Sada je: ned 28 tra, 2024 6:31 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 4x03 - Home 

Ocijeni epizodu
10 0%  0%  [ 0 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 0

 4x03 - Home 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x03 - Home
Iz "Shockwave, part2"

"When I was in my early twenties on a trip to East Africa, I saw a gazelle giving birth. It was truly amazing. Within minutes, the baby was standing up—standing up on its own. A few more minutes, and it was walking. And before I knew it it was running alongside its mother, moving away with the herd. Humans aren't like that, Ambassador. We may come from the same planet, but we're pretty much helpless when we're born. It takes us months before we're able to crawl—almost a full year before we can walk. Our deep space mission isn't much different. We're going to stumble, make mistakes — I'm sure more than a few before we find our footing. But we're going to learn from those mistakes. That's what being human is all about. I'm sorry you can't see that."


čet 19 kol, 2010 2:25 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: 4x03 - Home
_Oz je napisao/la:
Iz "Shockwave, part2"

"When I was in my early twenties on a trip to East Africa, I saw a gazelle giving birth. It was truly amazing. Within minutes, the baby was standing up—standing up on its own. A few more minutes, and it was walking. And before I knew it it was running alongside its mother, moving away with the herd. Humans aren't like that, Ambassador. We may come from the same planet, but we're pretty much helpless when we're born. It takes us months before we're able to crawl—almost a full year before we can walk. Our deep space mission isn't much different. We're going to stumble, make mistakes — I'm sure more than a few before we find our footing. But we're going to learn from those mistakes. That's what being human is all about. I'm sorry you can't see that."

Ah da, sad mi je poznato... ja se obično isključim na početku i samo gledam sliku...

_________________
Image


čet 19 kol, 2010 2:26 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 4x03 - Home
Slučajno ja naletio opet i pogledao ovu epizodu. Znao sam okvirno koji je kontekst jer pratim ove komentare epizoda ovdje, tako da mi je bilo lako pohvatati sve...

Anyway, jako dobra epizoda, volim te post-ratne u Treku. Možda zato što ih je malo. Od muke Archera, ksenofobije ljudi nakon rata do Trip-T'Pol sapunice, sve je dobro. :thumbs2:

Cijelo vrijeme dok sam gledao epizodu na pameti sam imao Family, koji mi je ipak bolji, iako je i ovo sasvim dobro.

Ocjena 9. Bila bi 10 da stadion na onom primanju i Vulkan ne izgledaju ko iz PC igre, a svi glumci nazočni u sceni se očito ne uklapaju u okoliš. Nešto kao Kirkova ekipa "na planetu", tj. ispred platna, dva kartonska kamena i 3 grma.


čet 19 kol, 2010 7:29 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 4x03 - Home
...samo zato što Trip nije zaustavio vjenčanje TPol i rekao joj da ju voli dajem ocjenu manje :zubo:
...damn, pa čak ga je i njezina stara zavoljela [-(

9

_________________
slika


pet 20 kol, 2010 12:34 am
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 4x03 - Home
_Oz je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:
Miki je napisao/la:
E ako bi se ikad snimala neka nova serija Treka, htio bi da ima što više ovakvih epizoda. Čista sapunica. \:D/ =D> [-o<
10


...ja tebe ne kužim... prethodnim epizodama gdje se završava TCW daješ 1... a ovoj 10... :wtf: :wtf: :flood: :flood:

Pa valjda zato jer je taj nesretni TCW traljavo završen. Ionako nije bio ideja scenarista već studijskih glavešina, pa nije ni bitno, glavno da su ga okončali jer ionako kao koncept nije imao smisla...

Mislim, pazi ti taj "rat" u kojem se vratiš u prošlost i nešto promijeniš, pa se tvoj protivnik vrati malo dalje u prošlost i to popravi... I taku u nedogled... Teški debilizam.

Home je čista 100 postotna character based epizoda kakvih je Treku uvijek falilo i zbog toga mi je toliko draga. S druge strane, Storm Front je bilo najobičnije akcijsko iživljavanje bez ikakve radnje, krcato patetičnih klišeja i stereotipnih likova.


Everything Oz said.

+

Pored ovog character based scenarija se vidi potencijal za dalje razvijanje likova i njihovih odnosa - ovo između Archera i Hernandezke, TPol i Trip i Punica, te ksenofobi na Zemlji, što će biti kasnije u sezoni.

Ne znam, meni je ova epka bila pravi odmor od uobičajenih moraliziranja, političkih i diplomatskih napetosti, kao i od ratne pucačine. Nešto kao i epka Harbinger, mada tamo ima nešto akcije, ali i puno te character based radnje, koja djeluje totalno sapuničasto, ali ako se uklapa u radnju, djeluje maestralno. Barem meni. Storm Front epke se uopće ne trebaju uspoređivati sa Home.


pet 20 kol, 2010 7:28 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x03 - Home
8

Iako nije bilo neke glavne radnje, baš mi je okej legla jedna ležerna epizoda u kojoj se ispuštaju dojmovi na predhodne događaje ali ujedno i nagovještavaju novi.

Naravno, i mene je podsjetila na TNG "Family" i primjetio sam da je ona masovna scena baš loše napravljena, ne toliko publika koliko kontrast kad se scena okrene i tamo stoje nekolicina njih u sterilnom ambijentu. Poprilično nerealistično...

Scene kod T'Pol doma me pomalo podsjetila na određene obrasce ponašanja šire familije (s glavnom razlikom da oni uz to furaju i usiljene kvazirazdragane osmjehe 8-[
No svakako je T'polina majka puno korektnija od prosječnih Vulkanaca i u narednim epizodama će postati jasnije zašto...

Nije mi baš sjelo kad je Archer na saslušanju onako reagirao, ali ajd, to ide u prilog onome da ga je Expanse iscrpio i načeo onog negdašnjeg idealista.

Hajlajt epke je svakako napuhavanje Phlonxove face :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 11 tra, 2012 12:57 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan