Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:11 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 The Walking Dead *spoilers* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Još manje od 2 tjedna i kreće nova sezona! :D

Iako mi kraj prošle nije bio sasvim po volji (zarobljavanje cijele grupe me podsjetilo, ali samo podsjetilo, na djetinjastog "Hobbita") svejedno me zanima kako će se to sve skupa rasplesti...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 01 lis, 2014 11:23 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: The Walking Dead
Cvicek je napisao/la:
Još manje od 2 tjedna i kreće nova sezona! :D

Iako mi kraj prošle nije bio sasvim po volji (zarobljavanje cijele grupe me podsjetilo, ali samo podsjetilo, na djetinjastog "Hobbita") svejedno me zanima kako će se to sve skupa rasplesti...


Eh da, još malo pa opet kreće :thumbs2: Pomoći će mi prebolit The Strain (kraj sezone) koji je odlična serija zasad :mrgreen:

Anywayz, mene baš zanima kako će se izvuć iz tog vagona. To je prilično zatvoren prostor, a i oduzeli su im oružje tako da im neće bit lako. No pretpostavit ću da je netko uspio prošvercat nekakav pištolj ili nož pa kad ovi dođu u provjeru da ih srede. Vidjet ćemo uglavnom :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 01 lis, 2014 11:32 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Krenula nova sezona, pogledao prve 2 epizode i za sada sam zadovoljan, ali ne i fasciniran.
Dobro je da su dali novu dimenziju negativaca kroz kanibale (pa serija i dalje uspjeva šokirati) no nije mi sjelo pretjerano korištenje "just in time" situacija (recimo ono kad su trebali zaklati Glena).

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 26 lis, 2014 11:08 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead
Ova mi serija spada u one koje gledan jer imaju neku kvalitetu ali bože mili koliko je morbidna to je za ne povirovat , da san petnaestak godina mlađi ima bi teške noćne more od ove serije :|

Nova sezona je "gora" od svih do sada po pitanju morbidnosti ali po pitanju radnje i napetosti je zapravo dobra (ako možeš izdržat horor u njoj) , uopće me nisu smetale "Just in time" situacije , zapravo bila je jedna ako se sićan i to upravo ta koju ti spominješ Cvicek , inaće mi je ta scena bila grozna , situacija je skroz neljudska , kolju ljudi kao da su poslagali janjce pa ih ubijaju za meso :| .. uopće nije čudno da Rick kasnije nema milosti prema ljudima iz Terminusa !!

_________________
Surviving the new decade


pon 27 lis, 2014 2:15 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: The Walking Dead
Uf da, ove dvije epizode su bile stvarno malo brutalnije. Bob je još najgore prošao dosad pošto su njega počeli jest živog :omgy: Da sam na Rickovom mjestu ja bi ih odmah išao dokrajčit, ili otišao dovoljno daleko od njih da me više ne pronađu. Mislim u svakom slučaju bolje to nego završit na roštilju :zubo:

A ovo što kažete s tom scenom u vezi Glenna, to se slažem da je malo traljavo izvedeno, ali osim toga dosad nemam previše zamjerki u vezi početka 5. sezone. Samo neka tako nastave. Danas gledam treću epizodu najvjerojatnije :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 27 lis, 2014 3:42 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Nadalje su u temi su dozvoljeni necenzurirani spoileri ukoliko se radi o sadržaju vezanom uz igranu seriju, ali ne i stripu/knjizi.
(koliko vidim tebi se standardno ne da koristiti spoiler kod, a nema smisla otvarati posebnu temu radi nekoliko postova godišnje)

...

Jeste morbidno, ali to je možda i najveća vrijednost/posebnost serije, da čak i nakon 4 sezone uspjeva šokirati radnjom koja ima smisla za radnju i nije tu samo radi vizualnog efekta. Dvojim da li je više spooky ta scena ili ona slične tematike iz "The road".

I da, bez obzira na uzroke, jako je teško opravdati, da ne kažem "oprostiti" takvo ponašanje, slično kao sa fašistima, u mnogočemu još i gore. Pogotovo ovakav način da navabe izbjeglice sa spikom o spasenju, i onda ih zatvore u vagon i izvode kao stoku za klanje...

Da sam bio u takvoj situaciji, složio bih se s Rickom i rekao da hajdmo postreljat gamad kanibalističku.
I već su bili u situacijama kad bi pustili negativca da pobjegne, poslije bi se vratio i napravio im generalno sranje. Ništa iz toga nisu naučili.

A što se tiče "just in time", nekoliko puta se ponovilo da kao krene klati i onda ga nešto zasmeta, pa Carol.
Donekle vezano, u ovakvim situacijama se i s druge strane može unaprijed pretpostaviti da se neće ništa dogoditi, jer u sličnoj situaciji pogotovo Glenn ne bi čekao da ga zakolju nego se trgao da se oslobodi, pokušao bilo šta, ne bi samo mirno čekao smrt. A možda je i hvatanje čitave grupe bez žrtava isto tako pretjerano.

Odoh staviti skidati 3. epku pa da imam nešto pogledati uz ručak :)

edit:
captain, kak ti se sviđa ova (verzija ili obrada? :-k ) teme?
https://www.youtube.com/watch?v=kkmI-NyEw5I

edit2:
Moj post se nadovezao na captainov, tek sam kasnije vidio da je Sov postao u isto vrijeme.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 27 lis, 2014 4:13 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Jako mi se sviđa :inlove:

Mene iznenađuje koliko ljudi mirni dočekaju smaknuće (u realnom svitu) , valjda se nadaju da do zadnjeg trenutka da neće bit ubijeni pa se ne odupiru :|

Ovi "Terminatori" su stvarno otišli na najmračniju stranu ljudskog ponašanja , uz to šta konzumiraju ljude za ručak još se i iživljavaju nad ljudima , ako se dobro sićan prve epizode , Rick ih je tija sve poubijat ali kad su "Walkersi" došli i kad su se izvukli iz Terminusa onda su svi ostali tili otići iako se Rick želija vratit i riješit situaciju to jest riješit se ljudoždera u Terminusu , možda i možemo razumit sve ostale , ipak su se svi skupili i zajedno su nakon šta je izgledalo da se to više neće dogodit , ponovno ići u rat i to odma je rizik kojeg možda nisu bili spremni platit ? , iako slažen se s tobom jer nit ovako nisu baš sigurni !!

_________________
Surviving the new decade


pon 27 lis, 2014 6:19 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Eto, u novoj (3.) epizodi su ipak riješili taj problem, i ispalo je da su preživjeli kanibali htjeli da ih napadnu. Nisam skužio kako/zašto su se Rick i ekipa vratili natrag tako brzo :-k
Presuđivanje je ispalo dosta brutalno, ali mislim da će od ove epizode najviše ostati u sjećanju scena kad se Ben smije da su jeli njegovo meso koje je zaraženo zombijskim ugrizom.

Čekam sljedeći tjedan i nove šokove :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 27 lis, 2014 10:32 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Baš se pitan di je Beth završila , najava za 4 epizodu izgleda jako zanimljiva !!

Zar nisu vec svi ionako zarazeni ? , osim ako meso ne ubrzava simptome i ubrzava smrt ,zar nije svejedno kad su ionako svu u istom sosu ..ugriz možda inficira krv i ubrzava smrt pa i samim time zombifikaciji ali sa ovin terminatorima to nije slucaj , kog god da su konzumirali taj je bija zarazen a i oni su !!

_________________
Surviving the new decade


pon 27 lis, 2014 10:53 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Apsolutno se slažem, iako nećemo saznati, vjerojatno im se ne bi ništa dogodilo, no svejedno scena je baš bila efektna :)
I meni je čudno to sa ugrizom, je li se radi o drugačijem virusu, većoj koncentraciji ili ko zna čemu?! :scratch:
No to su stvari koje u ovoj seriji i ne očekujem da će objasniti na iole detaljniji "medicinski SF" način, u stilu serije The Strain...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 28 lis, 2014 1:21 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Mislin da ugriz izaziva infekciju u krvi i samim time brzu smrt a virus naravno tad brzo pocne djelovati :scratch: :-k

_________________
Surviving the new decade


uto 28 lis, 2014 12:39 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
5x05 - "Self Help"

Za ovu epizodu bi dosta bio i jedan jedini komentar:
Ajme kako ih je Eugene zajebao!!! :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Ali i ostatak gledatelja, izgledalo je kao da serija kreće prema spektakularnom završetku. No za sada ništa od toga, ostaje nada da će walkeri s godinama sami od sebe istrunuti :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 16 stu, 2014 2:15 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Eugene :lolsmjeh:

Abraham je doživija živćani slom nakon otkrića :zubo: s obzirom da ga je jedino nada da idu u Washinghton izliječit virus držala na životu , dobra epizoda sa velikim zaokretom :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


ned 16 stu, 2014 6:46 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Do sada me podsjećao na "civile" u 3D igrama koje trebaš žive dovesti s mjesta A do mjesta B, i ispred njih panično čistiti put kroz armije bad guysa nadajući se da neće krenuti bježati direkt na nišan ili zapesti na neki kamen ili tako nešto :mrgreen:

I konačno epizoda u kojoj je krenuo dobivati ikakvu naklonost, i mene a vjerujem i mnogih drugih gledatelja, da bi na kraju epizode sve to poništio.
Mene je iznenadilo što ga nisu krenuli kolektivno cipelariti :vrazicak1:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 17 stu, 2014 2:42 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: The Walking Dead *spoilers*
Meni je ova zadnja bila malo na slabija u odnosu na prve 4 epizode. Ona prije s Beth u onoj bolnici c luđacima mi je bila super :thumbs2: No eto, to s Eugenom mi je ispalo malo preprozirno, jer mi lik niti nije ostavljao dojam nekakvog znanstvenika. No sad bi bilo recimo super da kasnije naprave counter-spin pa da ispadne da zbilja je znanstvenik :mrgreen:

Inače najjača stvar dosad u petoj sezoni mi je kasapljenje kanibala i kako im se Bob počeo smijat kad im je rekao da je ugrizen i da su jeli zaraženo meso :lolsmjeh:

Btw danas se gleda 6. epizoda :D

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 17 stu, 2014 2:03 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan