Sada je: ned 05 svi, 2024 4:47 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 5x16 - Dark Frontier, Part II 

Ocjena:
Anketa je završila: čet 07 sij, 2010 4:50 pm.
10 58%  58%  [ 7 ]
9 17%  17%  [ 2 ]
8 8%  8%  [ 1 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 8%  8%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 8%  8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 12

 5x16 - Dark Frontier, Part II 
Autor/ica Poruka
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Miki je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:
Kako je to molim te Borg u TNG-u prikazan ''superiorno''?

Tamo je kocka uništena deflektorom.

Borga je moguće zauvjek uništiti jednažbom matematičkom.

Lore predvodi Borga.


Tamo je kocka uništena Datinim naredbama koje je poslao preko Picarda.
Lore predvodi Borgove koji su odvojeni od Kolektiva.
Eh.

I edit: nisam dao jedinicu zbog 7/9 koja uviđa kakve monstruoznosti Borg radi pri asimilaciji. To je bila dosta tjeskobna situacija, što spašava epku.

A Data je samo tako uspio poslati naredbe a ''superiorni'' borg tu nije ništa mogao napraviti.

Hugh je samo tako nagovorio radilice da pobjegnu, i onda su oni pametno postavili Lorea za vođu. :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Superiorno, nema što.
:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:


pon 07 pro, 2009 11:57 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Hugh je za sebe govorio u prvom licu jednine, a ne množine. To je individualnost, zbog koje je Picard došao pred moralnu dilemu dal poslat onaj virus preko Hugha ili ne.
Unity radilice...WHAT? Pa ja mislim da Borg skuži ako se i jedna radilica otkopča od kolektiva, a kamoli cijeli brod. Pričekaj Unimatrix Zero, gdje kraljica diže paniku jer ne čuje misli jedne radilice.
Ja računam da je Borg bio triput, čak i da ne računamo Wolf 359. Prvi put u 24. stoljeću kad je poslana kocka, drugi put u 21. stoljeću kad su iz orbite gađali Montanu, treći put u 22. stoljeću kad se odmrzavaju i umjesto da asimiliraju Zemlju, oni bježe na drugi kraj galaksije, al to je druga tema.


uto 08 pro, 2009 12:11 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Miki je napisao/la:
Hugh je za sebe govorio u prvom licu jednine, a ne množine. To je individualnost, zbog koje je Picard došao pred moralnu dilemu dal poslat onaj virus preko Hugha ili ne.
Unity radilice...WHAT? Pa ja mislim da Borg skuži ako se i jedna radilica otkopča od kolektiva, a kamoli cijeli brod. Pričekaj Unimatrix Zero, gdje kraljica diže paniku jer ne čuje misli jedne radilice.
Ja računam da je Borg bio triput, čak i da ne računamo Wolf 359. Prvi put u 24. stoljeću kad je poslana kocka, drugi put u 21. stoljeću kad su iz orbite gađali Montanu, treći put u 22. stoljeću kad se odmrzavaju i umjesto da asimiliraju Zemlju, oni bježe na drugi kraj galaksije, al to je druga tema.

Hugh jest govorio na kraju u prvom licu jednine, ali nije postao potpuna induvidua, koja funkcionira u normalnoj okolini, poput Sedme. U tome je razlika sedma se uklopila.

Što se tiče Unity epizode. Borg smatra da su te radilice mrtve a kocka uništena.
I kad radilice umru, a kocke uništene, one su normalno isječene iz kolektiva.
Za Sedmu su znali da je živa, i da se nalazi na Voyageru, namjerno su je ostavili tamo, kako se objašnjava u ovoj epizodi.

To sa 21. stoljećem računa se kao jedan pokušaj asimiliranja. Jer njima je od početka bio plan asimilirati zemlju u prošlosti.

U 22. stoljeću te radilice nisu povezane u kolektivu sa borgom iz delta kvadranta, tako da to također nije svjesni pokušaj asimilacije zemlje.


uto 08 pro, 2009 12:23 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
A Picard?


uto 08 pro, 2009 12:25 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Nije bio asimiliran 20 godina :p
Gle, Miki, you have no chance to survive make your time. To je Raitara. Mislim, odakle ti uopće ideja da joj se suprotstaviš?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


uto 08 pro, 2009 12:28 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Miki je napisao/la:
A Picard?

Picarda uopće niti ne računam. Sve sa njim je čudno. Bio je djelomično asimiliran samo nakratko. Imao je svoje ime Locutus.
A sve usadke su mu samo tako lako odstranili. Što je sa nanosondama u njegovoj krvi.
:-k


uto 08 pro, 2009 12:35 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
8... i to samo radi Borg Queen... žena izgleda strava... :biggrinlove: ja bih joj sve rekla... šteta što joj nisu dali adekvatan mozak... :shock:
a sve ostalo je totalni deep shit bez ikakvog smisla... baš zaboli k... Borga za 7/9... ima ih na milijarde, superiorni su u odnosu na druge rase, ratuju sa vrstom 8472 il kak se već zove i još kao ne mogu pobijedit ljude... rajt :roll:
baš se pitam što bi Janeway trčala za nekim s Voyagera tko nije viši časnik... moš mislit...
frendica mi komentirala kak je kata muškobanjasta... govori, hoda i drži se ko muškarac... rekla je da bi bilo bolje da su stavili picarda sa perikom i tits, bio bi ženstveniji od nje... :lolsmjeh:

_________________
Image


uto 08 pro, 2009 2:00 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Spet je napisao/la:
8... i to samo radi Borg Queen... žena izgleda strava... :biggrinlove: ja bih joj sve rekla... šteta što joj nisu dali adekvatan mozak... :shock:
a sve ostalo je totalni deep shit bez ikakvog smisla... baš zaboli k... Borga za 7/9... ima ih na milijarde, superiorni su u odnosu na druge rase, ratuju sa vrstom 8472 il kak se već zove i još kao ne mogu pobijedit ljude... rajt :roll:
baš se pitam što bi Janeway trčala za nekim s Voyagera tko nije viši časnik... moš mislit...
frendica mi komentirala kak je kata muškobanjasta... govori, hoda i drži se ko muškarac... rekla je da bi bilo bolje da su stavili picarda sa perikom i tits, bio bi ženstveniji od nje... :lolsmjeh:

Pa kanon je sve u epizodama. Nije TNG kanon prvog reda, a sve ostalo kanon drugog reda. Sve što se vidi u svim serijama, je jednaki kanon.
A u ovoj epizodi Borgu je Sedma bila važna. :thumbs2:

Bolje to nego da su pokušali uništiti borga matematičkim jednažbama kao u TNG-u.
:lolsmjeh:

A Janeway izgleda odlično za svoje godine i za dužnost koju vrši.

I Picard je štrkljasti, naborani, ćelavi, starac, pa to opet nekima ne smeta zar ne.
Da i ne govorim o tome da je lagano feminiziran.
:wink:

A kako je kapetanica lijepo rekla.

Pravi kapetan uvijek drži uniformu dobro nategnutu, tone zajedno sa brodom i nikad ne napušta člana svoje posade.
:thumbs2:


uto 08 pro, 2009 6:11 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Za one koji nisu pogledali ovu fenomenalnu epizodu koja je osvojila Emmy, mogu to učiniti ovdje.












uto 08 pro, 2009 6:26 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
9 meni se osobno svidjela Borg queen i zanimljiva je vjerojatno njena originalna vrsta ...


sri 09 pro, 2009 12:23 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
ocjena i ovdje 10...

janeway u organizaciji kao komandos,,,,uvježbavanje tima..bili su dobri....joj ona borg kraljica....a baš je zlobnica... teta borg :mrgreen:
smiješno mi je bilo ulazak male naomi u ured katice..kada ju je tuvok uvodio i pito janeway da je treba član posade na razgovor...to je pravi član posade naomi sa planom :wink:
da i moćno mi je ono bilo kada je kapetanica rekla da pravi kapetan uvijek drži uniformu zategnutu....tone sa brodom ...i nikad ne napušta člana posade...Go..Go Janeway =D>


čet 10 pro, 2009 5:30 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
The Boz je napisao/la:
1. Još jedna epizoda koja ubije Borga u pojam, zatim ga siluje, polije benzinom, zapali, siluje još jednom, izvadi mu utrobu, dekapitira ga, siluje u lubanju te zatim baci u mikser i klikne gumbić liquefy. Zatim od toga napravi kremu koju stavi u pitu, te i nju siluje, pojede, posere, te pusti vodu.



...aaaaaaaaaaaa .... Voyager and Borg hater !!!!!!!!!!
:spenkanje: :spenkanje: :spenkanje: :spenkanje:

...to je čista 10ka...
...ali again tvoj ukus je ... hmmm... :ban:

...mislim ako neka epizoda osvoji Emmy... kako imaš srca dati 1... :shocked:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 15 pro, 2009 4:23 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Dao sam 10 iako sam možda trebao i manje...

Nije mi sjelo to što se nakon toliko radnje oko Borga, tek sada odlučuje uvesti kraljicu u radnju.

Sezonu i nešto sitno prije, borg je bio na koljenima pred vrstom 8472, i poprilično je nespretno obavljao diplomaciju koja mu je značilaspas - nije li se BQ već tada trebala pojaviti, i pregovarati s Janeway?! Kolektiv pred istrebljenjem a ona se bavi nečim totalno desetim... :-k
Mali previd, nije nešto totalno strašno, ali volim kad serije imaju kontinuitet i zaokruženu priču (i opet spominjem B5 kao seriju koja je što se toga tiče postavila visoke kriterije), jer i samo ubacivanje kraljice je bilo odjednom, u First contactu, bez da se je do tda spomenulo...

Sedma je postala toliko čovjekom da se je odlučila žrtvovati radi dobrobiti Voyagera... iako mi je pitanje da li je pametno ikoga tko toliko zna o voyageru i načinima borbe protiv borga, da se vrati u kolektiv koji će svo to znjanje asimilirati... :-k

Miki je napisao/la:
Transwarp zavojnicu su ukopčali na Deltu ko da su ubacili cd :x . Nikakvih problema sa naprezanjem trupa, nikakvog mutiranja u vodozemce...ko da putuju vlakom.
Borgove zavojnice su za razliku od Tomovog transwarpa, standardna i isprobana borg tehnologija koju već dugo koriste... a ekipa s Voyagera se preko svih borg ostataka koje su našli, i preko Sedme mogla sasvim dobro pripremiti za instalaciju...
Miki je napisao/la:
A Hugh? A Picard? A Loreova vojska? A one ex-radilice iz epke Unity? A one tri radilice koje će biti retrospektivno prikazane za par tjedana u epki Survival Instinct? Tko ne zna brojiti: Borg kraljica, Brannon i Braga, ili možda ja?
Mislim da je istina da kraljica nije morala znati šta se je dogodilo sa njima.... jednom kad se odvoje o kolektiva, više ne zna šta je s njima.... borg nema svoj Obsidian order :D
captain je napisao/la:
a ima i jos jedna stvar a to je kraljica ..covjek nezna dal je ona samo interaktivni borgov servis ..cvoriste za redistribuiranje zadataka ili je ona uistinu njihov vođa ... a ja mislim da nije vođa nego jednostavno potreba za individulanim glasom u mnozini ..jer nelogicno je da asimilirana osoba bude jezgra kolektiva
Zanimljivo razmišljanje :)
Da, spomenuto je da je ona asimilirana od neke vrste 100 ili 200 i nešto... no možda je ona asimilacijom njima uvezla koncept kraljice :)
I s obzirom na neke situacije gdje je pokazivala nekakvu osobnost, teško da je volja kolektiva da kraljica ponekad radi samo za svoje interese... :-k

Uostalom, smatram da je sve to s borg kraljivom bilo nepotrebno, borg bi bio zanimljiviji i jasniji kao rasa da ju nisu uveli...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 24 vel, 2010 8:04 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
Meni je Borg kraljica jedan od najdražih negativaca u star treku i drago mi je da su ju uveli. A meni epizoda ova ne zaslužuje ocjenu manju od 10. jer je zanimljivija od nekih st filmova. A snimljena je za puno manje novca i vremena.


sri 24 vel, 2010 2:54 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x16 - Dark Frontier, Part II
RAI'TARA je napisao/la:
Kad su došli do ultra ''pametne'' ideje da je borga moguće uništiti nekakvom matematičkom zagonetkom.
RAI'TARA je napisao/la:
Borg je u TNG-u bio bezvezarija, koju može nekakva matematička zagonetka uništiti, to govori dovoljno.
RAI'TARA je napisao/la:
Borga je moguće zauvjek uništiti jednažbom matematičkom.
RAI'TARA je napisao/la:
Bolje to nego da su pokušali uništiti borga matematičkim jednažbama kao u TNG-u.

I find your lack of faith disturbing. :whatever:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 25 vel, 2010 2:17 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan