Sada je: uto 30 tra, 2024 1:43 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Battlestar Galactica (1978) 
Autor/ica Poruka
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
 Battlestar Galactica (1978)
Vjerujem da su svi čuli za originalnu Battlestar Galacticu. Ja sam nedavno počeo gledati i moram reći da sam prilično zadovoljan s obzirom na razne komentare koji su se mogli čitati na netu i raznim forumima.

Zanimljivo mi je gledati i vidjeti koje su stvari u novom BSG-u preuzete iz originala, šta je ostalo isto, šta je promijenjeno... što su dodatno razradili, koje ideje napustili...

Serija se može smatrati pomalo trashy, no gledajući godinu snimanja ne može se niti očekivati nešto drugo. Efekti su čak na dosta visokoj razini i u rangu sa SW originalnom trilogijom.

Posada je ponešto izmijenjena, kao i sama priča, ali neću sada tu spoilati. Nabacit ću sliku posade...

slika


Sada me zanima vaše mišljenje o svemu tome? Jeste li gledali originalni BSG? Da li bi htjeli/pokušali pogledati? Moja preporuka bi bila da barem pokušate pogledati, ako ništa drugo zbog ovih razloga, da vidite od čega je novi BSG nastao.

Jasno da ljudima koji pate na najmodernije efekte, atmosferu, kameru i slično nije preporučljivo za gledati. Može se povući usporedba sa Star Trek TOS-om u tom pogledu.

No BSG TOS je baš kao i ST TOS (barem meni) prilično zabavan, no možda sam ja čudna biljka i sada ću prestati tipkati i prepustiti tipkovnicu vama...

Evo linka ako se tko hoće detaljnije upoznati sa serijom...
http://en.battlestarwiki.org/wiki/Portal:Battlestar_Galactica_(TOS)

Špica serije (upozorenje na moguće spoilere u špici, ako imate spoilerofobiju nemojte gledati)...



Moj 4700. post.

47

_________________
slika


sri 26 svi, 2010 11:41 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
ovaj skroz levo na slici pljunuti ron dzeremi :hail:

"originalni" apolo glumi i u novom BSG-u.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


čet 27 svi, 2010 8:48 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
OGamer je napisao/la:
"originalni" apolo glumi i u novom BSG-u.


Jep, glumi Toma Zareka. :thumbs2:

42

_________________
slika


čet 27 svi, 2010 11:03 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 25 kol, 2009 8:47 pm
Postovi: 919
Lokacija: oh no I frakked it up again...
Spol: Ženski
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
T'Rapavi je napisao/la:
OGamer je napisao/la:
"originalni" apolo glumi i u novom BSG-u.


Jep, glumi Toma Zareka. :thumbs2:

42

da da.. fakat mi se gadi u ulozi Toma Zareka 8-[
a kao apolo mi je zakon :D

_________________
slika :zaljubljen: :zaljubljen:
Cal Lightman: Nobody can tell the whole truth, it's subjective, and passes through our own filters.
Judge Quinn: How about you promise to be honest to the best of your ability?
Cal Lightman: Now you're talking!


ned 18 srp, 2010 7:52 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Eh da, nakon Galactice 78 sam prešao i na Galacticu 80. Nisam još pogledao sve, ali to je treš nad treševima. :lol:

_________________
slika


uto 24 kol, 2010 12:31 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Vidjela sam da ima za kupit par dvdova ove serije... isplati li se to?

_________________
Image


uto 24 kol, 2010 1:52 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Spet je napisao/la:
Vidjela sam da ima za kupit par dvdova ove serije... isplati li se to?


Ne isplati se kupovat, isplati se downloadat i biti spreman na idiotskog Boxeya i njegovog ljubimca, a da ne spominjemo gomilu bad science žargona. :mrgreen:

Trap, očekujem detaljne osvrte. :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 24 kol, 2010 2:01 pm
Profil Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Pa ne znam baš... A koje to točno? 78? 80? Ili nove? :-k

_________________
slika


uto 24 kol, 2010 2:01 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Vidjela sam da ima za nabavit i stare i nove... i to dosta jeftino...

_________________
Image


uto 24 kol, 2010 2:02 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
T'Rapavi je napisao/la:
Pa ne znam baš... A koje to točno? 78? 80? Ili nove? :-k


78 opet može proć, dok je 80 totalno sranje, čak ju nije mogao spasiti ni ćaća Johna Crichtona. :mrgreen:

Trap, osvrti? :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 24 kol, 2010 2:03 pm
Profil Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Pa glede 78 napisah nešto u prvom postu. Moram priznati da me iznenadilo, nije tako loše kako sam očekivao. Iznenadila me i ta doza humora koja nekako fali u novoj Galactici. Starbuck mi je legendaran.

Je onako pomalo trešasta serija, ali nije tako strašno. Pogotovo s obzirom na godinu snimanja. Blješteći sajlonci su mi isto cool, i pričaju... ispadaju mi ko oni blesavci u Clone Warsima. By your command.

Baltar je isto zanimljiv lik. I fora je bilo gledati koje su razlike između originala i nove Galactice, koliko su toga preuzeli, koliko izmijenili. Adamina ćerka mi je najs, a i Starbukčeva plavojka ni za bacit. :zubo:

78 se isplati pogledati, ili barem probati, pa ako ide ok. Ako ne, ništa strašno.

80 s druge strane nema gotovo nikakve veze s Galacticom i bilo čime. Treš serija kojoj se radnja odvija na Zemlji u sadašnjosti i da nema špice i da ne spomenu tu i tamo Galacticu, ne bi čovjek mogao ni povezati to dvoje.

Ne mogu preporučiti ikome da to gleda, osim ako je teški trešlover. :zubo:

_________________
slika


uto 24 kol, 2010 2:12 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Citat:
Pa glede 78 napisah nešto u prvom postu. Moram priznati da me iznenadilo, nije tako loše kako sam očekivao. Iznenadila me i ta doza humora koja nekako fali u novoj Galactici. Starbuck mi je legendaran.


Yap, imaju humor, baš kao TOS, a I Dirk Benedict je legendaran kao Starbuck, puno bolji nego pešnjava muškarača. :zubo: Inače, Benedict je kasnije nastupao u A-Teamu, zajedno sa Dwingtom Schultzom (Reg Barclay).

Citat:
Je onako pomalo trešasta serija, ali nije tako strašno. Pogotovo s obzirom na godinu snimanja. Blješteći sajlonci su mi isto cool, i pričaju... ispadaju mi ko oni blesavci u Clone Warsima. By your command.


Nije da je pomalo trešasta, nego pošteno trešasta. :D A tosteri su baš kao oni "roger, roger" droidi.

Citat:
Baltar je isto zanimljiv lik. I fora je bilo gledati koje su razlike između originala i nove Galactice, koliko su toga preuzeli, koliko izmijenili.


Meni je Baltar iz BSG TOS-a još legendarniji, zato jer ga glumi John Colicos, legendarni Kor. :sesir2:


Citat:
78 se isplati pogledati, ili barem probati, pa ako ide ok. Ako ne, ništa strašno.

80 s druge strane nema gotovo nikakve veze s Galacticom i bilo čime. Treš serija kojoj se radnja odvija na Zemlji u sadašnjosti i da nema špice i da ne spomenu tu i tamo Galacticu, ne bi čovjek mogao ni povezati to dvoje.


Da, ja sam pogledao 78-icu, dok sam odustao od 80-ice nkon odgledanog pilota.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 24 kol, 2010 2:51 pm
Profil Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
Pogledao nakon nekoliko mjeseca gledanja tih deset epki BSG 80 i... nemojte to gledati. :mrgreen: Čak ni Starbak u zadnjoj epki ne popravlja dojam. :lol:

_________________
slika


pon 13 ruj, 2010 10:12 pm
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
napiši mi pod spoiler kako to završi tamo kod njih?

_________________
slika


pon 13 ruj, 2010 10:17 pm
Profil YIM Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Battlestar Galactica (1978)
pahuljica je napisao/la:
napiši mi pod spoiler kako to završi tamo kod njih?


Koja? 78 ili 80?Enivej, 78 - uhvatiše neki signal sa Zemlje, satrli Sajlonce, uhvatili neki signal sa Zemlje... i kraj. Valjda je trebala ić iduća sezona.80 - ne završava nikako. Ako hoćeš rezime zadnje epke, Starbak na pustom planetu popravlja Sajlonca i sprijateljuje se sa njime, dolazi neka uberženska, pošalju njeno dijete s planete. Dolaze Sajlonci i Starbak misli da je gotov, ali Cy (njegov Sajlonac) ostaje uz njega i sprže tri Sajlonca, ali Cy pogiba.

_________________
slika


pon 13 ruj, 2010 10:31 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan