Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:31 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Continuum [Showcase] 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
 Continuum [Showcase]
Prvi pogled: Continuum

slika

U općoj nestašici istinskih znanstveno-fantastičnih serija, a kakve su dominirale televizijskim prostorom prije desetak godina, uistinu nas veseli skorašnja premijera nove kanadske visokobudžetne serije Continuum, sa Rachel Nichols (Star Trek, Conan the Barbarian, Criminal Minds, Alias) u ulozi policajke iz 2077. godine u potjeri za opasnom skupinom terorista pobjeglih u sadašnjost.

Naime, nakon što grupa fanatičnih terorista neposredno pred vlastito pogubljenje pobjegne u 2012. godinu, i pritom za sobom povuče i agenticu Keiru Cameron (Nichols), navedena se nađe odsječena, kako od svojih kolega, tako i od svojeg sina i muža u budućnosti. Kako bi osujetila njihove planove, Keira se udružuje sa tehniološkim genijem Alecom Sadlerom (Erik Knudson) i lokalnim detektivom Carlosom Fonnegrom (Victor Webster).

Uz Nichols, u seriji nastupaju Erik Knudson (Jericho), Victor Webster (Castle, Merlose Place), Stephen Lobo (Smallwille), Roger Cross (24, First Wave), Omari Newton (Blue Mountain State), Luvia Petersen (The L Word), Terry Chen (Combat Hospital), te fanovima žanra dobro poznata Lexa Doig (Andromeda, Stargate SG-1, V), a ne treba smetnuti s uma kako se u premijernoj epizodi pojavljuje i Tony Amendola, legendarni Bra'tac iz Stargatea.

Seriju producira nezavisni studio Reunion Pictures u suradnji sa Shaw Medijom, a prema zamisli izvršnog producenta Simona Barryja (The Art of War), sa Jeffom Kingom (White Collar) kao drugim izvršnim producentom. Režiju prve sezone od ukupno deset epizoda potpisuju dobitnik Emmyja Jon Cassar (24, The Kennedys, Terra Nova) i Patrick Williams (Shattered), a od zvučnijih imena u produkcijskom timu valja spomenuti i direktora fotograifje Joela Ransoma (Band of Brothers, The X-Files).

"Uzbuđeni smo zbog serije još od trenutka kad nam je Simon Barry otkrio priču. Navedena je privukla mnoštvo talentiranih ljudi s obje strane kamere. Shaw Media dijeli naša razmišljanja kako kvalitetan scenarij, odlična glumačka ekipa i iznimno kreativni produkcijski tim mogu svima nama donijeti uspjeh", izjavio je nedavno Tom Rowe iz Reunion Picturesa.

O seriji je nedavno za PopEntertainment.com progovorila i Rachel Nichols, otkrivši kako je iznimno zadovoljna što može sudjelovati u takvom projektu. "Predivna je. Nakon to sam pročitala scenarij, rekla sam - 'Prihvaćam'. Volim je. U osnovi, glumim ženu iz budućnosti, policajku iz budućnosti, koja se bori s terorirstima iz budućnosti ovdje, u sadašnjosti - a nakon što svi slučajno bivamo prebačeni u prošlost. Volim akciju, očito, a što dokazuju Alias i G.I. Joe, pa čak i Conan. Ima tučnjave, ima pravih akcijskih scena koje volim. No to nije tek još jedan policijski serijal. Tu je još jedan veliki i za mene potpuno nov element. U budućnosti imam obitelj. U budućnosti imam sina kojem se nastojim vratiti. Stoga je riječ i o vrlo emotivnoj ulozi, a što mi se uistinu sviđa. A i glumačka je postava izvrsna. Inače, jedina sam Amerikanka u navedenoj", otkrila je Rachel.

Dvosatna premijera serije najavljena je za 27. svibnja na Showcaseu, a do sad dostupne trailere i slike iz navedene možete pogledati na SF Centru

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 12 svi, 2012 9:02 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Continuum [Showcase]
Ako to doživi drugu sezonu, je ću T'Grelu priznat da ENT nije Trek :zubo:


ned 13 svi, 2012 10:18 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Continuum [Showcase]
_Oz je napisao/la:
Ako to doživi drugu sezonu, je ću T'Grelu priznat da ENT nije Trek :zubo:


A tko zna, možda i doživi. :D Nitko se nije nadao ni drugoj sezoni Falling Skies, a navedena uskoro stiže, dok su Terra Nova i Alacatraz otkazani.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 17 svi, 2012 4:05 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Continuum [Showcase]
_Oz je napisao/la:
Ako to doživi drugu sezonu, je ću T'Grelu priznat da ENT nije Trek :zubo:


Doživjet će :) ..

Ne znam da li je netko pogledao prvu sezone, evo ja baš jesam prekjučer sve u jednom danu i moram reći da me iznenadilo koliko je zapravo serija dobra prema onome što sam očekivao iz trailera.

Nema nešto previše SF elemeneta što je ok, a opet je sva ta priča spojena sa zbivanjima iz svijeta u današnje doba. A tek kraj sezone da uopće ne spominjem koliko je odličan, cliffhanger koji su ostavili pogotovo.

9/10 što se mene tiče ... uz Fringe sigurno najbolja SF serija današnjice po meni ... preporučujem je onima koji nisu gledali :).

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


pet 07 ruj, 2012 1:54 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Continuum [Showcase]
Cmd Data je napisao/la:
uz Fringe sigurno najbolja SF serija današnjice po meni ... preporučujem je onima koji nisu gledali :).

To samo govori o tome koliko su "SF serije današnjice" loše.

Ja u ovome trenutku ne mogu nać ni jednu novu SF seriju za gledat, koja ne vrijeđa moju inteligenciju.

Nevjerojatno koliko su standardi pali zadnjih godina, ne samo u SF-u, nego općenito u mainstreamu. Loš SF je samo odraz jednog poražavajućeg trenda.


pet 07 ruj, 2012 3:55 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Continuum [Showcase]
Pa da, istina da su SF serije današnjice vrlo loše, no ne treba suditi seriji po traileru ili nečemu što si negdje pročitao. Ok, možda si gledao pa ti se ne sviđa. Meni iskreno je super priča i sve to, ali su puno toga iskomplicirali bzvz. Neke teorije o time-travelu su idiotske i ne samo teorije o tome, pa malo se ova bori protiv njih da izmijeni budućnost, pa onda opet ne, pa da pa ovo pa ono. Možda se sljedeće sezone skockaju pa će srediti neku priču i likove kak treba.


A drugo Oz, to kaj se tebi večina toga ne sviđa, ne znači da je sve loše. :beee:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


pet 07 ruj, 2012 5:39 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
_Oz je napisao/la:
Nevjerojatno koliko su standardi pali zadnjih godina, ne samo u SF-u, nego općenito u mainstreamu. Loš SF je samo odraz jednog poražavajućeg trenda.
"In a decaying society, art, if it is truthful, must also reflect decay." Ernst Fischer

Ilitiga, slažem se s tobom :)

Danas popodne sam skinuo prvu epku... i upravo kao ovo iznad, serija kao rijetko koja odražava današnju društvenu degradaciju.
Postavka serije je da će za 60 godina korporacije nešto manje suptilno vladati svijetom. (Inače korporacije vladaju svijetom a banke kontroliraju korporacije (aka "krupni kapital") no naravno, u ovoj seriji se to neće eksplicitno spomenuti. Kako je jedan mudar čovjek rekao - kada bi narod jedne noći postao svjestan načina po kojem radi bankarski sustav, već iduće jutro bi se digla masovna revolucija...)

I dalje postavka ide da potlačene mase (pokret "liberta" ili kako već) dignu revoluciju i naprave teroristički napad na njihovo sjedište. Naglašavam da nisam pobornik takvih akcija, i kad ćemo dizati pravu globalnu revoluciju, neću biti za takve metode. No, ako stvar stavimo u perspektivu - ovih 30000 žrtava je ništa naprema žrtvama korporatokracije. Danas u svijetu SVAKI J**ENI DAN UMIRE PREKO 30000 LJUDI upravo radi ovakvog uređenja, i za pretpostaviti je da bi u svijetu u kojem iste još direktnije vladaju, bilo još i više žrtava.

I tako ekipa koja se bori za slobodu ispadaju bad guysi, a ona policajka iz budućnosti (u daljnjim tekstovima - kuja) bude nešto kao good girl koja želi obaviti misiju i vratiti se svojem mužiću i sinčiću i nastaviti biti na platnom spisku korporatskog kongresa :roll:

Uglavnom, nastavlja se trend da se korporacije prikazuju negativno (jer manje više je svima jasno da je to tako) no istodobno se pozitivne društvene inicijative počinju povezivati s terorizmom u smislu da su one još i gora stvar... dođe mi da i prije izlaska DVDa nabavim novog batmana da vidim je li isti k i s njim...

Od ostalih stvari nemam niš specijalno za dodati. Time travel i zavrzlame s istim ne donose ništa novo (bar u ovoj prvoj epizodi), stereotipi poput policajske kuje s misijom, nerdy geeka, iSvjetlećih displayeva, dosadnjikavih akcijskih scena itd...

Uglavnom, od ove sezone SFa će mi ipak zanimljivije biti gledati onu američku partizansku nego ovo (iako mi ni ona nije bog zna što). No, mislim da ću skidati i dalje kako bih mogao kritizirati, tj. raditi ono što SFičari rade već desetljećima - koriste SF da bi ukazivali na loše strane aktualnog društva :D

Toliko za sada :propovijed:

I BTW, Jel ćemo u ovoj temi pisati spoilere (detaljne komentare na nove epizode) ili ne?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 ruj, 2012 2:07 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Continuum [Showcase]
Cvicek je napisao/la:
"In a decaying society, art, if it is truthful, must also reflect decay." Ernst Fischer

Korado Korlević je o tome govorio na zadnja dva svoja predavanja na Liburniconu. Govorio je o tome kako uz propast civilizacije dolazi i do kulturne propasti, a za to vrijeme je na platnu bio screenshot iz Big Brothera (koji je po meni apsolutno dno ljudskog neukusa, gori cak i od najgorih cajki)...

Cvicek je napisao/la:
I dalje postavka ide da potlačene mase (pokret "liberta" ili kako već) dignu revoluciju i naprave teroristički napad na njihovo sjedište.

Jedan od glavnih razloga zbog kojih sam odustao od serije. Kao da je poruka "korporacije nisu dobre, ali alternativa je mnogo gora"... Čisti apologizam, koji neodoljivo podsjeća na ovo:

slika

"Ne bunite se što ne valja, budite sretni što nije gore". :|


sub 08 ruj, 2012 3:17 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Continuum [Showcase]
Ja ipak mislim da vi ne volite gledat lipe cike na monitoru/TV-u. :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 08 ruj, 2012 5:17 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Continuum [Showcase]
http://liber8.com

Kad sam u osmom i devetom mjesecu gledao seriju, meni je isto pala luda ideja da bi iz čiste zajeb.... mogao napraviti isti site ko što je bio i u seriji "liber8.com". Tada sam provjerio večinu domena liber8.com, .net, .org, itd. al nije bilo još takvog sita. Na kraju sam ipak odustao od toga :D .

Danas baš nešto čitam vezano uz Continuum i reko ajd da pogledam baš dal je još netko došao na tako "glupu" ideju, i očito je :). ](*,)

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 09 sij, 2013 10:41 am
Profil Web stranica
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: ned 28 tra, 2013 2:02 pm
Postovi: 20
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: In a state of flux
Koje si vrste?: Humanoid
Post Re: Continuum [Showcase]
Ja sam pogledao prvu sezonu i bila mi je ok, definitivno gledljiva. Istina, nije najbolja serija ikad, al ono u usporedbi s ostalom ponudom, ok :) Sad kad je krenula ova druga sezona morat ću bacit oko da vidim jel i dalje vrijedi gledati.

_________________
Medicus curat, natura sanat.


čet 02 svi, 2013 2:14 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... e-1bn.html

Eto ti ga... nisam pobornik teorija zavjere da nas serija priprema "da je to neizbježno" ali baš je zanimljivo za primjetiti u ovom kontekstu.
Jučer im dali industriju, danas prirodna bogatstva, sutra sudstvo, a prekosutrasutra je na redu i zakonodavna i izvršna vlast...

_Oz je napisao/la:
Ako to doživi drugu sezonu, je ću T'Grelu priznat da ENT nije Trek :zubo:
Baš sam provjerio na wiki,.... i nemam niš drugo za reći osim da se nadam da T'Grel ne čita ovu temu :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 29 svi, 2013 11:21 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Continuum [Showcase]
Cvicek je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Ako to doživi drugu sezonu, je ću T'Grelu priznat da ENT nije Trek :zubo:
Baš sam provjerio na wiki,.... i nemam niš drugo za reći osim da se nadam da T'Grel ne čita ovu temu :mrgreen:


Doživjet će to i 3. ako ne i 4. sezonu ;) ... daleko od toga da je serija loša, a kamo li negledljiva kak bi Oz rekao ... meni je baš super serija, možda samo zbog R. Nichols :zubo: ... uglavnom, ima tu potencijala, samo ako dobro nastave priču..

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 06 lip, 2013 10:09 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Continuum [Showcase]
Continuum dobio 3. sezonu!

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sub 08 lip, 2013 9:59 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
Naaaaaravno.... pitam se koliko bi sezona dobio da je kojem slučajem situacija obrnuta i da se glavni likovi u stvari bore PROTIV korporacija koje žele porobiti svijet :roll:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 09 lip, 2013 1:11 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan