Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:10 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
 BSG: Caprica 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: BSG: Caprica
..smooth operator.. je napisao/la:
..već poznato, ne? Final five..

..čisto pomišljan oće l' poslin SGU ići Caprica. Usudin se pretpostaviti da će serija imati kultnu slidbu a la Firefly.. Jer obe prekinute na trinaest epizod. (ve di ja vučen usporedbe..)



teško, HRT ti neće otkupiti nešto što nije cijelo...za razliku od nekih drugih naših televizija :|

_________________
slika


pon 08 stu, 2010 9:23 pm
Profil YIM Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
..smooth operator.. je napisao/la:
..čisto pomišljan oće l' poslin SGU ići Caprica. Usudin se pretpostaviti da će serija imati kultnu slidbu a la Firefly.. Jer obe prekinute na trinaest epizod. (ve di ja vučen usporedbe..)

svaka cast caprici, meni je serija bila cisto ok i zao mi je sto je ukinuta...
ali usporediti je sa jednim Fireflyem je najblaze receno bogohulno.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 22 pro, 2010 3:57 pm
Profil ICQ Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: BSG: Caprica
jao, ja sam stala na prvih deset epizoda :oops: kada ne skineš prvu slj. koja ide sve kasnije zaboraviš na to :mrgreen: no ajde, sada bi trebala dobiti ovih zadnjih nekoliko epizoda...čula sam da čak i nije tako loša :)

_________________
slika


pon 27 pro, 2010 8:50 pm
Profil YIM Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
da, cuo sam i ja.
i da su ju kakti zavrsili smisleno.
ja sam inace pratio dok nisu rekli da otkazuju.
onda mi se nije dalo vise gledati.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 27 pro, 2010 9:40 pm
Profil ICQ Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: BSG: Caprica
jedva čekam da dobijem taj ostatak, sada me baš zanima kako su taj kraj sredili :mrgreen:

_________________
slika


sri 29 pro, 2010 1:18 am
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Danas krecen s gledanjen caprice ..mozda koji komentar bacin :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 18 sij, 2011 2:36 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: BSG: Caprica
captain je napisao/la:
Danas krecen s gledanjen caprice ..mozda koji komentar bacin :mrgreen:



Ja sam bio malo stao sa gledanjem, ba se uhvatio ima 2-3 dana privesti seriju kraju. Alessandra Torresani je stvarno hebozovna na ultrakinky način. :mrgreen: :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 18 sij, 2011 8:40 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Lol da :mrgreen:

S obziron da me prva epizoda naprosto odusevila pocet cu sa malo poduljin komentarom serije 8)

Caprica ..svit koji bi triba bit nekako daleko u proslosti i vrh moralne dekadencije me zapravo podsjeca na nit manje nit vise ,nego zapadni tehnoloskovisokorazvijeni svit ali u ponekin stvarima tako kratkovidan j sjevan do bola :mrgreen:

Da pocnen od samog odnosa među kolonijama ..jer prvo sta san primjetija je to da između caprice i taurona vlada svojevrsan odnos koji bi se moga opisat međuodnosima zemaljskih drzava samo na vecoj razini ..to je zapravo dobro jer ipak su malo secirali međukulturne i ostale razlike među kolonijalnim ljudima

Na vec spomenutoj caprici mi se cini kako je doslo do zamora od vlastite religije i kulture ..uglavnom postoji kult monoteista i paradoxalno ali oni se uz pomoc tehnologije doticu jednog boga jer neznan kako drugacije objasnit da graystonova cer dobije prosvijetljenje nakon sta ispromgariira svoj inteligentni avatar na temelju svih skupljenih informacija o sebi ..onda i dojam je da su monoteisti svojevrsan đihad unutar drustav na caprici ..zavode slabe karatere u svoje svrhe ..jer prvo samo unutar sektaskog drustva clanovi istog smatraju samobuojstva koja nose josh zrtava ..borbon kontra zla , bombas samoubojica tesko da moze bit dobro ..mislin u borbi kontra moralne dekadencije na caprici su se monoteisti jos vise moralno strovalili prema doli ..ja cak mislin da caprica uopce nije bila toliko los svit koliko su ovi monoteisti bili radikalni u svojin stavovima

Ipak s ove strane jasna je cylonska zelja za genocidom nad 12 kolonija ..ako je zoe grayston clan monoteisticke organizacije koja je postala radikalna a ona je uz pomoc svog avatara postala prvi cylon jos k tome da se radi o nedorasloj osobi sa petnaestak godina ..sasvin je jasno oklen cylonima monoteisticka religija i antagonizam naspram svojih ljudskih stvaratelja ..dobro necu prejudicirat jos jer nisan cilu seriju gleda ali mislin da je zoe-in avatar dosta tomu svemu dobrinija :zubo:

Tu je pak i daniel graystone i njegova tvrtka koja razvija robote za bitke ..ali ocito i skoro inteligentne robote pomocnike ,nazalost njegova teorija da je dusa zoe bila u avataru mi se cini nekako netocno jer zoen avatar je virtualna samosvjesna kopija zoe ..mozda je to ko walter i walternate u fringu-u samo ova umijetna inteligencija nije iz alternativnog svemira a i umijetna je ..nema tu bioloske komponente

Daniel je stavljajuci avatar u ukradeni umijetni mozak i u cylonsko tilo ocito napravija najvecu mogucu gresku koja je rodila cylone a iako vec postoje na caprici nacini da naprave bez zoeinog avatara inteligentne robote ..zoe je ta iskra u kolektivnoj cylonskoj svijesti koja slici na sve one price iz kasnije serije o njihovoj kulturi i religijama ..oni stvarno jesu dica ljudskih problema i slabosti ..a skinjobsi su defacto ljudi :deda:

Jedna razocarana cura ..jedan mocni i potresen otac..jedna radikalnija religijska grupa ili subgrupa unutar tehnoloski razvijenog drustva i dobijamo cylone :zgrožen:

Interesantan pocetak serije i sve to ..samo me bas zanima oce li ikad iko objasnit nastanak zemaljskih ljudolikih cylona s prve zemlje ili ce radit prequel -prequela ..ili mozda ko u fringe-u paralelna radnja s prvin cylonskin raton u seriji sta dolazi ... caprica mi se sviđa , interesantna hipoteza da cila destrukcija ima 50% korijena u obicnin međuljudskin i međuobiteljskim odnosima ..ovu seriju moran odgledat sad kroz ovaj misec i kroz drugi misec 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 18 sij, 2011 3:34 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
_Oz je napisao/la:
Pogledo ovu treću... Nije da mi je nezanimljivo... Ali ove "one true God" spike su napoooorneeee....

Ja bi da se više filozofira o umijetnoj inteligenciji, postojanju duše i bla bla, nego o trivijalnim vjerskim sukobima...

Mislim, čovjek stvori Cylone, i pobije se s njima zbog religijskih nesuglasica... Mother of God... :facepalm:


Zasto je to tako cudno :|

Ja to uopce nevidin tako sad kad gledan pocetak ..vise mi se cini da je sve zbog nedoraslih međuljudskih odnosa u obitelji i trazenjen nekog izlaza uz pomoc religije ..a ako se uzme da u svin religijama stvoritelj stvara zivot onda zasto ovaj put stvoritelj nebi bila i nedorasla tinedzerka i ranjeni otac ..jer grayston je stvorija cylona ..zoe je stvorila avatar a religija je uticala na zoe ..nemoze nesto potec od ljudi a da nema nikakve ljudske slabosti u sebi ..bar ja mislin da nemoze 8)

S druge strane pogledaj danasnje religijske teroriste koji se koriste visokon tehnologijon u svoje svrhe ..mislin zasto bi radikalni krscani i muslimani imali net stranice ili se koristili tehnologijon a u biti su kontra razvoja svega i svacega ..a opet se njom koriste ..sad zamisli prijenos takve ideologije na svijesnu tehbologiju ..pa 100% bi ta tehnologija zakljucila da su ljudi propalo drustvo i isla ga uredit po svome ..a dok bi uopce spoznala kocepte morala , bilo bi kasno ;)

_________________
Surviving the new decade


uto 18 sij, 2011 3:43 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
captain je napisao/la:
Zasto je to tako cudno :|

Zato jer dovodi u pitanje cijelu "they evolved" tezu. Postavlja se pitanje jesu li Cyloni ikada uopće sami postali svjesna, nezavisna bića, ili su se naprosto navukli na propagandu.

Ispada da prvi svjesni, inteligentni Cylonac nije postao inteligentan tako što je SAM evoluirao iz hrpe željeza i softvera, već je on naprosto digitalna kopija pokojnog ljudskog bića.

Nekima se to sviđa, meni je debilno. Ubija sve ono što je fascinantno kod umjetne inteligencije.


uto 18 sij, 2011 5:05 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Pa kako nisu evoluirali ?

Prvo originalni cyloni nisu skinjobs nego centurioni a valjda evolucija se u RMG seriji manifestira u nastanku ljudskih cylona ..druga stvar ako gledamo ta bica opcenitije onda se moremo pitat kako su nastali cyloni sa prve zemlje i zasto :-k

Meni je vise problem jel uistinu roboti mogu sami evoluirat ili ih mora covik programirat a ima i ona opcija da razvijaju svijest oponasajuci ljude baren u nekin aspektima

Iako neke daljnje prosudbe i viđenja serije dan mozda bolje kad je pogledan cilu :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


uto 18 sij, 2011 6:15 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
captain je napisao/la:
Meni je vise problem jel uistinu roboti mogu sami evoluirat ili ih mora covik programirat

Ako ne mogu sami, na svoju ruku, onda čitav koncept "umjetne inteligencije" pada u vodu.


uto 18 sij, 2011 6:19 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Ja san ovon recenicon mislija na cinjenicu da bez ljudi i emulacije istih nema nikakve ama bas nikakve umijetne inteligencije a da bi se ona razvila covik mora napravit program koji je dovoljno kompleksan da stekne samosvijesnost ..jer nece sutra moja mikrovalna pecnica sa tri jednostavne komande evoluirat ali bi racunalo sa milijun radnji koje obavlja i koje su u njega uprogramirane ..moglo 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 18 sij, 2011 6:26 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
Ključ je sposobnost samostalnog učenja. Znači, da stroj sam dolazi do informacija, a ne da ih programer trpa unutra.

Druga, ništa manje bitna stvar - RAZUMIJEVANJE naučenoga!

Naša računala, koliko god bila sofisticirana i sposobna za obradu podataka, ipak ništa ne razumiju.

To je ono gdje po meni Caprica podbacuje, jer niš od ovoga ne vidimo u seriji. Vidimo samo beskoristan stroj koji postane koristan tek kada se digitalna kopija živog bića učita u njega.

Da je ta kopija s vremenom nadišla to živo biće i postala više od kopije, dakle samostalan um, sa vlastitim karakterom, vlastitom psihom i vlastitim načinom razmišljanja, to bi onda bio pravi AI, ali u epizodama koje sam ja pogledao taj stroj nikad ne postane ništa više nego Zoe u mehaničkom tijelu.


uto 18 sij, 2011 7:22 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: BSG: Caprica
Inače, moram spomenuti kako mi ne smetaju auti kao auti u Caprici nego mi smeta eklatantno korištenje marki auta, tipa starog Mercedesa dizelaša. :mrgreen:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 18 sij, 2011 9:50 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan