Sada je: čet 25 tra, 2024 10:32 pm.




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~ 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Dude, nemoj čitat, heavy spoiler, ali...

SVE SI KRIVO ZAKLJUČIO! :lolsmjeh:


ned 22 kol, 2010 6:07 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
A neću čitat, još uvijek se držim u misteriji, slažući dijelove slagalice slike Batmana i Spidermana koji se jedva provlače preko ograde. :lol:

3x10 - The Passage

E ovakvo nešto bi bilo zgodno u Voyageru - prolazak kroz nakupinu zvijezda gdje je sve zabliješćujuće i puno radijacije. No od neke svemirske avanture su napravili 'mračnu prošlost' od Kat, pa je ispalo tak-tak.

3x11 - The Eye of Jupiter
3x12 - Rapture


Ovaj prvi dio je zapravo prva i jedina epka BSGa koju sam gledao na tvu i nisam ništa skužio. I bilo je u čudno vrijeme. Uglavnom, prvi dio mi je lošiji. Odjednom su izvukli još neku mitološku izmišljotinu -Jupiterovo oko. I pritom kažu da je Jupiter Herin muž po mitologiji. No, valjda znate rimske i grčke bogove, pa do the math. :lol: I još jedna stvar mi zasmetala, a to je ovih zadnjih pet Cylonaca u ljudskom obliku...Mislio sam da su negdje undercover, kad ono, oni su negdje između života i smrti :roll: , i Cylon-Xena bi ih tražila. Lame. Tyrol ima neobjašnjivu smirenost pri lutanju alienskim planetom i švrljanjem po nepoznatom drevnom hramu. Sve ostalo je ok - napetosti, Shannon, Boomerka koja popizdi, Baltar uhvaćen, pucačina i tak.

3x13 - Taking a Break from all your Worries

Sve mi se više dopada Baltarova neurotičnost, lik je sam sebe uvjerio da je Cylonac samo da ispere vlastiti grijeh izdaje, pa onda u panici nastoji sam sebe uvjeriti da je žrtva. I to sve paralelno sa sapunicom bračnih parova Lee-Dee, Starbuck-onaj lik.

3x14 - The Woman King

Ovo bi bolje pasalo u Trek - moraliziranje oko namjernog ubijanja cijepivom određene populacije koja ne vjeruje u medicinu, već se radi o skupini religijskih fanatika. I dobra, tjeskobna atmosfera civilnog stanovništva. Ali u kontekstu šire radnje, ova epka je zbilja nepotrebna.

3x15 - A Day in the Life

A ova je još više nepotrebna. Cally i Tyrol u dekompresijskoj opasnosti - to je moglo biti u bilo kojem SFu. Adama se prisjeća svoje žene. Bla.

3x16 - Dirty Hands

Nije ni ova nešto turbo potrebna, više bi pasala u prvoj sezoni, al svejedno odlična radnja sa gotovo kastinskom podjelom poslova u floti, te radni uvjetima.

3x17 - Maelstrom

Dosadno. :facepalm: Starbucksica ima mindfuck iskustvo u letu, patetično plakanje sa umirućom materom, smrt Starbucksice.

3x18 - The Son Also Rises

Dosadno. :facepalm: Baltarov advokat šetucka brodom i priča s ljudima, filozofira o ljubavi i usput krade stvari bez određenog razloga.

Puno praznog hoda.

3x19 - Crossroads, pt. 2
3x20 - Crossroads, pt. 2


Iako mi je cijela ta pompa oko suđenja Baltaru nekako isforsirana, i gotovo sam siguran da bi se i ja priklonio rulji koja bi zahtjevala njegovu glavu, svjedočenje malog Adame, te njegov epski govor o pravdi, nevinosti i žrtvenom jarcu Baltaru nije ravnodušna. Ujedno cijelo to suđenje je pokazalo kako su protagonisti svega toga suđenja u biti ljudi sa manama - Tigh sa flašom, Roslinka sa halucinacijama, Gaeta sa lažima.
Ono drugo je bilo cijelo vrijeme u pozadini: probrana ekipa čuje glazbu, i otkrivaju da su Cylonci. Odjednom. Svi. Njih 4. Jesu li ili nisu, vidjet ću kasnije, mada mi se ne čini da bi Cylonci osakatili Tigha toliko, a i ne uklapa se u taj koncept 'između života i smrti'. Fali im peti 'kožnjak'.

Razor

Pored koncepta webizoda, ne sviđa mi se ni kad naseru film nasred serije, pa se onda mora ili nabavljati zaseban torrent (jao muke), ili još gore, ako se serija prati na telki, ostaje dojam kao da se dobar dio radnje propustio. Dosjei X su tako fraktap-ali smjestivši Scully u neku bazu na Antarktiku, South Park je prikazao Kennyjevu facu, Star Trek je imao napad Borga na Zemlju. Opet. Sve bitne stvari. A opet, preživjelo se bez toga i serija je išla dalje, i konci su se pohvatali.
Stoga Razor nisam ni pogledao, samo sam malo prelistao. Vidim na netu popis epki, kao i redoslijed gledanja i uopće mi nije jasno kakve veze ima radnja stavljena potkraj druge sezone (kad je mali Adama postao gazda) sa događajima između treće i četvrte sezone? Još čitam da ima flashbackova unatrag 40 godina. Možda se prikazuje nešto bitno o Cyloncima i njihovom razvoju kožnatih modela, al iskreno mi se nije dalo gledati. :roll:

4x01 - He that Believeth in me
4x02 - Six of One
4x03 - The Ties that Bind
4x04 - Escape Velocity
4x05 - The Road Less Travelled


Cylonci se međusobno sukobili oko prava centuriona. Tyrolova žena poludila. Starbucksica vodi ekpediciju u potrazi za Zemljom. To je jedino vrijedno spomena. Pet zbilja sapuničastih epizoda. Ima ok odnosa među likovima, i njihovi motivi i zapleti su ok jer su duže vrijeme razvijani, ali nekako nema dramatike izuzev gore navedenog. Ova 4 modela Cylonaca koji se skrivaju (neočekivano za Tigha i Tyrola) presporo rade bilo što glede njihovog stvarnog identiteta. Mali Adama je u saboru i misli da je gazda, Roslinka ga spušta - nezanimljivo. Baltar je postao religijska ikona u zapuštenom dijelu Galactice (a ono, brod je kakti zakrčen izbjeglicama, i odjednom nađu zapušten dio), pa tamo drži propovijedi svom haremu i liku s dugom kosom i rozom majicaom (fag). Starbucksica je isto dosadna, bila je sva morbidna i suicidalna prije njene 'pogibije', pa se vraća sva euforična i poluluda. I preko previše filozofiranja o Bogu, bogovima, vjeri i sličnim temama. A slijedeća epka se zove Faith. #-o

Treba mi riječ ohrabrenja, i to ne od Baltara. Pet epki zadnje sezone i kao da to sve nekud vodi, ali to 'nekud' se čini kao pet sezona udaljeno.


sub 28 kol, 2010 10:15 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Treba mi riječ ohrabrenja, i to ne od Baltara. Pet epki zadnje sezone i kao da to sve nekud vodi, ali to 'nekud' se čini kao pet sezona udaljeno.


Ne brini, ne vodi nikud... :zivili:

_________________
slika


sub 28 kol, 2010 10:39 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Sumpora mu... :whatever:


sub 28 kol, 2010 10:42 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Sumpora mu... :whatever:

Dobro da te nisam upozorio... :P


sub 28 kol, 2010 11:42 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
miki, razor... OBAVEZNO!
nisu u pitanju skin dzabovi nego razvoj hibrida.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


ned 29 kol, 2010 1:04 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
OGamer je napisao/la:
miki, razor... OBAVEZNO!
nisu u pitanju skin dzabovi nego razvoj hibrida.

Yep, Razor je čak dosta dobar. "The Plan" pak izbjeći u širokom luku...


ned 29 kol, 2010 1:09 am
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
A jebiga, obrisao sam Razor. :lol:
_____________________________________________________________________

Malo se trgnula radnja, iako to još uvijek visi negdje u zraku. Imam dojam da će bit sapunjara sve negdje do zadnje epke koja je navodno jedan od najboljih završetaka neke serije IKAD. Švrljanje netom mi daje tu informaciju. Nadam se da će bit dobro, jer nakon prosječnog starta posljednje sezone, nastavlja se prosječnost.

4x06 - Faith
4x07 - Guess What's Coming For Dinner

4x08 - Sine Qua Non


Ova srednja epka je još najbolja jer ima malo planiranja tko će kada i kako izdati i napasti - pobunjeni Cylonci ljude ili obratno. Al svi idu po Xenu princezu ratnicu. Puno sapuničaste radnje, al u onom dosadnjikavom smislu koje ne vodi nekud. Ponešto mindfucka sa kolektivnim 'vizijama' Roslinke, Sharon i 6, što se odvijalo i prije, a sad eskalira tako da Sharon ubije jednu od Šestica. Bezveze. Ova zadnja je još lošija jer se još manje stvari događa. Onaj iritantni advokat je puko nakon što je morao proći kroz popis od (gle čuda) 47 imena za potencijalnog predsjednika, pa upire pištolj u malog Adamu jer je advokat odlučio da će mali Adama bit idući predsjednik, i još upire pištolj jer mu je mačka mrtva. :facepalm: Zbilja ovih osam epizoda početka četvrte sezone se moglo skresat u dvije.


pon 30 kol, 2010 9:39 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
navodno jedan od najboljih završetaka neke serije IKAD.

:rotfl:

Erm, to si vjerojatno pročitao na SciFi Wireu/blastr-u? Ono, to je SyFy channelov službeni sajt, oni vole hvalit vlastiti proizvod...


pon 30 kol, 2010 9:45 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Ne, tu -> http://www.popcrunch.com/the-15-best-an ... v-history/

Još jedna lista koju treba ignorirati?


pon 30 kol, 2010 9:49 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Malo se trgnula radnja, iako to još uvijek visi negdje u zraku. Imam dojam da će bit sapunjara sve negdje do zadnje epke koja je navodno jedan od najboljih završetaka neke serije IKAD. Švrljanje netom mi daje tu informaciju. Nadam se da će bit dobro, jer nakon prosječnog starta posljednje sezone, nastavlja se prosječnost.


Fali ti ono Sov šalim se! :mrgreen:

_________________
slika


pon 30 kol, 2010 9:50 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Ne, tu -> http://www.popcrunch.com/the-15-best-an ... v-history/

Još jedna lista koju treba ignorirati?

>POP CRUNCH...

DUUUUUUUDDDDDEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!


pon 30 kol, 2010 9:57 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Može lock? :lol: Prestat ću gledat seriju jer mi ide na nerve i vi svi kenjate da ne valja.


pon 30 kol, 2010 10:12 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
ma jesi lud, pogledaj još tih desetak malo više iskomentiraj to i onda ja lockam :zubo:

_________________
slika


pon 30 kol, 2010 10:13 pm
Profil YIM Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Miki gleda BSG po prvi put ~SPOILER ALARM~
Miki je napisao/la:
Može lock? :lol: Prestat ću gledat seriju jer mi ide na nerve i vi svi kenjate da ne valja.

LOOOL!!
:rotfl:

Dude, finale je ako niš drugo zabavno. Nije kvalitetno, al je zabavno. Hand in there. :zubo:


pon 30 kol, 2010 10:17 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan