Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:16 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Reboot starih SF-ova 
Autor/ica Poruka
Trekkie

Pridružen/a: uto 23 tra, 2013 7:48 pm
Postovi: 2
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: Human
Post Re: Reboot starih SF-ova
Hvala na dobrodošlici.

Ovdje sam se i registrirao da imam neko mjesto na kojemu mogu pratiti novosti oko SF-a. Bila je aktualna ideja da se snima Blood&Chrome, pa neke glasine o novom Star Treku (seriji) ali ništa za sada.

Volio bih vidjeti ekranizaciju Hyperiona (Dan Simmons). Odlična SF knjiga, 4 nastavaka, puno nagrada i definitivna preporuka.


čet 05 pro, 2013 5:20 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Cvicek je napisao/la:
Bez da skupljam podatke i analiziram, dojma sam da fantasy nikada nije bio pupulararniji nego danas - LOTR, GOT i HP su među najpopularnijim stvarima. A isto tako mi se čini da pace SF nikad nije bio popularniji nego devedesetih kad su se istodobno snimale po 2 trek serije, Babylon 5, Farscape, Stargate SG1, Lexx, Red Dwarf i da dalje ne nabrajam...

A sad nema nijedne, tako je grozno da čak idem odobravati potencijalno snimanje rebootova! :)


Ajde nisu nit rebootovi uvik tako strašni :thumbs2: .. BSG je najbolji primjer

_________________
Surviving the new decade


pon 09 pro, 2013 3:34 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Reboot starih SF-ova
Je, BSG je svjetli primjer rebootanja serije :thumbs2:
No to je bio odmak od 30 godina između serija, a ne ovo danas da se neke franšize rebootaju nakon svako malo.
A i ne bi mi imalo smisla snimati rebootove dokle god su orginalni glumci raspoloživi.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 26 pro, 2013 12:41 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Cvicek je napisao/la:
A i ne bi mi imalo smisla snimati rebootove dokle god su orginalni glumci raspoloživi.

Danasnja televizijska publika zahtjeva mlade i atraktivne glumce, a procenat onih nesto starijih je izuzetno mali tako da je to razlog zasto se cesto dostupni originalni glumci ne unajmljuju kada su u pitanju rebootovi. Znam da nama kao ST fanovima to nije bitno jer smo mi, jel' te, sam slag televizijske publike i bitna nam je samo dobra prica, a ne u koji omot ce ona biti upakovana. Da li mozemo da zamislimo nove ST filmove sa originalnim glumcima i zaradom od oko 300, 400 mil. dolara? Tesko, a upravo je novac ono jedino sto je bitno u savremenoj filmskoj i televizijskoj industriji.

Ali slazem se da je rebootove bolje raditi 20, 30 godina nakon zavrsetka originalne serije, mozda je i to jedan od razloga sto je BSG imala toliko uspijeha.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 27 pro, 2013 12:16 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
U BSG-u je originalni lik Apolla i Tom Zareka glumija isti čovik a najkulerska faca je James Olmos koji je prokušani glumački veteran ..mislin da je ipak bitnija ravnomjerna raspodijela starih & mladih i ništa drugo :-k .. stariji glumci često nose radnju na svojim leđima

_________________
Surviving the new decade


pet 27 pro, 2013 2:51 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Slazem se, ali ipak skoro da nema serije u kojoj su svi glavni glumci 45+, sto bi recimo bio slucaj sa rebootom vecine ST serija.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 27 pro, 2013 4:48 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Nema nit u životu grada ili zemlje di su svi "glumci" iznad 45 .. možda pokoje selo ali onda ono izumire ..najbolje serije su imale konfrontacije mladi vs stari i njihov odnos kao bitan dio radnje ..Starbuck i Bill Adama ..Lee Adama i Bill Adama .. Tom Paris i Admiral Paris ..Jake i Ben Sisko ..itd ..pa i u GOT-u Tyrion i Tywin ..bilo kakav Reboot mora imat podjednaku brojku starih i mladih jer i u životu imamo takvu situaciju

_________________
Surviving the new decade


pet 27 pro, 2013 6:42 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Ne mislim bukvalno na sve likove, nego na one glavne. Recimo u space operi to su obicno svi visi casnici na brodu - u Voyageru je recimo najmladja glavna glumica Jeri Ryan koja ima nekih 46 godina. Ali bila bi dobra solucija napraviti neki mix gdje bi se dovelo nekoliko glumaca iz starije postave i nekoliko novih mladjih likova.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sub 28 pro, 2013 1:45 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan