Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:15 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x03 - Home 

Ocijeni epizodu
10 0%  0%  [ 0 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 0

 4x03 - Home 
Autor/ica Poruka
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
 4x03 - Home
Home (Dom)


Sezona: 04
Epizoda: 03
Datum premijere: 22-10-2004

Gostujući glumci:
Joanna Cassidy - T'Les
Michael Reilly Burke - Koss
Ada Maris - Kapetanica Erika Hernandez
Gary Graham - Ambasador Soval
Vaughn Armstrong - Admiral Forrest
Joe Chrest - Bar Patron #1
Jim Fitzpatrick - Zapovjednik Williams
Jack Donner - Vulcan Priest

Kratak sadržaj:
Enterprise se vratio kući i posada je dobila slobodno vrijeme. T'Pol poziva Tuckera na Vulcan s njom. Na Vulkanu otkriva da je Koss još želi oženiti, iako ga je odbila. Phlox je otkrio da se na Zemlji drukčije misli o izvanzemaljcima nakon napada Xindija. Archer se nalazi s prijateljicom Erikom Hernandez koja je dobila mjesto kapetanice na USS Columbiji, Enterpriseovom blizancu. Nakon neugodnog sastanka s Vulkancima koji su imali pitanja o uništenom vulkanskom brodu Seleya u Prostranstvu, Archer odluči otići na odmor u planine gdje mu se pridružuje Erika.

Detaljnije informacije:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Home_(episode)
http://en.wikipedia.org/wiki/Home_(Star ... Enterprise)
http://www.imdb.com/title/tt0572216/

Scenarij:
http://www.chakoteya.net/Enterprise/79.htm

_________________
It is smaller on the outside!


sri 18 kol, 2010 3:26 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 4x03 - Home
8

Na ozovo inzistiranje editirala sam i napravila dvojezičan post. Oz je rekao i da nešto konstruktivno napišem na mom native jeziku. Dodatak se nalazi na dnu posta u izgovornom obliku. :mrgreen:

Archer suffers from PTSP. (Archer pati od PTSP-a)
T'Pol gets married. (T'Pol se udaje.)
Phlox blows up his face. (Phlox napuhuje lice)
Malcom eyoys attention. (Malcom uživa u pažnji)
Hernandez is hitting on Archer. (Hernandez se upucava Archeru)
Selek says thanks to Archer. (Selek se zahvaljuje Archeru)
Hoshi eats doctor's favourite soup in Madam Chang's. (Hoshi jede doktorovu najdražu juhu u Kod gospođe Chang)
Travis hits an asshole. (Travis udara š**činu)
T'Les does not ejoy her retirement. (T'Les ne uživa u mirovini)
Tucker is misserable. (Tucker je jadan)

That's all what this was about. (To je sve o čemu je bilo)

Ova epizooda je bila dosta legendaaarna, ali nije mi zaslužila desetku jer joj nešto fali. Onog tipa u kafiiiću trebalo je tresnut bukaron, ali lijepo šta je Travis bio bliiizu. I doktorovo lice je bilo zapaaamtit.

Ajde... baš tako i ne govorim

_________________
It is smaller on the outside!


sri 18 kol, 2010 3:36 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 29 srp, 2010 9:19 pm
Postovi: 811
Lokacija: treća s desno od kraja
Spol: Ženski
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: not martian
Post Re: 4x03 - Home
malo odmora od akcije, bitaka... Archer i Hernandez su savršen par :biggrinlove: Phlox me na trenutak prepao. T'Pol i Trip- drama. Nikako na zelenu granu s njih dvoje. Baš si zakompliciraju život...
10

_________________
run you clever boy and remember...


sri 18 kol, 2010 3:37 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x03 - Home
Meni je ovo najbolja epka sezone. Podsjeća na onu TNG epku kad Picard ide u posjetu bratovoj obitelji nakon što ga asimilira borg ("Family").

Jako mi se dopao lik T'Les (majke od T'Pol), prava smirena Vulkanka, ne pretjerano arogantna kao većina njenih sunarodnjaka. Ona scena sa njom i Tripom pred ogledalom mi je totalni win.

Ipak, bilo bi kul da je T'Pol proglasila "kali-fi" pa da se Kos morao boriti za nju (kao Spock za T'Pring u "Amok Time"). Vjerojatno bi razbio Tripa ko curicu (s obzirom na to da su Vulkanci mnogo snažniji od ljudi), ali ga na kraju vjerojatno ne bi ubio.

slika
^ Grozan CGI :? Pogledajte samo kako ljudi izgledaju... :facepalm:

@Mimi - please be so kind as to stop bragging with your English and write something constructive in your native language before I start deleting your posts for spam. :wink:


sri 18 kol, 2010 4:04 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x03 - Home
Podsjeca na TNG familly ..ali nekako mi se cini da je ovo genijalnija epizoda nego sta neki misle a totalno je genijalna i dobra :mrgreen:

Prvo archerovo izlaganje s pocetka a onda i svađa s vulkancima jer je napokon rekao u lice istima..da su mu veca pomoc bili andorijanci ..nego "saveznici" vulkanci ..ali i ta prica o vulkancima ce bit rijesena kasnije u ent-u ..totalno mi je zanimljivo archerovo penjanje i druzenje s kolegicom kapetanicom u koju je jos i zaljubljen ..a u svemu tome se vidi kako se lik skroz prominia i da nije vise bas naivan istrazivac koji misli kako su svi oko njega u dusi ipak dobri ..archer uistinu nije isti lik ko s pocetka serija ..inace dobar je i kraj kada su soval i archer ipak jedno drugom dali ruku 8)

Phlox je nazalost dozivia napad od xenofobicne osobe na zemlji ..koja nakon xindi napada na neki nacin se ponovno probudila među ljudskom populacijom ..sta je i razumljivo ..nazalost kod te jako ruzne pojave je simptomaticno da uvik stradaju individue koje su nevine i cesto je sve to krivo usmijeren bijes ..pogotovo u phloxovom slucaju jer da njega nije bilo nebi mozda nit zemlje bilo ..jako ruzna osobina koju nazalost jednim dijelom imaju mnogi i u danasnjem svitu :(

Tpol i Trip su otputovali na vulkan ..tpolina mater mi se cini sasvim uredu i cak je trip-u na kraju savjetovala da kaze sta osjeca prema tpol ..nazalost opet mi nije jasno to vulkansko inzistiranje na vijencanju koje jedno od ljudi koji se tribaju vincat nece ..kako osoba koja zeli bit s tpol kaze da je voli a zeli je na silu uvest u vezu sa sobom ..ako je volis onda je moras i pustit ..ovako sve ispada ko nekakav vulkanski ponos ..jos mi je odvratniji razlog zasto je tpolina mater otpustena ..to je defacto ucijena ..inace vulkanci su mi se danas cinili onako emotivni dosta a s tim idu neke izjave u epizodi

Inace najbolja scena je phloxovo napuhivanje lika ..tako iskreno ..alienski i pomalo smisna scena ..koja potpuno oslikava neke razlike među ljudima i drugim rasama u situaciji kad se napetost osjeca u zraku ..phlox je doslovno otvoria dusu i pokaza svoje neugodnosti u jednom momentu ..meni je scena bas super bila u filmskom smislu 8)

10

_________________
Surviving the new decade


sri 18 kol, 2010 4:14 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x03 - Home
_Oz je napisao/la:
Meni je ovo najbolja epka sezone. Podsjeća na onu TNG epku kad Picard ide u posjetu bratovoj obitelji nakon što ga asimilira borg ("Family").

Jako mi se dopao lik T'Les (majke od T'Pol), prava smirena Vulkanka, ne pretjerano arogantna kao većina njenih sunarodnjaka. Ona scena sa njom i Tripom pred ogledalom mi je totalni win.

Ipak, bilo bi kul da je T'Pol proglasila "kali-fi" pa da se Kos morao boriti za nju (kao Spock za T'Pring u "Amok Time"). Vjerojatno bi razbio Tripa ko curicu (s obzirom na to da su Vulkanci mnogo snažniji od ljudi), ali ga na kraju vjerojatno ne bi ubio.

[ http://i707.photobucket.com/albums/ww76/MileZlo/home_008.jpg ]
^ Grozan CGI :? Pogledajte samo kako ljudi izgledaju... :facepalm:

@Mimi - please be so kind as to stop bragging with your English and write something constructive in your native language before I start deleting your posts for spam. :wink:


Da ..ko u nekakvoj igrici :(

I mimi stvarno na hrvatskom i komentiraj malo a ne nabrajat sta se zbilo i otic papa :/

Inace majka od tpol je smireni nisko emotivni vulkanac kakve znamo kasnije (u realnom vrimenu ranije) u star trek-u ... jer ipak ode je netko drugi donia dobar dio arogancije :startrek109:

_________________
Surviving the new decade


sri 18 kol, 2010 4:18 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: 4x03 - Home
Loši specijalni efekti, mogli su se fakat više potrudit kod prikazivanja Vulkana, glavno da su bitku iz 2. svj. rata lijepo prikazali.
Vulkan je u biti Japan bez zelenila...
Limunada između Archera i Hernandez...
Glupost s T'Pol i Tripom i Kossom...

uopće nemam pojma koju ocjenu da dam... 7? i to fakat nemam pojma zašto...

_________________
Image


sri 18 kol, 2010 6:21 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x03 - Home
archer i posada se vratili doma..lijep govor e ovo je falilo voyageru kada se vratio doma jedan ovakav govor i doček
no uistinu lijepa epka...vidjeli smo ljude sa predrasudama ..phlox je to osjetio na sebi no upotrijebio je svoju taktiku obrane..zaista impresivno...
archer je odbrusio sovala i neka ..još ga tlači kako nije više pomogao onima na seleji...a nikakvu pomoć nisu poslali a kakva ironija andorijanci im pomagali ali šta ćeš no lijepo je opet bilo vidjeti da su stisnuli ruku jedan drugome na kraju..
e da jadni trip onak doživljavat vulkanske običaje...vulkansi planet je nekako depresivan...
9


sri 18 kol, 2010 7:42 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: 4x03 - Home
_Oz je napisao/la:
Meni je ovo najbolja epka sezone. Podsjeća na onu TNG epku kad Picard ide u posjetu bratovoj obitelji nakon što ga asimilira borg ("Family").


Yap, "Home" je svojevrstan preslik TNG epizode "Family", gdje je Picard imao unutarnjih problema zbog sukoba sa Borgom, baš kao i ovdje Archer sa Ksindijima.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 19 kol, 2010 7:16 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x03 - Home
Miki je napisao/la:
E ako bi se ikad snimala neka nova serija Treka, htio bi da ima što više ovakvih epizoda. Čista sapunica. \:D/ =D> [-o<
10


...ja tebe ne kužim... prethodnim epizodama gdje se završava TCW daješ 1... a ovoj 10... :wtf: :wtf: :flood: :flood:

7 od mene...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 19 kol, 2010 12:51 pm
Profil ICQ Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 4x03 - Home
Miroslav je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Meni je ovo najbolja epka sezone. Podsjeća na onu TNG epku kad Picard ide u posjetu bratovoj obitelji nakon što ga asimilira borg ("Family").


Yap, "Home" je svojevrstan preslik TNG epizode "Family", gdje je Picard imao unutarnjih problema zbog sukoba sa Borgom, baš kao i ovdje Archer sa Ksindijima.


Nebih se ja bas s tim slozio da je to preslik "Family" epizode....ovo je potpuno drugacija epizoda, osim sto se tice Archerovog i Picardovog problema...
Po meni je ovo puno bolja epizoda od one "Family" jer se ne bazira samo na jednu osobu i njegove probleme nego na vise njih...

9 od mene..

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 19 kol, 2010 1:20 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x03 - Home
Mr.bobo je napisao/la:
Miki je napisao/la:
E ako bi se ikad snimala neka nova serija Treka, htio bi da ima što više ovakvih epizoda. Čista sapunica. \:D/ =D> [-o<
10


...ja tebe ne kužim... prethodnim epizodama gdje se završava TCW daješ 1... a ovoj 10... :wtf: :wtf: :flood: :flood:

Pa valjda zato jer je taj nesretni TCW traljavo završen. Ionako nije bio ideja scenarista već studijskih glavešina, pa nije ni bitno, glavno da su ga okončali jer ionako kao koncept nije imao smisla...

Mislim, pazi ti taj "rat" u kojem se vratiš u prošlost i nešto promijeniš, pa se tvoj protivnik vrati malo dalje u prošlost i to popravi... I taku u nedogled... Teški debilizam.

Home je čista 100 postotna character based epizoda kakvih je Treku uvijek falilo i zbog toga mi je toliko draga. S druge strane, Storm Front je bilo najobičnije akcijsko iživljavanje bez ikakve radnje, krcato patetičnih klišeja i stereotipnih likova.


čet 19 kol, 2010 1:46 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: 4x03 - Home
Archerovi govori... su tako nenadahnjujući... da ne kažem isprazni... :roll:

_________________
Image


čet 19 kol, 2010 2:03 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 4x03 - Home
Spet je napisao/la:
Archerovi govori... su tako nenadahnjujući... da ne kažem isprazni... :roll:

Istina, pogotovo onaj famozni o gazeli koja rađa. :lolsmjeh:

No iskupljuje se u "Terra Prime."


čet 19 kol, 2010 2:07 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: 4x03 - Home
_Oz je napisao/la:
Spet je napisao/la:
Archerovi govori... su tako nenadahnjujući... da ne kažem isprazni... :roll:

Istina, pogotovo onaj famozni o gazeli koja rađa. :lolsmjeh:

To još nisam čula... :-k

_________________
Image


čet 19 kol, 2010 2:22 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan