Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:15 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 The Walking Dead *spoilers* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 The Walking Dead *spoilers*
The Walking Dead

Image

Datum premijere: 21.10.2010.

Kreator: Frank Darabont

Vrijeme radnje: Alternativna sadašnjost

Kratak sadržaj: Serija je kombinacija vrlo brutalnog horrora (kabelska proizvodnja) i drame i prati grupu preživjelih nakon zombie apokalipse koja je zadesila svijet. Na čelu grupe je bivši šerif Rick Grimes.

Glumci: Andrew Lincoln i drugi

Detaljnije informacije: Wiki, IMDB, AMC

edit 27.10.2014:
U temi su dozvoljeni necenzurirani spoileri ukoliko se radi o sadržaju vezanom uz igranu seriju, ali ne i stripu/knjizi.

Image ImageImage

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 29 sij, 2013 1:15 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Ova serija mi je (uz GOT), najzanimljivija od serija koje se trenutačno snimaju i emitiraju.

Kad sam nabavio prve epizode nisam imao velika očekivanja, no ispostavilo se je da mi je na kraju svaka epizoda sve bolja i bolja, i ne čekam "da se skupi par epiki pa da pogledam" već nabavljam čim izađe nova. Meni osobno je WD najbolja serija/film zombie tematike koju sam gledao... taman miks akcije i drame... nešto ko SGU sa zombijima :inlove:

Najviše fora mi je što svako malo neki od glavnih likova bude pojeden :mrgreen: .. zanimljivije je pratiti kad znš da je svaki lik (osim pretpostavljam glavnog)'expendable'

U skoro svakoj epki bude "WOW ovo nisam očekivao... opet su me uspjeli iznenaditi s kreativnošću i brutalnošću :shock: " (a da ne spominjem onu epku 3. sezone gdje unutar par minuta pola glavne postave bude pojedeno :shock: .. što je i razlog zašto nisam naveo druge glumce u uvodnom postu ;) )

Od likova mi je najdraži Daryl koji mi je najviše cool od streličar. Nakon njega dolazi onaj streličar iz "Vampires" pa dugo dugo nitko pa onaj dugouhi iz LOTRa pa tek onda onaj iz superhero teen sapunice :mrgreen:

Nestrpljivo očekujem drugi dio 3. sezone koji se uskoro kreće emitirati \:D/

I fakat sam već mogao otvorit temu... odgađam već mjesecima... no sad sam konačno ispravio nepravdu :D

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 29 sij, 2013 1:27 am
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: The Walking Dead
Meni iskreno nije jasno zašto ljudi toliko obožavaju ovu seriju i zašto je smatraju tako dobrom. Mislim, pogledao sam sve i moram priznati da je sad počelo biti opet malo zanimljivije i napetije nego je bilo to tokom 2. i dijelom 3. sezone, ali mi se tu ne sviđa kaj su sad priču okrenuli totalno u drugom smjeru, više se ne fokusiraju toliko na walkere kolko sad opet na međuljudske sukobe, makar mislim da to nisu napravili, serija bi otišla u provaliju...

Mislim, serija je u prvoj sezoni meni bila još donekle dobra, u drugoj je već sve to počelo biti puno lošije i vuklo je k čistoj dosadi, isto tak i početak 3. sezone, sad se kao nešt poboljšava, al...

Al stvarno mi nije jasno zašto ju ljudi tolko obožavaju ... :whatever:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 14 vel, 2013 10:46 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: The Walking Dead
Pogledao sam pilot i bio mi je apsolutno genijalan. Onaj kraj kad se lik sakrije pod tenk, a oko njega milijun zombija je bio jedan od najjačih televizijskih cloffhangera ikad...

Ali već u drugoj epizodi serija skreće sa putanje i pretvara se u sapunicu. Treću epizodu sam jedva izdržao do kraja. Dalje mi se više nije dalo.


čet 14 vel, 2013 11:05 pm
Profil Web stranica
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: The Walking Dead
_Oz je napisao/la:
Ali već u drugoj epizodi serija skreće sa putanje i pretvara se u sapunicu. Treću epizodu sam jedva izdržao do kraja. Dalje mi se više nije dalo.


Ne forsaj se.

Za razliku od filmova Iron Man-a ili serije Arrow na koje ti svršavaš, The Waking Dead je odlična upravo zato jer nema zombie makljaže i inih pi*darijza. Da je serija više fokusirana na akciju i na killing spree odavno bi to prestalo biti zanimljivo, a ovako kako su zasad nastavili sa 3. sezonom je totalno prihvatljivo. Istina, ima drame, možda je radnja rastegnuta i bla bla, ali hej, to je meni upravo ono što predstavlja čar svijeta u kojem se šačica ljudi bori za opstanak.
Da se razumijemo, serija nije ne znam kakvo oličenje uber kvalitete, ali zasad jedna od rijetkih na koju sam se odmah navukao. :)

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


pet 15 vel, 2013 12:31 am
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Gledam proljetni dio i baš je odličan. :thumbs2:
Farma i zatvor su bili okej al premalo dinamično.

Wildchild je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
to je meni upravo ono što predstavlja čar svijeta u kojem se šačica ljudi bori za opstanak.
E upravo tako. Uostalom, da mi je samo do makljaže i akcije s tek usputnim dijalozima u pauzama dok se pune puške i bruse noževi... instalirao bih neku zombie igru i ajmo s kolcem i lancem i hatchetom u glavu :mrgreen:

Također, što više pratim stanje u svijetu (i bude mi mučno što ljudi rade jedni drugima), TWD mi bude skoro pa veselo osvježenje s tek tu i tamo ponekom spooky scenom (ajd, ono s rat-girl je bilo iznenađenje, ali od novih epizoda mi je ipak veći šok bilo ona minuta... s Darylom :shock: )

I sinoć gledam novu epku, već nakon 2-3 sekunde pomislim "e kadar mi baš djeluje ko iz Fallouta... i nakon sekundu-dvije kasnije na moje iznenađenje počne i muzika iz iste igre :o =D> ... možda ne najomiljenija ali svejedno dovoljno za snažan ASMR i da mi uveseli dan ( http://www.youtube.com/watch?v=n92WPWH-LMU )

Izgleda da će mi i u 2014. iste 3 serije biti vrh :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 21 ožu, 2014 5:29 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: The Walking Dead
Odlicna je ovo serija. Prva sezona je do sada neprevazidjena ali nadje se tu i tamo neki zanimljiv i kvalitetan storyarc i u narednim sezonama. Mislim da su u cetvrtoj sezoni pronasli najbolji balans razvoja likova i pomjeranja radnje unaprijed, mada su neke epizode zaista besmislene. U svakom slucaju, sa kvalitetom serije od zombi filmova jedino mogu da se mjere 28 dana poslije i Noc zivih mrtvaca.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 28 ožu, 2014 2:13 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Pogledao sam jučer posljednju epizodu 4. sezone i drugi dio mi se naročito svidio, u rangu je prvom sezonom. :thumbs2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 03 tra, 2014 8:55 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: The Walking Dead
Uz "finale polusezone" definitivno najbolja epizoda u 4. sezoni. Nego, jesi li ti prepoznao Tashu Yar dok si gledao ovu ili prethodnu epizodu? Iskren da budem ja nisam, tek sam shvatio odakle mi je glumica poznata nakon sto sam procitao jedan review.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 04 tra, 2014 1:50 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Nisam ju prepoznao. Već nekoliko godina nakon nastupa u TNGu se je bila dosta promijenila pa se čak i tada nije uvijek na prvu skužilo.

Meni je epizoda prije "The Grove" možda bila najbolja u 4. sezoni zbog zanimljivog preokreta i atmosfere, makar ima više odličnih koje ne odudaraju previše u kvaliteti.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 06 tra, 2014 6:36 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead
_Oz je napisao/la:
Pogledao sam pilot i bio mi je apsolutno genijalan. Onaj kraj kad se lik sakrije pod tenk, a oko njega milijun zombija je bio jedan od najjačih televizijskih cloffhangera ikad...

Ali već u drugoj epizodi serija skreće sa putanje i pretvara se u sapunicu. Treću epizodu sam jedva izdržao do kraja. Dalje mi se više nije dalo.


Ljudi su stvarno interesantna bića i nijedan čovik nije isti pa i u pitanju serija ..meni je baš taj početak serije dosadan a kasnije se radnja nekako razvija i malo je više međuljudskih odnosa tj onog šta zoveš sapunicom pa je mrvicu manje dosadno 8)

Uglavnom OK serija ..doša san do 2 epizode druge sezone i nastavljan dalje gledat pa o detaljnijim dojmovima malo kasnije 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 16 tra, 2014 8:17 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead
Rickova paranoja mi ide na živce ..Tyresse je bija skroz dostojanstven a Rick ga je potira ..neznan šta će bit kasnije ali trenutno se Rick pretvara u Shane-a :|

_________________
Surviving the new decade


pet 18 tra, 2014 6:57 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: The Walking Dead
Svašta je Rick prošao, nije mu bilo lako pa mu i nije za zamjeriti.

Kako napreduje gledanje? Nekako mi se činilo kao da si prebrzo "posrkao" seriju?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 svi, 2014 3:16 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: The Walking Dead
Pogleda san je do kraja i sad čekan novu sezonu :-)

_________________
Surviving the new decade


čet 01 svi, 2014 3:39 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: The Walking Dead
Nedavno sam i ja krenuo s gledanjem ove serije, i moram priznat da sam se poprilično navukao. U manje od dva tjedna sam skurio sve 4 sezone i sad nestrpljivo očekujem 5. sezonu za koju smatram da bi trebala biti barem jednako zanimljiva kao ova zadnja, ako ne i više od nje. Sve u svemu, ova serija je sve ono što su trebali bit Resident Evil filmovi, i zbog nje sam ponovno počeo prelazit RE igre (1., 2. i 3. dio), a kad napokon složim novi komp do kraja ću probat zaigrat i TWD igru :mrgreen:
Najbolji likovi su mi Daryl, Michonne i Rick, a prve dvije epizode su mi možda najjače u cijeloj seriji :thumbs2:

Uglavnom još malo više od mjesec dana je ostalo do nove sezone i jedva čekam da prođu da vidim što će se dalje dogodit s ekipom te kako će se izvuć iz onog vagona :mrgreen:

Jedino što mi je žao, jest što u seriji nema i životinja zombija za razliku od RE-a, jer bi onda serija bila još brutalnija.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 03 ruj, 2014 7:44 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan