Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:59 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 4x09 - Year of Hell, Part II 

Ocijeni epizodu
Anketa je završila: sub 14 stu, 2009 9:14 pm.
10 79%  79%  [ 11 ]
9 14%  14%  [ 2 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 7%  7%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 14

 4x09 - Year of Hell, Part II 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
10

Kao što sam napisao za prošlu epizodu, ovo su meni jedne od najboljih epizoda Voyagera.
Već je puno riječi bilo o vremenskim paradoksima prikazanim u epizodi...
Zanimljivo je pitanje da li svim tim akcijama nastaje neki novi svemir, ili postoji jedna linija, ili nekako drugačije, kao i to da je uništenje vremenskog broda sve "resetiralo" na početak...
Možda se je na kraju epizode Janeway trebala sječati onog što joj je Kes rekla, inače ispada da je sve od "Before and after" u stvari dio alternativnog vremenskog pravca koji se u ovom nije dogodio... ili se dogodio slično :-k
Jer ako svaka odluka pomalo mijenja vremenski pravac (kao taj spomenuti komet), onda je i "Before and After" promjenio vremenski pravac, samim time što je Kes ispričala Janeway što je vidjela u potencijalnoj budućnosti...

Pomalo je nategnuto to da su modifikacije štitova na temelju podataka iz neeksplodiranog torpeda) omogućile da se naprave štitovi koji će se oduprijeti vremenskim promjenama... na koji bi to način radila ta tehnologija ako Anorax mijenja vrijeme u ono u kojem ta torpeda nisu ni postojala :-k
No slično je bilo i u filmu First Contact, kad je EntE ostao nepromjenjen kao posljedica toga što su bili unutar temoralnog vrtloga...

Od ostalih stvari, fora mi je što se konačno u jednoj epizodi vidjelo prava oštećenja po brodu... na kraju je izgledao više izrešetan nego BSG na kraju serije :D
Volim malo za promjenu takve mračnije epizode, šteta što ih nema više u treku.

Tom i Chakotay su bili nešto ko likovi u 20000 milja pod morem, takav nekakav odnos su imali s Anoraxom, pogotovo Chakotay. Anorax je opet tragični lik koji je na kraju, najmanje zahvaljujući sebi, dobio ono što je htio - svoju ženu.

Janeway je još jednom bila luđački odlučna kad se je s Voyagerom zaletjela u Anoraxov brod i spasila stvar :thumbs2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 15 stu, 2009 12:58 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
da genijalne dvije epke....ono je bilo uistinu moćno za vidjet...janeway na kraju ko kamikaza... :) eh ti vremenski pravci ....jedan se riješi drugi krene..to su dubioze dubioza...ali ipak nekako mi je bilo sve sretno na kraju jer je i onaj dobio svoju ženu...i voyager je krenuo ponovno..restart


ned 15 stu, 2009 2:51 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
Baš san nešto razmišlja jer san jučer gleda ovu epizodu :-k , ako Anorax briše civilizacije na način da promini čitavu vremensku liniju , vrlo je moguće da samo skače iz jedne vremenske linije u drugu i ono njegovo skeniranje vrimena i kalkulacije su zapravo putne kalkulacije po kojima skače iz svemira u svemir , naprimjer ako "izbriše" jedan planet on zapravo zbriše sam sebe iz tog svemira , to jest da sad dođe krenimski vremenski brod pa izbriše zemlju mi to uopće nebi osjetili nego bi nam taj brod koji nas napada jednostavno nestao i nebi nit znali šta se zbilo , a to teoretski znači da iako je namjeravao Anorax nikog nije uništio i kad bi u teoriji sve vratio kako je bilo prije prve inkurzije zapravo bi se samo vratija u svoj svemir i ništa drugo :-k

_________________
Surviving the new decade


sub 28 lip, 2014 11:49 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
Captain, kad bi ja sad znao što si ti napisao. Tolko si zakomplicirao da na kraju uopće nisam shvatio što si htio reći. :zubo:
Anorax i cijela njegova posada zajedno s njegovim brodom su bili izvan vremenskog toka, nešto tipa kao proroci u DS9-u. Dakle u prijevodu bilo kakvu promjenu u povijesti koju bi Anorax učinio, jednostavno nebi utjecala na njega i bilo koga drugog tko se nalazio na tom brodu. Ovo o brisanju svemira to uopće niti ne znam kako si došao do toga. :neznam: Sve je to jedan te isti svemir, razlika je jedino u alternativnim vremenskim pravcima/stvarnostima.
I da može se reći da Anorax nije nikoga klasično fizički uništio, ali ih je izbrisao iz postojanja. E sad to već ulazi u domenu filozofije kako kategorizirati kad nekoga ili nešto izbrišeš iz postojanja, dakle da se nikad nije ta osoba niti rodila. No uglavnom, ukratko Anorax nije prelazio iz svemira u svemir, već je samo mjenjao vremenske pravce u "našem" svemiru brisajući civilizacije iz postojanja. Mjenjanje vremenskih pravaca je rezultat brisanja civilizacija a ne obrnuto.

_________________
Image


uto 01 srp, 2014 10:14 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
Ukratko da sažmen ono šta san tija reći :mrgreen:

Da sutra Anorax izbriše planetu zemlju mi to nebi primjetili i naš život bi se nastavija kao i dosad a jedino šta bi primjetili je da nam Anoraxov brod u trenutku dok nas napada jednostavno nestaje prid očima 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 02 srp, 2014 1:43 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
Jasno mi je sta zelis reci, Captain, ali ja prije mislim da je Annorax sa brisanjem tih rasa stvarao jedan po jedan alternativni vremenski pravac i prebacivao se iz jednog u drugi. Dakle, kada bi on dosao da izbrise Zemlju i uspio u toj svojoj namjeri, Zemlja bi bila unistena samo u njegovom alternativnom timelinu dok mi ne bi ni znali sta se desilo pa samim time ne bismo ni registrirali prisustvo njegovog broda.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


ned 06 srp, 2014 3:04 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x09 - Year of Hell, Part II
Pa brisanje planeta samo on doživljava i vidi a izbrisanima se život nastavlja ali u nekom drugom prostorno - vremenskom continuumu !!

_________________
Surviving the new decade


ned 06 srp, 2014 10:23 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan