Sada je: čet 18 tra, 2024 11:17 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 7x26 - Endgame, Part II 

Ocjena:
10 33%  33%  [ 7 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 19%  19%  [ 4 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 10%  10%  [ 2 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 5%  5%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 33%  33%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 21

 7x26 - Endgame, Part II 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 7x26 - Endgame, Part II
"Endgame, Part II"(Konačnica, 2. dio)

Sezona: 7
Epizoda: 26
Datum premijere: 23.05.2001
Prikazano na HRT-u:31.03.2010




Scenarist: Kenneth Biller i Robert Doherty

Redatelj: Allan Kroeker

Stardate: 54973.4







Gostujući Glumci:
* Dwight Schultz - Reginald Barclay
* Richard Herd - admiral Paris
* Manu Intiraymi - Icheb
* Alice Krige - borgovska Kraljica
* Joey Sakata - strojarski časnik
* Richard Sarstedt - admiral Zvjezdane flote







Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
Nakon što se admiralica Janeway teleportirala na Voyager te “upoznala” kapetanicu, kreće u obilazak Tuvoka i Chakotaya koji su još zdravi. U kapetaničinoj sobi, admiralica joj otkriva da će Voyager ipak doći na Zemlju ali tek nakon još 16 godina putovanja, te da će brod postati muzej. Ali admiralica je dosla reći kapetanici da se trebaju vratiti nazad u maglicu jer se tamo nalazi prečac do Zemlje. Kapetanica ju upita zašto se poigrava sa vremenskim pravacem, ali admiralica ne daje odgovor na to pitanje nego traži povjerenje.






Detaljnije informacije: Memory alpha

Scenarij: ST Minutae

_________________
slika


sri 31 ožu, 2010 5:38 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Prvi dio zadnje epizode je bezveze a sada malo prokomentirajmo spektakularan ali pricom uzasan nastavak :( :smrc:

I odmah kapetanica - admiralica zanemaruje cilu vremensku liniju ..a onda pih odma razoruzanje borga i donosenje neke ultrajake tehnologije :(
No plus je sta mi je alice krige bolja borg kaljica od susane thompson ...no nazivce mi ide ovo zaostaajanje borga i njihov gubitak zuba i kapetanicino razvijanje tehnologija ..zar su ga toliko morali unistit ..steta spektakla jer ovo voyagerovo unistavanje kocaka ko da su glineni golubovi je za plakat a ista ta kocka je umalo satrala federaciju dva puta a janeway se svađa sama sa sobom nakon otkrica supercool borg strukture koju je isto unistila ova epizoda ..jer bi se ta struktura u neko bolju pricu mogla uklopit
I kako je uopce admiralica dosla do unikompleksa ?
U ciloj epizodi mi se jedino sviđa sam kraj di voyager dolazi u alphu i doceka ga cila jedna omanja flota federacijskih brodova a paris i bellana dobiju bebu ..svejedno sve ovo s borgom je unistilo kraj totalka a ipak mislim da je borga moguce spasit ..ipak mislim da je moguce barem da ispadne kako voyager nije uspia u naumu i da se borg prilagodia na kraju svemu ...mislim i dalje da je moguce vratit starog i opasnog borga :startrek008: :startrek008:

6

_________________
Surviving the new decade


sri 31 ožu, 2010 8:01 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Captainovo pitanje vrijedi.

Kako je, o kako je, moguće da baba Đejnvej zna kojim putem, odnosno kojim koridorom ići do unikompleksa???

Kako je, o kako je, moguće da baba Đejnvej zna kojim putem, odnosno kojim koridorom Voyager mora ići da bi došao do Alfa kvadranta; ako baba Đejnvej nije išla tim putem???

Kako je, o kako je, moguće da baba Đejnvej zna što se uopće krije u toj maglici???

Kako je, o kako je, moguće da 7/9 ne zna da se u toj maglici krije taj borgovski hub; a ona kao radilica bi to trebala znati??? (prepoznala je hub, al nije upozorila ekipu što se nalazi unutra; dakle ne zna)

Kako je, o kako je, moguće da jedan od borgovskih koridora vodi direkt do Zemlje; onak drito???

Kako je, o kako je, moguće da Borg nije poslao čitavu armadu kocki i kugli na Zemlju, kad je već izlaz iz koridora tako blizu toj nemezi od planeta???

I tu je još scena poroda, na što sam alergičan, već sam rekao; kao i grmljenje po brisanju povijesti; kao i nepojmljiva logika babe Đejnvej da se došlepa doma sa Voyagerom iz prošlosti. Onak, ko da će je doma dočekat kao herojku. Pa dvije Đejnvejke eeeej.

Mnogo pričanja. Solidni razgovori, ništa prefancy, al ne postoji ona razina napetosti kao recimo u All Good Things. Ovdje postoji razdoblje kad se priča, i razdoblje kad se puca. A toga ima u oskudici; pogotovo potkraj. Onak kažu Let's get this show on the road, i sve završi sa dvije minute pucačine u kojoj je Borg ponižen do besvijesti. Doista nedostojno finala.

Ocjena 3 :thumbs3:


sri 31 ožu, 2010 8:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Samo zanimljivost :mrgreen:
Homer Simpson je plako na ovu epizodu :lolsmjeh:

Inace ocijena uzas tko i prvi dio :thumbs3:

_________________
Image


sri 31 ožu, 2010 10:18 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
evo da se ja oglasim u vezi mi najdraže serije i njezinog kraja...vidim nema baš pozitivnih komentara na ovu dvodjelnu epku..no moja ocjena je...valjda možete i pogoditi što ću napisat..10 ...e sad možete reći pa šta mu bi pa dade desetku...kao prvo to mi je najdraži serijal i želim ga završit sa 10 no naravno ocjenjuje se kvaliteta tijek odvijanja i sl. bilo je prave akcije..no vidim da ima polemike o tim logičnim događanjima ili ti ga kako je voyager uradio ovo kako je mogao tako pobijediti borg i slične stvari...s jedne strane vas razumijem..no ipak kroz predznak odnosno sami znak serijala je žarn SF.. nema tu neke posebne visoke logike....ne treba ni puno vući za rukav same pisce....naravno da je moglo bolje ..to je ono staro nam..uvijek može bolje..da li su pisci mogli napraviti bolju priče nego što je bila u voyageru pa i ja sam spomenuo ovdje na forumu negdje.. da je se moglo bolje sa razvijanjem likova..a sad evo što se tiče Beltrana jer on je ipak bio izrazit u kritiziranju stvari koje su se odvijali u voyageru..on jeste imao posebno kritiku prema piscima ...da pročitao sam dosta intervju sa beltranom no i on je sam naglasio nešto bitno u nekom intervju u vezi pisanja i pisaca u voyageru ..da je teško napraviti jako dobru priču gdje će sve biti zadovoljeno..no naravno oni kao pisci kao što je i beltran rekao u intervju trebaju da se konstanto trude da naprave za što su i plaćeni a to je pisanje dobrog scenarija..da li zakažu negdje u nekoj priči pa naravno ni oni nisu kompjuteri da naprave traženu naredbu...biti piscom nije laka stvar a pogotovo u žanru ko što je SF...sad što se tiče ove epke...lijepo je bilo vidjeti početak kako su nazdravljali kao putovanju svi onako stare ..kapetanicu..odnosno admiralicu...otišla na chakoteyov grob..ono je bilo dirljivo..obećala mu je da će sve napraviti da vrati stvari kako su i bile i eto ga uspjelo je..sami oni štitni oklop ono mi je bilo uistinu moćno...što se tiče Borga u ovoj epki ma na neki način mi je i drago što ih je onako kapetanica razvalia....u onom trenutku kada se desila eksplozija i kada je otišo čitav onaj njihov kompleks samo sam pomislio eto vam sad i vi i vaše "mismo borg otpor je uzaludan"..kapetanica se osvetila za wolf i sve one bitke gdje je borg razvaljivao flotu....lijepo je bilo na kraju tom i bellana dobiše bebu....kapetanica naređuje chakotayu da sjedne za kormilo i lagano ih uputi prema domu...lijep doček ..flota brodova ...no eto bilo bi lijepo da su prikazali posadu na zemlji sa svojima barem jednu scenu no otom potom..sve u svemu meni dobro finale koje sam za zanimanjem pratio i koje je bilo uzbudljivo...
pozdrav svima.... :wink:


sri 31 ožu, 2010 11:22 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Znam da se tebi sviđa ali nakon sta je borg bia toliko dugo najveci strah i trepet i najveca zanimljivost serije ..prelagano su ga razvalili ..mozda bi prica bila drugacija da je voyager pobiga a onda je borga razvalila flota kod zemlje ..tako ga barem nebi razoruzali brzo :|

_________________
Surviving the new decade


sri 31 ožu, 2010 11:29 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
i došao nam je kraj Voyagera :plakanje:
damn i ti krajevi :smrc:

...Kata i Kata uspijele srediti The Borg Queen i uspiješno se ova druga uspijla vratiti doma, aaaaaaaaaaaaa :biggrinlove:
...Chakotay i Sedma ceimati mali djecji vrtic, Tom i Belanna nadam se također :D
...moram priznati da ce mi flaiti nekih dan dva, no kad se ufuram u ENT... :zubo:
...8

_________________
slika


sri 31 ožu, 2010 11:32 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
pahuljica je napisao/la:

...moram priznati da ce mi flaiti nekih dan dva, no kad se ufuram u ENT... :zubo:
...8


da pahuljice i meni će falit možda malo duže no ipak je tu enterprise moj trek broj dva... :wink:


sri 31 ožu, 2010 11:38 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
odgledah i ja kraj i to vec neki treci ili mozda cetvrti put... interesantno je da sam prvi put primetio par detalja koji su mi nekako ranije promakli... prvo da je borg kraljica dok se onako raspadala rekla da je asimilirala i oklop i tehnologiju sa satla sto onda nikako ne dovodi borg u podredjen polozaj u nekoj buducoj konfrontaciji sa federacijom... mogu samo da zamislim borg kocke sa ablativom i transfaznim torpedima... druga stvar je da kraljica stvarno predstavlja kraljicu u bukvalnoim smislu te reci... ona kaze "ne cuju me, cuju me, ja, svadja se sa babom dzejnvej u prvom licu a ne standardno we... bilo je xxx diskusija ko je i sta je borg kraljica i posle ove epizode moze da se iskljuci mogucnost da ona predstavlja kolektivni um borga... ona je definitivno iznad kolektiva.
par stvari koje su stvarno debilana je tunel koji vodi maltene do zemlje i koji verovatno skuplja prasinu jer vidimo da borg nije ni pokusao ozbiljno da asimilira zemlju, a sve izgleda tako lako... vracanje kroz vreme je toliko bezveze da je prezvakano vise puta...
sve u svemu moglo je i bolje, ali kako je krenulo i kako je teklo mozda bolje i nisu zasluzili... definitivno bi se povadili sa voy filmom koji bi druzinu vratio nazad u deltu i odakle bi posle baba dzejnvej pokupila info o lokaciji i funkciji huba, ali bez temporalnih zajebancija :)

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


čet 01 tra, 2010 2:45 am
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
10.... Ima nedostataka nekoliko što je sve već navedeno ali moglo je i gore... Šteta da nismo vidjeli Voyager dulje u alfi i sam povratak na Zemlju .... I da Sedma i Chakotay .... :thumbs2:
Za novi film ima materijala ali ne vjerujem da će nešto od toga biti....


čet 01 tra, 2010 7:23 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
8

dobra ideja, malo traljavo izvedena...
dolazak u alfu je ipak mogai bit malčice spektakularniji... :mrgreen:

uostalom... admiral paris napokon vidi svoga sina...
show AN emotion... please...

_________________
It is smaller on the outside!


čet 01 tra, 2010 1:31 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: uto 26 sij, 2010 2:35 am
Postovi: 87
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: II
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Desetka. Fenomenalna epizoda


čet 01 tra, 2010 8:23 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Bravo Gorn =D>

Tvoja elokventnost i argumenti nas ostavljaju bez daha


čet 01 tra, 2010 8:55 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: uto 26 sij, 2010 2:35 am
Postovi: 87
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: II
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Sta ce ti veci argument od toga sta mi je epizoda bila fenomenalna. Pravi mi je uztak bia gledat te dvi epizode finala. Nemam vrimena za pisanje romana. Sazeto receno, ovo je najboja epizoda zvjezdanih staza od svih koje san gleda...ocjena manja od desetke bi bila smisna...


pet 02 tra, 2010 12:33 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 7x26 - Endgame, Part II
Onda smo te svi dobro nasmijali :wink:


pet 02 tra, 2010 12:40 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan