Sada je: pet 17 svi, 2024 3:11 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
 1x10 - Fortunate Son 

Ocjena:
Anketa je završila: pet 14 svi, 2010 6:14 pm.
10 6%  6%  [ 1 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 19%  19%  [ 3 ]
7 25%  25%  [ 4 ]
6 13%  13%  [ 2 ]
5 13%  13%  [ 2 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 6%  6%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 19%  19%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 16

 1x10 - Fortunate Son 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 1x10 - Fortunate Son
"Fortunate Son"(Sin Fortunatea)

Sezona: 1
Epizoda: 10
Datum premijere: 21.11.2001.

Prikazano na HRT-u: 14.04.2010.




Scenarist: James Duff

Redatelj: LeVar Burton


Stardate: Unknown (2151)







Gostujući Glumci:
* Danny Goldring - nausikanski kapetan
* Daniel Asa Henson - dječak
* Vaughn Armstrong - admiral Forrest
* Charles O. Lucia - kapetan Keene
* Lawrence Monoson - Matthew Ryan
* Kieran Mulroney - Shaw
* Elyssa D. Vito - djevojčica
* D. Elliot Woods - nausikanski zarobljenik





Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
Admiral Forrest moli kapetana Archera da potraži teretni brod Fortunate, koji ne odgovara na pozive. Enterprise pronalazi taj teretnjak, koji je oštećen u borbi i pod zapovjedništvom prvog časnika Ryana, jer je kapetan Keene ozlijeđen u napadu nausikanskih pirata. Iako u početku odbijaju pomoć, govoreći da bi radije sami sredili stvari, Archer inzistira da Phlox liječi njihovog kapetana i nudi Tuckerovu pomoć u repliciranju pogonskih dijelova.







Detaljnije informacije: Memory alpha

Scenarij: ST Minutae

_________________
slika


sri 14 tra, 2010 6:15 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
Meni je okey epizoda ..onaj kapetan je glumia alkara u TNG-u ... uglavnom misleci valjda da cine dobro posada teretnjaka je zarobila nausikanca a na kraju je sve ispalo ko kompromis između svih ..iako mi ono napadanje ent-a nije bilo bas lipo ..jednostavno su izigrali archerovu pomoc ...dobro sta malo vise upoznajemo naussicance ..rasu koja je prikazana u tapestry i vezana za picardov zivot i srcane probleme ..scene borbe su bile okey :mrgreen:

8

_________________
Surviving the new decade


sri 14 tra, 2010 6:23 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
HJUMAN PLEJ DAM ĐAT HUH HUH HUH


HUH HUH

To je bio vrhunac nausikanske elokvencije u TNGu, ovdje su znatno pričljiviji. Al epka mi je tako-tako, prosječna. Dobro je to što vidimo nešto što će biti vidljivo i u drugoj sezoni: suton teretnih brodova. Očito se radi o riskantnom poslu budućnosti kojeg će u potpunosti preuzeti Flota sa naprednijim, bržim i većim brodovima; što posadama teretnjaka stvara nedostižnu konkurenciju, pa otud dolazi tvdrdoglav inat posada teretnjaka kako se teret može i mora dostaviti, unatoč brojnim problemima. Čitava situacija sa otetim Nausikancem je posljedica tog inata: u silnoj želji da se obrani teret od terorista i gusara; sama posada mora podleći drastičnim mjerama da bi si osigurala egzistenciju. Surov je to život.

Mayweatherov govor spašava cijelu situaciju. Bravo Travis. Tvoj piskutavi glasić je bio glas razuma, čim je krenula govorancija o drugim teretnjacima koji će trpiti moguće štete zbog zaraćenosti sa gusarima.

Ocjena 6. Ništa spektakularno u cijeloj epizodi; pomalo predvidljivo moraliziranje i iritantna tvrdoglavost posade teretnjaka.


sri 14 tra, 2010 11:08 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
Đubre od epizode...

slika


sri 14 tra, 2010 11:12 pm
Profil Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
Ajme, meni prilično dosadna epizoda. Svako malo sam gledao kad će više kraj i koliko je prošlo. Imao sam osjećaj da traje duplo duže. Ne znam zašto? Možda zbog toga što je Mayweather imao više od dvije minute u ovoj epizodi.

Pa onda njegov dosadni život, kako je bilo prije... kako je sada. Boooooriiiing. Plus, stvarno se vidi da frajer nema blage o glumi. Priča o nečemu lijepom, isti izraz lica kada priča o nečemu tužnom ili tragičnom. Niti zna iskazati osjećaje, niti pobuditi ikakve kod gledaoca.

Nausikanci, ajde ok, malo smo ih vidjeli, dosta su dobro prikazani, ali i upropašteni u ovako lošoj epizodi i radnji. Mislim, ostali su neiskorišten potencijal. Tu je i Archerovo kvazimoraliziranje, ponešto akcije i naivnosti...

Ne da mi se ni tipkat previše, već sam puno i potrošio na ovu epku. Ocjena 5, pomalo i nategnuto.

305

_________________
slika


čet 15 tra, 2010 2:15 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
Trap prekritican si ..meni taman sila opustajuce lol :zubo:

_________________
Surviving the new decade


čet 15 tra, 2010 5:15 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
Eh...šta reć o ovoj epizodi :-k

Uglavnom prvo što sam pomislio kad sam vidio onaj teretnjak jest da je to neki alienski brod u pitanju, a ne Zemaljski, al ok :|
Inače mi je sva ta priča s teretnjacima pomalo prenategnuta, te mi neke stvari nisu jasne.
Kao prvo apsurdno je da ti teretnjaci prevoze teret i na najopasnijim rutama bez ikakve pratnje borbenih brodova, a isto tako i da oni nemaju veze s flotom :?
Mislim fakat ne kužim kak uopće uspiju normalno prevozit taj teret uz tolko pirata i opasnosti, te sa samo jednim malim plazma topićem kao jedinom obranom - stvarno malo bezveze, zar ne :P
E sad šta reći o postupku posade teretnjaka, koji su nakon napada Nausikanaca zarobili jednog od njih :-k Pa s obzirom na to da ti ljudi, koji rade na teretnjacima stalno bivaju napadani od tih pirata, kad tad moraju puknut i jedino što žele je osveta.
No svejedno to nije uredu, jer kao što je Mayweather rekao, treba razmišljat i o drugim posadama teretnjaka kojima to inaćenje neće pomoći, već ih samo dovesti u veću opasnost.
Isto tako, onaj napad na Enterprise i njegovu posadu im nije uopće trebao. Archer i ekipa su htjeli pomoć posadi teretnjaka, a ovi su im se zahvalili tako što ih napali :thumbs3:
No, srećom Mayweather je uspio objasnit posadi teretnjaka da inatom ništa ne postižu i postigao se nekakav kompromis :thumbs2:

Dao bih više, ali ide 7-ica zbog nelogičnosti.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 16 tra, 2010 3:40 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
To glede teretnjaka sam spomenuo gore u svom postu. Dakle došlo je novo doba sa warp 5 motorima, bržim, većim i jačim brodovima, a stari transporteri su tako postali relikt, i naravno posade teretnjaka su bile ljute zbog toga jer to im je u biti bio život. Kako i zašto je došlo do toga; tj. da u opasnostima svemira postoje krhki ljudski brodići, dok Vulkanci koče razvoj na Zemlji, možemo samo nagađati. Mislim da se u slučaju teretnjaka radilo o civilnoj službi, o radu za neku mega firmu koja je opskrbljivala zemaljske kolonije i postaje, pa samim time su morali nabasati na gusare jer su u njima vidjeli laku metu.


pet 16 tra, 2010 11:46 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
10, konačno je Travis dobio svoje minute... Nausikanci jezivi ali ipak ne toliko jaki....


pon 19 tra, 2010 12:26 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
pa ok..svidjela mi se epka..Priča o teretnjacima i načinu života odnosno kako je riskantno prevoziti teret kroz ne baš poznate krajeve...vidjeli smo Travisa kako je postupao sa ovim što je bio glavni ...htio ga je uvjeriti na koji način njegovi postupci mogu utjecati na sve brodove sa teretom pa tako i sa brodom od Travisovih roditelja...može se reći da je ona epizoda Horizon nastavak ove epke gdje Travis odlazi na brod svoje obitelji jer mu je otac umro a i tamo biva kritiziran od brata zašto je napustio obiteljski posao....da možemo reći da u to doba koje je odlazio sa teretnjaka u Flotu nije baš dobivao pohvale od svojih i to se gledalo pomalo kao izdajnički najstrože rečeno
7


pon 19 tra, 2010 1:31 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x10 - Fortunate Son
5

Epizoda mi po ničemu nije nešto posebno... najlošija od dosadašnjih epizoda Enterprisea.

Pozitivno je što smo dobili uvid u ranu fazu ljudske ekspanzije po svemiru - ternetnjaci kojima trebaju godine da dođu iz jednog planeta na drugi.
Nekakva kultura stvorena na tim teretnjacima, ljudi koji su rođeni i odlasli na takvim brodovima, od kojih neki čak i smatraju da će brži motori uništiti njihov način života...

Sama epizoda - slabo, dosta slabo.

Sve je izgledalo nekako neozbiljno...

Archer koji ne zna tko su Nausikanci - nije li se kao netko tko se godinama pripremao da krene u istraživanje, postao prvi kapetan brzog međuzvjezdanog broda ipak trebao malo bolje upoznati sa rasama iz susjedstva, da barem otprilike zna tko su...

Pa onda neslaganje kapetana sa Travisom, i ona ljiga od razgovora s Archerom "došao ja neuk kod kapetana, on mi je objasnio, i ja prosvjećen mu zahvaljujem i odlazim" :roll:

Pa Archer koji unatoč odbijanju pomoći inzistira da im poprave brod, da bi nakon toga rekao da neka se izvade sve te modifikacije jer se onaj v.d. kapetan nije složio s njegovom prodikom :roll:

I sve to s otmicom Nausikanca, osvetom, puštanjem, 0 žrtava, buđenje "dobrog" kapetana na kraju epizode... sve je nekako djelovalo kao epizoda dječje serije a ne Trek.

Travis, kako je i Trap napisao, nije neki dojmljiv lik... ja sam ga jedva doživio tokom cijelog Enterprisea...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 tra, 2010 2:20 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan