Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:09 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Arrow (CW) [SPOILERI] 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
 Arrow (CW) [SPOILERI]
Yeeey, još jedna superjunačka serija! :skok:

Cviček će popi2dit :zubo:

slika

Nakon deset vrlo uspješnih sezona serije Smallville, američka tv mreža "The CW" nastavlja superherojsku tradiciju serijom koja se bazira na legendarnom stripu DC Comicsa - Green Arrowu. Baš kao što je Smallville poprilično odskakao od tradicionalne priče o Supermanu, tako i "Arrow" podosta odskače od izvornika, ali ipak ne u tako velikoj mjeri.

I dalje se tu radi o svojevrnoj sintezi Batmana i Robina Hooda, i mislim da to i nije tako loša stvar.

U središtu radnje je bogatunčić Oliver Queen, nasljednik poslovnog imperija i razmaženi partijaner, najgori mogući predstavnik one zlatne mladeži koju većina nas ne može smislit. :zubo:

Njegova transformacija u superheroja počinje kada u stilu filma "Cast away" (onog sa Tomom Hanksom) doživi brodolom (u kojem mu stradaju otac i priležnica) i provede pet godina na pustom otoku što ga promijeni iz srži. Nakon što biva spašen, Oliver se vraća u svoj rodni Starling City (u stripu se zvao samo "Star City") te se odlučuje, u stilu Brucea Waynea, posvetiti borbi protiv gradskog kriminalnog miljea.

Pilot epizodu odlikuje iznenađujuće mračna atmosfera, te vrlo dobre i začuđujuće brutalne akcijske scene. Za razliku od ostalih superheroja, Arrow se ne libi oduzeti život, štoviše nema čak ni moralnih dvojbi oko toga.

Gledanost prve epizode bila je senzacionalno velika (najgledanija CW-ova serija u zadnje tri godine), pa se čini kako je druga sezona već sada sasvim izvjesna.



Uloge:

Stephen Amell - Oliver Queen / Arrow
Katie Cassidy - Dinah Laurel Lance
Colin Salmon - Walter Steele

Autori serije: Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg


pet 12 lis, 2012 3:42 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: sub 04 vel, 2012 10:47 pm
Postovi: 102
Spol: Muški
Opis Stanja: Homeless
Koje si vrste?: 1/2vilenjak
Post Re: Arrow (CW)
I jel valja?

_________________
slika


pet 12 lis, 2012 4:18 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Arrow (CW)
Erlond je napisao/la:
I jel valja?

Rano je za reć. Meni je pilot bio definitivno dovoljno zanimljiv da nastavim pratit. Općenito mi se jako sviđa atmosfera u seriji, taj jedan mračni, tjeskobni štih.


pet 12 lis, 2012 4:32 pm
Profil Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Arrow (CW)
Malo mi smrdeka na ubijanje u stilu Ramba. Ipak mu je glavno oružje strijela, ne?


pet 12 lis, 2012 6:22 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Arrow (CW)
shirajzl je napisao/la:
Malo mi smrdeka na ubijanje u stilu Ramba. Ipak mu je glavno oružje strijela, ne?

Pa šta fali tome? :zubo:

Prvoj svojoj žrtvi je slomio vrat. Rukama. :zubo:


pet 12 lis, 2012 9:34 pm
Profil Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Arrow (CW)
_Oz je napisao/la:
shirajzl je napisao/la:
Malo mi smrdeka na ubijanje u stilu Ramba. Ipak mu je glavno oružje strijela, ne?

Pa šta fali tome? :zubo:

Prvoj svojoj žrtvi je slomio vrat. Rukama. :zubo:


Fu*k yeah!



sub 13 lis, 2012 12:57 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Arrow (CW)
_Oz je napisao/la:
Yeeey, još jedna superjunačka serija! :skok:

Cviček će popi2dit :zubo:
Krenem čitat prvi redak i mislim si "a u pi2** materinu, sam nam još jedna fali" i kliknem na spoiler i umrem od smijeha :lolsmjeh:

Nakon "bitch cop" serije za mene više ništa nije isto... tak da ću vjerojatno baciti pogled.. kroz koji tjedan... pogotovo ako će uz zlatnu mladež kao prilog bacati i bankare na roštilj :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 13 lis, 2012 1:20 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Arrow (CW)
Cvicek je napisao/la:
Nakon "bitch cop" serije za mene više ništa nije isto... tak da ću vjerojatno baciti pogled.. kroz koji tjedan... pogotovo ako će uz zlatnu mladež kao prilog bacati i bankare na roštilj :mrgreen:

Što se tiče originalnog stripovskog Green Arrowa, Wikipedija kaže:

Citat:
Originally developed as an archery-themed analogue of the very popular Batman character, writers at DC have developed Green Arrow into a voice of left-wing and progressive politics very much distinct in character from Batman, with his own supporting cast.


Baš me zanima hoće li se Berlanti i ekipa usudit uć u te vode. Green Arrow je također bio jedan od glavnih likova u zadnjim sezonama Smallvillea, i imao je pokoji ljevičarski trenutak, ali već je u startu jasno da ta i ova sadašnja verzija tog junaka nemaju puno veze jedna s drugom.


sub 13 lis, 2012 2:42 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Arrow (CW)
Pogledasmo i drugu epizodu. Sve poprilično podsjeća na Batman Begins, ali uz Robin Hood štih. Arrowa su u ovoj epizodi nazvali "vigilante maniac targeting the rich". :zubo:

Al ono, lik fakat jest manijak do bola. Palac gore! :thumbs2:


ned 21 lis, 2012 10:07 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Arrow (CW)
_Oz je napisao/la:
Green Arrow je također bio jedan od glavnih likova u zadnjim sezonama Smallvillea, i imao je pokoji ljevičarski trenutak, ali već je u startu jasno da ta i ova sadašnja verzija tog junaka nemaju puno veze jedna s drugom.
Gledao si Smallville do kasnijih sezona? :o

Mislim da sam već komentirao da teško da se u današnje doba može očekivati iole šire razrađivanje sociopolitičkih ideja, s obzirom na samu činjenicu da su korporacije te koje financiraju izradu ovakvih serija. Nakon hladnog rata se sve degradiralo, do tada je zapad imao konkretnu alternativu, no sada se čini kao da alternative nema i sužavanje raspona razmišljanja i zagljupljivanje ulazi u sve veću brzinu.

Frack... da nisam lijen, od***o bi TV većinu serija i stavio težište na čitanje knjiga kao što radi gomila SF fanova kad prođu tridesetu :)

A glede konkretnih stvari koej si spomenuo, iskomentirat ću kad pogledam epke. Evo iz ovih stopa idem nabaviti te 2 epke i novu "Revolutions".

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 21 lis, 2012 10:43 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Arrow (CW)
Mir'Na Riker je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Gledao si Smallville do kasnijih sezona? :o

"Gledao" uopće ne dočarava dovoljno. :lolsmjeh:

:whatever:

Pratio sam Smallville do negdje 4. sezone i odustao jer je postao razvodnjen i bezvezan, al sam se ponovno uključio negdje krajem 9. jer me zanimalo kako će to sve skupa završit.


ned 21 lis, 2012 11:31 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Arrow (CW)
Pogledao sam prve 2 epizode.

Gledljiva mi je, štoviše u sličnom mi je rangu s Falling Skies i Revolution, makar mi je od ovogodišnjih serija vrhunac ipak Game of Thrones i Culture in Decline.

Jaaaaaako vuče na novog Batmana - oko tih početaka, obiteljske ekonomske pozadine i možda i najviše - furanje na razmaženog bogatunčića kako ne bi privlačio pozornost.

Na prvu nisam bio siguran da li su napravili epski fail pa da lik koji je proveo 5 godina sam na otoku (i postao je izdržljiviji otprorniji, srastao sa lukom i strijelom, to sve recimo okej) se još i zna dobro boriti protiv drugih ljudi (npr. automatsko blokiranje - to mi se čini kao vrsta mišićne memorije koja ne može nastati bez sparing partnera). No pretpostavljam, a to da naslutiti i kraj druge epizode, da nije fail već dio priče koji će se saznati u međuvremenu... da na otoku nije samo vježbao skakutanje, streličarstvo i izdržljivost.

"Ljevičarski trenuci" (ne volim tu restriktivnu left-right dualnost) ... u tom smislu ima ponešto, makar jaaako zamagljeno.

Recimo scena kad saznaje da je obiteljsko materijalno bogatstvo nastalo nelegalno, preko kriminala i iskorištavanja drugih (ili tak nešto da ne tražim citat)... No s**t Sherlock!!! :lol: , kako drugačije i može? :scratch:
Da ja režiram definitivno bi ubacio nešto u stilu one poslovice "Kad ti bogataš govori da je svoje bogatstvo stekao mukotrpnim radom, pitaj ga - čijim!" :mrgreen:

A slično je i sa settingom općenito. Barem u prve 2 epizode se isto kao i Batman niti ne trudi tražiti temeljne uzroke kriminala u nastojanju da ga eliminira, već samo direktnom akcijom sanira posljedice, što može biti korisno ali samo na vrlo kratko razdoblje i za usko područje djelovanja.

Eto ima svoju listu koju mu je u neku ruku s emocionalnom ucjenom usadio stari (pa je pitanje da li on zaista želi nešto promjeniti ili samo održati obećanje). Što će se dogoditi kad precrta sva imena na listi? Raditi novu?
Sam naš društveni sistem, kultura, društvo... je to koje potencira stvaranje takvog ponašanja - u ovom slučaju kriminala. Temeljni uzroci će i dalje postojati i uvijek će biti netko drugi koji će zamijeniti ekipu prekriženu s liste.

Uglavnom, još jedna američanska serija s plitkom pričom, suženom percepcijom promišljanja o problemima današnjice, ali koja se za razliku od "bitch cop" serije barem na prvi pogled doimlje da ima zanimljiv smjer, pa iako mi neće biti prioritet, vjerojatno ću nastaviti gledati dok čekam nešto zanimljivijeg...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 25 lis, 2012 1:03 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Arrow (CW)
Dobar osvrt, iako se baš ne bih složio da je u rangu besmislenog šrota kakav je Falling Skyes, al dobro, kako kome.

Baš sam pogledao treću epizodu. Bio sam uvjeren da će nakon dvije dosta intenzivne uvodne epizode uslijedit filler, ali ne samo da nije bio filler, već nam je predstavljen Deadshot, jedan od najčuvenijih DC Comics negativaca (porijeklom iz stripova o Batmanu). Iznenađen sam što su ga tako rano uveli u seriju, i iako ga Arrow "ubije" na kraju, prilično sam uvjeren da je to bio nekakav trik, jer je Deadshot i u stripu lažirao svoju smrt, a i općenito je previše bitan kao dio tog DC Comics svemira da bi ga koristili samo u jednoj epizodi.


čet 25 lis, 2012 4:04 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Arrow (CW)
Upozorenje za one koji nisu vidjeli promjenu u naslovu: od sada su u temi dopušteni necenzurirani spojleri!

_Oz je napisao/la:
Dobar osvrt, iako se baš ne bih složio da je u rangu besmislenog šrota kakav je Falling Skyes, al dobro, kako kome.
Ajme što smo korektni :lol:

Napisao sam da mi je u sličnom rangu, a to je dosta široki pojam - postoje serije koje su mi odlične i nadahnjuju me (Trek i ostale koje sam spominjao) pa serije koje su mi okej za pogledati (House bi mi recimo bio na gornjoj granici, Falling Skies težio prema donjoj), i serije koje mi je žao što sam s njima gubio 45+ minuta vremena.
Za sada su snimili tek 3 epizode, pa ne bi bilo korektno dati finalnu ocjenu prije nego završi barem prva sezona.

Koliko vidim, ti si upoznat s pozadinom serije (stripovi) pa je jasno da si fan tog universea i samim time ti je malo draža nego serija o kojoj ne znaš pozadinu. Vjerojatno bih ja na sličan način gledao na seriju koja kao pozadinu ima likove iz stripova Bonellija ili Magnus&Bunkera koje sam čitao kao klinac. (BTW, u podrumu sam našao kutijetinu Dylan Dogova i Marti Misterija, oće netko? :mrgreen: )

O ovoj epki u stvari nemam puno za reći. Kvaliteta je kako je i Oz komentirao, ostala ista.

Pojavio se taj novi negativac... meh... i još "just in time" slučajnost da se susretnu. Ajd, ovaj je još okej... valjda neće doći raznorazni fantasy mutanti ala Hulk :mrgreen:

Ona uvodna usporedba s rakom je fora, ali i dalje unutar sužene perspektive koju sam već spominjao...

A niš, da popunim post:
Sestra mu je zgodna ali mi je poprilično iritantna. A tužiteljica je baš slatka i fora mi je ta njezina nabrijanost žene s misijom, koliko god da je naivna vjerujući da će unutar sistema uspjeti nešto napraviti. Al opet, i streličar isto vjeruje za odstrel najgorih... tak da bi si bili baš fora par :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 27 lis, 2012 1:59 am
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Arrow (CW) [SPOILERI]
Bruce Wayne, is that you?

Ma daj, presmiješno, čak ima i ona ženska koja se bori neuspješno protiv kriminala. Ko da gledam Batmana!

I da, znam da je to sve DC, al svejedno :joj:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sub 27 lis, 2012 5:03 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan