Sada je: uto 21 svi, 2024 1:56 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 1x25 - Two Days And Two Nights 

Ocijeni epizodu
10 0%  0%  [ 0 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 0

 1x25 - Two Days And Two Nights 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
 1x25 - Two Days And Two Nights
1x25 - Two Days And Two Nights


sri 05 svi, 2010 4:56 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
Humoristicna epizoda :mrgreen:

Nazalost jedna informacija mi je upala u oko na memory alpha a to je da je glumica koja glumi cutler umrla nakon ove epizode od srcanog udara :(

Ekipa ide na godisnji odmor ..na planet risu a phlox ide spavat svoj zimski san ..smisan je bia kad su ga probudili zbog travisove ozlijede ..cili je bia zbunjen i dezorijentiran ..stvarno je phlox tezak kad ga se probudi prerano iz zimskog sna :zubo: :lolsmjeh:
Hoshi uci jezike i pronasla je sebi par u svemu tome ..koji me podsjeca na axuma iz voyagera ..nisu valjda iste vrste ..inace to pise ko mogucnost na memory alphi
Trip i Malcolm su dosta dobro nasamareni nakon sta su se susreli sa dvije ljepotice a da bi na kraju skuzili kako to nisu "ljepotice" nego lazni prikaz koji su koristila dva alienska lopova kako bi pljackali ljude a sta je najgore alieni su bili onako malo vise muski .. tako da su trip i malcolm zavrsili skinuti i vezani uz stup ..stvarno strasna sudbina i odmor :zubo: :zubo:
Archer se susreo s tajanstvenom zenom (inace glumica glumila slicnu ulogu u DS9-u i to u drustvu s odom) koja je na kaju ispala spijun a tpol mu je poklonila surakovu knjigu ..malo se spominja i temporalni hladni rat ..okey epizoda :thumbs2:

8

_________________
Surviving the new decade


sri 05 svi, 2010 5:02 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
captain je napisao/la:
Humoristicna epizoda :mrgreen:

Nazalost jedna informacija mi je upala u oko na memory alpha a to je da je glumica koja glumi cutler umrla nakon ove epizode od srcanog udara :(

Čovjek bi rekao da će ta, ili jedna od slijedećih epizoda završavati nekakvom posvetom u stilu "In loving memory of Kellie Waymire," ali je Berman još jednom pokazao da je bezdušno smeće...

Što se epke tiče, super mi je. Svaka epka u kojoj Trip i Malcolm nešto izvode zajedno mi je zakon. :zubo:

8


sri 05 svi, 2010 5:21 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
_Oz je napisao/la:
captain je napisao/la:
Humoristicna epizoda :mrgreen:

Nazalost jedna informacija mi je upala u oko na memory alpha a to je da je glumica koja glumi cutler umrla nakon ove epizode od srcanog udara :(

Čovjek bi rekao da će ta, ili jedna od slijedećih epizoda završavati nekakvom posvetom u stilu "In loving memory of Kellie Waymire," ali je Berman još jednom pokazao da je bezdušno smeće...

Ok morat ću te opovrgnut u vezi ovog.
Citat:
It has been speculated that the episode "The Forgotten", which centers on the death of a relatively minor crewman, may be a reference or tribute to Kellie Waymire.

http://memory-alpha.org/wiki/Elizabeth_Cutler

_________________
Image


sri 05 svi, 2010 5:51 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
^ LOL, "opovrgavaš" me ispraznom špekulacijom? Ta epka je snimljena pune dvije godine nakon njene smrti, ne misliš li da je cura zaslužila da joj se ime spomene?

No dobro, ako bi išli tumačit metafore, The Forgotten je epizoda koja se bavi Tripovom zakašnjelom reakcijom na smrt vlastite sestre (sjajna epizoda za koju je Connor Trinneer trebao bit nagrađen Emmyjem, ako se mene pita).

No ipak, tragično preminula kolegica zaslužuje malo više od nečeg spekulativnog i dvosmislenog. Ima li išta jednostavnije od ubacivanja jednog kratkog reda teksta na odjavnu špicu? Degutantno je što to nisu napravili.


sri 05 svi, 2010 5:57 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
ova danas epka ma urnebesno smiješna....malcolm i trip jednostavno pravi dvojac za uvalit se u neke probleme....he..he još i archer koji je poveo Porthosa na odmor a i Porthos se proveo....i Hoshi se zabavila..
a tek dotur,,,koja gluma ..jednostavno mijenjati onako raspoloženja ...eh ono je reć imati doktora koji zna što "radi"....sve u svemu zabavna epka
9

_Oz je napisao/la:
No ipak, tragično preminula kolegica zaslužuje malo više od nečeg spekulativnog i dvosmislenog. Ima li išta jednostavnije od ubacivanje jednog kratkog reda teksta na odjavnu špicu? Degutantno je što to nisu napravili.


da žalosno je to što je se nisu sjetili ..ne znam što kazati na taj B&B dvojac...tragično preminulu osobu koja je dala svoj doprinos u Ent-u za koju su znali kao producenti ne uraditi jednu običnu stvar kao što Oz kaže "u sjećanje na".. u odjavnoj špici ...ali eto to izgleda njima je "promaklo"...ma ne trebamo peviše trošiti riječi na njih nego čovjeku je uvijek žao da ovako mlada osoba umre...ma koliko kratko da je bila u ent-u nama je puno značilo jer se uistinu radilo o jednoj dobroj glumici...
Thanks Kellie...


sri 05 svi, 2010 6:18 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
8 .... čini mi se da u zadnje vrijeme same osmice dajem 8-[

Kako su i drugi napisali, zabavna epizoda.

Phloxa mi je bilo pomalo žao što su ga probudili i ne dali mu da odspava ni ta 2 dana :(

Trip i Malcolm su bili smješni kao zavodnici koji tvrde da su obojica kapatani, samo da se izmjenjuju u ulogama :lol:
Na kraju bivaše nasamareni i opljačkani, i to na planetu gdje je takva pojava rijetkost :P

Archer je isto tako izvisio, ispalo je da je "srodna duša" tu samo da bi iz njega izvukla informacije o sulibanima.
Ono kad je glasno počela govoriti "DAJ INFOMACIJE O SULIBANIMA!" je ispalo preočito, nimalo u skladu s njezinom ulogom da suptilnije pokuša izvući informacije... ne sviđa mi se što se scenaristi nisu potrudili da bude manje očito i da Archer na neku ne toliko očitu fintu skuži da ga pokušava preveslati.

Hoshi je spojila je ugodno s korisnim - naučila je novi jezik i istodobno imala i romansu. I dok su ostali "popušili" i ne komentirali previše svoj izlet, ona je ispala kao da joj je bilo najdosadnije, a u stvari se je najbolje provela :thumbs2:

Sve u svemu, simpa epizoda.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 05 svi, 2010 6:50 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
Ja sam dao desetku :thumbs2:
Zbog Phloxovog pada na pod, nazivanja T'Pol kapetanom, miješanja instrumenata i sl. :lolsmjeh:
Zbog dinamičnog dua Trip+Reed koji umjesto barenja završe sami sa sobom u gaćama :lolsmjeh:
Zbog Mayweathera koji čak nije bio toliko loš :thumbs2:
Zbog Hoshi koja je pokazala svoju promiskuitetnu stranu, to joj je očito dotična točka sa Hoshi iz paralelnog svemira :twisted:
Ovo sa Archerom mi je bilo malo dosadnjikavo, i šteta što se Tandarci posljednji put pojavljuju i spominju u ENTu, jer su mogli biti jedna siva eminencija u tom TCW. Al ajd, to mi ne kvari dojam najzabavnije epke prve sezone.


sri 05 svi, 2010 7:34 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
Odlična, zabavna i opuštajuća epizoda, baš onakva kakav bi trebao biti odmor na Risu. OK, mogao bi sada sitničariti i govoriti o tome kako je pola posade trebalo na odmor, a mi vidjesmo samo ovo petoro kako odlazi i vraća se.

No nećemo sad pratiti nekog x-tog člana posade kojeg ne znamo, ali mogli su tu i tamo ubaciti u scenu (u klubu ili u restoranu) još ponekog tko bi bio sa Enterprisea, da se dobije dojam da ih je stvarno bilo pola na odmoru.

Svi su imali svoje planove za odmor, i manje više su se svi izjalovili. Pa čak i Hoshin, iako njen u jako dobrom smislu i smjeru. Tako je osim što je imala prilike naučiti pokoji elijenski jezik, uspjela čak i okusiti koji. :mrgreen: Bravo Hoshi!

Jadničak Travis se strgao i maksimalno si skratio odmor, te zahvaljujući njegovoj alergičnosti probudio doktora iz hibernacije. To je bilo presmiješno. Phlox je legenda. Sve naziva kapetanom, zapovijeda da odmah krenu na Regulus (?) itd. Fora mi je kako je začorio na kraju.

Trip i Malcolm su posebna priča. Genijalan dvojac, nema šta. Is it he or os ot she? That's a she. Carevi. A jadnici popušili na kraju, opljačkali ih neki elijeni shiftani u dva zgodna komada. Oni se definitivno neće hvaliti svojim uspjesima na odmoru. :mrgreen:

I dolazimo do kapetana Archera. Njegov dio uistinu jest bio najdosadniji. Ona ženska pokušala izvući informacije od njega i to ne previše suptilno. Ništa od Archerovog opuštanja. Picardov odmor na Risi je bio puno bolji i zanimljiviji.

Risa je prekrasna, i baš sam si zamislio kako bi bilo lijepo posjedovati jednu majušnu vilicu tamo uz more... :zubo:

Eto osmica i od mene, iako sam bio u kušnji i devetku dati.

142

_________________
slika


čet 06 svi, 2010 2:33 pm
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
hehe, opet zaspala na kraju ali ajde..mogu reci rijec dve :mrgreen:

...Hoshi na kraju prošla najbolje dok su svi ostali nasamareni...njima je odmor prošao u najgorem sjecanju :mrgreen: Trip i Malcom su mi bili baš jaki :lolsmjeh:
...zanimljivo mi je bilo što je to bio prvi doticaj zemljana sa Risom...kasnije ona postaje znamenito odmarališe kroz sve ostale serijale :D

8

_________________
slika


čet 06 svi, 2010 5:52 pm
Profil YIM Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
8

zato što se archer odmorio,
malcom i trip imali su fantastičnu zabavu
i zato što je Hoshi naučila par novih konjugacija... :lol:

_________________
It is smaller on the outside!


pet 07 svi, 2010 3:14 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
Mijenjam svoj glas u 10, čisto zbog sabotera koji je dao 1 (svi jako dobro znamo tko je to). :P


pet 07 svi, 2010 3:17 pm
Profil Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
o really?

me too... :twisted:

razlog mjenjanja ocjene:

After having a second thought, I realized that this episode deserves the best grade it can get. It had something special...

_________________
It is smaller on the outside!


pet 07 svi, 2010 3:21 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: ned 19 tra, 2009 1:26 pm
Postovi: 108
Lokacija: Quark's Bar
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Insurrection
Koje si vrste?: ferengi
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
mogli su malo risu pokazati na brzinu sve te prirodne ljepote kad slovi kao planet uzitaka... ocjena 6..

_________________
resistance is futile!
slika


ned 09 svi, 2010 6:05 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x25 - Two Days And Two Nights
Ah...kad vidiš jedan planet prepun plaža, palmi, planina, ten-star hotela i domorotkinja koje pružaju vrhunski đamaharon, vidio si ih sve :lol:


ned 09 svi, 2010 9:11 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan