Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:23 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Torchwood na HRT-u 
Autor/ica Poruka
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Torchwood na HRT-u
Mr.bobo je napisao/la:
...ja sam pogledao sad jedan nastaak serijala...
...no malo mi je to sve mutno izgledalo...
...ima li smisla da nastavim, ili je bolje krenuti od početka?


možda od početka da sve pohvataš.meni je serija okej,sad neznam ak ti se sviđa gledaj,ako ne onda ne.

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


uto 05 kol, 2008 12:25 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Torchwood na HRT-u
evo, ja bas gledam seriju i ok je.
nisam gledao doktora, uglavnom zato sto prespavam, ali i nije mi bilo nesto ono malo sto sam ulovio.
pa ipak, ne cini mi se da nesto puno propustam ili da mi nesto fali kad gledam torchwood.
a sto se same serije tice likovi su fora (spetljali se Harper i Gwen, napokon :) ) stil snimanja je također ok, ijako ne nesto maestralno, ali nemoze se reci da je dosadno. radnja je tu negdje, dok efekti pomalo kasljucaju, ali ajde. pricu bi ionako trebali donositi glumci a ne CGI.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 05 kol, 2008 2:10 am
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Torchwood na HRT-u
e, ljudi, jel to danas nije bilo torchwooda ili sam ga ja opet nekako uspio preskociti?

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 06 kol, 2008 12:19 am
Profil ICQ Web stranica
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Torchwood na HRT-u
nije ga bilo jučer(tj.utorak) danas je samo(tj.srijeda) i onda ga opet jedno vrijeme nema zbog olimpijskih

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


sri 06 kol, 2008 9:23 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Torchwood na HRT-u
...al ga miksaju...
...neda mi se sad to pratiti više...
...nabavit ću DVD, te odgledati sve u par dana i bit će mir...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 08 kol, 2008 12:12 am
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: Torchwood na HRT-u
Imam cijelu 1. sezonu na kompu tako da :mrgreen:
Ne sviđa mi se "gay thing" i to... tj. nije homo, al opet :x

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


sub 09 kol, 2008 2:43 am
Profil
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Torchwood na HRT-u
stvarno serija mi nije sva svoja... ali čini se da naš jack i nije baš zemaljski... ako ćemo to tako nazvat

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


sub 09 kol, 2008 12:26 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 27 srp, 2006 5:16 pm
Postovi: 706
Lokacija: Sl.Brod
Post Re: Torchwood na HRT-u
daso je napisao/la:
stvarno serija mi nije sva svoja... ali čini se da naš jack i nije baš zemaljski... ako ćemo to tako nazvat


Who said that he is? :mrgreen:

_________________
slika
Yo, pretty ladies around the world
Gotta a weird thing to show you
So tell all the boys and girls!!!


sub 09 kol, 2008 1:24 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Torchwood na HRT-u
Stvarno predobra serija. Nikad ju nepropuštam. Odlično zamišljena radnja, odlični likovi... uglavnom sve je savršeno.

_________________
Image


sub 09 kol, 2008 4:40 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Torchwood na HRT-u
daso je napisao/la:
stvarno serija mi nije sva svoja... ali čini se da naš jack i nije baš zemaljski... ako ćemo to tako nazvat

Pa što se tiče Jacka mislim da on uopče ni nije čovjek. Sa Zemlje da ali čovjek ne s obzirom da kolko je prikazano do sad da je besmrtan.
Isto tako ima još neke čudne sposobnosti kao imunost na čitanje misli.

_________________
Image


sub 09 kol, 2008 4:42 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Torchwood na HRT-u
Suikotreki je napisao/la:
Pa što se tiče Jacka mislim da on uopče ni nije čovjek. Sa Zemlje da ali čovjek ne s obzirom da kolko je prikazano do sad da je besmrtan.



Jack ne može umrijeti (barem ne jako, jako, jako, jako dugo vremena, no to je druga priča) zbog događaja iz finala 1. sezone Doctor Whoa (kad mu je Rose vratila život pomoću time voretxa iz TARDIS-a), tako da nema dvojbe kako je on čovjek.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 09 kol, 2008 5:15 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Torchwood na HRT-u
Miroslav je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Pa što se tiče Jacka mislim da on uopče ni nije čovjek. Sa Zemlje da ali čovjek ne s obzirom da kolko je prikazano do sad da je besmrtan.


Besmrtan je zbog događaja iz finala 1. sezone Doctor Whoa (kad mu je Rose vratila život pomoću time voretxa iz TARDIS-a), tako da nema dvojbe kako je on čovjek.

Znači hočeš reći da "doktor" iz Dr. Who-a je Jack? A jesi li siguran da svijet iz Dr Who-a i svijet iz Torchwood-a da je to u biti isti svijet?
Ako da to znači da je Jack iz budučnosti, pa onda nije ni čudno da zna što sve čeka Zemlju u 21. st. i zašto je stvorio Torchwood.
Al kako se onda on pojavljuje u jednom nastavku u prvom svijetskom ratu?

_________________
Image


sub 09 kol, 2008 5:28 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Torchwood na HRT-u
Stani malo, pobrkao si lončiče. :mrgreen:

Citat:
Znači hočeš reći da "doktor" iz Dr. Who-a je Jack?

Jack Harkness pojavljuje se u određenom broju epizoda Doctor Whoa i nije riječ o Doktoru, već o njegovom povremenom suputniku.

Citat:
A jesi li siguran da svijet iz Dr Who-a i svijet iz Torchwood-a da je to u biti isti svijet?


A zbog čega ne bi bio siguran? :D Ista stvar kao da kažeš kako se TNG i DS9 ne odvijaju u istom svemiru. :D

Citat:
Ako da to znači da je Jack iz budučnosti, pa onda nije ni čudno da zna što sve čeka Zemlju u 21. st. i zašto je stvorio Torchwood.


Nije Jack stvorio Torchood. Za odgovor na to pitanje pogledaj epizodu Doctor Who - 2x02 - Tooth and Claw. ;) Stvorila ga kraljica Viktorija. I da, Jack je iz budućnosti, iz 51. stoljeća. :)

Citat:
Al kako se onda on pojavljuje u jednom nastavku u prvom svijetskom ratu?


Zato jer je na kraju 1. sezone DW-a ostavljen u dalekoj budućnosti pa se nekako pokušavao vratiti u naše vrijeme, znajući da će tu najlakše naći Doktora da ga "popravi". Međutim, imao je šugav vremeplov pa je završio u 19. st,. i morao je sve to proživjeti - a to saznamo na kraju 3. sezone Doctor Whoa.

Meni se čini da nisi gledao Doctor Who, je li tako? Budući da te zanimaju pojedinosti Torchwooda, predlažem da ga svakako pogledaš jer su tamo odgovori vezani uz Jacka i nastanak Torchwooda. Ako si želiš spoilati, možeš pročitati članak o Jacku na Tardis Centru - LINK. :)

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 09 kol, 2008 8:07 pm
Profil Web stranica
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Torchwood na HRT-u
sad mi je puno zanimljivija serija... dakle on je iz budućnosti... a kako objašnjavamo da je iz prošlosti... jer u onoj epizodi... s onom bakom... kad ih muče vile... jasno se daje naznačiti da on živi već dugi niz godina...

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


ned 10 kol, 2008 2:56 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Torchwood na HRT-u
@daso
Već sam gore spomenuo kako je završio u prošlosti no ponovit ću, detaljnije, uz napomenu da je za poznavanje Jacka iznimno bitno gledati Doctor Who, ponekad čak bitnije nego Torchwod.

1. Jack sa svojim brodom dolazi iz 51. st. u 20. st. (u vrijeme Drugog svjetskog rata), kako bi se zabavljalo, našao poneku korisnu tehnologiju i sl. Uglavnom, prevarant, zavodnik i zafrkant
2. Tu susreće Doktora i Rose i pomaže im boriti se protiv izvanzemaljskih nanosondi koje mjenjaju stanovnike ratnog Londona (DW epke Empty Child i Doctor Dances)
3. Pridružuje se Doktoru i Rose kao privremeni suputnik i da kraju 1. sezone DW-a s njima završi u 200 000 godini, gdje Zemlju napadaju Daleci. Daleci ga ubijaju, no Rose ga oživljava nakon što je u sebe primila time vortex iz TARDIS-a)
4. Doktor i Rose vraćaju se u 21. st, a Jack zaglavi u 200 000 godini, odakle se nakon nekog vremena uspijeva vratiti u prošlost, pomoću nekakvog šugavog vremeplova, a u potrezi za Doktorom, kako bi mu ovaj pomogao da ponovno postane smrtan (jer mu je navodno teško živjeti u tom nekakvom ni živ-ni mrtav stanju).
5. Međutim, umjesto da se vrati u 20-21. st., gdje Doktor najradije navraća, Jack zaglavi u 19. stoljeću. Ondje se pridružuje britanskoj vojsci (ratovi u Indiji, kolonijama and stuff), a kasnije postaje članom RAF-a (Drugi svjetski rat). Vrlo rano postaje članom Torchwooda. Torchwood je isprva osmišljen kao organizacija koja ima zadatak uhvatiti Doktora, zato jer je Viktorija, u susretu s Doktorom tijekom 19. stoljeća, pogrešno shvatila Doktorove namjere (valjda pod utjecajem vukodlačkog ugriza, I guess :D ). Po Jackovom dolasku organizacija postaje dobroćudnija. Jack upoznaje razne ženske tijekom dugih godina, a među njima je i ona baba iz epke sa zubić vilama, koja je tada bila mlada.
6. Jack konačno stiže i do početka 21. st., gdje ponovno susreće Doktora (epke s Masterom i Davrosom), radi kao vođa Torchwood ureda i sl. Doktor mu ne može pomoći.
BIG SPOLIERS:
7. Konačno, saznajemo kako će Jack živjeti milijardama godina i umrijeti nakon što nestane Zemlje, u New New Yorku, smještenom na Novoj Zemlji. Jack je ustvari Face of Boe (oni koji su gledali Doctor Who, znat će o kome pričam).

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


ned 10 kol, 2008 5:49 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan