Sada je: ned 28 tra, 2024 1:40 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Borg ili Dominij 

Borg ili Dominij
1 Borg 75%  75%  [ 15 ]
2 Dominij 25%  25%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 20

 Borg ili Dominij 
Autor/ica Poruka
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Borg ili Dominij
Da pojasnim .
I protiv Borga i protiv Dominija Federacija je morala angazirat poprilicne resurse nebi li se obranila .

Borg , srecom je poslana samo jedna "kocka" i umalo stukla , zapravo bez umalo , stukla cijelu flotu .
Mozete si mislit sto bi bilo da su bile dvije ili tri , onako greskom scenarista poslane ! #-o

Zbog toga je glavni junak a nekima i No. 1 serijala imao nocne more i mnogi mu nisu bas mogli oprostit sto je bio "Locotus of Borg" i vodio napad kocke na Federaciju ...dobro ostalo cete rec ako budete htjeli . :-k

Dominij , nije da su poslali samo jedan brod no bili su dosli u poziciju da umalo "skoknu" Jem'Hadari , Dominijeva udarna snaga , do lijepe nase , mislin "Zemlje" . #-o

Samio je cudo spasilo Federaciju , kao i razne mucke koje ubermoralni "hjumani" eto nisu nogli a da ne koriste .

Jedna od poznatijih je uvlacenje Romulanaca u rat protiv Dominija , "akcijom " Siska i Garaka , ovog zadnjeg kao mastera .

Cak i pored toga Dominij nije stao vec je isao naprijed i da nije bilo Siskovih predaka u crvotocini , takozvanih "Proroka" , neznam bas kako bi se to zavrsilo po Federaciju .

Naravno oni su uz nagovor Siska , koga drugog , zatvorili crvotocinu na vrijeme , da nova flota Dominija ne dodje i ne pokori ono malo sto je ostalo od Federacijsko/Romulansko /Klingonske obrane .

Ovo je bio samo mikro podsjetnik kao uvod .

E sad pitnje glasi :
Sto mislite tko je bio veca prijetnja za Federaciju Dominij ili Borg ?

Molio bih vas da stavite i komentar zasto ste se odlucili bas opciju ya koju ste glasovali . ](*,)

Pozdrav
Okinawa 22

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 02 lip, 2008 3:21 pm
Profil
Trill symbiont
Trill symbiont
Avatar

Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm
Postovi: 2043
Lokacija: Zagreb
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Post Re: Borg ili Dominij
Glasala sam za Borg jer mi djeluju strašnije i moćnije. oni samo idu i kolju, asimiriraju... A Dominij na neku istu foru radi ali je problem kaj oni nisu jedno, nego uvijek postoji mogućnost da će se neki đemhadar pobuniti ( a bilo je slučajeva... ) ili da će se nekom Vorti pomračiti.... Kod Borga nema oš neš - oš!!!

_________________
It's me. Dax !


pon 02 lip, 2008 3:26 pm
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Borg ili Dominij
veca prijetnja federaciji je bio dominij... pa dobar dio federacije je i nadrapao od njih... dok s druge strane ... borg je unistio 40+ brodova i to je to... nikakve vece stete nije bilo

da dodje borg sa postotokom svoje flote koju je dominij poslao ispocetka onda bi to bila druga prica... ali nije... i zato moj glas dominiju...

btw. mozemo li dobiti misljenje i kreatora ankete?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 02 lip, 2008 5:49 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Borg ili Dominij
@Ezri slazem se da kod Borga bas nema mrdanja , iako ni Jem'Hadari nisu "mice mace" ! :wink:

No ako se sjecas i kod Borga je bilo , da tako kazemo , "zalutalih" i onih koji su se nesto kao htjeli mijenjat .
Znaci slicno kao i kod vojnika Dominija , Jem'Hadara , sto ne znaci bas puno za one koji su im potencijalna meta .

Chaky je napisao/la:
...da dodje borg sa postotokom svoje flote ...


Da , tocno ! Da je Borg nedaj boze dosao s ne flotom nego jos dve tri kocke , neznam sto bi bilo .
Naravno u to vrijeme Federacije nije imla Katu u svom elementu , paa... eto , omaklo im se .
No jedno je naravno cudno , bar po ranijem scenariju na pocetku serie ENT , da se Borg nije vratio kad je pronasao "bogato loviste" .

Neobicno , jer je samo s jednom kockom napravia dar/mar pa je bilo ya ocekivat da se vrati .
I Federacija je to ocekivala i razvila brod "Defiant" [prototip] nebi li se ikako suprostavila Borgu , no od Borga vise ni traga ni glasa , a "Defiant" se pokazao kao mocno oruzje u borbi protiv Dominija .

I da , naravno na kraju ankete cu glasat i dat pojasnjenje zasto sam bas tako galsao .

[ Ak ne budem banan ! :mrgreen: ]

Pozdrav

G.listica 5

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 02 lip, 2008 6:05 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Borg ili Dominij
Borg je veca ali nikad neostvarena prijetnja dok dominij je svoje prijetnje skoro pa ostvario
Jednostavno borgu zemlja nije bila prioritet jer da je slucajno to bila , nebi fedsi prezivjeli i imali bi vece gubitke od 40 brodova ili neznam koliko vec u first kontaktu
Uglavnom koliko god bio jak , dominij nije sila kao borg jer ipak i sami ste vidjeli moc 1 borgove kocke a onda mozete zamislit koiko bi mocna bila flota od 50 ili 100 kocaka ? :wink:

_________________
Surviving the new decade


pon 02 lip, 2008 9:13 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: Borg ili Dominij
Borg je strasniji itd, ali ga je Kata kakti skurila, a da li ce se oporaviti?
ko zna?

A Dominij ustvari nije pobijedjen, nego samo sprijecen u
brzom dolasku.
Mozda mu je i pojacanje unisteno u crvotocini, ali ako nisu
founderi pomrli od podmetnutog virusa , onda su jos itekako opasni.

A ak nemogu do federacije kroz cijev,
mogu probati naci neki drugi shortcut,
ili poslati megaflotu okolo-naokolo.
ah da ili se brze siriti po gama kvadrantu dok
se ne prosire do Alfe. a onda joj. :thumbs3:

Btw, ja sam glasovao da je Borg strasniji itd... :lolsmjeh:

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


pon 02 lip, 2008 10:17 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Borg ili Dominij
captain je napisao/la:
...i sami ste vidjeli moc 1 borgove kocke ....


To stoji , ali ako si primjetila i mnogo ovisi o tome u kojoj je seriji .
U TNGu je Borg prikazan kao strasna sila koje je cak uspjela zarobit Picarda i postavit ga da vodi oni pogubni napad kocke na Flotu .

Opet kad gledate VOY taj isti strasni Borg se pretvara u lava bez zuba .
Kata ga je sredila u par epizoda , tako da bi se o "super moci" Borga dalo dosta raspravljat .

Ta nedosljednost , ali bas poveca , oko Borga je velki fail cijelog ST serijala . :?
Iskreno mislim da su scenaristi mogli i na druge nacine "izvuc" Katu iz Delte , ili propast Borga napravit za racun one vrste 8472 [ tako nekako] . A ne jednog jedinog broda Flote .. no o tome se vec i pisalo a i pisat ce se vjerojatno .

nenadg je napisao/la:
A Dominij ustvari nije pobijedjen, nego samo sprijecen u
brzom dolasku.


Izgleda da je poprilicno sprijecen ! :wink:
Onakvi gubitci i osvajanje "mjenjolikovih/og" hmm ..sad , planeta je dao naslutit da ce tesko Dominij vise zazivit .
A i sami Jem'Hadari su se kao poceli nesto mijenjat na kraju ...ako se ne varam i sukobljavat medju sobom i htjeli bit neovisni od "gospodara" .
Sad nikad se nezna , mozda jedan dobar scenarij vrati Borga i Dominij u igru !?
Stvaro sto mislite jel bi takva serija bila yanimljiva i koliko bi epizoda trajala !? :-k :?

Pozdrav
Come back 99

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 03 lip, 2008 12:07 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Borg ili Dominij
Rogue borg mini colectiv(amo rec otpadak od kolektiva koji se sastoji od 50 kockica) atakcs , dominion outpost and asimilatess , cuople of important star sistems :) (i eto ti rata i napetosti) lol


Dobro buco u pravu si jedan bi ih dobar scenarij mogao izvuc , pogotovo borga koji je ocito kao parazit razasut po galaxiji i vjerojatno se moze brzo obnovit
Endgame nastojim zaboravit , steta je da je to uopce prikazivano #-o

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2008 12:15 am
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Borg ili Dominij
@captain pa meni je zanimljivo to u ST serijalu da su uglanom one zadnje epizode gotovo , pa da bolje d nisu snimljene .
I u ENTu i u VOY i u DS9 , kod TNGa mi se cini da one na pocetku bolje da nisu ni snimali ...sad...kako tko voli ali ja sam ih preskako u ponovljenim gledanjima .

Inace zanimljiv ti je prijedlog za seriju , i da frcale bi iskre na sve strane ! :wink:

Pozdrav

Geneova 22

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 03 lip, 2008 12:38 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Borg ili Dominij
Chaky je napisao/la:
borg je unistio 40+ brodova i to je to... nikakve vece stete nije bilo


...sreća što je bio samo jedna kocka...
...a da ih je došlo 5-6?
...cijalo kavadrant bi poharačili...

Borg je veća prijetnja za federaciju...
...prvi razlog je naveden...
...imaju bolju tehnologiju, brzinu, ljudstvo...

...baš se se pitam kako bi asimilairali mjenjolike... ?
...ili bi im samo skršili planet, i nema ih više... :twisted: :twisted:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 03 lip, 2008 2:42 am
Profil ICQ Web stranica
Trill symbiont
Trill symbiont
Avatar

Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm
Postovi: 2043
Lokacija: Zagreb
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Post Re: Borg ili Dominij
Mr.bobo je napisao/la:
...baš se se pitam kako bi asimilairali mjenjolike... ?


Popišali bi im se u vodu :mrgreen:

_________________
It's me. Dax !


uto 03 lip, 2008 9:39 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Borg ili Dominij
buco je napisao/la:
Inace zanimljiv ti je prijedlog za seriju , i da frcale bi iskre na sve strane ! :wink:

Pozdrav

Geneova 22

Pa borg je jedan veliki kolektiv i sa unistenjem kraljice , vjerojatno je ostalo vise manjih ali i dalje opasnih kolektiva koji nastoje asimilirat sve sto mogu i opet se povecat (vec smo imali jednu takvu situaciju gdje je mini kolektivi iskoristio chakotaya u svrhu svojih ciljeva)
Sad posto su imali pristup i gami i alphi i beti a u delti su kao kod kuce , vjerojatno imaju brodova u svim kvadrantima
I tako vjerujem da pedesetak ili 100 kockica je u dosegu dominija
Kao sto vec rekoh , ako pogledamo borgovu psihu trazenja za savrsenstvom i racunamo da su ga oni izgubili(svoju viziju savrsenstva)
Velika je vjerojatnost da bi ti mali paketi borgova kolektiva bili cak i agresivniji od starog mocnog before janeway kolektiva :wink:
Ionako je borg ostavio dovoljno tehnologije i imao dovoljno ljudstva da i cak kad su osakaceni i to totalno , naprave paniku diljem mlijecne staze :twisted:

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2008 12:32 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Borg ili Dominij
Da kad bi ih prikazali kao u TNGu onda nema spora da bi 2-3 kocke , ne 50tak , napravile guzvu olala .... :wink:

Ako je Borg sacuvao bar nesto od "vinkluma" kao i onog mocnog informacijskog filtera , mogao be se opet uspostavit kolektiv dosat jak , no sad po VOY ispada da oni vise ni zoharima nisu prijetnja tako da i ti to sve bilo puno "rupa" .

Steta sto su scenaristi tako smijesno zavrsavali VOY a i DS9 ili mozda uopce onako definirali Borga u TNG !? #-o

No ljudi danas sve mogu "provarit" tako i pricu o povratku izgublenog Borga i rasturenih Jem'Hadara , tj Dominija .
I zato mislim da bi serija bila gledana , bez brige ! Mos mislit face ala Borg ili Jem'Hadari .... u sukobu a tu i Fedse i svi sve mlate , ajme guzve ! :mrgreen:

Pozdrav

Rat i mir 78

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 03 lip, 2008 2:23 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Borg ili Dominij
Slazem se ali treba napravit mirniji plot ili malo polagano dovest gledatelje do toga da gledaju usijanja
Naprimjer
Crvotocina se otavara i kroz nju izlazi tesko osteceni brod dominija i salje pozive u pomoc, na koje fedsi odgovore
Nakon nekog vremena otkriju da je napadac borg i odluce poslat brod u izvidnicku misiju u gama kvadrant
Ali kad kontaktiraju dominij , on nema pojma o nicemu i prijeti fedsima , da ako ne istraze slucaj do kraja i podijele s njiam informacije ili se odmah ne pokupe nazad u alphu , ce ih unistit
Uz odobrenje Dominia i federacije , uss..... krece u istrazivanje game kvadranta i potragu za borgom (prva epizoda)
S vremenom nalaze nove (a i stare rase) otkrivaju tajne ali usputno i glavna tema serije s borgom se razrađuje (npr sta ja znam otkriju asimiliranu hurqovu koloniju , prvi put vide tu rasu u reali ili shvate da su nestala postrojenja za kloniranje jem hadara u nekom sektoru i tako )
Naravno serija kulminira pred zavrsetke sezona (bilo kojih) a negdje na polovici se otkriva kako se borg regenerirao i da sprema ofenzivu na dominij :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2008 3:05 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: Borg ili Dominij
captain je napisao/la:
Crvotocina se otavara i kroz nju izlazi tesko osteceni brod dominija i salje pozive u pomoc, na koje fedsi odgovore
Nakon nekog vremena otkriju da je napadac borg i odluce poslat brod u izvidnicku misiju u gama kvadrant


Superr......!!!!!!! \:D/ :thumbs2:

Cuj odma da si sjela i pocela pisat pricu , dodji kod Quarka i nastavi ...bas me zanima , ako ti teba pomoc u fix idejama javi , to nesmijemo propustit , mislim tvoju ideju i pricu !

Ja to ozbiljno govorim , uredu !? :D

Pozdrav

Dostojevskog 5

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


uto 03 lip, 2008 5:15 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan