Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:56 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Kolonijalci i njihove gluposti !! 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
 Kolonijalci i njihove gluposti !!
Kroz čitav BSG imamo onaj broj koji se smanjuje s vrimenom , broj ljudi ..za dosta mrtvih su krivi cylonci ali iako im priti izumiranje kolonijalci i dalje sami sebe ubijaju pa je sigurno barem više stotina mrtvih na njihovim rukama ..pitanje teme je jednostavno , mislite li da su kolonijalci u čitavom BSG-u zapravo jedna vrlo samodestruktivna masa i da su nakon pada 12 kolonija na neki način i sami sebe uništili i onda kad cylonci nisu krivi ..koji su van najgluplji potezi ljudskih bića iz flote koja je ostala nakon pada 12 kolonija?

_________________
Surviving the new decade


ned 10 stu, 2013 6:29 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Mislim da su kolonijalisti namjerno prikazani kao debili jer je to bio nekakav pokušaj društvenog komentara (dekadencija modernog društva itd.)...

captain je napisao/la:
..koji su van najgluplji potezi ljudskih bića iz flote koja je ostala nakon pada 12 kolonija?

Pa to je barem jednostavno pitanje - ono uspostavljanje Nove Caprice na totalno negostoljubivom planetu i čekanje da dođu Cyloni i izmasakriraju ih.

Zapravo moram priznat da tijekom gledanja BSG-a nisam baš suosjećao s ljudima. Gotovo da sam na trenutke navijao za Cylone.


pon 11 stu, 2013 3:19 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
I ja san na trenutke navija za cylone ali zapravo više za pojedine individue i modele nego za cijelokupne cylone jer ipak realno gledano su brojevi 1,4 i 5 potpuno genocidni i zli modeli a leoben (broj 2) je kroz pola serije svojevrsni psihopat i manipulator i teško je bit njima naklonjen ..s druge strane kad vidiš ljude kojih je 50 tisuća a svako malo jedno drugom prosvire metak kroz glavu zbog gluparija dođe ti da poželiš da im netko skrati muke :zubo: ..stvarno su u nizu trenutaka bili idioti

Naprimjer admiralica Cain je tako žestoko zapela u svoj film da je predala čitavu civilnu flotu u cylonske ruke a kasnije joj smrtne presude nisu bile strane a vidi čuda za izgubljene vojnike baš i nema zamijene ..totalno idiotski :|

Btw ..idiotski je bilo kad je baltar dao nuklearnu bombu psihički rastrojenoj i silovanoj šestici koja je tila umrit ..dalo bi se tog dosta nabrojat :zubo:

_________________
Surviving the new decade


pon 11 stu, 2013 4:03 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Zanimljivo :)
Kad je captain otvorio temu nisam imao neš specijalno za napisati, ali isto mi se Nova Caprica činila kao najveći fail, ali i to za prenešenu društvenu kritiku (ako si na to mislio - recimo najveće iznenađenje serija mi je bilo antimonoteizam i prikaz pokreta otpora na N.C.)

Uz to mi još pada na pamet slaba zaštita kolonija koje je C6 tako lako probila (današnja NSA je opakija u špijuniranju od svijeta u kojem se vodi rat za istrebljenje).

To je ono šta mi prvo pada na pamet, za kvalitetniji komentar bih trebao ponovo pogledati seriju, možda ovaj puta i uključiti titlove, na kraju gomilu stvari u seriji nisam sasvim shvatio.

Iako barem donekle shvaćam Oza, ipak tokom gledanja serije nisam navijao za silikonce, pogotovo kad se vidi da ni njihov The Plan nije bio bog zna što :P

edit: (captain je u međuvremenu postao) da, ako se sjetimo i Cain i njenih bedastoća, zaista ima toliko toga da je teško izabrati koja bi bio najveća glupost koju su ljudi napravili u seriji...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 11 stu, 2013 4:42 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Circle ili ti ga Krug ..još jedna glupost kolonijalaca , iako ih je samo 41 tisuća oni se i dalje riješavaju "izdajica" uz pomoć smrtne kazne ..no logički gledano nebi li se te "izdajice" mogle pritvorit ili nešto tako ..kad imaš ljudi tako malo a od tog sigurno nisu svi mladi i sposobni za reprodukciju ..nebi li bilo logično sačuvat šta više života :-k

Inaće Saul Tigh je meštar loših odluka ..mislin da su zbog njegovih nesnalaženja indirektno mnogi izgubili život , od onog doba kad je Boomer upucala Adamu pa je Saul dobija zapovijedništvo pa sve do kraja serije ..on je zapovijeda samoubilačke napade protiv cylona koji mogu opet oživit ..logika za deset , izgubi svoje ljude a neprijatelju je zapravo sve isto jer može oživit :roll: :joj:

_________________
Surviving the new decade


uto 12 stu, 2013 1:02 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
captain je napisao/la:
Inaće Saul Tigh je meštar loših odluka .

Koliko mi okorjelih alkoholičara možeš nabrojat, koji su skloni dobrim odlukama? :zubo:


uto 12 stu, 2013 2:02 am
Profil Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 03 stu, 2013 11:47 am
Postovi: 50
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: DEDUKCIJOM DO SRANJA!!!
Koje si vrste?: Master of Disaster
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Vladimr Šeks? Hm....no dobro u pravu si.
:mrgreen:


uto 12 stu, 2013 7:41 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Ja nikako da se sjetim nijednog... osim ako se SuperHik ne računa :mrgreen:

I s obzirom da sam protiv smrtne kazne (proizvod smo okoliša, popravljanje uzroka i sl... da ne ponavljam već napisane pasuse) sad kad ste me podsjetili, da, to bi bile jedne od glupljih stvari u seriji. Okej je zatvoriti one koji su opasni za društvo kako ne bi mogli ponoviti (recimo ko s onim betazoidom u Voyageru), i nastojati iskoristiti njihov potencijal za nešto korisno.

No kad se sve zbroji, ljudi u BSG nisu ništa napredniji od današnjih ljudi, čak se ponekad čini da su s obzirom na situaciju, još i gori...

U biti bi jedino FTL bio neki bitniji high-tech u cijeloj priči :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 12 stu, 2013 8:13 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
_Oz je napisao/la:
captain je napisao/la:
Inaće Saul Tigh je meštar loših odluka .

Koliko mi okorjelih alkoholičara možeš nabrojat, koji su skloni dobrim odlukama? :zubo:


Sitit ću se jednog ..samo daj mi nekih par dana da se sitin :zubo:


Cvicek je napisao/la:
Ja nikako da se sjetim nijednog... osim ako se SuperHik ne računa :mrgreen:

I s obzirom da sam protiv smrtne kazne (proizvod smo okoliša, popravljanje uzroka i sl... da ne ponavljam već napisane pasuse) sad kad ste me podsjetili, da, to bi bile jedne od glupljih stvari u seriji. Okej je zatvoriti one koji su opasni za društvo kako ne bi mogli ponoviti (recimo ko s onim betazoidom u Voyageru), i nastojati iskoristiti njihov potencijal za nešto korisno.

No kad se sve zbroji, ljudi u BSG nisu ništa napredniji od današnjih ljudi, čak se ponekad čini da su s obzirom na situaciju, još i gori...

U biti bi jedino FTL bio neki bitniji high-tech u cijeloj priči :-k


Pa ima ih jako malo a oni se međusobno ubijaju ..mislin da to sve dokazuje 8)


Inaće slažen se za FTL jer sve ostalo je čak manje napredno ..pa likovi imaju žičane telefone ..mi imamo bežične :zubo: .. no amo reći da su nešto napredniji ..ipak stvorili su cylone ..mi još nismo napravili samosvijesna umijetna bića a naša samosvijesna umijetna bića još nisu napravili svoje skoro potpuno ljudske modele od krvi i mesa :zubo:

_________________
Surviving the new decade


uto 12 stu, 2013 10:19 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
captain je napisao/la:
pa likovi imaju žičane telefone ..mi imamo bežične :zubo:
To može proći pod zaštitu od Cylonaca koji upravo Galacticu nisu uspjeli skršiti radi takve tehnologije, i Pegasus jer im je sustav bio isključen, tako da to ne smatram pod fail. Fail su imali svi ostali battlestarovi koji su imali nesigurnu tehnologiju (u sklopu onoga što sam komentirao sigurnost kolonija općenito)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 12 stu, 2013 10:25 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Logika ti drži vodu ..malo san prebrzo uzea to za primjer , no ipak kad se sve zbroji nisu puno napredniji od nas ..osim FTL-a nemaju nit replikatore nit teleportaciju ..zapravo ništa previše naprednije nemaju :-k .. ili možda ipak?

_________________
Surviving the new decade


uto 12 stu, 2013 10:27 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Koliko sam primjetio, više u Caprica nego u BSG, društvo im je poprilično slično našemu s time da su ispred po robotici, VR sistemima i tehnologiji putovanja po svemiru (za međuplanetarne letove potrebno je imati i druge sisteme za brodove - jeftino uzlijetanje, jače motore, umjetnu gravitaciju i sl). Da se ne radi o izmišljenom svijetu, setting bi mogao biti tek nekolicinu godina u budućnosti, što se uostalom i naslućuje u zadnjoj sceni zadnje epizode ;)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 13 stu, 2013 1:51 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Kolonijalci=Ljudi cisti , jedinstveni i nepononljivi :twisted:


"Seting" BSG je zapravo nekolio hilajda godina u proslosti , a zavrsava se na Novoj Zemlji ( nasoj Zemlji) u sadasnjosti . :thumbs2:

Sto se tice teleporatacije i replikatora to je pomalo SF-FANYASY tehnologija , barem sa stanovnoista danasnje nauke. Jeste naucnici imaju danas ideju sa telepotaciju ,ali i dalje je to vise fantasy nego fiction s obzirom nasa nauka nije dovoljno napredovala za tako nesto ,a mozda nikada ni nece. Tako da , sa te tacke gledita BSG je ipak prizemnija serija. Ono sto se mislim sada dogadja je da Svetska Elita koja je upucena u te stvari ne zeli da razvija FTL kojeg su uzgred mozda poodavno i otrrili iako imamo skoro pa tehlologiju iz BSG , jer se plase Cylonaca ili se mozda Invzaija vec dogodila ,a mi ne znamo. :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


pon 23 pro, 2013 10:19 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
BSG i je prizeman naspram drugih serija ali ima više skoro pa fantasy elemenata od nekih drugih serija , ona smrt od Starbuck i kasnije oživljavanje i nestajanje pa bića koja izgledaju kao Baltar i Caprica six a ponašaju se kao božiji poslanici ..gotovo da bi moga Gandalf-a stavit u istu poziciju i nebi falija :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pon 23 pro, 2013 11:45 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kolonijalci i njihove gluposti !!
Da, BSG je koliko god kvalitetna bila u stvari jedan ogroman spoj nelogicnosti. Odlicno je to sto su religiju i mitologiju pomjesali sa naucnom fantastikom ali uvodjenje fantazije u seriju je ipak bilo njen najslabiji aspekt. Cini se kao da su scenaristi pronasli najlaksi izlaz iz zamrsene situacije koju su stvorili sa tim "andjelima" u obliku Kare, Sestice i Baltara.

Slicnu gresku je ponovio i Lost pa su posljednje sezone obje serije pomalo bacile sjenku na izvanredne uvodne sezone. Volim odlicne zaplete, ali odlican zaplet porazumjeva i bar priblizno dobar rasplet sto u ovim serijama nije bio slucaj. Bar po mom misljenju.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 24 pro, 2013 8:41 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan