Sada je: pet 26 tra, 2024 6:04 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 2x22 - Cogenitor 

Ocjena:
Anketa je završila: sub 31 srp, 2010 5:13 pm.
10 42%  42%  [ 5 ]
9 25%  25%  [ 3 ]
8 8%  8%  [ 1 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 17%  17%  [ 2 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 8%  8%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 12

 2x22 - Cogenitor 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 2x22 - Cogenitor
Cogenitor
(Kogenitor)



Sezona: 2
Epizoda: 22

Datum premijere: 30.4.2003.
Prikazano na HRT-u: 30.6.2010.

Scenaristi: Rick Berman & Brannon Braga
Redatelj: LeVar Burton

Nadnevak: Nepoznat (2153)








Gostujući Glumci:
* Andreas Katsulas - Vissian Captain Drennik
* F.J. Rio - Vissian chief engineer
* Becky Wahlstrom - cogenitor
* Laura Interval - Tactical Officer Veylo
* Larissa Laskin - Calla
* Stacie Renna - Traistana


Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Archer je uzbuđen što je nadomak supermasivne zvijezde. Dok se posada priprema za proučavanje pojave, stupe u prvi kontakt s Vissijancima, koji su također u području radi proučavanja zvijezde. Nakon što vissijanski kapetan objasni kako je upoznavanje novih vrsta jedan od njihovih temeljnih ciljeva, Archer poziva njega i njegovu posadu na Enterprise na večeru. Na Enterpriseu, Drennik i Archer se sprijatelje, te ga Drennik poziva da mu se pridruži kada sutra bude ulazio sa svojim brodom u zvijezdinu atmosferu.


Detaljnije informacije: Memory Alpha

Transkripti epizode: Chrissie's Transcripts Site


_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 30 lip, 2010 5:40 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Što se mene tiče, highliht ove epizode je gostovanje Andreasa Katsualsa, svima nam dobro znanog i dragog G'Kara iz Babylona 5 (ali i Tomalaka iz TNG-a).

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 01 srp, 2010 8:37 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Ponovno tomalak :mrgreen:

Meni je ova epizoda super jer ima tu dvi strane jedne price a ona druga je da mijesanjem u tuđa uvik izrodi neocekivane posljedice ..je istina ..samo trip-ovi razlozi za pomaganje kogenitoru su dosta plemeniti i pozitivni ..nazalost s negativnim ishodom :cry:

Vissianci su kontaktirali ent kapetan se pomalo zabavia s vissianskim kapetanom ali nazalost eto trip saznaje za pomalo nemoralno postupanje vissianaca naspram dijela svoje populacije :|
Unatoc svemu ipak se na kraju odnosi nisu pokvarili ..ali bas je ispalo istina da ono sta neznas te nit ne boli ..sumljam da bi sa kogenitor ubio/la da nije saznao/la kako ima isti potencijal ko ostala dva spola (usput trip kogenitora svrstava blize zenama a istina je da tu osobu glumi zenska glumica) ..ali eto trip je sazna da ima isti potencijal ko svi ostali i odlucia je pomoc ..a to opet otvara pitanje ..zasto inteligentna rasa koja ima medicinu za utvrdit neciji kapacitet mozga i mogucnost inteligencije koja je uobicajna za humanoide ..diskriminira jedan dio svoje populacije ..jer realno kogenitor i dalje moze funkcionirat u razmnozavanju i kad zna citat..pisat i slicno ..cak uopce nevidim problem u ucenju kogenitora ..mozda bi se tu razvila nekakva financijska prostitucija i kogenitor poduzetnstvo ..ko zna sta ali te osobe ipak bi tribale imat pravo na ucenje i pravo na hobije 8)

Ova/j kogenitor se ubio/la jer nakon iskustva s trip-om nije bilo lako zivit zivot spavanja i jedenja a nista ne radit ..pitam se zapravo kako takav zivot moze bit gori od zatvora ..onako kaznjen rođenjem jer je kogenitor ..cista diskriminacija unutar naprednog drustva ..nepojmljivo je zapravo kako to onda moze bit uopce napredno drustvo :|

10

_________________
Surviving the new decade


čet 01 srp, 2010 5:33 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Uff ne mogu ni reći koliko me je iživciralo to što je Trip išao gurat nos gdje mu nije mjesto...
Ono totalno Američki, jedino ispravno i jedino točno je naš način i ništa drugo...
Možda je i imao dobre nakane s ljudske perspektive, ali malo je previše arogantno za pomislit da je ljudska perspektiva uvijek ispravna, što je na kraju nastavka i dokazano...
Ocjena 6 i to ponajviše zbog Tripa, i malo prevelike ljudske arogantnosti kakva je nažalost svakodnevnica u 24. st. od TNG-a do VOY-a... :(

_________________
Image


čet 01 srp, 2010 5:42 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x22 - Cogenitor
MIslis da je ispravo totalno diskriminirat osobe koje imaju isti mozdani kapacitet ko ostala dva spola ali eto nitko ziv im neda priliku da to i pokazu ..wtf ako su kogenitori tako glupi i nediskriminirani ..otkud ovome kogenitoru emocije i svijest da se ubije jer zna da ga ocekuje tezak i prejednostavan zivot ? :roll:

_________________
Surviving the new decade


čet 01 srp, 2010 5:55 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Meni ova epka spada u top 5 ENT epki i dajem desetku. :thumbs2:

Trip je zajebao stvar. To je svima jasno, no njemu je to tek potkraj postalo, čime su narušeni, no možda i nisu upropašteni odnosi sa vrlo prijateljskom vrstom koja eto smatra posve normalnim diskriminaciju svog trećeg spola. I ta situacija diskriminiranja na temelju spola me podsjeća na diskriminaciju žena u islamskom svijetu. Istina, u prozapadnjačkim islamskim zemljama kao što su Turska, BIH, Malezija i sl., žene imaju prava; no Iran ili do nedavno Afganistan imaju obratnu situaciju.

Ako ćemo se povoditi za logikom iz ove epke, ne bismo se trebali miješati u običaje druge kulture, pokušavajući nametnuti svoje običaje nekom drugom. No ne možemo ni ostati prekriženih ruku i praviti se da se to ne događa. Teška moralna dilema koja je ovdje pojednostavljena sa trećim spolom kod aliena; no istu situaciju imamo na Zemlji u današnje vrijeme.


čet 01 srp, 2010 6:34 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x22 - Cogenitor
o da..ova je definitivno jedna od najboljih epki ent-a...kao što ste i vi govorili o toj diskriminacij o zapuštenosti nekoga od strane onih koji misli da ti ljudi služe kao neki uređaji nekoj svrhi...grozno za nekoga tko živi takav život gdje mu je sve svdeno na jelo i spavanje i obavljanje onoga što kažu drugi...samim time osoba je već hajde neću reći mrtva.(bit ću blaži).nego polumrtva....e sad svi postavljamo to pitanje upletanja tripa u ovo sve..da li je trebao da li nije....ono što se dogodilo se ne može vratiti i postupci ma kako oni bili dobronamjerni imaju svoje posljedice u ovom slučaju najgore..osoba si je oduzela život...no sad osuđivati tripa ..pa ne znam baš npr. što bih ja kao osoba uradio u tom tenutku možda isto ...a možda i ne...ovakve teme su uvijek filozofsko dubiozne.....uglavnom mi .ljudi ...i ne razmišljamo o posljedicama tako..jednostavno sentimentalnost kod ljudi zna biti jača nego razmišljanje onoga što se može desiti na kraju..
10..(pohvala B&B pajdašima za odličan scenarij) :)


čet 01 srp, 2010 7:12 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Još jedna od dobrih epki :thumbs2:

Zanimljiva je ova rasa koja treba posrednika za snošaj, odnosno kogenitora. No Tripu se činilo da njihov odnos prema istome i nije baš najbolji te je to pokušao promijenit, ali je na kraju samim time zeznuo stvar :(

Također je zanimljiva ona maglica u kojoj su bili Archer i kapetan Vissijanskog broda :thumbs2:

Ocjena 9 :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 18 srp, 2010 12:09 pm
Profil YIM Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Ocjena 10.


sri 28 srp, 2010 4:46 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Već je takvih tema bilo i prije... Ocjena 3


pet 30 srp, 2010 1:13 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Tek sam sada pogledala ovu epizodu. :oops: Nisam sigurna da treba osuđivati Tripov postupak ili mu ga zamjerati. :-k Naime, kogenitor se ubilo, ali prije toga mu je pokazan život, čitalo je, gledalo filmove, možda prvi put razgovaralo s nekim koga ono samo zanima i tko na njega obraća pažnju. Možda više vrijedi to iskusiti pa se ubiti nego proživjeti cijeli vijek bez ikakvoga sličnog iskustva? :-k Kapetan Archer je rekao da je mrtva osoba koja bi bila još živa da se nisu sreli s njom, ali bi li se kogenitor složilo s time?
Također se spomenulo rušenje kulture, ali po čemu je sudbina kulture važnija od kogenitorske sudbine? Kulture nastaju, mijenjaju se i propadaju, neke je stvari zgodno sačuvati, ali meni je bilo jako žao gledati kako je Trip kogenitoru pružio ruku, a ono ga je zbunjeno pogledalo i promucalo pozdrav.
Možda je ono bilo pomireno s takvim životom, ali ako je imalo jednaki kapacitet mozga kao ostala dva spola, nezamislivo mi je da ponekad nije pogledalo suprotni zid i pitalo se neka pitanja... :-k
Mislim da je Trip postupio ispravno - kogenitor je više proživjelo u to kratko vrijeme nego što bi cijeli život.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


ned 26 pro, 2010 8:23 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x22 - Cogenitor
PrincMatias je napisao/la:
Već je takvih tema bilo i prije... Ocjena 3


...ti uopće ne shvaćaš bit same epizode jel...? :joj:

@Točkice slažem se s tobom...
...ali kako je samo došao na ideju da se ide ubit, pošto nije posjedovao nikakve načine razmišljanja do tad... to se ući godinama... nije mu se mogo u tako kratkom vremenu nakupiti toliko toga... da dođe so samoubilačkog čina...

...ili su htjeli malo napraviti da dramatika epizode buude još veća...

...hmmm kako cogenitori onda uopće nastaju/rađaju/prave... ?
...što su tako izolirani... gdje ih čuvaju...

...malo je sve to na neki način bizarno nama koji gledamo to s naše točke gledišta...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 27 pro, 2010 4:08 am
Profil ICQ Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Miki je napisao/la:

Ako ćemo se povoditi za logikom iz ove epke, ne bismo se trebali miješati u običaje druge kulture, pokušavajući nametnuti svoje običaje nekom drugom. No ne možemo ni ostati prekriženih ruku i praviti se da se to ne događa. Teška moralna dilema koja je ovdje pojednostavljena sa trećim spolom kod aliena; no istu situaciju imamo na Zemlji u današnje vrijeme.

E upravo to. I to je bit cilj tog nastavka.
Onako kako su Cogenitori bili tritirani u svojem društvu to je za svaku osudu iz naše perspektive i iz pogleda našeg društva, ali po ćemu naše društvo mora biti optimum za savršenstvo ili ono nešto najbliže tome, ono čemu svi trebaju težiti?
Po čemu mi imamo pravo biti toliko arogantni?
I to je ono što je Trip krivo učinio.
On je možda išao s dobrim nakanama, ali razlika u kulturi je bila preogromna i nije se smio mješati.
U ovakvom slučaju treba ići ona Archerova izreka da: "mi nismo došli ovdje kako bi se igrali Boga", jer širenje vlastite pravde, vlastitih načela je upravo to.

Star Trek je imao nakanu prikazivat utopijsko društvo. Sad koliko uspješno to je već tema za drugu raspravu.
Jer po meni je od TOS-a i TNG-a do VOY-a bilo prikazano po mojoj procjeni ne utopijsko društvo što se tiče Federacije već totalitarno.
Jer cilj i učinak im možda i je isti ali način do kojeg se dođe do tog cilja je potpuno drugačiji.
U totalitarizmu prevladava jedno razmišljanje, jedna ideologija, jedan pogled na svijet, jedna kultura (u slučaju Star Treka i Federacije ljudski) dok bi u utopijskom društvu sve ideologije, sve kulture, različiti pogled na svijet i život koegzistirali u miru, što u Star Treku nismo imali prilike vidjeti. nego uvijek jedna kultura, civilizacija pokušava nametnut svoju drugoj.
A na neki način ENT-ov nastavak "Cogenitor" najotvorenije govori o tome, o pravoj biti Star Treka, i da utopija u pravom smislu riječi da ne postoji i da ne može postojat.

_________________
Image


pon 27 pro, 2010 11:59 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x22 - Cogenitor
Iz perspektive hitlera je sasvim bilo normalno ubijat sve koji se s njim neslazu ili nisu po njegovu arijevska rasa ali zar onda mi to moramo prihvacat ko normalno :roll:

A gle cuda vecina losih stvari se dogodila nakon sta jedna grupa koegzistira dugo u miru s drugom a ima manja prava od te druge grupe
Ti ides po ubermoralnom principu zasto bi se mi ono misali kad to nije nas posa ..ali opet po cemu se to trip toliko i umisa ?

Nikad on cogenitoru nije reka da nemora bit cogenitor i nemora obavljat drustvenu funkciju cogenitora ..jedino sta je on reka cogenitoru je to da ima vise od zivota ..od samog bivanja cogenitorom 8)

U ovom slucaju ti zelis da reci da mi imamo obavezu postivat sustav "ko je jaci taj tlaci" i nemat nikakvih vlastitih moralnih dilema s time :zgrožen:

E pa to ti neide uopce tako .. jer ko prvo ako svaka individua odlucuje za sebe onda odluka da nekoj drugoj individui koja moze imat isto to pravo ..pokazes da je sposobna za jos neke stvari i nije uopce toliko lose

Kako ti znas dal su svim cogenitorima ti ocajni uvjeti zivota dobri , kako znas da oni to vole ..u biti ovo ti je usporedno ko tretiranje zena u afganistanu , one nevole svoj polozaj ali neznaju za bolje pa se nemaju zasto bunit ali nit nemogu .. drustveno su dovedene prid gotov cin

Najodvratnija stvar osim pretjeranog konzervativnog i ortodoxnog razmisljanja je pretjerano liberalno razmisljanje u kojem je sve multikulti po defaultu dobro a i nije bas uvik tako ..jer na taj nacin odobravas i najogavnije stvari pod izgovorom da je to dio necije kulture a ko kaze da je uvik bas najbolja stvar pustit stvari da teku ..jer na kraju se opet sve svodi na jedno , tvoje poprilicno okrutno ipak osobno misljenje i tripovo osobno misljenje koje je u epizodi bilo vise moralno nego politicko , jer uopce zar vridi opravdavanje necijeg maltretiranaj u svrhu -politicke korektnosti ..prve zapovijedi ili cega vec :-k

_________________
Surviving the new decade


pon 27 pro, 2010 3:34 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x22 - Cogenitor
captain je napisao/la:
Iz perspektive hitlera je sasvim bilo normalno ubijat sve koji se s njim neslazu ili nisu po njegovu arijevska rasa ali zar onda mi to moramo prihvacat ko normalno :roll:

E pa nije ovo baš pošteno za uspoređivat.
Kultura Vissiana se odnosila isključivo samo na njih i to zbog specifičnih bioloških razloga. Ne možeš ksenofobiju i mržnju prema bilo čemu stranom uspoređivati s ovim. :( Neke granice postoje koje se moraju postavit, ali što se tiče Cogenitora to je puno složeniji problem od ljudskih prava.
Sama činjenica da je njima za opstanak vrste potrebno 3 spola i da Cogenitora ima jako malen broj daje na kompleksnosti tog problema i da u tom slučaju naša moralna načela tamo možda nebi odgovarala...

captain je napisao/la:
A gle cuda vecina losih stvari se dogodila nakon sta jedna grupa koegzistira dugo u miru s drugom a ima manja prava od te druge grupe
Ti ides po ubermoralnom principu zasto bi se mi ono misali kad to nije nas posa ..ali opet po cemu se to trip toliko i umisa ?

Opet kažem, ti ovo gledaš previše jednostavno i previše s našeg ljudskog prozapadnog stajališta. Sama činjenica da je ne samo njihova kultura drugačija, nego i njihova reprodukcija naše moralne obveze se "ne mogu" odnositi na njih, jer ne znamo kako bi to moglo utjecati na njihovu civilizaciju. Činjenica je da Cogenitora ima jako malen broj, činjenica je i da o njima ovisi opstanak njihove rase. Zbog nekog valjanog razloga su oni odredili takav redosljed u njihovom društvu koja funkcioniraju isključivo kod njih. Ono što hoću reći da ništa nije univerzalno, i da ne mogu neka moralna načela ma koliko god dobra bila imati jednak pozitivan utjecaj na sva društva, kulture, civilizacije. Nadam se da sam dobro objasnio što sam htio reći.

captain je napisao/la:
Nikad on cogenitoru nije reka da nemora bit cogenitor i nemora obavljat drustvenu funkciju cogenitora ..jedino sta je on reka cogenitoru je to da ima vise od zivota ..od samog bivanja cogenitorom 8)

Jasno da je Trip imao najbolje namjere, ali opet kažem nije razmišljao o mogućim posljedicama, koje zbog tolike razlike u civilizaciji ne moraju uvijek biti pozitivne iako su nakane takve, što smo na kraju i vidjeli.
I naposljetku zato i postoji taj famozni Prime Directive u Star Treku.

captain je napisao/la:
U ovom slucaju ti zelis da reci da mi imamo obavezu postivat sustav "ko je jaci taj tlaci" i nemat nikakvih vlastitih moralnih dilema s time :zgrožen:

E pa to ti neide uopce tako .. jer ko prvo ako svaka individua odlucuje za sebe onda odluka da nekoj drugoj individui koja moze imat isto to pravo ..pokazes da je sposobna za jos neke stvari i nije uopce toliko lose

Kako ti znas dal su svim cogenitorima ti ocajni uvjeti zivota dobri , kako znas da oni to vole ..u biti ovo ti je usporedno ko tretiranje zena u afganistanu , one nevole svoj polozaj ali neznaju za bolje pa se nemaju zasto bunit ali nit nemogu .. drustveno su dovedene prid gotov cin

Naravno da ne. Ali u ovom slučaju to se ne svodi na to "tko jači taj tlači", jer je ovdje riječ o nekavoj vrsti simbioze koja kod njih savršeno funkcionira.
Poremetiš točno određena pravila i ta simbioza prestaje.

captain je napisao/la:
Najodvratnija stvar osim pretjeranog konzervativnog i ortodoxnog razmisljanaj je pretjerano liberalno razmisljanje u kojem je sve multikulti po defaultu dobro a i nije bas uvik tako ..jer na taj nacin odobravas i najogavnije stvari pod izgovorom da je to dio necije kulture a ko kaze da je uvik bas najbolja stvar pustit stvari da teku ..jer na kraju se opet sve svodi na jedno , tvoje poprilicno okrutno ipak osobno misljenje i tripovo osobno misljenje koje je u epizodi bilo vise moralno nego politicko , jer uopce zar vridi opravdavanje necijeg maltretiranaj u svrhu -politicke korektnosti ..prve zapovijedi ili cega vec :-k

Tako da bi se nakraju složio s tobom da je ovdje riječ isključivo SAMO o ljudskom pravu jednakosti, ali ovdje je to puno kompliciranije, i znam da se sad po ne znam koji put ponavljam ali u ovom slučaju iako na prvi pogled izgleda da su Cogenitori ugnjetavani, na neki način "kučni ljubimci" Vissiana, u njihovom slučaju mislim da je to "nužno zlo" koje je potrebno da bi njihova civilizacija i njihova rasa egzistirala i napredovala.

_________________
Image


pon 27 pro, 2010 4:02 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan