Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:22 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
 Doctor Who - 50. godišnjica 
Autor/ica Poruka
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
 Doctor Who - 50. godišnjica
Šta je ovo? Whoviana na forumu, a nigdje "AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" postova? :tardis:

Idemo to ispraviti?

23. 11. 1963. prikazana je prva epizoda Doctora Who - "An Unearthly Child". Video:
(nije loše za seriju iu 1963. Ha? :D)




U pedeset godina serija je postala svjetski fenomen, danas u ravnini sa ST-om i svim ostalim kultnim serijama i filmovima bez obzira na žanr.

Uglavnom, budući da oni koji čitaju ovaj post znaju već te stvari, bez daljnjeg odugovljačenja, evo linkova povezanih za 50. godišnjicu.

Trailer koji slavi tih 50 godina:




Traileri vezani isključivo za epizodu:







Clip:




BBC je napravio i docudramu o seriji (sa Davidom Bradleyem po prvi put u ulozi koju ne želim zadaviti). Evo "starijeg" linka o tome: http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-23267085


E, ovo je "witty" od BBC-a. Što se na društvenim mrežama više koristi # (npr. #SaveTheDay ili #DoctorWho i slično) to se više TARDIS "gradi". S vremenom bi se trebali odključati neki clipovi ili što već. :) http://www.doctorwhosavetheday.com/#/home

Za daljnje whovianjanje, evo linka od BBC Doctor Who stranice: http://www.bbc.co.uk/programmes/b006q2x0


I za kraj, par slika:

slika

slika

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 0681_n.jpg

slika


And just for the sake of it:

slika

_________________
It is smaller on the outside!


ned 10 stu, 2013 1:28 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
I am the Doctor... But probably not the one you'd expected...


_________________
It is smaller on the outside!


čet 14 stu, 2013 3:14 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
Why is Christopher Eccleston afraid of Paul McGann?

Because McGann Hurt Eccleston.


8-[


slika


slika

_________________
Image


uto 19 stu, 2013 9:22 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
SRETAN ROČKAS SVIM HUVIRUIMA!

:happy: :skok:

_________________
Image


pet 22 stu, 2013 3:46 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
*Whovianima...
Hvala, ali tehnički, 50. rođendan je sutra. :mrgreen:

Love the Google doodle... odigrala cijelu. :)

_________________
It is smaller on the outside!


sub 23 stu, 2013 12:15 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
Čestitke na 50. godišnjici! :thumbs2:

A specijalnu epizodu ću pogledati kad pogledam ostalo. Dakle... ne tako brzo 8-[

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 29 stu, 2013 1:38 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
hvala! Meni je sve bilo prekrasno. suze sam ronila na "An Adventure in Space and Time", sama epizoda je bila dostojna 50 godina, dok je The Fiveish Doctors bilo odlično! :D

_________________
It is smaller on the outside!


pet 29 stu, 2013 2:33 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
Imam nekoliko whoera na FB i koliko se sjećam komentirali su u stilu da im je epizoda odlična, ali ne baš sam vrh.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 29 stu, 2013 2:35 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
They have no IDEA! :P

Imala je sve, apsolutno sve. Kvalitetu, priču, glumu, reference... Epizoda je odlična. Čak mi je drugi put bila bolja nego prvi. Mnogi bi napravili pogrešku i napravili epizodu u fanfest, ali ovo je bilo fantastično.

EDIT:
Moj doživljaj epiziode bio bi ovakav u riječima Star Treka:
Enterprise D i Voyager se nađu u istom vremenu. Picard i Janeway trebaju naći način da se dođe do dogovora o Neutralnoj zoni dok Borg pokušava sve to sabotirati. Odjednom se u to uključi i crvotočina kraj Bajora. Sisko drži Dominion i Kardasijance sa strane dok Section 51 napada prijestolnicu Romula. Sad ta 3 kapetana moraju riješiti tu cijelu zavrzlamu. Nađu se u Q kontinuumu gdje Q drži svoje predavanje i odluči da im neće pomoći! Sisko mrzi Picarda, Janeway ih drži po strani kao da su djeca. I shvate da je jedini način da sve vrate na mjesto uništiti svoja tri broda zajedno s posadom i to, nažalost, u blizini Bajora. Kyra, Chakotay i Riker sprečavaju ih u zadnji tren i kažu da ima drugi način! Pošalju poruku u prošlost Archeru i Kirku (Kirka prikažu u snimci TOSa, znači mlad).
Svih 5 brodova nađe se na rubu Neutralne zone i, kako bi spasli federaciju, pucaju na svoje brodove. Nastane paradoks i sve se vrati na svoje mjesto.

Janeway, Sisko i Picard piju čaj i kavu u Picardovom uredu. Sisko kaže nešto super značajno Picardu, na što se obojica skoro rasplaču. Janeway sliježe ramenima. Svak se vrati svom brodu.

A onda, na kraju vidiš Shatnera kako prilazi Archeru u svojoj trenutnoj formi i godinama. Pričaju o tome kako je svemir pun čuda i da se treba hrabro ići tamo gdje se nikad nije išlo i onda se vratiti kući.

Na kraju vidiš snimku Gena Roddenberya kako se smiješi svim kapetanima i prvim časnicima (uključujući i Quinta i Pinea). Roddenbery klima glavom, svih 12 njih nestaje. Roddenberry se okreće prema uredu sa fileom na kojem piše Star Trek. Ulazi unutra sa riječima. "I've got a proposition for a new serries."


DOCTOR WHO WAS THAT AWESOME!!!

Edit 2: a na uvodnoj i odjavnoj špici originalna glazba iz TOS-a.

_________________
It is smaller on the outside!


sub 30 stu, 2013 2:31 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica


Whoviroo.. :beee: :whatever:

Spoilers ahead..

Problem s The Day of the Doctor je što su najbolje scene izašle unaprijed i na youtubeu i na tumblru, a iz njih se moglo krivo zaključit o čemu se radi. Smatram da su mogli napravit puno poetičniju i dramatičniju epizodu za 50. obljetnicu. Čak je i Doomsday bio bolji. Na kraju krajeva, bed gajsi su bili bezveze, Tennant je čak bio bezveze, jedino je Rose bila bomba. See what I did there? :zubo:
Jenna (Clara) je bila iritantnija nego inače i qurca je nisam kužila šta govori. Onda sam nabavila engleske subtitlove pa mi je malo sve to leglo. Uglavnom, kad mi je 11. doktor kojeg inače ne podnosim organski, bio najbolji dio epizode, onda.. onda.. dalje razglabanje o tome je suvišno. Osim da su se mogli više potrudit. Nekako mi se čini da su samo napravili neki međunastavak u kojem vraćaju Time Lordove.

Adventure in Time and Space nisam gledala. Još. Znam cijelu pozadinu priče, no rekli su mi drugi da je još tužnije kad se vidi. :plakanje:

_________________
Image


čet 05 pro, 2013 2:09 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
meni se čini da ti nisi Moffat fan? meni je sve iz epizode bilo super. ;)

_________________
It is smaller on the outside!


pet 06 pro, 2013 2:27 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
Znaš onu staru: "Only a dead Moffat is a good Moffat"? :zubo:
I gledala sam An Adventure in Space and Time, i djeluje nekako osakaćeno. Ispadne ko da ljudi koji su radili na prvom Who-u nisu imali pojma šta rade.. a ako je itko gledao unaired pilot, vidi se da je sve bilo relativno ok.. ko da na boljim produkcijama ne bude problema. :roll: I to što su na kraju ubacili 11.doktora je bilo stvarno previše.. ko da me je netko pogodio mokrom wc četkom. 8-[

_________________
Image


ned 08 pro, 2013 5:02 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
A ja sam na to baš cmizdrila. :cry:

_________________
It is smaller on the outside!


ned 08 pro, 2013 9:17 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
donekle oftpic:

Zanimljivo mi je vidjeti dvije poprilično drugačije ljubiteljice Dr.Whoa.... Whooovke? Whovianke? Huviruijke? :?

Jedna u sigu ima lika iz prve serije, dok druga preporuča da se gleda tek od ko zna koje po redu serije ("ono novo"). Jednoj je specijalna epizoda vrhunac, a drugoj skoro pa razočaranje? :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 09 pro, 2013 12:34 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Doctor Who - 50. godišnjica
Je bote, kak je to napeto!? :shock:

:P

Šalu na stranu, znaš da sam sklonija klasicima. Što starije to bolje. Ahem.. 8-[

Edit: Napominjem samo da pod "unaired pilot" mislim da konkretni neobrađeni materijal koji sam kjhmdobilaknhm, jel. 8-[ Ne onaj što se vrti po vimeu. Uglavnom snimali su po 15ak minuta u komadu, tako da nije ni čudno da su glumci zaboravljali tekst. A doktoru je to više bilo u skladu s likom i nikako nije utjecalo na cijeli performans. Čak mu je u opisu lika stajalo da "ima um poput švicarskog sira, s rupama u sjećanju".

@Cviček, jesi počeo gledat klasike? Mene su natjerali da ponovo počnem gledat ove novije epizode, pa sam kontala da mogu otvorit anketu (je ja uvijek prijetim s tim anketama :lolsmjeh: ), i za klasik također, mislim da bi to moglo bit zanimljivo gledat simultano jer su novije epke tehnički remake starih. :P

_________________
Image


pon 09 pro, 2013 12:34 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan