Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:31 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 Almost Human 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
 Almost Human
slika


Citat:
In 2048, the uncontrollable evolution of science and technology has caused crime rates to rise an astounding 400%. To combat this, the overwhelmed police force has implemented a new policy: every human police officer is paired up with a lifelike combat-model android.

John Kennex (Karl Urban), a troubled detective, has a reason to hate these new robot partners. Almost two years previously, Kennex and his squad were raiding the hideout of a violent gang known as the Insyndicate, but ended up being ambushed and outgunned. Kennex tried to save his badly injured partner, but the accompanying android officer abandoned them both because their chances of survival were low. An explosion then took out Kennex's leg and killed his partner.

After waking up from a 17-month coma, Kennex has to deal with a cybernetic prosthetic leg and huge gaps in his memory, which he tries to recover through visits to a Recollectionist in the city slums. Besides trying to remember as much as he can about the raid and the Insyndicate, he is also coming to terms with being abandoned by his girlfriend Anna.

Kennex is then recalled to the force by Captain Sandra Maldonado (Lili Taylor), and partnered with a standard-issue MX-43 android, which he promptly throws from a moving vehicle because it was a nuisance to him. He is assigned a replacement android, an older DRN model originally destined for the scrap heap. Created to be as close to human as possible, the DRN androids have trouble dealing with some emotional responses, which was the reason they were replaced by the logic-based MX units. Kennex's unit, known as Dorian (Michael Ealy), immediately proves himself unique, with a clear dislike of being referred to as a "synthetic". As Each episode goes by Kennex and Dorian's relationship grows but how long can it last with one being human and one almost human.


Jel tko prati?

Vrlo zanimljiva serija koja još nije dobila drugu sezonu ali nadam se da će je dobit !!
Interakcija između Kennex-a i Dorian-a mi je odlična kao i taj koncept robota s dušom još od Date i TNG-a ..uglavnom da neduljin dalje zanimaju me dojmovi koje imate o seriji , šta van se sviđa a šta ne ? ..uglavnom Almost Human tema :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


sri 05 vel, 2014 12:03 am
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Almost Human
Pratim od pilota. Serija je odlična, to sa sigurnošću mogu reći, ali mi jedna stvar jako jako smeta, a to je Lili Taylor (u seriji glumi Cpt. Maldonado). Ženska je iritantna do bola, kad ju gledam kako glumi dođe mi da se ubijem! Ne da ubijem nju nego sebe, jer je ovaj svijet otišao u 3pm ako ovako loši glumci mogu dobit takve uloge! KATASTROFA!

Osim te velike greške kod castinga, za sad nemam nikakvih drugih primjedbi. Odlično je kak su story arc pokrenuli u pilotu i tek sad se vraćaju na njega, a između smo pratili povezivanje Kennoxa i Doriana, i još mnogo toga. Serija ima jako velikog potencijala :deda:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 05 vel, 2014 10:09 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Almost Human
Epizode nakon pilota su izmišane i nisu se prikazivale u redoslijedu u kojem su snimane !! .. trenutno me zaintrigirala tema oko "ZID-a" i Znanstvenika koji je kreira Doriane , to jest zašto pobogu usrid grada postoji ogroman zid i šta se zbiva s "one strane" zida 8) 8)

Inaće slažen se s tobon s tom razlikom da je meni cpt . Maldonado do sad skroz nezanimljiv lik na kojeg san ravnodušan s druge strane "Wildling" tehničar Rudy i Valerie Stahl su mi jako zanimljivi likovi ..ona epizoda kad je Rudy undercover kao kuhar nekakve novonastale droge mi je odlična ..dobar mi je lik i onaj detektiv (nisan skroz još povata imena likova) koji je kao nekakav rival Kennexu i koji je na početku malo podjebava Doriana kao "ludog" androida zbog tog jer su njegovu liniju umirovili zbog emocionalnih problema ..uglavnom bilo bi mi jako ža da se serija otkaže jer je dosta dobra :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


sri 05 vel, 2014 10:40 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Almost Human
Super serija. Zadnja epizoda je bila zakon!

Ali priča se da je vrlo izgledno da će ju Fox ukinut. :ant:


uto 11 vel, 2014 12:49 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Almost Human
Pogleda finale prve sezone i zadovoljan sam ali me strah da će to bit i finale čitave serije s obzirom da je i završetak prve sezone takav da može krenit ka nastavku a može bit i zadnja epizoda .. trenutno je nekoliko pitanja otvoreno pa još neznamo šta je s one strane zida i zašto taj zid služi :?: ..priča o Dorianovu kreatoru je nedovršena i ima još nekoliko sitnica koje mogu bit zanimljive u narednoj sezoni :-k ..možebitnoj narednoj sezoni jer nakon šta je Kennex uzea onu poklonjenu sintetičku nogu i onako odšeta ka još jednom slučaju ja san pomislija , ovo mora da je kraj jer gledanost je padala i nema nekog financijskog razloga za produžit seriju a kraj prve sezone je previše neodređen i kao da je komad gline i može postat nešto a može i ostat ništa pa završit u smeću :-k ..nadam se da će ipak postat nešto [-o<

_________________
Surviving the new decade


uto 04 ožu, 2014 11:34 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Almost Human
Prema zadnjim novostima izgleda da 2. sezone neće biti .. FOX još jednom uništio odličnu seriju?? ](*,)

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 17 tra, 2014 8:38 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Almost Human
Šteta :( ..da je bar bila na amc ili hbo , sigurno bi preživila

_________________
Surviving the new decade


pet 18 tra, 2014 2:39 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Almost Human
captain je napisao/la:
Šteta :( ..da je bar bila na amc ili hbo , sigurno bi preživila
Da, ali u tom slučaju ne bi preživjelo pola glumačke postave :zubo:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 18 tra, 2014 5:06 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Almost Human
Lol da :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
Surviving the new decade


pet 18 tra, 2014 6:56 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Almost Human
“The years is 2048. Evolving technologies can no longer be regulated. Dangerous advancements forever alter the criminal landscape. Police are not prepared. Law enforcement combats this corruption with a new line of defence. But not all are created equal…Now all cops, human and man-made together, take on the battle to watch over us all…”

Iako citat ima određenog smisla, slično kao i kod drugih serija niti ova se ne bavi UZROCIMA kriminala i svega što ide uz to već samo saniranjem posljedica. Dakle još jedna serija ograničenog settinga.

Sad kad sam to maknuo s "dnevnog reda", mogu dalje o tome da sam pogledao prve 3 epizode (po production code naravno) i serija ispada lagani SFić koji mi dođe ko gledljivija verzija Continuuma, razina Arrowa, Revolutiona ili Falling Skiesa, daklei ništa specijalno, ali sasvim gledljivo. Pogledat ću do kraja kad me ulovi nesanica, i zaboravit, s obzirom da je prije neki dan serija i službeno otkazana... :neznam:

I mene sad zanima kakav je to zid kojeg su već 2-3 puta spomenuli. Onaj panoramski prikaz mi djeluje kao zid, ili nekakav forcefield, ali teško je točno vidjeti jer je slika mutna kad se zumira. Mislim da nisu spomenuli devastaciju okoliša, meni je prvaasocijacija na to postojanje sigurnih oaza-gradova i ostatka opustošenog svijeta, makar iz panoramskog pogleda baš i ne izgleda da je tako.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 05 svi, 2014 11:37 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Almost Human
Ukinulo ](*,)
http://insidetv.ew.com/2014/04/29/almos ... celed-fox/

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


ned 11 svi, 2014 4:46 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Almost Human
Stara vijest, spomenuo sam to post prije ;)

Pogledao sam još 2-3 epizode i može proći, poneka tehnologija bliske budućnosti je dosta zanimljivo prikazana, primarno mislim na "tech of the week". No sama serija nema neku čvrstoću, da tako kažem, može proć pod soft sf okrenut zabavi.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 11 svi, 2014 6:06 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan