeli :mrgreen:

slika

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 18 pro, 2008 6:07 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
Meni su sve rase vamo predobre :)

_________________
Image


čet 18 pro, 2008 7:05 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
Pa sve su ok. Ali opet, Bajoranci i Kardasijanci nekako doleze do izražaja.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


sri 24 pro, 2008 8:44 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
e, ovdje se vec da glasati :mrgreen:
neka glas najprije dobiju kardasijanci.
to sam vec pisao kako su mi oni zakon.

ali najbolja rasa su mi trilovi.
prvo, sama ideja simbijonta je naprosto prefascinantna.
u jednoj tako SFicnoj ideji otvaraju nebrojeno mnogo mogucnosti.
kultura koja se razvila iz tog simbijoticnog odnosa, sustav vrijednosti.
socioloske i psoholoske posljedice tako necega.
sto se događa sa samim pojedincem kad dobije simbijonta kao sto je jedan Dax.
ma, prekrasno, prekrasno, prekrasno! :skok:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 27 pro, 2008 4:06 pm
Profil ICQ Web stranica
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
meni su takoder trillovi i kardasijanci najvise fora \:D/
trillovi su kul jer su simbiotska bica i fora je promatrati kak traze novog domacina,a kardasijanci su jednostavno kardasijanci :mrgreen:

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


sub 27 pro, 2008 10:57 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
founderi i trilovi

founderi predstavljaju vrh lanca ishrane sa nezamislivim mogucnostima dok trilovi cine neki alternativni pravac koji sledi ljudima. pre svega mislim na intelektualno i fizicko usavrsavanje posto je koncept unapredjenja tehnoloskim sredstvima i implantima ( kao kod borga ) malo verovatan.

ferengiji mi izgledaju totalno izgubljeno u ds9 i zaista smatram da su scenaristi i pisci debelo zakazli u opisivanju i samom definisanju ove rase, jel smatram da ce u 25om veku vladati drugaciji odnosi nego sada ili u 20om veku.

napomena za vorte. njima su founderi ubrzali evoluciju i za kratko vreme su ih uzdigli sa nivoa primata na nivo razumnih bica. tu lezi njihova zahvalnost founderima.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pon 29 pro, 2008 9:16 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
Osnivači i Trillovi.
Osnivači su mi genijalni i žao mi je što su negativci jer je epizoda u kojoj ih je Odo upoznao bila pregenijalna.
Trillovi su mi zanimljivi zbog simbioze, a i zbog nečega što nisam u stanju napisati, ali čini mi se da ima još nešto. Možda se kasnije sjetim.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


pon 29 pro, 2008 9:29 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
OGamer je napisao/la:
ferengiji mi izgledaju totalno izgubljeno u ds9 i zaista smatram da su scenaristi i pisci debelo zakazli u opisivanju i samom definisanju ove rase, jel smatram da ce u 25om veku vladati drugaciji odnosi nego sada ili u 20om veku.
Sto se mene tice, Ferengiji su se cist dobro prikazali u DS9.... prije, pogotovo na pocetku TNGa su prikazani ko gomila majmuna s naprednom tehnologijom :)
U DS9 su ipak od "neuspjesnih negativaca" prikazani ipak malo normalnije, kao jedna relativno zanimljiva rasa. Prvotna namjera je bila da Ferengiji budu glavni bad guysi u TNGu... ne cudi me sto je takav koncept propao... :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 29 pro, 2008 10:11 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
OGamer je napisao/la:
fjel smatram da ce u 25om veku vladati drugaciji odnosi nego sada ili u 20om veku.

hm...
na Zemlji mozda, ali zasto bi to bio slucaj na nekom drugom planetu?

uostalom, nama ovaj novac danas relativno dobro pase, a vidjeli smo kako je propao jedan trekisticniji sustav.

uostalom, ako nesto funkcionira ne mjenjaj to, pokusaj se eventualno usavrsiti. prema tome ako je Fedengijima isao takav "poslovni" pristup zivotu zasto ga ne iskoristiti do maksimuma?

(p.s. inace bih se slozio da su ferengiji znali biti blesavo opisani, ali meni nije smetala ta njihova orijentiranost na profit i latinum, vec razina karikiranosti koja se cesto vezala uz njih. sve mi je to znalo postati zalosno smjesno)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 30 pro, 2008 1:21 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
ante ne uzimas u obzir da su replikatori, teleporteri standardna oprema svake porodice. kad uzmes to u obzir moras da priznas da ne mogu da vladaju isti odnosi kao danas.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


uto 30 pro, 2008 2:29 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
OGamer je napisao/la:
ante ne uzimas u obzir da su replikatori, teleporteri standardna oprema svake porodice. kad uzmes to u obzir moras da priznas da ne mogu da vladaju isti odnosi kao danas.

nemoze se sve replicirati.
a i ono sto moze nije isto kao i original.
ali nije ni u tome poanta.
i replikatoru treba neka struja, kao i svemu ostalom, a to se da ljepo unovciti.
kao i mali milijun usluznih djelatnosti.
pogledaj i kako Quark iznajmljuje holoapartmane.
mozes konstatirati kako ti uz holodeck nista u zivotu netreba, ali ferengi ce ti naplatiti upravo taj holodeck.

a da ne spominjem stvari tipa resursi i slicno. rudarske operacije, prerađivanje materijala i tako dalje i tako dalje.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 30 pro, 2008 3:24 am
Profil ICQ Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
Nego, nisam se odmah sjetila pitati, ali zašto u anketi nema Proroka? Da ih ima, moj bi izbor bili Osnivači i Proroci. Sviđa mi se njihovo neživljenje u linearnom vremenu. Totalno su drukčiji i jako mi se svidjelo kad je u prvoj epizodi Prorok u Jenniferinu liku rekao kapetanu Sisku: ,,Nezamislivo je da netko može tako postojati. Varaš nas.", a nama je upravo njihovo postojanje nezamislivo. Obožavam epizode s njima. Osim što su nelinearni, volim i što su bestjelesni. Genijalni su! :thumbs2:

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 14 ožu, 2009 6:41 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Najzanimljivija rasa na DS9-u
OK, sve su mi rase ovdje zanimljive (svaka na svoj način) i nemam baš favorita, ali pošto su mi Kardaši i Klingonci jedne od najdražih rasa, onda sam dao glas njima :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 14 ožu, 2009 7:27 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan