Sada je: pet 19 tra, 2024 5:17 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
 Revolution (2012) *spoilers* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Revolution (2012) *spoilers*
Revolution

Radnja ove postapokaliptične distopijske serije s elementima drame i misterije događa se 15 godina nakon nenadanog globalnog nestanaka električne energije (uključujući i motore s unutrašnjim sagorjevanjem, baterije i sl) što je prouzročilo nazadovanje svijeta u kaos u kojem (barem u području radnje - SADu) vladaju naoružane militantne skupine u sukobu s nacionalističkim pokretom otpora.

Serija prati nekolicinu likova za koje se naslućuje da su povezani s možda i umjetno prouzrokovanim nestankom električne nergijese - radi znanja da će se kolaps dogoditi baš u tom trenutku ali i radi postojanja tajanstvenog medaljona s memorijskom karticom, koji može "oživiti" elektroniku.

U prvoj sezoni se prikazuje potraga za Dannyjem (sinom vlasnika memorijske kartice), ima dosta dramatike među likovima, akcijskih scena koje uključuju oružja od mačeva preko samostrela pa do modernog naoružanja, i rasvjetljavanje misterije nestanka el.energije u kombinaciji sa čestim "lostovskim" flashbackovima u prošlost.

Datum premijere: 17.9.2012.

Vrijeme radnje 2027 (cca)

Idejni tvorac: Eric Kripke

Redatelji:
Jon Favreau
Charles Beeson
Sanford Bookstaver
Felix Alcala
Jon Cassar
(prvih 5 epizoda)

Scenaristi:
Eric Kripke
Monica Owusu-Breen
Anne Cofell Saunders
Paul Grellong
(prvih 5 epizoda)

Producenti:
J. J. Abrams
Bryan Burk
Eric Kripke
Jon Favreau (pilot)

Glumci:
Billy Burke - Miles Matheson
Tracy Spiridakos - Charlotte "Charlie" Matheson
Elizabeth Mitchell - Rachel Matheson
Graham Rogers - Danny Matheson
Zak Orth - Aaron Pittman
Daniella Alonso - Nora Clayton
Giancarlo Esposito - Captain Tom Neville
J. D. Pardo - "Nate" Jason Neville
David Lyons - Sebastian "Bass" Monroe
Tim Guinee - Ben Matheson
Anna Lise Phillips - Maggie Foster

Detaljnije informacije:
Wikipedija
IMDB
NBC (mogućnost besplatnog online gledanja epizoda)

Trailer:


_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 21 lis, 2012 9:43 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Trailer je izgledao obećavajuće, no serija je pretrpana klišejima, nemaštovitim scenarijima, osrednjom glumom i predvidljivim razvojem situacija.

Jedino me zanima tko je isključio struju, no za to služi guglanje. Nipošto gledanje epizoda. 8-[

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


ned 21 lis, 2012 9:57 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Mir'Na Riker je napisao/la:
Trailer je izgledao obećavajuće, no serija je pretrpana klišejima, nemaštovitim scenarijima, osrednjom glumom i predvidljivim razvojem situacija.

Jedino me zanima tko je isključio struju, no za to služi guglanje. Nipošto gledanje epizoda. 8-[

Potpis.

Iako, pilot epka nije bila loša, al nakon nje sve rapidno ide nizbrdo / nikamo.

Odustao.


ned 21 lis, 2012 9:59 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Pogledao prvih 5 epizoda.

Meni je serija čist okej za pogledati, al niš senzacionalno, rang Falling Skies i Arrowa (u smislu zanimljivosti, setting sve 3 je poprilično drugačiji)

Fora mi je da ima puno zelenila i zgodna glumica :D

S druge strane... ovo je (jel se ponavljam? :) ) još jedna tipična američanska razvodnjena TV serija.

Ima tako lijepi otvoreni setting - može se spominjati bilo šta u prošlosti Zemlje jer nije neki paralelni svemir niti fantasy svijet, pa ne trebaju paziti šta se može a što ne može upotrijebiti,i to bi dušu dao za igranje sa raznoraznim kreativnim scenarijima.... no u ovih 5 epizoda.... blaaaah :thumbs3:

Koliko sam shvatio, setting je takav da postoji Monroe Republic.... bad guys vojna hunta s diktatorom na čelu, koji drži dio bivšeg Istočnog SADa. Kontra njih ustanak dižu rebeli koji su nacionalisti u smislu da ponovo žele stvoriti SAD... :lolsmjeh: :joj:
Svijet u seriji je u rasulu, a oni opet moraju podilaziti američkom nacionalizmu da se ekipa identificira s njima kako oni eto i u najteže trenutke razmišljaju kako vratiti SAD. I s kime da se identificiram?! :lol:

A kad smo kod mapi - ova prikazana pred kraj 4. epke sa 5 frakcija, ili 6 ako se "Wasteland" računa, skoro identično pokriva granice sa Kanadom. Jedino je južni dio značajnije proširen preko Meksika. Toliko o kreativnosti. (btw, podsjeća li to ikoga na GoT? :) )

I bude scena da se Monroeova ekipa opravdava da su potrebni jer inače bi ... pazi sad: nastala anarhija. OPET se u jednoj seriji provlači misao da je anarhija gomila ljudi koji se međusobno kolju, ili nešto u tom smislu. Ne kažem da sam ja savršeno upoznat sa tematikom, ali moram spomenuti taj primjer nastavka zaglupljivanja gledateljstva. Zar se nitko od njih ne može odvažiti da barem nauči nešto o osnovama anarhizma? Ili je ekipi u velikim TV kućama jednostavno zabranjeno da kažu išta što nije "Kanon" tj. da kao i u mainstream medijima općenito, ne smiju nimalo izaći iz tog uskog pogleda na svijet?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 25 lis, 2012 1:47 am
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
ova zadnja epka je bila na neki način zanimljiva i puno bolja od ovih prije...treba dati ovome još prilike :)

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 01 stu, 2012 12:46 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Ta zadnja je bila okej, tj. u rangu ostalih, nije mi se nešto isticala. Pomalo se nastavila glavna radnja (Monroe je saznao da je medaljon kod "fat guya", koji je ubio onog narko dilera i time pokazao da nije totalno beskorisan, girl je postala bad girl :inlove: i susret majke i sina bla bla) ali u globalu bi to sa te 2 "familije" vuklo na filler epizodu...

I nije mi jasno da ako je vatreno oružje zabranjeno, i taj narko diler je u kompi s Monroeom, kako to da nije pozvao militante da dođu srediti stvar? :scratch:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 stu, 2012 2:57 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
1x07 - "ona epizoda kad idu spašavati zarobljenu djecu od koje se proizvodi Monroeova milicija"

Nekako mi se je serije dojam mrvicu pokvario.
Tak tak epizoda... izgleda da nastavljaju "MOTW" sistem u kombinaciji s razvijanjem priče, primarno one iz Monroeovog sjedišta, plus ti Lostovski flashbackovi.

Nekako me najviše smetaju ti kvazikomični trenuci tj. dramatika među glavnim likovima. Onaj "geek bez kompjutora" tu i tamo ima neku okej foru, ali niš naročito, a ona ženska (googleeee) - Charlie, sa izlizanim replyjevima. Pogotovo kad je neki bad stuff u igri pa se krene dera "Puuusti ga na miiiru" :joj:

Al ajd, serija je i dalje je gledljiva. Tješim se da mi ni neke druge serije u 1. sezoni nisu bile bog zna što, npr. Farscape (kojeg sam iz druge uspio počet gledat kak spada), SG1, TNG, DS9,.. pa čak i prva sezona B5 nije bila na najvišem nivou...

edit:
1x08 "Ties That Bind"
I dalje isti tempo, polako se saznaju pozadinski detalji, i sve mi se čini da će većina osnovne priče biti jasna već do kraja prve sezone...
Ova epka mi je bila nešto bolja nego predhodna, okej novi negativac, ali sve skupa ništa specijalno, i dalje tak-tak... dao bi recimo 6.5/10

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 17 stu, 2012 2:49 am
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Jel prati ko još uopće Revolution?

Ja još uvijek pratim. Nakon loše prve polovice 1. sezone, drugi dio 1. sez je izgledao pa čak i puno bolje i obečavajuće, ali vjerojatno iz razloga što smo na ekranu sve više viđali Elizabeth Mitchell (Rachel M.) a puno puno manje Tracy Spiridakos (Charlie). Ujedno mislim da je Tracy i podosta zaslužna što je gledanost i rating ove serija toliko slab, njezina gluma je sve u svemu katastrofa.

Jedino mi jedna stvar nejde u glavu. Kako netko može uzeti tako odličnu ideju i priču za seriju i onda ju pretvoriti u totalnu katastrofu? Sama ideja Revolutiona je fantastična, ali do sad nismo vidjeli niti F od fantastično. Ne kužim, opet loši glumci??

Revolution je vjerojatno jedina serija koju sam stvarno željno isčekivao da krene sa emitiranjem, u posljednjih 5-6 godina, jer mi je sama ideja serija bila super. Onda nakon dosta dobrog pilota, najednom katastrofa!

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 05 vel, 2014 10:23 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Cmd Data je napisao/la:
Jel prati ko još uopće Revolution?
Pratim, u zadnje vrijeme više u stilu "nešto za baciti mozak na pašu".

Kraj 1. sezone mi je bio nešto bolji od ostatka, taman postalo zanimljivo, no onda su to sve pokvarili dalje u prvom djelu 2. sezone. Previše postaje ko sapunica, s naglaskom na Monroeovo preobračenje koje jednostavno ne mogu progutati. :roll:

I ja sam se prije početka nadao da bi mogla biti odlična (volim postap priče) no već nakon prvih par epizoda mi je postalo jasno da od toga neće biti ništa... :neznam:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 19 vel, 2014 2:15 am
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Cvicek je napisao/la:
I ja sam se prije početka nadao da bi mogla biti odlična (volim postap priče) no već nakon prvih par epizoda mi je postalo jasno da od toga neće biti ništa... :neznam:

Too bad. Imala je potencijala.

A što se zbilo sa strujom? xD

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 19 vel, 2014 12:41 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
Neš u stilu da je dio ekipe prije xx godina radio na nekom projektu i otkrili su samoreplicirajuću nanotehnologiju koja "usisava" energiju iz okoliša za množenje. Uletila vojna ekipa i pomogla im usavršiti i smislila neke druge namjene. Ona polumilfača je sve znala što se dogodilo i kako popraviti ali je šutila ko mainstream mediji o Margetiću jer eto njezin sin je bio u finalnoj fazi raka i imao uštekane nanobotove koji su ga držali u životu (uključenje struje = goodbye), no kad ga je Monroeva banda izrešetala odlučila je da bi ipak mogla nešto napraviti... otprilike...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 19 vel, 2014 7:22 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Revolution (2012) 1. sezona *spoilers*
What is this I don't even. :|

Moglo je biti toliko bolje.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


čet 20 vel, 2014 4:29 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Revolution (2012) *spoilers*
Moglo je.. a evo sad su po novome nano botovi dobili svijest i postali bogovi i trebaju bradatog da im popravi kod. Šta kažeš na to? :mrgreen:

Pogledao do 2x18. I dalje gledljivo al osim ovog s botovima same old story, red fajta, red drame, red šetnje kroz prorodu, red fajta, red drame, red zarobljavanja, red drame, red fajta... :neznam:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 svi, 2014 8:26 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan