Sada je: pet 19 tra, 2024 12:07 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Borg ili Dominij 

Borg ili Dominij
1 Borg 75%  75%  [ 15 ]
2 Dominij 25%  25%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 20

 Borg ili Dominij 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Borg ili Dominij
Suikotreki je napisao/la:
Ok, samo kako ćeš onda objasnit izjavu Borg kraljice iz filma "First Contacta" gdje ona izričito jasno kaže da je ONA Borg


pa... upravo u tome nekako i je poanta. ona jest borg. i borg je ona. ona i borg su jedno te isto. njene misli su misli borga, isto kao sto su misli borga njene misli.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 20 lip, 2011 12:37 am
Profil ICQ Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Borg ili Dominij
Ma Borg je zakon... nekako ti priraste srcu nakon toliko epizoda... 8-[

_________________
Image


pon 20 lip, 2011 6:54 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Borg ili Dominij
assimilation is love :zaljubljen: :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 20 lip, 2011 7:34 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Borg ili Dominij
Suikotreki je napisao/la:
Ovo s Borgom je meni neka čudna analogija na komunizam ili točnije na socijalizam. Centralna bezgranična vlast gdje sljedbenici (Borg radilice) koja ne preispituje svog vrhovnog vođu, bez obzira na bilo šta, u ovom slučaju Borg queen.


Bilo koji totalitarni sustav je takav - bio on ultradesni ili ultralijevi. Fašizam/nacizam/militarizam/izamizamizam su postavljeni na istom temelju nepropitivanja apsolutne vlasti, što je metaforički prikazano kroz Borg. Iako mi je bliža analogija pčelinje zajednice - matica i straža, trutovi, beračice peluda, spremačice i sl; nasuprot kraljice i taktičkih radilica, inžinjerskih, medicinskih (jer nemaju sve radilice jednake alate na rukama)

Suikotreki je napisao/la:
Da njihov glavni cilj je nikad završavajuće poboljšavanje sebe, samo što na kraju ispada da niti sam Borg ne zna što je to "savršenstvo" koje oni pokušavaju dostići.


Pada mi na pamet epka 'The Omega Directive', kad 7/9 kaže da je ta Omega molekula savršenstvo kojem Borg teži - mnoštvo kaotičnih, malenih i beznačajnih dijelova tvore stabilnu cjelinu bez odstupanja. Dakle ono 'kad se male ruke slože'. Samo da, ono kak si rekao, svemir je tak velik da će im trebati puno tih 'malih ruku'.

captain je napisao/la:
Ako je borg mnogobrojniji od dominija a bezosjecajni jesu ..uz to i mocni , nebi li oni mogli jednim potezom asimilirat ili ubit osnivace ..naprimjer kamikaza napad na postaje za kloniranje ..onesposobljava rađanje ..tj kloniranje jem haddara i vorti , dominij ostaje bez snage i na kraju ostaju samo osnivaci ..i to sve u brzom iznenadnom napadu


Naravno da bi mogli. Al eto kao što sam rekao u više tema, Borg sucka u taktici. Možda bi i jednog dana mogli to napraviti, no ta klonirajuća postrojenja, kao i planet Osnivača su dobro skriveni, jedva su ih Fedsi pronašli. Čak i da Borg uhvati nekog Vortu i ide ga asimilirati, Vorta bi se ubio, a vidjeli smo da su sposobni pustiti otrov u krvotok gotovo trenutačno.

Tak da Borg na taj način (asimilacijom) ne bi doznao gdje su ključna mjesta Dominija, a na neki drugi način (istraživanjem ili diplomatskim pritiscima) ima još manje šanse, jer Borg tako ne funkcionira, što ih čini glupavima kada treba biti inovativan.

Ant je napisao/la:
pa... upravo u tome nekako i je poanta. ona jest borg. i borg je ona. ona i borg su jedno te isto. njene misli su misli borga, isto kao sto su misli borga njene misli


Ne mislim tako. Kad god je Kraljica govorila, govorila je u svoje ime, obraćala se sebi u jednini, a kad su joj Data i Kata spustili, ona je ta koja je šizila, dok su radilice bile po strani, blejale u prazno i čekale naredbe.


pon 20 lip, 2011 10:46 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Borg ili Dominij
Nisam pročitao sve vaše postove no pošto se vidi favoriziranje Borga i sveopće generaliziranje da bi isti dobio fight morat ću da interveniram. Uglavnom situacija isto podsjeća na priče za malu djecu o tome kako je Intrepid moćniji brod od Galaxyja ili Prometheus od Sovereigna- yeah right, mo'š si mislit :roll: :lol:

Pa evo moj par postova s drugog foruma na kojem sam detaljno iznio činjenice zašto Borg nema šanse protiv Dominija:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=3141 ... tcount=330

http://www.forum.hr/showpost.php?p=3166 ... tcount=413

Mislim da je i više nego jasno tko je opasniji protivnik i tko izlazi kao pobjednik iz ove borbe ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


uto 21 lip, 2011 1:00 am
Profil YIM Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sub 26 ožu, 2011 11:47 am
Postovi: 262
Lokacija: Second star to the right and straight on till morning
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: 28 going on 6 :D
Koje si vrste?: koliko mogu biti
Post Re: Borg ili Dominij
Hmmm, ja mislim da bi ipak Borg pobijedio.

Borg ima brojcano nadmocniju vojsku, po ljudstvu i brodovima. Bitka kod Wolfa 359, 40 Federacijskih brodova nije moglo zaustaviti 1 kocku, cak joj nisu mogli nanijeti tesku stetu, da nije bilo Picarda i njegovog znanja slabosti Borga.
Ako se govori o all-out-war onda sigurno Borg pobijeđiva. Shapeshiftri nicemu ne sluze kod Borga jer ce Borg ondah primjetiti ako netko nije prikljucen na njihovu mrezu. Siguran sam da se Borg tactical cube moze oduprijeti tome 5km Dominion brodu, ili barem 2 tact. Cuba, a Borg ima tisuce tih brodova. Ako se Jem Hadari budu zalijetali, trebati ce ih mnogo da uniste jednu obicnu Borg cube, a oni jednostavno nemaju dovoljno ljudstva. Kad Borg dodje do nekog planeta unutar Dominija, a vjeruj mi hoce, onda ce samo asimilirati i dobiti koju milijardu novih radilica.
Borg se vrlo brzo prilagodava i mislim da bi brzo zaobisao Dominij stitove,a dok oni naprave zastitu vec ce biti kasno.

Nesjecam se tocno, ali negdje se spominje da Borg ima milijun brodova, samo sto on cuva sve granice i istraziva svemir u potrazi za savrsenstvom i drugim rasama dostojnim asimilacije pa nikad nisu napali nekoga u serijama u velikom broju.
Transwarp, uz mogucnost dalekosezne telepatije, daju Borgu veliku takticku rednost.

Tako da mislim da Dominij i nema neke velike sanse.

_________________
slika


uto 21 lip, 2011 11:07 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Borg ili Dominij
Zapravo osnivaci imaju sanse jer su mjenjolici i ako borg ne otkrije nacin kako skuzit dal je neka stvar u biti mjenjolik ..osnivaci se slobodno mogu skrivat za vike vikova i cak radit stetu borgu ..nedovoljnu da ih unisti ali dovoljnu da ih uspori i nanese im probleme 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 21 lip, 2011 2:57 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sub 26 ožu, 2011 11:47 am
Postovi: 262
Lokacija: Second star to the right and straight on till morning
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: 28 going on 6 :D
Koje si vrste?: koliko mogu biti
Post Re: Borg ili Dominij
Ako Borg napadne sa vecinom svoje vojske Dominij, sve bi bilo gotovo prebrzo da changelings bilo sta naprave.
Kad Borg unisti Jem Hadare, changeling bas i nemogu puno napraviti bez vojske osim se skrivati. Borg nije kao druge vrste da jedan glas ima veliki utjecaj u politici, vodstvu ili vojsci. Changeling nemogu napraviti nemire ili davati lazne informacije Borgu i tako gube svoju najvecu prednost.

_________________
slika


uto 21 lip, 2011 6:15 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Rat Borga i Dominija, tko ce pobijediti?
Na nekim stranim forumima bilo je slicnih tema ali me zanima sta vi mislite tko bi pobijedio u eventualnom ratu Borga i Dominija?
Ako bi bila umijesana u rat koju stranu bi Federacija izabrala?
Recimo i podtema Species 8472 vs Dominij, tko bi tu imao vece izglede?

EDIT by Sovereign X: post malo preuređen kako bi imao smisla ;)

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 23 kol, 2011 10:54 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Rat Borga i Dominija, tko ce pobijediti?
Dominij bi dobio Borga...Borg ide na mišiće, ali Dominij je podmukliji i to dugoročno nosi pobjedu.


uto 23 kol, 2011 10:56 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Rat Borga i Dominija, tko ce pobijediti?
Tom_Paris je napisao/la:
Na nekim stranim forumima bilo je slicnih tema ali me zanima sta vi mislite tko bi pobijedio u eventualnom ratu Borga i Dominija?
Ako bi bila umijesana u rat koju stranu bi Federacija izabrala?
Recimo i podtema Species 8472 vs Dominij, tko bi tu imao vece izglede?

EDIT by Sovereign X: post malo preuđen kako bi imao smisla ;)


Zahvaljujem :D nisam znao da postoji ova tema :)

shirajzl je napisao/la:
Dominij bi dobio Borga...Borg ide na mišiće, ali Dominij je podmukliji i to dugoročno nosi pobjedu.


I ja sam razmisljao u tom pravcu ali mi se nekako cini da je Borg ipak smrtonosnija sila. Lako se adaptiraju, brojniji su ali mislim da ne bi imali sanse pri pokusaju asimilacije Foundera. Mislim da bi i Founderi mogli lako da se infiltriraju unutar Borgovih brodova. U krajnju ruku nerijeseno.
A sa druge strane mislim da bi Vrsta 8472 zbrisala Dominion vrlo brzo.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 23 kol, 2011 11:29 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Rat Borga i Dominija, tko ce pobijediti?
Tom_Paris je napisao/la:
Tom_Paris je napisao/la:
Na nekim stranim forumima bilo je slicnih tema ali me zanima sta vi mislite tko bi pobijedio u eventualnom ratu Borga i Dominija?
Ako bi bila umijesana u rat koju stranu bi Federacija izabrala?
Recimo i podtema Species 8472 vs Dominij, tko bi tu imao vece izglede?

EDIT by Sovereign X: post malo preuđen kako bi imao smisla ;)


Zahvaljujem :D nisam znao da postoji ova tema :)


Nema na čemu. Zato smo mi tu da ti pomognemo :thumbs2:

Tom_Paris je napisao/la:
shirajzl je napisao/la:
Dominij bi dobio Borga...Borg ide na mišiće, ali Dominij je podmukliji i to dugoročno nosi pobjedu.


I ja sam razmisljao u tom pravcu ali mi se nekako cini da je Borg ipak smrtonosnija sila. Lako se adaptiraju, brojniji su ali mislim da ne bi imali sanse pri pokusaju asimilacije Foundera. Mislim da bi i Founderi mogli lako da se infiltriraju unutar Borgovih brodova. U krajnju ruku nerijeseno.
A sa druge strane mislim da bi Vrsta 8472 zbrisala Dominion vrlo brzo.


Teško da bi Borg dobio Dominij, a razloge zašto sam objasnio u jednom od gornjih postova (onim sa linkovima) ;)
Also, kad bi Borg i napao Dominij, mislim da nebi puno prošlo da se sve jače sile Alfa kvadranta priključe Dominiju u borbi i onda bi Borg definitivno bio u banani :mrgreen:

Što se tiče vrste 8472, oni su premoćni za sve ostale tak da se slažem da bi Dominij lako pao. Ali onda mislim da bi opet sve sile stale uz Dominij i počele masovno naoružavat svoje brodove s onim modificiranim torpedima s nanosondama te se onda pak 8472 vrsti nebi dobro pisalo :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


uto 23 kol, 2011 11:47 pm
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Rat Borga i Dominija, tko ce pobijediti?
Sovereign X je napisao/la:
Tom_Paris je napisao/la:
Tom_Paris je napisao/la:
Na nekim stranim forumima bilo je slicnih tema ali me zanima sta vi mislite tko bi pobijedio u eventualnom ratu Borga i Dominija?
Ako bi bila umijesana u rat koju stranu bi Federacija izabrala?
Recimo i podtema Species 8472 vs Dominij, tko bi tu imao vece izglede?

EDIT by Sovereign X: post malo preuđen kako bi imao smisla ;)


Zahvaljujem :D nisam znao da postoji ova tema :)


Nema na čemu. Zato smo mi tu da ti pomognemo :thumbs2:

Tom_Paris je napisao/la:
shirajzl je napisao/la:
Dominij bi dobio Borga...Borg ide na mišiće, ali Dominij je podmukliji i to dugoročno nosi pobjedu.


I ja sam razmisljao u tom pravcu ali mi se nekako cini da je Borg ipak smrtonosnija sila. Lako se adaptiraju, brojniji su ali mislim da ne bi imali sanse pri pokusaju asimilacije Foundera. Mislim da bi i Founderi mogli lako da se infiltriraju unutar Borgovih brodova. U krajnju ruku nerijeseno.
A sa druge strane mislim da bi Vrsta 8472 zbrisala Dominion vrlo brzo.


Teško da bi Borg dobio Dominij, a razloge zašto sam objasnio u jednom od gornjih postova (onim sa linkovima) ;)
Also, kad bi Borg i napao Dominij, mislim da nebi puno prošlo da se sve jače sile Alfa kvadranta priključe Dominiju u borbi i onda bi Borg definitivno bio u banani :mrgreen:

Sa Dominijem je moguce pregovarati tako da vjerujem da bi rase iz Alfe stale na njegovu stranu. Mislim da je tu isto kljucna cinjenica da je Borg samo po sebi mnogo veca prijetnja od Dominija (brojnost, asimilacija, transwarp i sl) i ostali bi jedva docekali da ga se otarase. Jedino treba uzeti u obzir da bi se rat odvijao negdje izmedju Gama i Delta kvadranta pa ovi iz Alfe mozda ne bi ni znali za rat.

Što se tiče vrste 8472, oni su premoćni za sve ostale tak da se slažem da bi Dominij lako pao. Ali onda mislim da bi opet sve sile stale uz Dominij i počele masovno naoružavat svoje brodove s onim modificiranim torpedima s nanosondama te se onda pak 8472 vrsti nebi dobro pisalo :mrgreen:


S obzirom na lijep svrsetak price izmedju Vrste 8472 i Janeway, mozda bi ipak Species uspjela da privuce Federaciju i njen saveznike na svoju stranu. Pa bi Dominij sam morao da trazi rijesenje. Vjerujem da bi planeta Osnivaca bila zbrisana i prije nego bi oni saznali za Vrstu 8472. A opet, Vrsta 8472 ne bi bez povoda napala Dominij, samo ako ovi poput Borga "uprljaju" njihov fluidni svemir.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 24 kol, 2011 12:14 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Rat Borga i Dominija, tko ce pobijediti?
Tom_Paris je napisao/la:
S obzirom na lijep svrsetak price izmedju Vrste 8472 i Janeway, mozda bi ipak Species uspjela da privuce Federaciju i njen saveznike na svoju stranu. Pa bi Dominij sam morao da trazi rijesenje. Vjerujem da bi planeta Osnivaca bila zbrisana i prije nego bi oni saznali za Vrstu 8472. A opet, Vrsta 8472 ne bi bez povoda napala Dominij, samo ako ovi poput Borga "uprljaju" njihov fluidni svemir.


Mislim da nebi došlo do rata između 8472 i Dominija, čisto iz razloga što Dominij niti zna za njih, a niti bi im išao upast na teritorij. Pa nisu ni u Alpha kvadrant upadali isprva već tek nakon što su im Federacija i ostali krenuli upadat na teritorij kroz crvotočinu ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 03 stu, 2011 2:56 pm
Profil YIM Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Borg ili Dominij
Kako se njih dvoje po jacini mogu da se uporedjuju? :zgrožen:

Borg naravno... :zubo:

Jacina u ST svemiru je ovakva..
1. 8472
2. Borg
....
...
10. Federacija i ostali idu dole... :D

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 22 sij, 2012 12:46 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan