Sada je: sri 22 svi, 2024 5:18 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x07 - The Forge 

Ocijenite epizodu:
Anketa je završila: čet 23 ruj, 2010 2:33 pm.
10 67%  67%  [ 10 ]
9 20%  20%  [ 3 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 7%  7%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 15

 4x07 - The Forge 
Autor/ica Poruka
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
 4x07 - The Forge
''The Forge'' (Kaljenje)

Sezona: 4
Epizoda: 07
Datum premijere: 19.11.2004.
Prikazano na HRT-u: 24.08.2010.



Scenaristi: Judith Reeves-Stevens i Garfield Reeves-Stevens


Redatelj: Michael Grossman


Stardate: Nepoznat (2137/2154)







Gostujući glumci:
Robert Foxworth - V'Las
Vaughn Armstrong - Maxwell Forrest
Gary Graham - Soval
Michael Reilly Burke - Koss
Michael Nouri - Arev/Syrran
Larc Spies - Stel






Kratki sadržaj (preuzeto sa ST centra): Tragična je nesreća potresla idilične odnose Vulkanaca i ljudi – u podmetnutoj eksploziji u ambasadi Ujedinjenih Naroda Zemlje na Vulkanu poginulo je 43 ljudi, uključujući admirala Forresta, koji je pritom spasio Sovala. Eksplozija se dogodila samo nešto prije no što je vulkanski Vrhovni stožer htio objaviti namjeru vršenja zajedničkih misija sa Zvjezdanom Flotom. Enterprise je pozvan na Vulkan, a dočekuju ih Soval, zapovjednik Vrhovnog stožera V’Las i zapovjednik sigurnosti Stel. Kako je područje ambasade u posjedu Ujedinjenih Naroda Zemlje, Archer je predvodio istragu.







Detaljnije informacije: Memory Alpha


Kompletan scenarij: Chakoteya

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


uto 24 kol, 2010 2:34 pm
Profil YIM Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x07 - The Forge
E ovo je prva od tri naprosto genijalne epke! Sviđa mi se kako je prikazan Vulkan (pustinja i glavni grad), ali ipak malo previše baca na Coruscant iz SW-a. Onaj izgled iz ST-XI mi se mnogo više dopao, puno je egzotičniji.

Vidjeti Tripa kako zapovijeda brodom je zakon, ali tek će u epki "Kir'shara" pokazati koliko je zapravo kompetentan zapovjednik.

Sve u svemu, desetka. Ovo je po meni vrhunac ENT-a. Iako mi je u globalu 3. sezona najbolja, tek se sada može reći da je ENT dosegao svoj puni potencijal. Šteta samo što su mrzitelji odustali od serije davno prije, pa nisu mogli vidjeti koliko dobar Trek ENT može biti.

10 ko kuća! :thumbs2:


uto 24 kol, 2010 2:42 pm
Profil Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 4x07 - The Forge
10

Odlična epizoda.
Baš se čovjek uživi. Priča totalno drži vodu, za razliku od nekih ostalih epizoda.

Jedino što mi smeta jest to be continued.
Neka. Imam ja DVD-e.

_________________
It is smaller on the outside!


uto 24 kol, 2010 3:17 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x07 - The Forge
Jednostavno genijalno od pocetka do kraja a nekako ja za pocetak imam poriv da komentiram razgovor soval-a i Forresta s pocetka epizode :mrgreen:

Citat:
"We don't know what to do about Humans. Of all the species we've made contact with, yours is the only one we can't define. You have the arrogance of Andorians, the stubborn pride of Tellarites. One moment you're as driven by your emotions as Klingons, and the next you confound us by suddenly embracing logic!"
"I'm sure those qualities are found in every species."
"Not in such confusing abundance."

- Soval and Maxwell Forrest, in the halls of Earth's embassy on Vulcan


"Ambassador... are Vulcans afraid of Humans?"

(Soval answers with a slight nod)

"Why?"
"Because, there is one species you remind us of."
"Vulcans."

- Forrest and Soval


Soval je pogodia bit ljudi u zvijezdanim stazama a meni se cini da je bas u tome i stos ..klingonci i sve ostale rase prikazuju jedan od aspekata ljudskog karaktera u jednom ekstremnijem smislu dok su ljudi pokazani ko vrsta koja ima od svega pomalo ali nijedna karakteristika se ne istice ..dok su vulkanci svojevrsna slika mentalne stabilnosti kojoj ljudi mozda ponekad i teze
Ipak unutar same serije je stvar takva da soval vidi ljudski napredak kroz oci svoje vrste koja je tribala puno dulje ucit i puno vise zla prozvakat na duzi period vrimena nego ljudi ..i to njega i jos neke pomalo plasi ..soval mi se nekako cili prominia ..vise je bia naklonjen archeru i ljudima u ovoj epizodi a valjda shvacajuci ozbiljnost situacije je riskirao i svoju karijeru ..izvodeci spajanje umova (koje pak prema surakovu ucenju i nije zabranjeno) ... totalno nova osoba

Dobro mi je s pocetka epizode kad je ekipa igrala kosarku ..isto tako su mi zanimljivi ovi vulkanski "medvjedi" :mrgreen:

Inace vezano uz planet vulkan ..vecinom pustinjski planet ali koliko vidim imaju nekoliko vecih jezera ..tj malih mora koje su mozda slicni zemaljskim velikim jezerima ili kaspijskom moru ..to jest veoma velike zatvorene vodene povrsine ..nemaju planetarno more ..tj ocean ..iako u humanoidnoj perspektivi i veliko jezero se moze cinit ko mali ocean ..zapravo vulkan je planet koji slici na saharsko podrucje ..eventualno vodena podrucja s jezerima mogu slicit na mediteranski krs ..ukratko planet s vise kopna nego mora 8)

Archer i Tpol su otisli na misiju pronalazenja male ali religijske skupine u kojoj izgleda djeluje i mama od Tpol ..iako su se u pocetku cinili ko nekakvi ekstremi ..cisto iz opisa ..na kraju je ispalo kako samo oni drze do prave vulkanske tradicije a da se zbog interpretacija i gubljenja originala ..vulkansko drustvo okrenulo od nekih izvornih surakovih ucenja ...eto slijedom događaja je ispalo da ce na kraju archer jedan covik ..imat katru onoga cije ucenje su vulkanci dijelomicno napustili ..inace ode se vidi dobra usporedba sa biblijom i kuranom ..niko nezna kako glasi original pa se sve moze interpretirat po volji ..jako opasna stvar :|

Jedva cekan nastavak :mrgreen:
10

_________________
Surviving the new decade


uto 24 kol, 2010 3:43 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 29 srp, 2010 9:19 pm
Postovi: 811
Lokacija: treća s desno od kraja
Spol: Ženski
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: not martian
Post Re: 4x07 - The Forge
ocijena 10

Archerov izraz lica kada mu je T'Pol rekla za unutarnje kapke i da ona ne treba piti još nekoliko dana- neprocjenjivo! :lolsmjeh: :lolsmjeh:

a Forrest mi bio baš drag... :(

Vulkan je baš... zanimljiv planet :-k

_________________
run you clever boy and remember...


uto 24 kol, 2010 3:59 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 4x07 - The Forge
Kolike su šanse da se spustite usred ničega, trčite pred napaljenom zvijeri i pred električnom olujom i baš tada naletite na osobu koju tražite i baš tad vam prenese mindfuck iskustvo? :lol:

Ajd 9.


uto 24 kol, 2010 4:02 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x07 - The Forge
I meni je nekako zao forresta ..ali za ovako ozbiljan zaplet i detaljan uvid u vulkansko drustvo ..plus promijenu sovalova lika ..je smrt ljudskog admirala u napadu na zemljino veleposlanstvo ..za pricu jako dobra stvar ..to jest cini ju ozbiljnijom 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 24 kol, 2010 4:06 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 29 srp, 2010 9:19 pm
Postovi: 811
Lokacija: treća s desno od kraja
Spol: Ženski
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: not martian
Post Re: 4x07 - The Forge
mogla je priča biti zanimljiva i bez da su njega ubili :(

e da, nova ideja za kućnog ljubimca!! :lolsmjeh:

_________________
run you clever boy and remember...


uto 24 kol, 2010 4:10 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x07 - The Forge
Da ..samo moras obavezno pripitomit ljubimca ..i to dostaa :zubo:

_________________
Surviving the new decade


uto 24 kol, 2010 4:17 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 29 srp, 2010 9:19 pm
Postovi: 811
Lokacija: treća s desno od kraja
Spol: Ženski
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: not martian
Post Re: 4x07 - The Forge
sve mi se čini da bi ta beštija prije pripitomila mene... :zubo:

i uopće nisam shvatila da je ono muž od T'Pol... iako mi je bilo čudno zašto je ona reagirala onako kada je vidjela tko dolazi...

i sviđa mi se Soval. počeo je napokon malo preispitivati odluke Vrhovnog :thumbs2:

_________________
run you clever boy and remember...


uto 24 kol, 2010 4:23 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x07 - The Forge
pa meni nije među najboljim epkama prvenstveno zbog smrti forresta e to je reći greška sa likom kojega ubijaš a koji je mogao i tekako dobro doći pa ne samo da je mogao dobro doći nego je bio jedan pozitivan kontinuitet u pojavljivanju u seriji i još mi je to izgledalo nekako hladno način na koji su se nosili sa tom viješću o njegovoj smrti....loše napravljeno....
e da estetski izgled svega onoga vezano za vulkan je bilo odlično ....odlične scene kroz pustinju...nekako kad pogledam pa smrt bojnika hayesa i sad forrest kao da su znali šta će biti sa serijom pa su ih maknuli .....eh da pisci bi željeli time izazvati emocionalnu osjetljivost no nekad pravo pogriješe..osim naravno ako sam glumac kaže da odlazi i da se uradi sa likom šta hoće....
7


uto 24 kol, 2010 6:59 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x07 - The Forge
alfa_Q je napisao/la:
pa meni nije među najboljim epkama prvenstveno zbog smrti forresta e to je reći greška sa likom kojega ubijaš a koji je mogao i tekako dobro doći pa ne samo da je mogao dobro doći nego je bio jedan pozitivan kontinuitet u pojavljivanju u seriji i još mi je to izgledalo nekako hladno način na koji su se nosili sa tom viješću o njegovoj smrti....loše napravljeno....

Pa ne bih se baš složio. Osim Archera, nitko od posade nije imao neki razvijeniji odnos s njim, on im je bio samo nadređen i niš više od toga. Ono što je mene razočaralo je što mu nisu doveli neku interesantnu zamjenu. Njegovog nasljednika, admirala Gardnera, nismo vidjeli ni jednom (vidjeli smo samo njegovu mirror verziju u IaMD).


uto 24 kol, 2010 8:02 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x07 - The Forge
_Oz je napisao/la:
alfa_Q je napisao/la:
pa meni nije među najboljim epkama prvenstveno zbog smrti forresta e to je reći greška sa likom kojega ubijaš a koji je mogao i tekako dobro doći pa ne samo da je mogao dobro doći nego je bio jedan pozitivan kontinuitet u pojavljivanju u seriji i još mi je to izgledalo nekako hladno način na koji su se nosili sa tom viješću o njegovoj smrti....loše napravljeno....

Pa ne bih se baš složio. Osim Archera, nitko od posade nije imao neki razvijeniji odnos s njim, on im je bio samo nadređen i niš više od toga. Ono što je mene razočaralo je što mu nisu doveli neku interesantnu zamjenu. Njegovog nasljednika, admirala Gardnera, nismo vidjeli ni jednom (vidjeli smo samo njegovu mirror verziju u IaMD).


da..u pravu si što se tiče da nitko od posade nije imao tako blizak odnos kao archer no eto meni nije to ispalo u redu na koji su način primili tu vijest recimo moglo je sve biti najbolje riješeno u vezi toga upravo u trenutku kada su igrali svi košarku u dvorani i kada je t pol došla i samo archera pozvala trebala je objaviti vijest pred svima tada..mislim da je to bio jedan ključan momenat kada bi svi vidjeli reakciju i koju vjerujem da bi bila dostojna onoga što ovaj lik zaslužuje..no opet to sam samo ja jer mi je ovo generalno jedan od najdražih sporednih likova u treku.. :wink:


uto 24 kol, 2010 8:56 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x07 - The Forge
alfa_Q je napisao/la:
kada su igrali svi košarku u dvorani i kada je t pol došla i samo archera pozvala trebala je objaviti vijest pred svima tada..

Ja ipak mislim da je red da se prvo kaže kapetanu, pa da onda on obavijesti posadu, od koje ionako, zbog svega gore navedenog, ne bismo vidjeli neku značajniju emocionalnu reakciju. A Archer... On je ionako svojevrsni emocionalni kripl čiji se emocionalni izljevi uglavnom svode na izljeve ljutnje, rijetko kada boli.


uto 24 kol, 2010 9:15 pm
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 4x07 - The Forge
dobra epizoda danas :thumbs2:
...baš me iznenadio onaj napad na početku a pogotovo još kada sam otkrila da je admiral Forrest poginuo pokušavši spasiti Sovala...baš mi je bilo žao admirala :(
...TPol je otkrila da joj je majka pripadnica Syrrannita, koji su sljedbenici izmijenjenog Surakova učenja...khm, zanimljivo :mrgreen:
...Archer i Tpol izgleda krenuli u potragu za Syrrannitima u pustinju no izgleda da oni nemaju veze sa napadom na ambasadu :-k već da je tu bombu postavio sam vulkanski istražitelj Stel...hehe, zgodno :zubo:
...fora mi je bila ona beštija u pustinji, pa još kada je Tpol rekla da ju je imala za kućnog ljubimca...samo pripitomljenog :mrgreen:

9

_________________
slika


uto 24 kol, 2010 9:59 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan