Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:27 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Reboot starih SF-ova 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
 Reboot starih SF-ova
BSG je uspiješan Reboot i to je valjda svima jasno ali baš večeras razmišljan o jednoj drugoj seriji koja je savršena za Reboot a nije sigurno i jedina takva :sesir2:

Svemirski Marinci ili Space Above and Beyond ..imali su sve podelemente za dobru seriju ..rat sa vanzemaljcima , invitro ljude koji su nastali u labaratoriju i koji su poprilično diskriminirani u društvu , humanoidne androide s kojima su ljudi bili u ratu i prije nego s grinjcima a štorija malo asocira na BSG

Generalno serija je ostala u dobrim uspomenama ..no otvorija san temu ne samo zbog nje nego i zbog tog da vidin imaju li forumaši još sličnih primjera pa i ideja kako bi to moglo bit , možda i informacija o planovima Reboot-a nekih serija :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


pet 29 stu, 2013 11:19 pm
Profil
Trekkie

Pridružen/a: uto 23 tra, 2013 7:48 pm
Postovi: 2
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Koje si vrste?: Human
Post Re: Reboot starih SF-ova
Slažem se sa svime što si napisao. Nova BSG mi je fenomenalna serija, čak je volim više no Star Trek, također i Space Above And Beyond je bio odličan.
Samo umjesto da snimaju remake, neka naprave release u HD i snime nove epizode, ili nastavke ili paralelnu priču. Valjda je postojalo više nosača aviona (hammerheada) ili neka svemirska krstarica.

Slična priča kao u SAAB je u video igri Wing Commander. Peti nastavak (Prophecy) sam zadnji igrao, a to je bilo prije 10-15 godina, puno video animacija, a čak su snimili film. Želim remake te igre.


sub 30 stu, 2013 11:56 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Svemirski Marinci su bili za svoje doba OK serija ..jučer san iša gledat prvu epizodu i dosta ima klišeja ali i efekti su loši, no ipak svi podelementi za dobar remake su dobri :sesir2:
Mislin da se s originalnom postavom nakon skoro 20 godina teško može nastavit ..ljudi su ostarili i jedini način je snimit sve ispočetka a ako netko iz originalne postave bude glumija ..neka ali teško je samo nastavit seriju :-k

Btw dobrodošao na forum :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


ned 01 pro, 2013 12:45 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Reboot starih SF-ova
Dobrodošao OraProNobis :sesir2:

A za rebootove, čekao sam koji dan da se sjetim još ponekog ali ništa ekstra ne pada na pamet.

Koliko bi serija u stvari trebala biti stara da se smatra da je prošlo dovoljno vremena da remejk ima smisla? Koliko vidim danas sve više postaje praksa da se rebootovi rade sve ranije i ranije, na kraju će se dogoditi da neka uberpopularna serija završi i već sljedeće jeseni krene reboot :P no dobro neću sad opet u detalje tipkati pasuse i pasuse o mojoj "ljubavi" prema remejkovima, rebootovima i sličnim pojavama :) , komentiram jer mi je Space A&B bio dobra serija (makar kad gledam wiki vidim da dosta stvari kao srednjoškolac uopće nisam skužio/doživio) no ne čini mi se da je to tako stara serija da bi se imalo smisla krenuti s rebootom. :-k

A jedina serija koja mi je pala na pamet bi bila "Captain Power (and soldiers of the future)" koja mi je kao klincu bila vrh i bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi izgledala danas, i ne samo s radnjom već i vizualno jer oni začeci CGIja se mogu baš dobro vidjeti upravo u toj seriji... ajme našto su ličili :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 01 pro, 2013 6:21 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Meni osobno su za Reboot serije koje su imale sve elemente radnje za napravit dobru i dugu seriju a završile su nakon jedne ili dvi sezone 8)

To je onako moje mišljenje o toj temi

_________________
Surviving the new decade


ned 01 pro, 2013 12:23 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Odlicna ideja sa Space Above and Beyond. Ja bih volio da vidim reboot jos jedne serije iz devedesetih a u pitanju je Babylon 5. Znam da je ta prca zaokruzena i da je serija imala sasvim solidnu duzinu trajanja ali bih volio da vidim modernu verziju, mozda sa nekom pricom koja bi bila smjestena u neki drugi vremenski period.

S obzirom da sam se bas navukao na Firefly, neki nastavak te serije, reboot ili spin off bi dobro dosao.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 04 pro, 2013 4:13 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Reboot starih SF-ova
Za B5 bi se dalo govoriti i da je imao sezonu previše :P (5. sezona je sasvim okej ali glavna priča je bila završena u 4. sezoni i taj dodatak nije bio nužan)

No kad smo kod B5 svemira - Crusade! E to je bila dobra ideja ali jako slaba realizacija. Već sam početak serije je bio tako-tako, na razina nekih drugih slabijih početaka poput onog od SG1. U određenim situacijama sam si logo stavljao u sig :twisted:
Šteta što serija nije uspjela dobiti priliku čak ni za jednu sezonu :thumbs3: (ukinuše ju prije nego se uopće i počela prikazivati)
Ne bi bilo loše da ju rebootaju, makar za to nema neke velike šanse... :neznam:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 04 pro, 2013 5:53 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Vezano uz Space above and Beyond ..gleda san jednu epizodu prošli tjedan i pola pilota ..to jest prve epizode
Pilot ima malo trash karakter ali epizoda posli koju san odgleda i sad djeluje solidno ali ono šta je najbitnije , serija je naprasito prekinuta kad su se otkrile neke bitne stvari i ostavit nedovršenom takvu priču je grijeh , grihota :(

Reboot bi bija dobrodošao kao novi početak ali nastavak tog početka bi bilo nešto apsolutno neviđeno jer serija u originalu nema nikakav zaključak

Evo kako je to izgledalo u zadnjoj epizodi


_________________
Surviving the new decade


sri 04 pro, 2013 7:23 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Nisam gledao Crusade tako da nista ne mogu reci o realizaciji koncepta koji mi se inace dopada. Reboot te serije umjesto B5 ne bi bio los, ali ja bih radije da vidim novi B5, nesto slicno kao BSG.

Bilo da je u pitanju remake ili neka nova serija, ja se nadam da cemo uskoro imati priliku da opet gledamo neki SF u svemiru. Na televiziji je prisutna jedna ogromna praznina kada je ovaj zanr u pitanju.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 05 pro, 2013 12:05 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Pa skoro da i nema pravih svemirskih Sf-ova sad ...Sgu je zadnji čini mi se

_________________
Surviving the new decade


čet 05 pro, 2013 1:40 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Ne "skoro da nema" nego nema. Da, SGU je bio posljednji osim ako tu ubrajamo i BSG: Blood and Chrome. A bila je i neka serija cijeg naslova se ne mogu sjetiti a radilo se o posadi nekog broda koja je sa Zemlje poslata na Veneru. Mislim da nije cak ni prva sezona do kraja zavrsena.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 05 pro, 2013 2:02 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Zadnje su BSG B & C , V-Visitors i SGU a sve su ukinute nakon jedne ili dvi sezone :|

Svemirskih SF filmova je bilo i bit će ali serijski program skoro da i ne postoji trenutno :(

_________________
Surviving the new decade


čet 05 pro, 2013 2:50 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Reboot starih SF-ova
Sjetio sam se imena serije, Defying Gravity je u pitanju, snimana 2009. Ja se samo nadam da je trenutna situacija zatisje pred buru i da ce se uskoro ovaj tip serija vratiti na TV ekrane. Slicno fantasy zanru koji je jedno vrijeme bio zapostavljen a danas je sve popularniji.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 05 pro, 2013 3:05 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Reboot starih SF-ova
Tako ti je to 8) ..prije bure se mora nasadit nad kopnom jedna stabilna anticiklona a onda kad se nekom nad sredozemljem, međuzemljem i tako dalje .. snizi tlak pa počne pisat SF serije svemirskog tipa , eto ti bure i to one olujne s orkanskim udarima :skok:

_________________
Surviving the new decade


čet 05 pro, 2013 3:22 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Reboot starih SF-ova
Bez da skupljam podatke i analiziram, dojma sam da fantasy nikada nije bio pupulararniji nego danas - LOTR, GOT i HP su među najpopularnijim stvarima. A isto tako mi se čini da pace SF nikad nije bio popularniji nego devedesetih kad su se istodobno snimale po 2 trek serije, Babylon 5, Farscape, Stargate SG1, Lexx, Red Dwarf i da dalje ne nabrajam...

A sad nema nijedne, tako je grozno da čak idem odobravati potencijalno snimanje rebootova! :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 05 pro, 2013 3:33 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan