Sada je: čet 18 tra, 2024 4:10 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
 Jeste li gledali Farscape? 

Jeste li gledali Farscape?
Da, više puta 12%  12%  [ 3 ]
Da, jednom 50%  50%  [ 13 ]
Ne u potpunosti 12%  12%  [ 3 ]
Ne, ali namjeravam 27%  27%  [ 7 ]
Ne, niti neću 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 26

 Jeste li gledali Farscape? 
Autor/ica Poruka
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Eto ja napokon odgledao i ovu fantastičnu seriju :inlove: U početku mi ko većini nije baš najbolje sjela, no s krajem prve tj. početkom druge sezone mi je definitivno postala jedna od boljih SF serija, a s kasnijim epizodama/sezonama bi ju čak mogao uvrstit među top 5 najboljih SF serija (dakle odmah uz ST, BSG i Stargate). Ono što mi se najviše dopada u seriji je izgled aliena tj. kako se dosta razlikuju jedni od drugih, a likovi i glumci su također odlični. Da to ukratko sumiram, evo kako bih ocjenio seriju:

Likovi/glumci - 10/10
Radnja/priča - 9/10
Alieni - 10/10
Brodovi - 7/10
Specijalni efekti - 8/10

Ukupna ocjena: 9/10

Disclamer: Brodovima sam dao dosta manju ocjenu pošto su neki od dizajna downright ugly, a i s ozbirom na to kako nijedan serijal što se brodova tiče ne može nadmašit ST. ST ipak ima najljepše dizajnirane brodove ikada :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 18 lis, 2014 1:54 am
Profil YIM Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 03 stu, 2013 11:47 am
Postovi: 50
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: DEDUKCIJOM DO SRANJA!!!
Koje si vrste?: Master of Disaster
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Uz ST, Stargate (Universe ne računam pod Stargate), Babylon 5 i Firefly i meni jedna od najboljih. Humor i izgled vanzemaljaca definitivno najbolji aspekti. Priča je tragičar, od ne baš prosječne u prvoj sezoni, preko odlične u ostalim sezonama, pa do isčerečene zbog ukidanja. A bilo je materijala za još bar dvije sezone koje bi uključivale i jedan općegalaktički rat. Tragedija. :omgy:


ned 19 lis, 2014 9:56 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
ROCKETMAN je napisao/la:
Uz ST, Stargate (Universe ne računam pod Stargate), Babylon 5 i Firefly i meni jedna od najboljih. Humor i izgled vanzemaljaca definitivno najbolji aspekti. Priča je tragičar, od ne baš prosječne u prvoj sezoni, preko odlične u ostalim sezonama, pa do isčerečene zbog ukidanja. A bilo je materijala za još bar dvije sezone koje bi uključivale i jedan općegalaktički rat. Tragedija. :omgy:


Yep, mogli su barem još 2 sezone snimit, a bilo je tu materijala i za 10 sezona. No navodno sad rade na nekakvom novom Farscape filmu pa ukoliko to dobro prođe mislim da se možemo nadat povratku FS-a :D No nisam siguran kak će to bit bez Ka'Darga i Sikozu. Trebali bi ih nekak vratit, ali s obzirom na ishod u Peacekeeper Warsima teško da budu. Barem da Sikozu vrate bio bi happy :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 20 lis, 2014 1:37 am
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Sovereign X je napisao/la:
bi ju čak mogao uvrstit među top 5 najboljih SF serija (dakle odmah uz ST, BSG i Stargate).
A B5? :o :mrgreen:
No da, pretpostavljam da bi ti se B5 manje svidio, jer Farscape se više bazira na akciji i humoru.

Iako sam tokom gledanja komentirao da mi nije neki vrh, ovako sa odmakom mi sve više raste respekt prema Farscapeu, u odnosu na većinu modernih serija. U ovom trenutku bi ju bez ikakve grižnje savjesti mogao uvrstiti u top 10 SF serija čak i ako se TOS i SG1 spinoffi računaju kao zasebne.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 27 lis, 2014 1:03 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Cvicek je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
bi ju čak mogao uvrstit među top 5 najboljih SF serija (dakle odmah uz ST, BSG i Stargate).
A B5? :o :mrgreen:
No da, pretpostavljam da bi ti se B5 manje svidio, jer Farscape se više bazira na akciji i humoru.

Iako sam tokom gledanja komentirao da mi nije neki vrh, ovako sa odmakom mi sve više raste respekt prema Farscapeu, u odnosu na većinu modernih serija. U ovom trenutku bi ju bez ikakve grižnje savjesti mogao uvrstiti u top 10 SF serija čak i ako se TOS i SG1 spinoffi računaju kao zasebne.


Ma B5 sam davno gledao pa ga se skoro ni ne sjećam više, no namjeravam opet ga pogledat u neko skorije vrijeme (nakon što riješim SG1 i Atlantis (također nakon dugo vremena)) pa ću onda moć donijet krajnji sud :mrgreen:

I da, ovi novi SF-ovi nisu tolko dobri ko ovi ''stariji'', ali za neke još ima nade (Defiance i The Last Ship su mi npr. solidni zasad). No unatoč nedostatku dobrog SF-a uvijek se može vratit na neke stare dobre stvari, a i ima dosta novijih igri koje su dobar SF (Mass Effect, Dead Space, Star Trek Online...) :mrgreen:

A Farscape je poseban po tome što nije baš konvencionalni SF i zato mi je jako dobar, iako sam isprva mislio da mi se neće svidjet, ali to je sindrom većine SF serija tako da to nije za zamjerit :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 27 lis, 2014 3:49 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Sovereign X je napisao/la:
A Farscape je poseban po tome što nije baš konvencionalni SF i zato mi je jako dobar, iako sam isprva mislio da mi se neće svidjet, ali to je sindrom većine SF serija tako da to nije za zamjerit :thumbs2:
Ponavljam se u temi, no ako ti je do nekonvencionalnog SFa, pogledaj koju epizodu Lexxa :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 27 lis, 2014 4:20 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Počela. Za sad na 13 epki i dalje ne znam što da mislim. :whatever:


ned 14 vel, 2021 8:07 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
To je otprilike trenutak kad serija postane nešto bolja, i dalje nastavlja uzlaznu putanju. Meni je prva okej epka bila deveta "Mad Scientist" (taman odustao prije te pri prvom gledanju kad sam odustao pa me uvjerili da ponovno dam šansu)
Mislim da je to ona epka kad u zamjenu za neke informacije od njih zauzvrat traže ruku od Pilota. Prije toga sam gledao trek i mislio sam da će odbiti tako gnjusnu ponudu i krenuti raditi alternativni plan. Poprilično sam se prevario. :lol:

Kasnije epizoda postane još više zafrkantska, pomalo repetativna ali čist solidna za gledanje, a ponekad ima i nešto ozbiljnijih arcova.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 15 vel, 2021 3:06 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Jeste li gledali Farscape?
Mene drži to da je Oz rekao da postane bolja u 2. sezoni pa i dalje gledam. I ne slažem se. Postaje sve gora i gora. ](*,) Možda stvarno sve krene ko po loju u 3. sezoni. Nadam se. Al više ne vjerujem u njegov sud. :zubo:

Gluma je grrrrrozna. Kao neka trash predstava u srednjoj. Kad ne znaju kako bi nešto odglumili samo se skinu ili počnu vikat jedni na druge.

Dotiču se nekih zanimljivih pitanja ali samo površno, i na nivou koji bi možda zaintrigirao napaljene dvanaestogodišnjake. A sve dobre ideje su pokradene iz klasika Doctora Whoa, od 4. i 5. doktora, ako se ne varam.


ned 28 vel, 2021 4:07 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan