Sada je: uto 21 svi, 2024 3:02 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 1x11 - Cold Front 

Ocjena:
Anketa je završila: sub 15 svi, 2010 5:23 pm.
10 14%  14%  [ 2 ]
9 7%  7%  [ 1 ]
8 29%  29%  [ 4 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 21%  21%  [ 3 ]
5 14%  14%  [ 2 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 14%  14%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 14

 1x11 - Cold Front 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 1x11 - Cold Front
"Cold Front"(Hladni Front)

Sezona: 1
Epizoda: 10
Datum premijere: 28.11.2001.

Prikazano na HRT-u: 15.04.2010.




Scenarist: Stephen Beck & Tim Finch

Redatelj: Robert Duncan McNeill

Stardate: Nepoznat







Gostujući Glumci:
* John Fleck - Silik
* Matt Winston - Daniels
* Leonard Kelly Young - Sonsorra
* Michael O'Hagan - kapetanFraddock
* Lamont D. Thompson - hodočasnik
* Joseph Hindy - Prah Mantoos





Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
Kad Enterprise u jednom sustavu sretne religiozne tuđince koji promatraju neutronski mlaz, Archer ih poziva na razgledavanje Enterprisea. Dok im Tucker pokazuje warp jezgru, jedan od hodočasnika se iskrade iz grupe i isključi jedan vod antimaterije. Kasnije, brod nailazi na probleme unutar plazmene oluje, pa izboj energije uzrokuje kaskadnu reakciju koja zamalo uništava cijeli Enterprise, ali se zaustavlja kod isključenog voda.











Detaljnije informacije: Memory alpha

Scenarij: ST Minutae

_________________
slika


čet 15 tra, 2010 5:23 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x11 - Cold Front
Ne volim Temporalni rat i ide mi na jetru. Silik je u prvoj epki bio negativac, ovdje spašava Enterprise, pa čak i kasnije će surađivati sa Archerom. Pa onda ovo temporalno tempusbabble od Danielsa koji je undercover agent futurističkih temporalnih policajaca. Onak, epizoda koja mi nikako ne sjeda zbog previše pridjeva koji počinju na 'temp'. Dajem peticu.


čet 15 tra, 2010 5:41 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x11 - Cold Front
Nemogu se odlucit dal mi se sviđa epizoda ili ne jel mi prvo archer preolako viruje danielsu ..drugo opet se radi o vremenskoj zavrzlami kojih je u voyageru napprimjer bilo previse a ENT ne donosi tu za sada nista novo .iako ce se kasnije neke stvari nabolje prominit ..onda i ono silkovo dugo prezivljavanje u vakumu svemira ..to mi je i sjelo jer je potpuno alienska pojava ali mi i nije pasalo ..sad neznam zasto ali nesto je bilo prejednostavno ...onda dobra mi je bila vulkanska skepsa o vrimenu i zakljucak da se nemoze kroz njega putovat ali mi nije pasalo sta su ipak premalo otvoreni prema toj mogucnosti ..uglavnom neodlucno se osjecam u vezi ove epizode ali bilo mi je smisno phloxovo religijsko istrazivanje i prica o odlasku na misu u rim :mrgreen: :propovijed:

6

_________________
Surviving the new decade


čet 15 tra, 2010 5:55 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 1x11 - Cold Front
fora mi je bio onaj uređaj iz buducnosti...i to je sve :mrgreen:

6

_________________
slika


čet 15 tra, 2010 5:59 pm
Profil YIM Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 1x11 - Cold Front
Ah, još jedna ne nešto predobra epizoda. Prvo, tu je taj temporalni hladni rat koji je sam po sebi veliki (najveći) promašaj Enterprisea. Nit je šta objašnjeno, što, kako, kada i zašto. Inače nisam neki protivnik time travela i takvih epki, ali ovo je previše.

Onda tu je Silik koji pokušava ubiti Archera, pa sad ovdje spašava Enterprise i Archera... ako se ne varam, poslije će ga opet htjeti srediti. Koja je onda logika spašavati ga sada? I da, znači da je Enterprise u originalnom svemiru bio uništen u plazmenoj oluji?

Mislim, da se Silik nije umiješao, Enterprise bi bio uništen. Jesu nesposobni, majke ti. :zubo: Onda, tu je i Daniels, temporalni agent... odlična je bila T'Polina primjedba, zašto nije došao dan prije spriječiti da Silik uopće dođe na Enterprise?

Smiješna mi je bila scena kada se Reed vratio na most i zatekao Mayweathera u kapetanskoj fotelji. Bilo je tu i par zanimljivih gadgeta iz budućnosti, npr. onaj za prolazit kroz zidove kojeg je Archer tek tako ispustio na kraju epke.

@ captain, Silik je suliban, oni možda mogu izdržati u vakuumu neko vrijeme. A osim toga, on je apgrejdani GMO Suliban, pa ne bi bilo čudno da može izdržati...

Ocjena 5

304

_________________
slika


čet 15 tra, 2010 7:57 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x11 - Cold Front
Suliban ili ne u vakumu postoje sigurno nekakva zracenja stetna za ziva bica apogotovo humanoide kojima su ipak planeti dom a ne vakum svemira :-k

_________________
Surviving the new decade


čet 15 tra, 2010 8:01 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 1x11 - Cold Front
:-k ne kužim zašto je vama ostalima ova epka loša, al meni je bila dobra :thumbs2:

Temporalni hladni rat se meni sviđa kao ideja, a i ovako i onako volim epke sa temporalnim zapletima :thumbs2:

No, i meni je čudno zašto je Silik spasio Enterprise, a prvo je htio ubit Archera :?

Jako su mi zanimljivi Danielsovi uređaji, a pogotovo onaj s kojim se može prolazit kroz zidove - takav jedan bi mi dobro došao :mrgreen:

Al mi je totalno glupo kak je Archeru ispao taj uređaj iz ruke i kako ga je suliban lebdjeći kroz svemir uspio dohvatit i sletit na svoj šatl :P

Smiješan mi je bio Phlox kako se uživio u vjerske obrede onih aliena s teretnjaka :lolsmjeh: , i fora izgleda to Angosorijsko vrelo :thumbs2:

Sve u svemu, dajem 8 ovoj epki :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 16 tra, 2010 3:57 pm
Profil YIM Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 1x11 - Cold Front
8 ima to i nekoga smisla premda je TCW mogao biti puno bolje razrađen i objašnjen....


pon 19 tra, 2010 12:28 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x11 - Cold Front
8

Nakon prošle kome ("Fortunate son"), ova epizoda koju sam pogledao odmah nakon nje, je u usporedbidjelovala super.

Dolaze oni hodočasnici koji imaju zanimljivu vjeru povezanu sa znanošću, početkom svemira i sl.
Phlox je opet ispao fora... njemu su svi ti drugačiji običaji zanimljivi, i sve voli isprobati :)

Trip je ispao smješan kada hodočasnicima objašnjava brodski pogon, a ispadne da u publici možda ima i večih stručnjaka od njega :lol:

Vremenska zavrzlama opet nema smisla... ako se temporalni rat vodi u 22. stoljeću, onda je već završio, i njegove posljedice se moraju osjetiti i nekoliko stoljeća nakon. Ispada kao da postoje 2 paralelne linije - jedna u 22. stoljeću a druga u 31. ili kojem već.
Dobro je T'Pol spomenula, da zašto se onda netko ne bi vratio dan ranije i ponovno pokušao promjeniti ispočetka. (sad vidim da je i Trapa dojmila ta opaska)
Uglavnom, previše neozbiljnosti oko time travel epizoda.
Ako ne računamo TOS, tada bi se moglo reći da su nakon TNGa takve epizode i filmovi sve više i više besmisleni...

To da je Sulik prije htio ubiti Archera, a sada ga spašava mi i nije besmisleno - jer samo radi što mu onaj lik iz budućnosti naređuje.
Prije je Archer bio smetnja, a sada, nakon što je taj plan s Klingoncima propao, valjda vremensku liniju treba promjeniti na neki drugi način da bi ishod za njega bio povoljan...

Onaj Danielsov stroj i hologramska projekcija su izgledali jako dojmljivo.

Situacija sa sjedanjem ensigna u kapetanovu stolicu je kakti trebala biti smješna, ali meni je ispala preklišeizirana ...
captain je napisao/la:
Suliban ili ne u vakumu postoje sigurno nekakva zracenja stetna za ziva bica apogotovo humanoide kojima su ipak planeti dom a ne vakum svemira :-k
Koliko znam, čak i čovjek vulgaris može preživjeti u vakumu oko pola minute, nema razloga da živo biće pojačano s tehnologijom iz budućnosti ne bi moglo izdržati i dulje...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 tra, 2010 2:45 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan