Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:52 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
 Doctor Who, Sezona 1 - klasici [spoileri] 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Doctor Who, Sezona 1 - klasici [spoileri]
Doctor Who, Sezona 1 - klasici

slika

Broj priča: 8

Broj epizoda: 42

Vrijeme prikazivanja: 23.11.1963 – 12.9. 1964

Scenaristi: Anthony Coburn, Terry Nation, David Whitaker, John Lucarotti, Peter R. Newman i Dennis Spooner

Redatelji: Waris Hussein, Richard Martin,
Christopher Barry, Frank Cox, John Crockett, John Gorrie, Mervyn Pinfield, Frank Cox i Henric Hirsch

Glumci:
William Hartnell - Prvi Doktor
Carole Ann Ford - Susan Foreman
Jacqueline Hill - Barbara Wright
William Russell - Ian Chesterton


Serija prati dogodovštine misterioznog vanzemaljskog 'gospodara vremena' znanog kao Doktor i njegovih pratioca - unuke Suzan, Barbare (profesorice povijesti) i Iana (učitelja znanstvenih predmeta) koji putuju svemirom u vremenskom stroju zvanom TARDIS (skraćenica za "Time And Relative Dimension In Space")

Serija je namjenjena primarno dječjoj publici i izmjenjuju se 2 vrste scenarija: epizode smještene u prošlosti u kojima se djeca upoznaju sa povješću, i epizode u svemiru ili budućnosti s namjenom da se djeca upoznaju sa znanošću.

Od 2 priče u serijalu su epizode izgubljene - Marco Polo (svih 7) i The Reign of Terror (2 episodes)

U ovoj temi nije potrebno cenzurirati spoilere koji se odnose na epizode iz prve sezone.



Detaljnije informacije: Wikipedia, BBC, IMDB, The Doctor Who Site

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 22 srp, 2013 8:39 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Dr.Who TOS - Sezona 1 [spoileri]
May I point out... Doctor Who nema TOS, već classic serries...

Gledala sam nešto od prve sezone. Sviđa mi se prva epizoda. Iskreno, iznenadila me. Gluma je jako dobra s obzirom na to koliko su imali pokušaja s kamerom (mislim 1 ili 2) i sviđa mi se kako se radnja isprva vrti oko Suzan. Prvi Doktor se na prvu čini nesimpatičan, ali kako radnja ide dalje, postaje bolji.

_________________
It is smaller on the outside!


uto 23 srp, 2013 1:30 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Dr.Who TOS - Sezona 1 [spoileri]
Prije nekoliko tjedana sam odlučio pogledati nekoliko epizoda Dr.Who nakon što mi je frendica spomenula da stare epke postoje na dailymotion-u... pa evo komentar...

An Unearthly Child
Prije nego sam krenuo gledati malo sam prošvrljao po wikipediji i saznao da je serijal bio primjećen tek nakon 2. priče, no svejedno me to nije dovoljno pripremilo na taj UŽAS! :thumbs3:
Epizoda je bila vrlo loše kvalitete (jel takva snimka ili je orginal tako napravljen ne znam) i još su dimenzije slike obrnute tj. slika je bila više visoka nego široka ili kak da već kažem, i u epizodi gomila likova dosta mumlja tako da radi nedostataka titlova nisam pohvatao sve dijaloge. No da je priča zanimljiva ne bi se bunio .. ali jednostavno je doooosadna. Ajd djeca mogu naučiti o tome kako je otkriće vatre bilo bitno za pećinskog čovjeka i sl, al svejedno, ispada najgori pilot koji sam ikada pogledao.

The Daleks
Da sam se vodio samo po prvoj priči, gledanje serijala bi završilo s pilotom, no s obzirom da je sljedeća epka ta koju se smatra prvom dobrom epkom, pogledao sam i nju, i ta epizoda je čak i ispala solidna; to sam skužio kad sam se na djelu kad ih Daleki zarobe i ovi planiraju bijeg i sl čak i pomalo ufurao u priču ko da gledam neku meni odličnu seriju.

Priča je za to doba (3 godine prije Treka) bila čist okej i da je završila s 4. epizodom smatrao bi ju vrlo dobrom epkom, no one 3 ekstra epke s povratakom i Thalima je nepotreban, pomalo naporan i poprilično trashy (pogotovo one scene u močvari).

Thali su ispali presmiješni, ko nekakvi futuristički engleski arijevci s čudnom pacifističkom filozofijom koja mi baš i nema smisla. Što me opet navelo na to da primjetim da su u seriji SVI likovi koji se pojavljuju bijelci. Izgleda da se za u tom pogledu napredniju šareniju postavu ipak trebalo pričekati ST:TOS da probije led. A Daleki podsjećaju na miks soljenki i captain Proton robota :) (iako nisu oboti već nekakva bića koja koriste te "soljenke" kao egzoskelet)

I iako je na prvu bila Doktorova muljaža, pretpostavljam da je potraga za onim "fluid link" djelom broda koji im je falio jedna od arhetipova budućih SF priča koje se baziraju na istoj šabloni - "idemo mi brodom i neš ode dovraga i moramo na opasnu misiju da nađemo zamjenu za taj predmet ili resurse s kojima ćemo ga popraviti"

The Edge of Destruction
Ship in a bottle epizoda :mrgreen:
Bljedunjava epizoda koja "nit smrdi nit miriše". Pro je izgledalo kao tipična "netko je djelovao na nas da se čudno ponašamo" ST epizoda, no na kraju je ispalo da je jedino brod sam kreirao čudne stvari da ih upozori, a sve to s nepovjerenjem je u stvari bilo "prirodno" tj. ne radi direktnog utjecaja nekog vanjskog faktora na mozgove. Blah. Jedino mi je zanimljivo da se spominje da brod ima određenu AI, ali bez prave svijesti, što mi je užasno slično Destinyju iz SGUa.

Marco Polo
Krenuo ja gledat epizodu i odmah se WTFisao da koji je to vrag da se odmah nakon uvoda prikazuju screenshootovi i u pozadini netko prepričava što se događa, ko radiodrama. No onda se sjetio da je to priča u kojoj su sve epizode izgubljene, i fanovi su na taj način nastojali rekonstruirati epizodu. No ja baš i nisam imao volje slušati takav uradak 8-[

...

Ovo što sam do sada pogledao mi izgleda kao da je na pola puta između Captain Protona i ST:TOSa, s time da više teži prema TOSu. Serijal JE gledljiv, i pogotovo s obzirom na to da je sniman prije treka i zajedno s njim postavljao temelje budućeg modernog SFa, i da je sniman za djecu, može mu se zanemariti to što za današnje standarde djeluje trashy. Da se nađem na pustom okoku samo sa DVDima s klasičnim Doktorom, gledao bih ga i ako bi epizode bile sličlnije toj s Dalecima, bilo bi mi donekle zanimljivo. Al za sada nemam namjeru gledati dalje ko što gledam druge serije, da skinem po nekoliko sezona i onda skoro svaki dan gledam pokoju epizodu.

Mimi Sky je napisao/la:
May I point out... Doctor Who nema TOS, već classic serries...
Imao sam namjeru ali sam na kraju zaboravio da ti spomenem da u uvodu u temu promjeniš što god treba jer skoro i ne znam ništa o tom serijalu osim 3 pogledane priče i nešto čitanja wikipedije...

Mimi Sky je napisao/la:
Gledala sam nešto od prve sezone. Sviđa mi se prva epizoda. Iskreno, iznenadila me. Gluma je jako dobra s obzirom na to koliko su imali pokušaja s kamerom (mislim 1 ili 2)
Koliko sam shvatio imali su brz raspored i scene su ponavljali samo ako je to bilo krajnje nužno, pa se često događalo da scene ispadnu jako čudne. Par scena mi je ispalo dosta čudno, i sad se pitam da li je to bilo namjerno tako snimljeno, ili je to jedna od tih greški... :-k


Mimi Sky je napisao/la:
sviđa mi se kako se radnja isprva vrti oko Suzan. Prvi Doktor se na prvu čini nesimpatičan, ali kako radnja ide dalje, postaje bolji.
I meni je bilo slično, u prvoj mi je bio poprilično grozan, no već u drugoj je bio nešto bolji, na trenutke je čak i pokaziva znakove karizmatičnosti :)
Al opet u 3. epizodi su mi svi likovi ispali bezveze s onom paranoičnom spikom :thumbs3:

Eto Mimi, nemreš reći da Dr.Who nisam dao šansu i da nisam ozbiljno iskomentirao epke ko kako bi i druge serije :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 24 srp, 2013 1:10 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Dr.Who TOS - Sezona 1 [spoileri]
Kažem ti da nisi dao šansu jer ne gledaš seriju kako treba i promašio si smisao serije. Objasnila sam ti u Doctor Who for Dummies. :thumbs2: Pozabavit ću se temom kasnije jer, may I point out - trenutno su dvije epizode Doctora Who na HRT-u. :thumbs2:

_________________
It is smaller on the outside!


sri 24 srp, 2013 1:27 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan