Sada je: čet 18 tra, 2024 8:03 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 109 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
 SEZONA 4. - komentari 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: SEZONA 4. - komentari
pa eto, danas smo vidjeli i kraj te velike serije 8-[ :mrgreen:
...mrzim ga, taj kraj :evil: uspije me baciti u bed :plakanje:
...naj naj naj scena mi je kada Sam odvozi galacticu i sve ostale brodove u Sunce...ono neeeeeeeeeee slikaslikaslika
...zatim taj kraj na Zemlji, smrt Roslinke, Adamin govor na kraju.....................................................................................................nego WTF!!!!!! sada mi sinulo, jel se to samo meni čini ili su neke scene izbačene!!!!!!!!!! :scratch: :scratch: :scratch:
...najjača scena je kada Cavil kaže FRAK i upuca se :lolsmjeh:
...a kraj kraj...pa ono... "There must be some kind of way out of here," :mrgreen:

_________________
slika


pon 25 lis, 2010 6:36 pm
Profil YIM Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Meni je malo bezveze to što flotu poslali u sunce, umjesto da su je ostavili za obranu planeta od nekih drugih rasa i sl. :thumbs3:

No isto tako mi je bezveze u seriji da nema treće partije, tj. da nema nekih drugih aliena, već samo ljudi i sajlonaca :P

A Roslinka je imala prilično lijepu smrt, iako zapravo nijedna smrt nije lijepa :(

I malo mi je čudno kak je Galactica uspjela skočit, a bila je zakucana u onu sajlonsku koloniju :?

Sve u svemu serija je dobra, al ni blizu Treku :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 25 lis, 2010 6:42 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Kraj je odlican ..cavil i njegova ekipa je unistena a kara je na kraju bitke skocila do sunceva sustava ..a onda smo skuzili da smo mi ka nasljednici 12 kolonija i ljudskih cylonaca i da su oni "alieni" koji su izazvali kulturnu evoluciju zemaljskih ljudi ..ti cylonci i kolonisti :mrgreen:
Scena kad galactica dolazi u orbitu iznad afrike je super ..na kraju je leeA odlucija da bi se bilo bolje odrec tehnologije i pocet sve ispocetka (zapravo epizoda ima neke dosta antitehnoloske teme :| ) ..na sta se niko nije bunija ..centurioni su otisli za novin zivotom ..tj pusteni su a svi ostali su se vratili na zemlju ..nazalost roslin je umrla ..ali ono bas sritno ..gledajuc novu zemlju zajedno sa bill adamom :goodbye: ..kara je doslovce nestala ..za vrime razgovora s mlađim adamom ..zapravo misterija mi je dal je kara nekakav angel ili sta vec O:)
Baltar i sixica s caprice su se sprijateljili i idu na farmu ..njihovi anđeli su im kazali da in nece zivot bit vise tako napet ..helo i athena pricaju o tome ko ce bit lovac a mala hera je sritna i zaigrana :mrgreen:

A onda najbolji dio ..vrime prolazi i dolazimo 150 tisuca godina u buducnost .. u new york a onda se cuje vijest o pronalasku zajednickog ljudskog pretka (here) ..a to ocito citaju anđel baltar i anđel caprica six ..i pricaju o tome oce li se ciklus rata ljudi i masine ponovit a ono pomalo vidimo male robote i serija zavrsava :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pon 25 lis, 2010 6:59 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Moram priznat bas me iznenadio kraj , ja sa ocekivo da naci zemlju unistenu a ne da ce oni bit prvi ljudi (s onim plemenima )

_________________
Image


pon 25 lis, 2010 8:37 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm
Postovi: 218
Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija..
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: ..daleko.
Koje si vrste?: ..vorta?
Post Re: SEZONA 4. - komentari
..ajde OK ča su naletili na našu Zemlju u prethistorijsko vrime, ali moglo je to biti u zadnjen interglacijalu, pa da učinu neki pomak domorotcov u civilizaciju, a ne sletiti usrid h.s.s idaltu prina 150 ty i načiniti ZA START pizdariju sa genomon, etc... Redatelji su stvaaaarno otišli na kvasinu, mene je kraj užasno uvridi i razbisni. Poluazijatska polucyonka je Mitohondrijska Eva????

..cilo vrime san seriju doživljava kao "OK, to smo mi u par hiljad godin; upadljivo smo amerikanski, virojatno smo panteizam pokupili od kinezov, ili ima još današnjih vir, ali ne vidin, ma izgleda da sve i svašta supostoji.. Doduše, sekularizam je tipično zapadnjački. Ajde more projti.." A unda pojmovno-historijska kapelada ilti trisketina u zdrav mozak, rasplet donosi nevirojatno bahate ideje. Inače, iman taj fetiš na kulturnu uvjerljivost i razlike, pa njihov koncept da su nan "oti amerikanci" pretci mi je skroz neprihvatljiv.


..potpumo je razumljivo ča su tehnologiju užgali u Suncu jer prognanici su se bili puno napatili, i samo in je konačni mir bio na pameti. To što "nas" drugi Cylonci nisu našli u svih ovih 150 milenijov je dakle puka srića?

_________________
slika



Soap Trek
Deep Place Nine


uto 26 lis, 2010 7:46 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Sta tocno nevalja u raspletu ? :scratch:

Jedino mi u ovom svemu nelogicno to da ljudi koji imaju bogove iz grcke kulture a kulturno su ponajvise slicni anglo-saksonskom svitu ..uzrokuju religiju u mediteranskoj regiji ..par stotina godina posli sumera i egipta .di nema ni traga bogovima s kobola ..o tome da kolonisti pricaju engleski necu nit govorit ..jer zamisljan da ne govore taj jezik ..opet kako onda baltar i caprica six anđeli razumu ..nekakav ljudski jezik nakon 150 tisuca godina ? :-k

Opet svejedno mislin da je kraj odlican :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


uto 26 lis, 2010 7:59 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm
Postovi: 218
Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija..
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: ..daleko.
Koje si vrste?: ..vorta?
Post Re: SEZONA 4. - komentari
captain je napisao/la:
Sta tocno nevalja u raspletu ? :scratch:
..PA NE VALJA TO ČA JE ISPALO KA' DALEKA PROŠLOST. !!!!NAŠA PROŠLOST!!!! Hrabro, ma suuuper. Samo to ne valja. More projti i to da su ljudi sa Kobola istovrsni ljudima sa Zemlje, jer ionako je sve to mućak od Boga. More rubno projti i činjenica da su 4 milenija prina Uništenja kolonij neki proto-humanoidni-Cyloni mirno pošli sa Kobola i odma zaboravili oklen su i što su, te na prvoj Zemlji načinili vlastitu civilizaciju u roku kex, i sav taj put Petorice (zašto ih Cavil nije odma ubi?, ili ih je gleda kao najbolje "spavače"?..). Ali Mitohondrijska Eva?, nemoguće.., i totalna glupost. I unda uvjerljiva sličnost naše Zapadne civilizacije sa njima otprina toliko vrimena, takva povezanost ne more opstati, eto. Pomalo suptilono "pojašnjavaju" stvari sa "Capricon", sada gledatelj ima zgodan dojam da današnja civilizacijska raznovrsnost se lipo preslikala na 12 kolonij. Ali neeeeeee, to je bilo nekoć davno davno među zvizdan obližnjin obližnjin, zapravo; raznovrsnost tih kolonij se opet "skupila" na našoj Zemlji.

_________________
slika



Soap Trek
Deep Place Nine


uto 26 lis, 2010 8:38 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Neznam bas da je preslika s obzirom da kolko vidin danasnja zemlja je kulturno kompliciranija i raznolikija od 12 kolonija ..koji su defacto samo preslika zapadne kulture , i to samo jednog dila zapadne kulture :-k

_________________
Surviving the new decade


uto 26 lis, 2010 8:42 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm
Postovi: 218
Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija..
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: ..daleko.
Koje si vrste?: ..vorta?
Post Re: SEZONA 4. - komentari
..koliko znaden, na Sagitaronu su udriveni (opaljeni) pacifisti, ki odbijaju tehnologiju. Je l' to budizam?


..i, zar se ti ne ositiš uvriđen idejon da smo mi napola potomci tih omraženih tosterov?

_________________
slika



Soap Trek
Deep Place Nine


uto 26 lis, 2010 8:46 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Mi nikako nemoremo bit potomci tosterov kako ti kazes ,jer su tosteri centurioni dok su ovi humanoidni cylonci zapravo 90 % ista stvar ko i ljudi ..samo su napravljeni i klonirani ..a oni sa prve zemlje su i rođeni na isti nacin ko ljudi ..genetski su ljudi ..imaju iste potribe ka ljudi ..jedino sta posjeduju neke cybernetske osobine ..poput onog uskrsnuca tehnologijon i mogucnosti spajanja s nekim uređajima ..misanjem s ljudima humanoidni cylonci prestaju bit cylonci i postaju defacto ljudi ..oni nikako nisu tosteri 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 26 lis, 2010 8:55 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm
Postovi: 218
Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija..
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: ..daleko.
Koje si vrste?: ..vorta?
Post Re: SEZONA 4. - komentari
..opet ja u svojen gnjevu bivan presuptilan. :mrgreen: U mojen prvon tj. podugon textu se nalazi pojam "poluazijatska polucylonka". Što sve oće reći da jasno kopčan da su ljudoliki cyloni ujedno i biološki ljudi, uglavnon. Postoju razlike. Zoven ih tosterin jer su programirani.. 8)

_________________
slika



Soap Trek
Deep Place Nine


uto 26 lis, 2010 9:37 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Onda su ljudski cyloni ..nesto ka da datin pozitronski um prisnimis u ljudski mozak i tilo :mrgreen:
Programirani isprva jesu ..ali dalje je sve na njima :bier:

_________________
Surviving the new decade


uto 26 lis, 2010 9:47 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: SEZONA 4. - komentari
ja jučer opet gledala kraj i definitivno su izbacili onaj dio kad se Chief pozdravlja sa Ellen i Tigh-om...pobogu, zašto!!!!!! to je tako kratka scena :evil:

_________________
slika


uto 26 lis, 2010 11:57 pm
Profil YIM Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm
Postovi: 218
Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija..
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: ..daleko.
Koje si vrste?: ..vorta?
Post Re: SEZONA 4. - komentari
captain je napisao/la:
Onda su ljudski cyloni ..nesto ka da datin pozitronski um prisnimis u ljudski mozak i tilo :mrgreen:
Programirani isprva jesu ..ali dalje je sve na njima :bier:
..scusame ad avvanza, ma agora devo fare un po' d'ad hominem: ne sviđaju mi s tvoje uspredbe BSGa sa STon; 1) da se cyloni kloniraju kao vorte. možda je slična tehnologija, ali vorte imaju samo jednu programiranu ideju - Osnivači su uvik u pravu, u ostalon su manje - više samostalni u mozganju. i kloniraju se sukcesivno i pojedinačno. 2) Data je najuspjeliji od triju pozitroncov, i živi u stimulativnoj okolini.


..ne bin baš kaza da moreju tako lako od svojeg programa, npr. Boomerka je bila uvjetovana svime i svačime od Cavila. A i svi su programirani da ne razmišljaju o Final Five.


..doduše, ti imaš pravo, ali ne sviđa mi se.
:hallo:

_________________
slika



Soap Trek
Deep Place Nine


sri 27 lis, 2010 10:18 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: SEZONA 4. - komentari
Vorte su slicne samo po kloniranju i "prisnimavanju" uma u drugo tilo ..a glavna razlika je u tome sta nema 100 weyouna istog izgleda a razlicitog karaktera a cylona ima 100 istog izgleda a razlicitog karaktera ..svaka nanovo ozivljena sestica u novom tilu ..mozda ima isto tilo vise manje ..ali nema isti um ..to jest iako su određeni modeli tjelesno i u nekim karakternim stvarima slicni ..nisu ..isti :mrgreen:
Pitanje je zapravo kolko je originalnih cylona određenog modela bilo ..naprimjer ako je isprva stvoreno 100 umova broja 6 ..onda je samo 100 umova u cirkulaciji :-k

_________________
Surviving the new decade


sri 27 lis, 2010 10:31 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 109 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan