Sada je: pet 29 ožu, 2024 9:04 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
 BSG: Caprica 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
Miroslav je napisao/la:
Inače, moram spomenuti kako mi ne smetaju auti kao auti u Caprici nego mi smeta eklatantno korištenje marki auta, tipa starog Mercedesa dizelaša. :mrgreen:

Jel ne negdje baš vidi Mercedesov logotip?

Možda nam RDM želi reći da je Mercedes-Benz tehnologija drevnog izvanzemaljskog porijekla? :zubo:


uto 18 sij, 2011 10:00 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Mozda su in to sponzori serije u smislu subtilnih reklama unutar tv show-a :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 18 sij, 2011 10:43 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: BSG: Caprica
meni je taj retro look genijalan
to je pola razloga zasto sam uopce i bio pratio seriju. :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 18 sij, 2011 11:51 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Onaj mali robot serge je isto umijetna inteligencija ...onda ako je on samosvijesan zoe i nije jedina i prva inteligencija koja je preteca cylonima s 12 kolonija :-k

_________________
Surviving the new decade


sri 19 sij, 2011 1:42 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
captain je napisao/la:
Onaj mali robot serge je isto umijetna inteligencija ...onda ako je on samosvijesan zoe i nije jedina i prva inteligencija koja je preteca cylonima s 12 kolonija :-k

Jel meni nešto promaklo? Serge mi ni u jednom trenutku nije djelovao inteligentno, već kao relativno rudimentaran stroj programiran za vršenje prilično jednostavnih funkcija... :-k


sri 19 sij, 2011 2:41 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Nije .. nego san gleda drugu epizodu i onako jedan dijalog me naveja na to pitanje ..ali vjerojatno si upravu 8)

I vidin da ima sg1 glumaca ..TANITH ili Peter Wingfield :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 19 sij, 2011 2:58 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: BSG: Caprica
_Oz je napisao/la:
Miroslav je napisao/la:
Inače, moram spomenuti kako mi ne smetaju auti kao auti u Caprici nego mi smeta eklatantno korištenje marki auta, tipa starog Mercedesa dizelaša. :mrgreen:

Jel ne negdje baš vidi Mercedesov logotip?

Možda nam RDM želi reći da je Mercedes-Benz tehnologija drevnog izvanzemaljskog porijekla? :zubo:



Ne samo da se vidi logotip, nego se vidi cijeli Merđo u nekim scenama sa Amandom Graystone. :mrgreen:

slika


captain je napisao/la:
Interesantan pocetak serije i sve to ..samo me bas zanima oce li ikad iko objasnit nastanak zemaljskih ljudolikih cylona s prve zemlje ili ce radit prequel -prequela


Onda bi morali prikazati što se događalo na Kobolu.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 19 sij, 2011 8:26 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
Nismo li u samom BSG-u vidjeli i Hummer u Starbuckičinoj garaži?


sri 19 sij, 2011 1:09 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Miroslav je napisao/la:


captain je napisao/la:
Interesantan pocetak serije i sve to ..samo me bas zanima oce li ikad iko objasnit nastanak zemaljskih ljudolikih cylona s prve zemlje ili ce radit prequel -prequela


Onda bi morali prikazati što se događalo na Kobolu.


Moran rec kako me to mozda vise zanima nego prvi cylonski rat koji je itekako dobro opisan , stvarno sta je to na kobolu stvorilo humanoidne cylonce koji su kasnije postali skoro bioloski i kulturno ljudsko drustvo 8)

Mene zanima sta je u biti ovo bilo :

Citat:
According to Colonial scriptures, humans lived on Kobol with their gods, the Lords of Kobol. An unspecified conflict spurred the humans of the time to flee Kobol onboard the Galleon in the face of "The Blaze". It was said that for any who return, Kobol would exact a price paid in blood.


Ogroman potencijal za jos jednu ili dvi serije koje prate događanja na kobolu pa onda događanja na cylonskoj zemlji i zavrsava kad final five cylonaca odlazi sprijecit cylonski rat na dvanaest kolonija :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


sri 19 sij, 2011 3:25 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: BSG: Caprica
_Oz je napisao/la:
Nismo li u samom BSG-u vidjeli i Hummer u Starbuckičinoj garaži?



Yap, no to je ionako američanski auto, koji može proć pod neki vojni, no ovo je duplo gore. :mrgreen:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 19 sij, 2011 3:25 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Pogleda cilu seriju i prvo sta se da primjetit je pocetak koji je jako zanimljiv i pomalo navuce covika na gledanje dalje , a onda i kraj koji je napet ,dobar za pogledat ali pomalo promasen
O onom u sredini necu nit pricat jer mi je na momente bilo i dosadno :|

Kod kraja me smeta to sta je defacto ispalo da mrznja cylonaca prema svojim stvoriteljima dolazi od jedne frustrirane zene ..vjerske fanatice koja nakon sta joj se srusila zamisao o virtualnom raju ..pokusava prinit svoje religijske dogme na robote i onda ih nekako pretvorit u inteligentna bica ..mislin nesviđa mi se taj nacin prikazivanja price u smislu monoteizam i mrznja prema stvarateljima dosla od clarice willow :|

Naprimjer meni nije toliko smetalo sta je zoe prvi skinjob ..cak cini mi se kako je ona smislila izraz .. no ukratko ispada kako su cylonci splet smisnih okolnosti unutar grayston obitelji + tauronske mafije + zbog bombaskog napada + clarice robot brainwash ..pranje mozga cyloncima uz pomoc religije :mrgreen:

Inace zanimljivi adame ..mafijozi ..drugi svijesni avatar tamara adama a bill dobija ime po starijem bratu koji strada u tauronskim obracunima ..ispalo je ironicno da onaj ko je rijesija na kraju cylonsku krizu i dovea ljude do zemlje je potomak onih koji su i zapoceli proces nastanka cylonaca :|

I tako nesviđa mi se koncept sveden na clarice willow ..prejednostavno je to sa pranjem mozga cyloncima ..preplitko , ima smisla ali nesto fali

_________________
Surviving the new decade


uto 25 sij, 2011 2:07 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: BSG: Caprica
captain je napisao/la:
..ispalo je ironicno da onaj ko je rijesija na kraju cylonsku krizu i dovea ljude do zemlje je potomak onih koji su i zapoceli proces nastanka cylonaca

Mislim da to zovu "small universe complex". Od toga pati i Trek, Star Wars pogotovo, a evo sad i BSG.

Ispada da su sva bitna događanja u Kolonijama/Federaciji/Republici započeta i završena od strane manje skupine ljudi ili njima bliskih ljudi.

No nevezano uz to, lijepo si u ovom postu sažeo sve glavne mane Caprice tako da nemam više što dodat.

Ispada da je Caprica upropastila Cylonce gore nego Voyager Borga.


uto 25 sij, 2011 10:05 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Moram priznat da iako se tome moze proc kroz prste , nije me bas odusevilo to sta su adame odgovorne za cylonski nastanak :|

Bas kako i ti kazes mali krug ljudi je odgovoran za stvari koje ce uticat na sudbinu velikog kruga ljudi a opet ce na kraju taj isti mali krug ljudi bit umisan u rijesavanje problema ili bar njihovi potomci ce ga rijesit

Nebi li mozda bilo zanimljivije da se izbacilo skroz adame iz price o cylonima i nastanku istih ..sve negdi dok cylonci ne postanu prijetnja a onda tek nek se ubace stari adame i mladi bill adama

Ipak ko sta rekoh ..tom se moze proc kroz prste ali ovo s clarice willow mi je neoprostivo ..jako amaterski napravljeno ..skoro u stilu bajki o zloj vjestici koja onda zbog tog jer je frustrirana oce napravit svima sranje ..zar je clarice zenski sauroman ..zla vjestica iz ivice i marice ..golum koji toliko oce prsten za sebe da onda sam pokrece kataklizmicke događaje zbog vlastitih umnih stanja ..previse je ispalo to nevaljano ..aj da je grupni religijski uticaj ali pobogu clarice majka cylonskog ustanka #-o

slika

_________________
Surviving the new decade


uto 25 sij, 2011 11:29 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: BSG: Caprica
Ne da mi se kvotat pa ću odgovoriti na neke od ovih postova općenito...

Mene to sa religijom nije smetalo, u stvari mi je taj dio Caprice bio baš zanimljiv - svijet u kojem je monoteizam zlo :vrazicak1:
Ne smeta me ni to što je sve to skupa uvedeno u evoluciju Cylonaca.... da nije toga, djelovali bi previše nalik na drugih "robotima koji su se pobunili" (recimo Terminator) pa bi među ekipom opet bilo nezadovoljnih :)

I kako se sjećam, bilo je u seriji tehnoblebetanja o AIu koji mi se svidio (u kasnijim epizodama, recimo razgovori između Zoe i njenog "dečka") tako da nije baš da je sve bilo oko religije i sapunice i sličnog...

Glede nepotojanja "they evolved" - to bi možda bilo prikazano da je serija nastavljena ;)

Ono što mi se NE sviđa, i dosta mi je pokvarilo užitak gledanja, je ono postavljeno u pilotu - da se na temelju 200 megabajta raznoraznih podataka može stvoriti svijesna kopija nekog čovjeka do te mjere da će sebe smatrati praktički jednakim orginalu.
To mi nikako ne drži vodu. Ajd da je bio nekakav prijenos informacija iz mozga i tome slično, onda okej.

Smatram da se samo na temelju informacija dobivenih "izvana" ne može samo tako kopirati kompleksne unutrašnje duševne procese i emocije, i što je za vanjskog promatrača samo posljedica koju vidi ali ne može znati točne uzroke koji se na taj način ne mogu samo tako "reverseengeneer-ati", već bi se u najboljem slučaju bi se moglo relativno neprecizno simulirati no u tom slučaju ta kopija jedva da bi imala ikakve veze s orginalnom, osim nešto vanjskih odlika...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 26 sij, 2011 9:00 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: BSG: Caprica
Meni tamarin avatar ima manje smisla od zoe-nog jer odakle tolike karakterne informacije graystonu ..kako je uopce od nepotpunih informacija bez osobnih stvari i jos nekih događaja koje spadaju u tamarinu intimu ..koje daniel nikako nezna , on moga napravit svijesni tamara avatar :-k

Vezano uz religiju ..ja naprimjer nisan reka nit da me religija toliko smeta , koliko me smeta clarice willow i defacto sta je ispalo kako je njena osobna osveta izrodila cylonce ..a ko prva stvar lik clarice nit je kompleksan nit je nesto ekstra zanimljiv ..klasican prikaz jedne zatucane babe obuzete viron ..nesto ko kai winn samo je ona nekako stavljena u zanimljivu potpricu unutar DS9 radnje koja je bila puno kompleksnija od caprice i puno je vise bilo manevarskog prostora za takve stvari 8)


Ta "dobra" podeblja zenica srednjih godina koja predaje u skoli i cini se ko pravi "svetac" onako pomalo dosadna a ispod koze je crni vrag .. je precesto koristen motiv a ktome kad je jos taj lik suodgovoran ogromnim dilom za buducu radnju ..sve djeluje tako klisejizirano :(

_________________
Surviving the new decade


sri 26 sij, 2011 2:50 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan