Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:25 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Continuum [Showcase] 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Continuum [Showcase]
Cvicek je napisao/la:
Naaaaaravno.... pitam se koliko bi sezona dobio da je kojem slučajem situacija obrnuta i da se glavni likovi u stvari bore PROTIV korporacija koje žele porobiti svijet :roll:


Ne mora sve što se događa imati neku conspiracy corporate pozadinu, pa tako ni obnova serije za 3. sezonu. :zubo: Jer serija ima dobru gledanost.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


ned 09 lip, 2013 5:29 am
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
Nema, bar što se mene tiče (i pročitao sam i tu i druge vijesti o tome), komentirao sam situaciju da se ovakve serije produžavaju a dobrog SFa i dalje nema... :|

edit:
I evo još jedne "bitch cop" tehnologije koja je postala stvarnost:
http://www.meltontimes.co.uk/community/ ... -1-5176288

I ne, nije ju ova serija "izmislila", čitao sam da se tako nešto planira još prije koju godinu, ova serija ako ništa drugo dosta dobro ocrtava razvoj techa snaga državne opresije ... koje bi jednog dana mogle sasvim postati snage korporativne opresije :thumbs3:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 11 lip, 2013 4:36 pm
Profil
Trekker

Pridružen/a: sub 22 ruj, 2012 3:29 pm
Postovi: 8
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: Insurrection
Koje si vrste?: fluidni
Post Re: Continuum [Showcase]
Meni je serija sasvim ok. Istina je da je jako malo SF elemenata ali isto tako u nedostatku boljega, može proći..


sub 05 lis, 2013 3:07 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
Na kraju sam bio pogledao prvu sezonu do kraja, i ne bih složio da ima malo SF elemenata. Iako sami po sebi nisu baš orginalni, ima ih sasvim dovoljno (bar prva sezona koju sam gledao), konkretno onih "malih" koji su relativno mogući ili će vjerojatno biti mogući u budućnosti poput svih onih mogućnosti koje ima odjelo od one kuje ili tehnologija koju smišlja onaj balavac. Meni se serija ne sviđa primarno iz ideoloških razloga, ne previše suptilno provođenje propagande je skoro pa glavna tema serije.

I btw, jel netko gledao 2. sezonu, je li se IŠTA promjenilo u odnosu na prvu?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 05 lis, 2013 4:25 am
Profil
Trekker

Pridružen/a: sub 22 ruj, 2012 3:29 pm
Postovi: 8
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: Insurrection
Koje si vrste?: fluidni
Post Re: Continuum [Showcase]
Još je manje tehnologije a ideološki se malo ispravila i sad je nejasno tko su bad-guys a tko good-guys.. vidi se da Kira sumnja ponekad u to što radi. Očekujem da će u trećoj shvatiti da je na krivoj strani što bi bilo super preokret..


sub 05 lis, 2013 2:12 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
I ja sam si još dok sam gledao 1.sezonu maštario da bi bilo fora da se serija tako okrene (razina one koju prođe G'Kar u B5) ali jednostavno ne vjerujem da je moguće da bi jedna korporacija (tv kuća) okrenula seriju sasvim u tom smjeru, više mi se čini vjerojatnim da su malo smanjili propagandu jer je stvaaaarno bila bolno očita, a preočitu propagandu je puno teže prodati nego suptilnu...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 05 lis, 2013 4:40 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Continuum [Showcase]
Baš gledam na IMDB-u ocjenu Continuuma koja je trenutno čak 7.9, što me čudi jer znam da je u početku ta ocjena bila i ispod 7 ako se ne varam :scratch: . Izgleda da je konačno serija zadivila i druge, a ne samo mene.

Serija uopće nije loša, ne kužim kaj Cviček i Oz pričaju, pogotovo druga sezona i posljedna epka i cliffhanger koji su ostavili.

Cvicek pričaš o tome kako su ovi što se bore protiv korporacija "bad guys" , a policija je "good guys" . A šta bi trebali sad? Pa zar nije dosta da su u stvarnom životu konstantno policajci "bad guys"? Bilo bi glupo da je Liber8 good guys, a Kiera "bad". Iako je sad u drugoj sezoni pola toga drugačije, no da ne spoilam.

Uostalom kakvu bi to poruku ostavljalo kad bi teroristi bili good guys? Za priglupe Amere bi to značilo da mogu radit iste stvari, pošto oni vjeruju svemu što vide na TV-u (bile to vijesti ili serije ili filmovi). Ili pak bi to slalo poruku da je ok biti terorist i uredu je ubiti sebe i 1000 ljudi u procesu?? M

Mislim, ja sam jedan od onih koji je za to da jednom treba stati vodećima zbog svih stvari koje rade, pogotovo Amerima, al to nije način. Većina danas zna da Ameri nisu ti koji su bili žrtva 9/11, već je sve bila velika zavjera za "odlazak" na Bliski Istok, ali to ne opravdava današnje terorističke napade...

Mah, pričate i ti i Oz gluposti, koje nemaju napola veze sa serijom :whatever:

PS. Nemam jednostavno snage i koncentracije da nađem prave riječi da se izjasnim, ovako će samo ispasti nešto deseto od onoga što zapravo mislim, pa ću stati tu di jesam..

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sub 01 vel, 2014 11:44 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
Cmd Data je napisao/la:
Cvicek pričaš o tome kako su ovi što se bore protiv korporacija "bad guys" , a policija je "good guys" . A šta bi trebali sad? Pa zar nije dosta da su u stvarnom životu konstantno policajci "bad guys"? Bilo bi glupo da je Liber8 good guys, a Kiera "bad". Iako je sad u drugoj sezoni pola toga drugačije, no da ne spoilam.
Ne radi se o tome (bar ne što se mene tiče, a Oz neka se izjasni ako želi). Ono što ne valjda je Oz dosta dobro sažeo u opisu postavke serije - "korporacije nisu dobre, ali alternativa je mnogo gora"

Svoj pogled sam već [url)http://www.usscroatia.hr/forum/viewtopic.php?p=285787#p285787]dao[/url] i mogu još na ovaj način - Terorizam je loša stvar, i to nije poanta, već to kako su postavili seriju.
RECIMO serija je mogla početi tako da se ne radi o grupi terorista (sa svime što to donosi) već recimo o nekoj antikorupcijskoj ligi, ili novinarima ili jednostavno nekoj ekipi koja mirnim putem želi srušiti korporacijsku diktaturu, no ovi ih krenu likvidirati i ekipa pobjegne u prošlost u nastojanju da spriječi da do pojave te distopije uopće i dođe, i za njima onda ide koja koja ih želi spriječiti. (Pomalo terminator / first contact scenarij).
A i ne bi moralo ići ni tako daleko prema drugoj krajnjosti, već su jednostavno mogli seriju napraviti barem malo manje crno-bijelom.

Naglašavam da se moji komentari odnose prvenstveno na 1. sezonu, možda jednom pogledam dalje da vidim da li se i što promijenio.

Cmd Data je napisao/la:
Mah, pričate i ti i Oz gluposti, koje nemaju napola veze sa serijom :whatever:

PS. Nemam jednostavno snage i koncentracije da nađem prave riječi da se izjasnim, ovako će samo ispasti nešto deseto od onoga što zapravo mislim, pa ću stati tu di jesam..
Ajd, pričekam naknadne argumente, ukoliko će ih biti...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 19 vel, 2014 2:34 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
Evo, na temelju komentara sam krenuo gledati drugu epizodu, sinoć pogledao jednu i pol epku.

Uvod:
"2077. My time, my city, my family. When terrorists killed thousands of innocents, they were condemned to die. They had other plans. A time travel device sent us all back 65 years. I want to get home, but I can't be sure what I will return to if history is changed. Their plan? To corrupt and control the present in order to win the future. What they didn't plan on was me."

Me me me me :roll:

Ja bi to ovako:

"2077. Our families, our city, our world is enslaved by corporate psychopaths. Evolving corporations can no longer be regulated, we are no longer equal. Parliamentary democracy failed the world. The goverment collapsed, corporations took over. Man fought the corporate machine, and the machine won. When imperialists killed billions of innocents, and condemned our biosphere to die we weren't prepared, but we have come up with the last best hope for mankind: a time travel device sent us back 65 years. I want to get back, but I don't want to return to hell where my son is leading the war against the oppressors, the corporate structure that poisons the world. We plan to make a stand here, no further, and take back what is ours. This is OUR world. The revolution is NOW!"

8-[

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 12 svi, 2014 2:24 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
U međuvremenu sam dovršio 2. sezonu i dio 3., i moram priznati da se je serija zaista znatno popravila, postala je gledljiva :thumbs2:

Druge aktualne serije (npr. Revolution, Arrow) obično imaju odličnu početnu postavku, a onda krenu s nikakvom radnjom. Kod Continuuma imaju blesavu početnu postavku, ali serija je sa uvođenjem noviteta ipak došla do toga da se da naći na zanimljive scena ali i kompletne epizode koje su čist okej (fora je scena kad manijak krene kuji iskopati oko i primjeti kamere unutar zjenica) ili raznoraznih referenca na druga SF djela od kojih mi je najuočljivije kopiranje Terminatorove radnje kroz cijelu epizodu (mislim da 2x11), ali i usputne „pop sf“ reference (obično između Aleca i kuje). U jednom trenutku mi se učinilo da vidim Sauronovo oko iznad središta zlog korporativnog imperija :lol: (je**ga nikakav kontrast monitora pod kutem gledanja iz kreveta)

I dalje je to bitch cop serija i tu se stvar gotovo i nije pomakla s mjesta. Najveći odmak je da su konačno uklonili blesavi uvod („my time, my city“...).
Kuja dolazi iz budućnosti i ZNA da će orginalni vremenski pravac dovesti do korporativnog fašizma. Zna da nije realno očekivati da će joj obitelj uopće postojati. Još od početka serije se zna da joj čip u glavi snima svaki trenutak svjesnosti (novo je samo da stari Alec downloada). U flashbackovima budućnosti svako malo bude neko drugo sranje koje njezina strana napravi (uključujući i genocid), no ona i dalje ostaje slijepa.
Ako bi se išlo racionalizirati takvo stanje, mogli bi govoriti o tome da su u budućnosti još više usavršili propagandne metode koji joj u kombinaciji s čipom u glavi blokiraju bilo kakvo ozbiljnije promišljanje o situaciji. Koliko je ono Aeryn (iz serije "Farscape") trebalo da se riješi Peacekeeperskog uvjetovanja? Ako se dobro sjećam, već u prvoj sezoni se je dobrano toga počela rješavati, a ovoj pavlovljevskoj kuji se već 2+ sezone u glavi vrti isti film.

Što se ideologije tiče, kako je i dubrovnik4 spomenuo, serija se jeste ponešto popravila i više nije sasvim crno-bijela na isti kalup kao u nikakvoj 1. sezoni. Postoji više likova i skupina pa se dobije i na dinamičnosti radnje. Recimo podradnja s Freelancerima me pomalo asocira na Entov TCW i vremensku policiju iz VOYa. Imamo tu i policiju koja je na platnom spisku korporacija, korporacije koje policiju poslužuju oruđem i oružjem za opresiju, trovanja i klanja ljudi u ime profita, zataškavanja, lažljivih advokata, samoproglašenih čuvara statusa kvo (timelinea), onih koji vjeruju u promjene ali i onih koji ih iskorištavaju radi vlastite koristi... pa se u svom tom kaosu naiđe i na ponešto zanimljivih stvari.

I glede situacije „korporacija snima antikorporacijsku seriju“ što smo komentirali ranije, da spomenem da su se toga dotakli i predavači na Sferakonu (na „SF & politics“ panelu ako se ne varam) kroz primjer „Avatara“ i konstataciju kako je kapitalizam slijep.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 24 svi, 2014 5:46 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Continuum [Showcase]
Poceo sam da gledam ovu seriju. Postoji samo jedan Smajli koju bi nju mogu da opise. >>> :vrazicak1:

Inace , Kiera is the Bitcharka!!!! :zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen:

Citat:
Kuja dolazi iz budućnosti i ZNA da će orginalni vremenski pravac dovesti do korporativnog fašizma


Pokusati nekog odvojiti od mentalnog programa je djavola rabota. Nista cudno. No , nadam se da ce joj doci iz onogdelatelagdesuncenesija u glavu. :vrazicak1:


By the way , i danas zivis u takvom udedjenju samo sto si const. pod vutrom. Svet u kome zivi kucka je vrlo svestan i lepo obradjen. Divota jedna. :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 02 ožu, 2015 1:07 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Continuum [Showcase]
Norexan je napisao/la:
By the way , i danas zivis u takvom udedjenju samo sto si const. pod vutrom. Svet u kome zivi kucka je vrlo svestan i lepo obradjen. Divota jedna. :vrazicak1:
Ubedjenju ili uredjenju?
Ni danas nije puno gore, događaju se slične stvari, samo što je to u seriji (budućnosti) samo još više naglašeno odnosno prikazuje kako bi moglo završiti ukoliko se nastavi u tom smjeru... ako sam dobro razumio što želiš reći?

I eto, skratili seriju i prikazat će još nekoliko epizoda da završe priču... (i) mene više od razješenja timetravel i sličnih zavrzlami najviše zanima do kuda će dovesti razvoj njenog lika. I sami tvorci su najavili zaokret.

I s umetanjem onih novih iz alternativnog timelinea budućnosti (ak ose dobro sjećam, gledao prije skoro godinu dana) cementiraju postavku da bi uspješna revolucija dovela do još goreg stanja od korporativnog fašizma.
Isto sranje, drugo pakovanje?

No bez obzira na sve, nakon što sam uspio probaviti do sredine 2. sezone mi je postalo jasno da ću na kraju bitch cop seriju ipak pogledati do kraja...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 ožu, 2015 2:01 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Continuum [Showcase]
Uređenju. #-o

Hteo sam da kažem da je i danas svet takav , samo što još nije dovoljno konvertovan da bi ličio na onaj svet u budućnosti. Danas imaš slobodu ,jer korpotativni fašisti ne mogu da ti čitaju misli pa se i oni sami boje za svoj opstanak. U budućnosti ove serije oni nemaju taj problem i upravo baš onda kada su tu prepreku uklonili mogli su da slobodno da divljajju.

To što kučka brani svoj budući svet , valjda je zato što budući ljudi žive na mnogo većom carskom nivou nego sadašnji ljudi. Oni se svega boje , i da nema hi-techa mislim da bi svi pocrkali kao bolesna paščad. Ali , prepostaviću da u seriji nisi takvi ,iako u svarnosti sadašnji covek bio bi prava zver za njih. :vrazicak1:

Da li je svet onako zaista dobar u 2077 ili je to samo loša maska? Mislim da je to ipak samo loša maska ,jer ne postoji kapitalizam u kojem su svi bogati i svi srećni. To jednostavno ne ide ruku pod ruku ,jer sam takav sistem ima rane koje su jako duboke. Liber8 je pokret koji bi buknuo samo tako , da su imali dobar marketing i da je bilo više hrabrosti u ljudi. ;)

Da se ne lažemo , i ja inače nemam neku vedru viziju budućnosti , barem ne za XXI i XXII vek , pa čak više mogu da kažem da svet Continuuma umnogo podseća na moj svet što se tiče tehnologije ,ali se barem ne izvršavaju smtne kazne ,jer covečantvo je uvelo mnogo efikasnije metode resocijalizacije. :)

A , što se tiče revolucije... Ništa čudno. Bilo je sasvim očigledno da će tako nešto da se dogodi, pošto su morali nekako da opravdaju svoj kapitalistički fašizam. Ništa čudno i ništa novo. :)

LIBER8! :vrazicak1:

Knowlegde is real POWER!

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 04 ožu, 2015 1:10 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan