Sada je: uto 21 svi, 2024 12:43 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 2x01 - Shockwave, Part II. 

Ocijenite epizodu:
Anketa je završila: ned 06 lip, 2010 5:37 pm.
10 40%  40%  [ 6 ]
9 20%  20%  [ 3 ]
8 13%  13%  [ 2 ]
7 7%  7%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 7%  7%  [ 1 ]
3 7%  7%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 15

 2x01 - Shockwave, Part II. 
Autor/ica Poruka
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
 2x01 - Shockwave, Part II.
''Shockwave, part II.''

Sezona: 2
Epizoda: 1
Datum premijere: 18.9.2002.
Prikazano na HRT-u: 7.5.2010.



Scenaristi: Rick Berman i Brannon Braga

Redatelj: Allan Kroeker

Stardate: Nepoznat (2152.)











Gostujući glumci:
John Fleck - Silik
Matt Winston - Daniels
Vaughn Armstrong - Maxwell Forrest
Gary Graham - Soval
Keith Allan - Raan
Jim Fitzpatrick - Williams
Michael Kosik - Suliban Soldier











Kratak sadržaj (preuzeto sa ST centra): Silik i sulibanski vojnici ukrcaju se na Enterprise kako bi pretražili brod i našli kapetana Archera za kojeg T'Pol tvrdi da je nestao dok je bio na putu da se preda. U međuvremenu, Archer je zaglavio u 31. stoljeću s Danielsom gdje pokušavaju saznati zašto je njegovo micanje iz 22. stoljeća uzrokovalo katastrofu koje su svjedoci. Daniels je zaprepašten kad otkriva kako spomenik koji je izgrađen povodom osnivanja organizacije pod imenom "Federacija" nikad nije postojao.










Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Chakoteya

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 07 svi, 2010 5:38 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
Meni je prva epizoda druge sezone super ali su mi neke stvari prejednostavne ..poput danielsova brzog sastavljanja komunikacijskog uređaja s kojim moze pricat s proslosti od obicnog archerova komunikatora ..znaci on iz nicega sastavlja komunikator koji ce komunicirat s proslosti a jos ce i komunicirat s brodom koji je u toj proslosti udaljen od zemlje dosta i jos ce sve bit prikazano ko holoprojekcija ..a poznato je da archerov komunikator nije toliko mocan ali i da s tom logikom svak moze radit takve komunikatore i minjat proslost ..a bome nije mi nit mini uređaj koji bez problema dovodi archera doma ..bas pasao :( :pokislo:

Veliki plus epizode je napetost ali i poeneke smisne scene ko hoshi bez majce ili tpol koja kaze kako je vulkanska znanstvena agencija ili sta vec odredila da putovanje kroz vrijeme nije fer :zubo:
Zemlja u 31 stoljecu koja je unistena me podsjeca na vaadwaur planet a zanimljivo je i da archer prvi put cuje za romulan star empire oli ti ga romulance ..koje cemo uskoro vidit 8) :startrek109:
Silik i sulibani su na kraju rijeseni na najbolji moguci nacin a meni osobno je uz to najzanimljiviji bia kraj epizode kad archer prica o maloj gazeli i greskama koje svak mora ucinit kroz zivot da bi sta na noge jer nisu ljudi gazele da sve uce odmah i da istog trena znaju "hodat" ..tpol je prvi put stala na stranu ljudi umisto vulkanaca a vulkanci uistinu ispadaju licemjerno i prestrasljivo ... soval optuzuje ljude za puno konflikata a vulkanci su imali vrlo vjerojatno njih i vise u to doba ..tpol unatoc svemu neviruje u timetravel :mrgreen: :zubo:

9

_________________
Surviving the new decade


pet 07 svi, 2010 5:39 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
Tpol se pokazala vjernim članom posade :D
...no još uvijek sumnja u putovanje kroz vrijeme :zubo:

9

_________________
slika


sub 08 svi, 2010 2:29 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
mogu reći dobar nastavak...opet archer i daniels zajedno u nevolji...no ipak se archer izvuko i vratio u svoje vrijeme uspješno...eto vidimo kako je i t pol odigrala dobro za posadu ent-a a opet vulkanski stožer sumnja i dalje u enterprise i žele ga vratiti s misije no oni na svu sreću nastavljaju svoju pustolovinu....
10


sub 08 svi, 2010 2:40 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
ocjena 10
T Pol se zauzela za ljude 8)

_________________
Image


sub 08 svi, 2010 4:35 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
Četvorka ko i prvi dio. Time travel preseravanja, i nevjerojatna nebuloznost Archerovog prostor-vremenskog teleportiranja u Silikovu džamiju; uz pomoć komunikatora i par žica. #-o


sub 08 svi, 2010 7:46 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
Isto kao i prvi dio, nastavak me također oduševio :biggrinlove:

Hoshi je ostala bez majice :lolsmjeh: šteta što nije kamera bila s prijeda pa da vidimo njene TITS! :mrgreen: :vrazicak1:

Sulibani su uspjeli zauzet Enteprise, a Archer i Daniels se muče sastavit komunikator pomoću kojeg bi mogli komunicirat s Enterpriseom u prošlosti :-k
Istina, malo je nelogično da su ga sastavili od trikodera i komunikatora iz 22. st. te par dijelova koje su našli u onim ruševina, ali jbg - ne može sve baš bit logično :P

Silik i Sulibani drogiraju T'Pol i ispituju je o Archeru, no ona se srećom kolko tolko dobro drži i ne odaje im ništa :thumbs2:

Na svu sreću posada Enterprisea uz malo vatrometa :mrgreen: uspijeva navest Sulibane da odvoje Enterprise od Helixa te kasnije Archer se pomoću jednog od Danielsovih gadgeta uspijeva teleportirat na Helix i zarobit Silika, koji naređuje povlačenje Sulibanskih brodova :thumbs2: Archer se potom uspješno vraća na Enteprise sa Silikom koji je sad zarobljenik. Baš se pitam da li je to njegov kraj i šta će bit s njim :-k

I unatoč svemu što su prošli, Vulkanci opet s*ru ko i obično te žele da se Enterprise vrati na Zemlju, no ovaj put je i T'Pol stala u obranu ljudi što je jako lijepo od nje :thumbs2:

A i zakon mi je kad je rekla da Vulkanci misle da putovanje vrijeme nije fer :lol:

I BTW ovdje Archer prvi put doznaje za Romulansko Carstvo i Romulanci s kojima će se srest uskoro :D

10-ka bez dileme :biggrinlove: :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 12 svi, 2010 1:12 pm
Profil YIM Web stranica
Lieutenant
Lieutenant
Avatar

Pridružen/a: sub 28 ožu, 2009 10:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Holodeck
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
Nastavak onog TCW *beep*. Buduci da je dio istog arca ko i ptehodna epka dobit ce i istu ocjenu... trojka.

_________________
"I'm a doctor, not a battery."


sri 12 svi, 2010 1:21 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
Ups, a ovdje je bilo javljanje iz budućnosti... :oops: Ne znam, ova mi je epizoda još i slabija nešto od prvog nastavka. Možda zato što ovdje nema tog cliffhangera na kraju? Ne znam.

Uglavnom, ocjena 7

114

_________________
slika


sri 12 svi, 2010 1:24 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x01 - Shockwave, Part II.
8, nategnuto.

Naprema prvom djelu, lošiji nastavak.

Bilo je par zanimljivih scena, i to je to...

Paralelna radnja u prošlosti i budućnosti.... mislio sam si "WTF ne bi li se kasnije trebao vratiti u isti trenutak iz kojeg je i nestao iz timelinea 22. st... ali ajd, na kraju je imalo smisla radi korištenja onog uređaja,

Tpol je na kraju odigrala dobru ulogu kad je Vulkancima objasnila da su u krivu,i da treba dati Zemljanima da rade greške i tako uče, jer ni Vulkanci nekada nisu bili puno drugačiji...
captain je napisao/la:
Meni je prva epizoda druge sezone super ali su mi neke stvari prejednostavne ..poput danielsova brzog sastavljanja komunikacijskog uređaja s kojim moze pricat s proslosti od obicnog archerova komunikatora ..znaci on iz nicega sastavlja komunikator koji ce komunicirat s proslosti a jos ce i komunicirat s brodom koji je u toj proslosti udaljen od zemlje dosta i jos ce sve bit prikazano ko holoprojekcija ..a poznato je da archerov komunikator nije toliko mocan ali i da s tom logikom svak moze radit takve komunikatore i minjat proslost ..a bome nije mi nit mini uređaj koji bez problema dovodi archera doma ..bas pasao :( :pokislo:
Da, totalno prenategnuto... gore i od tehno perverzarija u Voyageru :)

captain je napisao/la:
zanimljivo je i da archer prvi put cuje za romulan star empire oli ti ga romulance ..koje cemo uskoro vidit 8) :startrek109:
Trebao si je uzeti nekoliko knjiga iz knjižnice prije nego se je vratio "doma" :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 12 svi, 2010 2:09 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan