Sada je: pet 19 tra, 2024 10:59 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Faramir vs Boromir 

Bolji mi je:
Faramir 42%  42%  [ 5 ]
Boromir 58%  58%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 12

 Faramir vs Boromir 
Autor/ica Poruka
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Faramir vs Boromir
Ant je napisao/la:
Boromir FTW.


u biti, Faramir mi je djelovao pomalo kao pickica. velka je on faca i neustrasiv i sta ja znam sta... ali nekako mi je glupa ideja suprotstavljati se ocu koji te bas i ne voli tako sto slusas sve sto ti ovaj kaze, znajuci da ce te to stajati glave i tako pogibajuci u biti pokusavas starome nabiti griznju savijest.
cak i da bi tako nesto bilo efikasno nije da ti se puno isplati jer si na kraju, je li, mrtav.
al' ajde, prezivio je, pa mu je to nekakvi plus.

ali svejedno idalje je Boromir vise cool i zakon.

E vidiš pogrešno si doživio Faramira...
Ja ga više cijenim upravo zbog toga što je postao dobra i poštena osoba unatoč tome što ga je Denethor cijelo vrijeme omaložavao i stavljao Boromira ispred njega. Faramir je apsolutno sve htio učinit kako bi se dokazao svom ocu, i kako bi dokazao kako je i on jednako vrijedan kao Boromir. Čak bi se usudio reći da je Faramir imao kompleks manje vrijednosti zbog toga kako se Denethor odnosio prema njemu, te da mu je postao način života da se cijelo vrijeme mora "dokazivat" da i on vrijedi...
Unatoč tome Faramir je imao nevjerojatnu odanost prema Gondoru i svom ocu.

Pak s druge strane Boromir je cijelo vrijeme bio tetošen i favoriziran, i večinu stvari je uzimao zdravo za gotovo, da je sve što je htio morao imati, pa je tako ista stvar bila i s prstenom kad je napao Frodoa.
Osim toga vidimo kako je Boromir napočetku s prezirom gledao na Aragorna, s obzirom da je on pravi vladar Gondora...
Nakraju se je iskupio kad je shvatio kamo ga je njegova ljubomora dovela...
ali ipak gledajući u globalu Boromir mi je u nižem rangu od Faramira...

_________________
Image


ned 27 pro, 2009 11:51 am
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Faramir vs Boromir
Da vidiš ali je kao svaka slaba osoba mislio da se mora dokazivati ocu umjesto da ga otkanta i radi po svome.

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


ned 27 pro, 2009 2:32 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Faramir vs Boromir
Faramir mi je draži. :thumbs2:


ned 27 pro, 2009 4:22 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Faramir vs Boromir
pa, da, istina je da je Denetor favorizirao Boromira i da je Faramir bio podcjenjivan i slicno.
i da, istina da se mali ponio kao sto bi se vecina ljudi s nesto malo casti ponjela.

dakle da, ja priznajem da je on imao nekvu cast i postovanje prema svome ocu i da je bio poslusan sincic i odan Gondoru i slicno.
ali ono sto ja argumentiram da u tome nije pokazao nekakvu veicinu ili nekakve odlike velicine.

on da je zaista bio velik on ne bi isao na to neko nametanje osjecaja krivnje svome ocu bacajuci se u smrt za njega. to je postupak ogorcenog covjeka koji se odrice vlastitog zivota u nekakvoj demonstraciji vlastite nemoci. i to je ono sto mi se ne sviđa kod njega.

uzmi Boromira s druge strane. njegovi postupci, premda mozda nisu isprva motivirani nekakvom casti i osjecajem duznosti, oni su i dalje vladarski odlucni.
na primjer, njega je prsten opcinio i on je odlucio da ga zeli za sebe, a kako bi obranio svoju zemlju (primjeti da to samo po sebi nikako nije necasno, vec je u biti izraz domoljublja). i sto on tada cini? odlazi u sumu, pronalazi Froda i pokusava mu oduzeti prsten.

i ako mene pitas, ja cu prije postovati covjeka koji djeluje u skladu sa svojim uvjerenjima nepokolebljivom odlucnoscu od onoga koji se bespomocno prepusta volji poludjeloga upravitelja i mutavo odlazi u smrt.
(a istini za volju, nekako mi se cini da bi i Denetor vise postovao Faramira da se suocio s njime, mozda ne prvi tren, ali s vremenom da bi dopro do njega)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 27 pro, 2009 4:39 pm
Profil ICQ Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Faramir vs Boromir
Ant je napisao/la:
pa, da, istina je da je Denetor favorizirao Boromira i da je Faramir bio podcjenjivan i slicno.
i da, istina da se mali ponio kao sto bi se vecina ljudi s nesto malo casti ponjela.

dakle da, ja priznajem da je on imao nekvu cast i postovanje prema svome ocu i da je bio poslusan sincic i odan Gondoru i slicno.
ali ono sto ja argumentiram da u tome nije pokazao nekakvu veicinu ili nekakve odlike velicine.

Faramir nije pokazivao veličinu??
Odanost i poštovanje prema svom ocu i prema svojoj domovini nije pokazivanje veličine?
Nesebično stavljanje i ispunjavanje tuđih želja ispred svojih vlastitih i stavljanje vlastitog života na kocku ne pokazuje nečiju veličinu?
Faramir jedino što je htio jest poštovanje, da ga se prizna, da se priznaju njegova dijela, da vrijedi nešto...
Toliko očajno je to želio da je svoje prohtjeve, svoje želje i svoj život stavio sa strane. I onda to ne pokazuje njegovu veličinu?
Očito je istina kad se kaže što si bolji to te ljudi više iskorištavaju i manje te cijene... jer je ovo s Faramirom tipični slučaj.



Ant je napisao/la:
on da je zaista bio velik on ne bi isao na to neko nametanje osjecaja krivnje svome ocu bacajuci se u smrt za njega. to je postupak ogorcenog covjeka koji se odrice vlastitog zivota u nekakvoj demonstraciji vlastite nemoci. i to je ono sto mi se ne sviđa kod njega.


I ovdje si u krivu...
Faramir sa slijepim slušanjem Denethorovih naredbi nije htio nametnuti svom ocu osječaj krivnje, jedino što je htio je to kao što sam rekao da ga Denethor prizna da i on nešto vrijedi, silno i očajno je htio postići ono što je Boromir imao bez cijene, poštovanje i ljubav svog oca.
I sam Denethor je rekao kad je saznao da kad je Boromir umro da je rađe htio da je na njegovom mjestu bio Faramir.
Eto kolko je bio hladan prema svom drugom sinu, i nije ni čudno što je Faramir imao kompleks manje vrijednosti...
I nakon svega toga zvati Faramira picajzlom, pickicom a Boromira pravim frajerom blago rečeno nije pošteno...


Ant je napisao/la:
uzmi Boromira s druge strane. njegovi postupci, premda mozda nisu isprva motivirani nekakvom casti i osjecajem duznosti, oni su i dalje vladarski odlucni.
na primjer, njega je prsten opcinio i on je odlucio da ga zeli za sebe, a kako bi obranio svoju zemlju (primjeti da to samo po sebi nikako nije necasno, vec je u biti izraz domoljublja). i sto on tada cini? odlazi u sumu, pronalazi Froda i pokusava mu oduzeti prsten.

Za razliku od Faramira, Boromir je imao sve i čak mu to nije bilo dosta.
Čekalo ga je Gondorovo prijestolje, imao je očevu ljubav, no kad je vidio Aragorna po prvi put uplašio se... uplašio se da sve to što ima da će mu biti oduzeto. A prsten nije htio za Gondor, i nije ga htio ukrasti zbog "domoljublja", već samo za sebe... kako bi si osigurao moć kad jednom zavlada Gondorom.


Ant je napisao/la:
i ako mene pitas, ja cu prije postovati covjeka koji djeluje u skladu sa svojim uvjerenjima nepokolebljivom odlucnoscu od onoga koji se bespomocno prepusta volji poludjeloga upravitelja i mutavo odlazi u smrt.
(a istini za volju, nekako mi se cini da bi i Denetor vise postovao Faramira da se suocio s njime, mozda ne prvi tren, ali s vremenom da bi dopro do njega)

Znači prije ćeš poštovat čovjeka koji će gazit sve pred sobom, koji će sve učinit da dobije ono što želi ne birajući sredstva od onog koji je samopožrtvovan, kojem je važnija tuđa sigurnost od vlastite, tko ne želi nikakve nagrade nego jedino to da ga se poštuje i da se priznaju njegova dijela...
A što se tiče Denethora, sumnjam da bi ga ikad zavolio.
Upravo zato što Faramir ima potpuno drugačiji karakter i razmišljanje od Denethora i Boromira...
Faramir je za njega bio smetnja, neuspijeh, jer nije poprimio njegov pogled na svijet, te preuzeo njegove prioritete u životu...

_________________
Image


ned 27 pro, 2009 6:51 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Faramir vs Boromir
Boromir :biggrinlove:

I da, slazem se sa svime sto je Ant napisao :thumbs2:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


ned 27 pro, 2009 8:11 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Faramir vs Boromir
Ant je napisao/la:
on da je zaista bio velik on ne bi isao na to neko nametanje osjecaja krivnje svome ocu bacajuci se u smrt za njega. to je postupak ogorcenog covjeka koji se odrice vlastitog zivota u nekakvoj demonstraciji vlastite nemoci. i to je ono sto mi se ne sviđa kod njega.

Šta je ovo? Dan slaganja s Antom? :zubo:

Nda, pravo zboriš. Nije mu se usprotivio i to je ono što me kopka kod njega. Jednostavno neko sivilo koje ga okružuje. Depresija, rezignacija, tatica me ne voli. No dobro, ima i takvih ljudi koji se ne znaju drukčije nosit sa situacijom.

I Boromir je, u pokušaju uzimanja prstena, djelovao iz domoljubnih pobuda. Vjerovao je da čini dobro, da bi prsten donio tu odlučujuću prevagu koja je Gondoru trebala.

Što se tiče toga kako se ponio prema Aragornu, pa kad te tata cijeli život šopa pričama da su oni sad kraljevi Gondora, naravno da ćeš u to vjerovati. To je prijestolje, haloooo, nećeš ga samo tako prepustiti.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


ned 27 pro, 2009 8:12 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Faramir vs Boromir
hehe, Ant is wise today... :mrgreen:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 27 pro, 2009 8:16 pm
Profil ICQ Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Faramir vs Boromir
Dejanira [Bot] je napisao/la:
Boromir :biggrinlove:

I da, slazem se sa svime sto je Ant napisao :thumbs2:

Mir'Na Riker je napisao/la:
Ant je napisao/la:
on da je zaista bio velik on ne bi isao na to neko nametanje osjecaja krivnje svome ocu bacajuci se u smrt za njega. to je postupak ogorcenog covjeka koji se odrice vlastitog zivota u nekakvoj demonstraciji vlastite nemoci. i to je ono sto mi se ne sviđa kod njega.

Šta je ovo? Dan slaganja s Antom? :zubo:
da, pravo zboriš. Nije mu se usprotivio i to je ono što me kopka kod njega. Jednostavno neko sivilo koje ga okružuje. Depresija, rezignacija, tatica me ne voli. No dobro, ima i takvih ljudi koji se ne znaju drukčije nosit sa situacijom.
I Boromir je, u pokušaju uzimanja prstena, djelovao iz domoljubnih pobuda. Vjerovao je da čini dobro, da bi prsten donio tu odlučujuću prevagu koja je Gondoru trebala.
Što se tiče toga kako se ponio prema Aragornu, pa kad te tata cijeli život šopa pričama da su oni sad kraljevi Gondora, naravno da ćeš u to vjerovati. To je prijestolje, haloooo, nećeš ga samo tako prepustiti.

Baah, šta vi znate. :zgrožen: :beee: :beee:
Ant je napisao/la:
hehe, Ant is wise today... :mrgreen:

Yeey ant ima Groupie-je. :sesir2: :sesir2:

Šta god vi mislili i rekli meni je Faramir puno bolji lik od Boromira...

_________________
Image


ned 27 pro, 2009 8:30 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Faramir vs Boromir
Nije farimir kukavica ali je slab karakter ..mali oksimoron ali istina ..ne boji se mordora ali nemoze se suprodstavit ocu ..on je junak bez karaktera ali s idejom i mnogo volje da se suprodstavi neprijatelju 8)

_________________
Surviving the new decade


ned 27 pro, 2009 8:30 pm
Profil
Admiral
Admiral

Pridružen/a: ned 29 ožu, 2009 5:44 pm
Postovi: 788
Opis Stanja: Valhall Awaits
Post Re: Faramir vs Boromir
faramira nevolim cisto iz razloga jer kada je vidio u kakvom je stanju denethor umjesto da napravi pravu stvar i makne ludaka s vlasti on je odlucio lijeciti svoj kompleks manje vrijednosti odlaskom u smrt,vjerujuci da ce zato biti bolji sin u ocima svojeg oca idiota

sto se boromira tice vjerujem da je mislio da ce prsten koristiti gondoru,to sto bi ga prsten s vremenom sigurno iskvario nije kriv njegov karakter i nije samo zato pohlapan ( i frodo koji je prikazan kao olicenje postenja se nakraju nije mogao odreci prstena,nego je smeagol za to zasluzan )

takoder boromirova reakcija prema aragornu nije strah,cisto prosuduje sumnjicavo covjeka koji tvrdi da je potomak nekih zaboravljenjih kraljeva iz mita i sada ce htjeti prijestolje njegove domovine

_________________
slika


pon 28 pro, 2009 12:46 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Faramir vs Boromir
Slažem se da je Faramir jednostavno popustio i praktički se išao, ajmo reć ubiti jer mu sve to više nije imalo smisla, a ne zato da bi poslušao oca. A nije da mu to i zamjeram previše. Stari je bio nepodnošljiv prema njemu. No ipak mu se možda trebao suprotstaviti.

_________________
slika


pon 28 pro, 2009 2:23 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Faramir vs Boromir
Suikotreki je napisao/la:
Faramir nije pokazivao veličinu??
Odanost i poštovanje prema svom ocu i prema svojoj domovini nije pokazivanje veličine?
Nesebično stavljanje i ispunjavanje tuđih želja ispred svojih vlastitih i stavljanje vlastitog života na kocku ne pokazuje nečiju veličinu?

pa...
kao sto sam rekao, Faramir ima casti i domoljublja i svih tih ljepih stvari.
ali to ga ne cini velikim covjekom, dobrim vođom niti prikladnim kandidatom da jednoga dana zamijeni svoga oca kao upravitelj Gondora.
odanost i postovanje prema ocu, recimo, nece te uciniti velikim vođom, kapetanom, kraljem, upraviteljem ili kako god vec zelis zvati taj polozaj.
(ne kazem ja da nije ok i jako ljepo i krasno postovati vlastitog oca, ali to nije ni blizu dovoljno da bi bio velik covjek)

Suikotreki je napisao/la:
...jedino što je htio je to kao što sam rekao da ga Denethor prizna da i on nešto vrijedi, silno i očajno je htio postići ono što je Boromir imao bez cijene, poštovanje i ljubav svog oca.

da, ali kako ce to postici samoubojstvom?
jer to je vise manje ono sto je Faramir krenuo uciniti.
sudbina je htjela da prezivi, ali da je bilo po njegovu on bi ostao mrtav tam na poljanama ispod Minas Tiritha.
on je naprosto odustao od svega, digao ruke i rekao "ajde, stari, ubi me ako hoces, mozda ti tad bude zao i sto sam ja mrtav"

Suikotreki je napisao/la:
I nakon svega toga zvati Faramira picajzlom, pickicom a Boromira pravim frajerom blago rečeno nije pošteno...

pa... nikad nsiam Faramira nazvao picajzlom. :mrgreen:

Suikotreki je napisao/la:
Za razliku od Faramira, Boromir je imao sve i čak mu to nije bilo dosta.
Čekalo ga je Gondorovo prijestolje, imao je očevu ljubav, no kad je vidio Aragorna po prvi put uplašio se... uplašio se da sve to što ima da će mu biti oduzeto.

pa... u neku ruku da, uplasio se.
ali pogledaj to iz njegove perspektive.
njemu je cijelo Elrondovo vijece bilo poprilicno neobican događaj, skupina likova koji pricaju o nekakvim gotovo okultnim temama, neki od njih doslovno su bili sudionici događaja koji su u sjecanju njegova naroda vec davno zaboravljeni. i u takvom drustvu koje, ruku na srce, ne gleda bas prijateljski prema njegovu narodu, a pogotovo njegovoj obitelji i instituciji upravitelja Gondora, pojavljuje se neki tamo granicar kojega ovi smatraju kraljem Gondora. kako bi ti reagirao na tako nesto?

Suikotreki je napisao/la:
A prsten nije htio za Gondor, i nije ga htio ukrasti zbog "domoljublja", već samo za sebe... kako bi si osigurao moć kad jednom zavlada Gondorom.

ok, ovo je poprilicno pogresno.
kao prvo, njemu nije trebao nikakav prsten da zavlada Gondorom, niti da osigura svoju moc.
njemu je i moc i vlast bila vec od prije predodređena, on ih je imao kako po pravu prvorođenca tako i po zaslugama i svojim postignucima.
ono sto je njemu bilo na umu je spas kraljevstva ljudi.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 28 pro, 2009 10:18 am
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Faramir vs Boromir
Faramir, zato jer je zgodniji, ljepši i više sexy. :biggrinlove: :D


uto 29 pro, 2009 7:38 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Faramir vs Boromir
Boromir i točka

_________________
Image


uto 29 pro, 2009 7:40 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan