Sada je: pet 17 svi, 2024 7:00 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
 1x12 - Silent Enemy 

Ocjena:
Anketa je završila: ned 16 svi, 2010 5:18 pm.
10 47%  47%  [ 7 ]
9 20%  20%  [ 3 ]
8 7%  7%  [ 1 ]
7 13%  13%  [ 2 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 13%  13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 15

 1x12 - Silent Enemy 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 1x12 - Silent Enemy
"Silent Enemy"(Tihi Neprijatelj)

Sezona: 1
Epizoda: 12
Datum premijere: 16.01.2002.
Prikazano na HRT-u: 16.04.2010.




Scenarist: Andre Bormanis

Redatelj: Winrich Kolbe

Stardate: 01.rujna.2151.







Gostujući Glumci:
* Jane Carr - Mary Reed
* Paula Malcomson - Madeline Reed
* John Rosenfeld - Mark Latrelle
* Guy Siner - Stuart Reed




Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
Ubrzo nakon što Enterprise postavi potprostorno pojačalo signala kako bi posada mogla komunicirati sa Zemljom, nepoznati tuđinci skeniraju brod. Iako zabrinut, Archer zanemaruje svoje brige i govori Hoshi Sato da se potrudi saznati koja je omiljena hrana Malcoma Reeda, kako bi mu mogli prirediti rođendansku zabavu. Komunikacije s domom nisu tako dobre. Povučeni Reed uopće nije rekao svojim roditeljima naziv svog radnog mjesta, a Tuckerova ljubavna veza na daljinu je, izgleda, završila. Kad se tuđinci vrate, probiju trup i opet nestanu, posada se nađe u još većim problemima.






Detaljnije informacije: Memory alpha

Scenarij: ST Minutae

_________________
slika


pet 16 tra, 2010 5:18 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Gruber u star trek-u :mrgreen:

Meni je ova epizoda genijalna a posebno ona prica sa malcolmom reed-om i njegovim najboljim jelom ..malcolm je introvertan u nekim stvarima do te mjere da uopce ne izrazava misljenje o stvarima koje voli ..onako nekakav tip kojemu je sve dobro ..pa cak i njegovi roditelji neznaju sta on zapravo voli ..uglavnom posebna licnost i to mi se sviđa kod njegova lika ..ta kompleksna tajanstvenost ..bolje su malcolma opisali u ovoj epizodi nego pola posade voyagera u cijelom star trek voyageru
Druga stvar koja je dobra ..je napad aliena na enterprise ..nazalost aliene necemo vise vidit nit saznat ko su ali meni osobno bi bili zanimljivo kad bi se otkrilo da onako breeni izgledaju ...archer uviđa da su slabo opremljeni za obranu i dok hoshi obavlja svoju tesku misiju ..malcolm i trip moraju unaprijedit brodsko oruzje ..smisno je kad malcolm raznese cilu planinu :zubo: a kapetan samo trazia da malo otkine vrh ..uglavnom sve je zavrsilo tako da su uspili porazit aliene a otkrilo se nesto sta nitko nije zna prije ..malcolm voli ananas :mrgreen:

10

_________________
Surviving the new decade


pet 16 tra, 2010 5:24 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
fora epka :D
...malo mi je bilo žao Malcoma kada je Archer razgovarao sa njegovim roditeljima koji em što nemaju pojma što najviše voli jesti nisu ni imali pojma da je odabrao put u svemir umjesto mornarice :|
...Grubi je igrao oca od Malcoma, samo mu je falio tenkic :mrgreen:
...Hoshi ozbiljno shvatila Archerov zadatak i krenula u istraživanje...srecom da postoje medicinski kartoni...Malcom voli ananas!!!!!! \:D/ joj ona torta na kraju, sline mi curile :zubo:
...a ti alieni, baš su bili cudni...iako moram priznati da su me podsjetili malo na Vrstu 8472 :) srecom ovi su ih uspješno sredili :D

9

_________________
slika


pet 16 tra, 2010 7:19 pm
Profil YIM Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Dakle, ova epka mi je bila zakon :thumbs2:

Prvo što mi se sviđa je onaj alienski brod, koji baš brutalno izgleda (dizajn me pomalo podsjeća na romulanske brodove) i ima super naoružanje :thumbs2:
Drugo mi je zanimljiva ta sva priča oko Malcolma i njegovog omiljenog jela - Hoshi se pošteno namučila za tu informaciju, a i Malcolm je bio dobar kad je pomislio da ona želi nešto s njim kad ga je pozvala na večeru :lol:
Također mi je zakon kako je Archer alienima odbrusio da će dobit oni svoje i onda se samo okrenuo i uništio im kameru phaserom :lolsmjeh: :thumbs2: I napokon su si ugradili fazne topove, koji su jako dobro oružje protiv neprijateljskih štitova (iako su fazorske mreže bolje, al jbg nije to Sovereign klasa, a niti 24. stoljeće :mrgreen: ) :thumbs2:
Isto mi je smiješno kad je Archer rekao Malcolmu da skine samo 2 metra s planine na onom mjesecu, a ovaj je uništio cijelu planinu :lolsmjeh:
Uglavnom, sad će se Enterprise moć bolje nosit protiv neprijateljskih brodova :thumbs2:

Ocjena 10 :biggrinlove:

:-k i nevezano uz epku: Ta Enterpriseova torpeda su mi malo bezveze izvedena i to ponajviše zato što su jako spora - mislim ono, ko da su pod vodom pa ih tlak usporava :? A dobro znamo da u svemiru nema zraka, a ni tlaka, tak da fakat nema razloga za takva spora torpeda, a da je problem u lanserima to nebih rekao :P

EDIT: Evo tog ubercool broda

slika

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 16 tra, 2010 7:44 pm
Profil YIM Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Ma dvoumio sam se izmedu 9 i 10, ali ipak desetka samo zbog Malcolma i Tripa :mrgreen: :lolsmjeh: i njihovih super fazora :mrgreen:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


pet 16 tra, 2010 8:23 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
predobra epka...he.he cool scene na početku porthy..to malo biće... prati svoga gazdu Archera po palubi i još kad mu kaže sjedni..slatko..
da malcomu rođendan pa žele saznati što voli jesti no on je samozatajan no eto dotur je pomogao svojom stručnom analizom iz datoteke ....ananas ..torta...hm..lijepo....
da ona bića su nekako bila ljigava kao iz neke noćne more ..dobro da su ih sredili na kraju ...inače voli ovakve epke kad sve se izgasi sva energija pa ajmo sa baterijom polako pa tko na koga naleti prvi..uh ..opasno
repriza obavezno..
10 :wink:


pet 16 tra, 2010 9:11 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Zapravo ona bica izgledaju bas alienski ..onako kako ljudi danas zamisljaju aliene ..otprilike doduse jer ipak dosta ljudi zamisljaju i aliene na slican nacin ko sta su u Sg1-u zamislili asgarde :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pet 16 tra, 2010 11:25 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
A jel su ovi alieni pripadnici iste vrste kojoj je pripadao dotični kapetan Boday? Sjećate se, onaj lik sa prozirnom lubanjom u DS9 kojeg nismo nikad vidjeli, a imao je par spojeva sa Jadziom? Ovi alieni ovdje imaju isto nešto prozirno, pa sad jel to lubanja ili je kaciga, tko će ga znat... :-k

A epka...šta ja znam...više vremena u epki se posvetilo karakterizaciji Reeda, da bi se doznalo samo kako voli ananas i da je rigidni konformist. Hoshina potraga za tim relevantnim podatkom je bila zabavna, tak da većina ove radnje spada pod one tzv. sapuničaste epizode.

Za ove aliene sam prvo mislio da će se raditi o Romulancima: šutljivi, zajebani, i zeleni brod. Kad ono jednoepizodni freakovi. Ak ništa, Reed je uspio izorganizirati izvanredno stanje na brodu kada je napad, što će kasnije biti poznato kao 'Red alert', a može i 'Reed alert'.

Dajem devetku.


pet 16 tra, 2010 11:35 pm
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Avatar

Pridružen/a: sub 28 ožu, 2009 10:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Holodeck
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
captain je napisao/la:
Druga stvar koja je dobra ..je napad aliena na enterprise ..nazalost aliene necemo vise vidit nit saznat ko su ali meni osobno bi bili zanimljivo kad bi se otkrilo da onako breeni izgledaju ...
10


Nemoguce, Breeni ipak imaju drugaciju tjelesnu građu, malecki i nabijeni ko hjumani. Ovi su vitkiji i izduženih nogu. Ko sto je neko rekao, malo vuku na 8472.

Inace ti freakovi mi bas nisu najjasniji, dodju, zapucaju pa odu... i tako par puta. Onda jos prikelje neku sondu u hangar bay. Da su htjeli zauzet Enterprise mogli su to obavit odma pri prvom susretu, a ne neka suljanja, spijanja i skeniranja. Ajd dobro, malo su mutavi i spooky.

Sve u svemu interesantna epka sa funny podradnjom oko Malcolma. Da nije nelogicnosti oko ovih mekusaca bila bi visa ocjena, ovako vise od 7 po meni neide.

Miki je napisao/la:
Ak ništa, Reed je uspio izorganizirati izvanredno stanje na brodu kada je napad, što će kasnije biti poznato kao 'Red alert', a može i 'Reed alert'.


:hail: Na ovo sam se polomio, Reed alert. :lolsmjeh:

_________________
"I'm a doctor, not a battery."


sub 17 tra, 2010 10:10 am
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
10, odlična epka...

Malcolm ovdje nije bio iritantan a i ovi alieni su bili tajanstveni ....


pon 19 tra, 2010 12:23 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Eh, opet ja komentiram epku sa nekoliko dana zakašnjenja, no zato ću pokušati biti kratak. Svidjela mi se ova epka. I radnja sa misteriozni elijenima mi je dobra, a i ona sa Malcolmom i potragom za njegovim najdražim jelom... taj dio je bio više zabavan, dok je ovaj drugi bio malo spooky.

Elijenski brod je odlično izgledao, i meni je djelovao malo romulanski. Sami elijeni su isto fora izgledali i očito su prilično napredni, mogli su slistiti Enterprise za doručak. Genijalna mi je bila scena kada su se elijeni javili Enterpriseu i koristili Archerov glas i sliku... to mi je bilo kao u filmovima s otmicama, pa kada traže neku otkupninu ili tako nešto.

Totalno freaky mi je bilo. Još su me tu ti elijeni malo podsjetili na Borga... ship defenseless... surrender your vessel... samo je falio onaj dio resistance is futile. Enivej, genijalan freaky način komunikacije. No tu su bili Malcolm, Trip i ekipa koji su konačno ugradili fazne topove i Enterprise više nije kanta za napucavanje.

Drugi dio epke oko Malcolma i najdraže mu hrane je bio fora. Herr Gruber je Malcolmov stari. Legenda! BTW. šta je to s mornaricom? Mislim, koja korist od mornarice u doba svemirskih letova? Čemu služi? Ona scena kada je Malcolm mislio da ga Hoshi zove na dejt (ili više) je bila presmiješna.

Dobra epka, ocjena 8

273

_________________
slika


pon 19 tra, 2010 10:57 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
7

Okej epizoda.

Ništa ne znam kako orginalno, ali ima donekle zabavnih djelova (najdraže jelo) a također su i vanzemaljci izgledali nešto orginalnije nego inače.

Lijepo je da su se konačno osvrnuli na činjenicu da im za istraživanje svemira ipak treba neka jača obrana, pa su (tek sada?!!? :roll: ) odlučili postaviti fejzore koji stoje u skladištu već mjesecima.
Oni plazma topovi iz pilota su bili presmješni, ništa s time nisu mogli pogoditi :lol:

I ono preopterečenje phasera na kraju - jesu li to više ikada koristili?
Čini se kao zanimljiva metoda za pojačavanje snage - napraviti "preopterečenje" koje istodobno ne dovede do pregrijavanja i "kratkih spojeva", a ima puno jači efekt od običnog fejzora :-k

pahuljica je napisao/la:
...Grubi je igrao oca od Malcoma, samo mu je falio tenkic :mrgreen:
T'Rapavi je napisao/la:
Herr Gruber je Malcolmov stari. Legenda!
A Malcomovu mamu nitko nije prepoznao iz nekih drugih humorističnih serija? ;)
Meni je bilo fora vidjeti oba glumca u istom kadru :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 20 tra, 2010 2:42 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Cvicek je napisao/la:
I ono preopterečenje phasera na kraju - jesu li to više ikada koristili?


Mislim da nisu, ali jednu sličnu stvar je napravila Q-ica u 'Q and the grey' epki. Ne sjećam se točno kakvo tehnodrobljenje je bilo u igri, al uz pomoć jezgre je pojačala štitove za valjda 300% il tak nešt. Uglavnom, brodski sustavi su dosta povezani, tak da je moguće takvo ekstremno pojačanje.

Cvicek je napisao/la:
A Malcomovu mamu nitko nije prepoznao iz nekih drugih humorističnih serija?


Ne, tko je mama?


uto 20 tra, 2010 3:03 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Mama je glumila u seriji "Dear John". Nije toliko kultna serija kao "Alo, Alo" ali odmah sam je se sjetio, gledao sam tu seriju nekad davno.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 20 tra, 2010 3:21 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x12 - Silent Enemy
Eh ja je nisam gledao, a očito ni ostali jer ju nisu prepoznali; za razliku od herr Grubera :biggrinlove:


uto 20 tra, 2010 9:10 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan