Sada je: uto 23 tra, 2024 8:06 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 2x16 - Meld 

Ocijeni epizodu
Anketa je završila: čet 10 ruj, 2009 10:41 am.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 57%  57%  [ 4 ]
8 14%  14%  [ 1 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 14%  14%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 14%  14%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 7

 2x16 - Meld 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 2x16 - Meld
Meld
(Stapanje)




Sezona: 2
Epizoda: 16
Datum premijere: 5.2.1996.
Prikazano na HRT-u: 11.08.2009








Scenarist: Michael Piller

Redatelj: Cliff Bole

Stardate: Unknown (2372)








Gostujući Glumci:
Brad Dourif - inžinjer Lon Suder
Simon Billig - Hogan










Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
Kada je u strojarnici pronađeno tijelo člana posade, Darwina, svi pretpostavljaju da je njegova smrt bila nesretni slučaj sve dok Doktor ne otkriva da je Darwin, u stvari, ubijen. Tuvok odmah pokreće istragu. Dnevnici u strojarnici upućuju da je makijski član posade, Suder, bio na mjestu događaja u vrijeme kad je Darwin ubijen. U početku Suder poriče umiješanost, ali kada otkriju njegovu DNA na žrtvi, priznaje Tuvoku da je ubio Darwina jer mu se nije svidio način na koji ga je Darwin promatrao.






Detaljnije informacije: Memory alpha

Kompletan scenarij: Meld

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 11 kol, 2009 10:47 am
Profil ICQ Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 2x16 - Meld
bas mi je fora ova epka...i smjesna :mrgreen:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


uto 11 kol, 2009 11:03 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x16 - Meld
Cmd Data je napisao/la:
bas mi je fora ova epka...i smjesna :mrgreen:


...što ti je bilo smiješno...?? :-k

...sigurno su oni koji ne vole Neelixa skakali od sreće kad su vidjeli da Tuvok guši Neelixa... :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 11 kol, 2009 11:18 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 2x16 - Meld
3 ocjena
jedva sam izdrzo da nezaspem !

_________________
Image


uto 11 kol, 2009 11:37 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x16 - Meld
Mr.bobo je napisao/la:
Cmd Data je napisao/la:
bas mi je fora ova epka...i smjesna :mrgreen:


...što ti je bilo smiješno...?? :-k

...sigurno su oni koji ne vole Neelixa skakali od sreće kad su vidjeli da Tuvok guši Neelixa... :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Da to s Neelixom je bila jedna od najboljih scena ikad... :mrgreen:
Po prvi put cijenim Tuvoka...
A i još kako je odbrusio Janewayici... koji car! :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
Image


uto 11 kol, 2009 12:07 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x16 - Meld
...da ali to je progovarala dark side njegove osobnosti...
...koja mi se osobno baš i ne sviđa...

...draži mi je onakav, ''kontrolirani'' Tuvok koji se odmah ispričao Janeway zbog gluposti koje je izrekao... :D

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 11 kol, 2009 1:45 pm
Profil ICQ Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 2x16 - Meld
Mr.bobo je napisao/la:
...da ali to je progovarala dark side njegove osobnosti...
...koja mi se osobno baš i ne sviđa...

...draži mi je onakav, ''kontrolirani'' Tuvok koji se odmah ispričao Janeway zbog gluposti koje je izrekao... :D

E vidiš meni se "takav kontrolirani" Tuvok ne sviđa... točnije takvi Vulkanci opčenito...
Nekako mi se čini kao da se pravi previše pametan, bahato nadmočan... uvijek u pravu, bezgrešan... kao što se Soval recimo u Ent-u pokušavao prikazat... onako kao da su prosvlječeniji od ostalih rasa...
I slažem se s doktorom u ovom nastavku... i po meni je to "suzbijanje i potiskivanje emocija" neprirodno i još bi rekao nekako kukavičluk...
tako da mi je ovaj Tuvok u jučerašnjem nastavku puno bolji... više onako "smrtnik" s manama... a ne neko sveto bezgrešno biće...

_________________
Image


uto 11 kol, 2009 2:30 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Meld
Suikotreki je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:
Cmd Data je napisao/la:
bas mi je fora ova epka...i smjesna :mrgreen:


...što ti je bilo smiješno...?? :-k

...sigurno su oni koji ne vole Neelixa skakali od sreće kad su vidjeli da Tuvok guši Neelixa... :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Da to s Neelixom je bila jedna od najboljih scena ikad... :mrgreen:
Po prvi put cijenim Tuvoka.
..
A i još kako je odbrusio Janewayici... koji car! :lolsmjeh: :lolsmjeh:

:mrgreen:
........................................
Jako zanimljiva epizoda a posebno ona scena kada tuvok na neelixu izbacuje svoje nasilje u holodecku :mrgreen:
Ubojstvo bez logike i tuvokova nedokucivost motiva su doveli do toga da spoji um sa ubojicom suderom , koji je betazoid bez telepatije i dosta zanimljiv ali nazalost i opasan lik , mozda su ga cak trebali malo vise zadrzat u seriji
Pomisao da netko moze bit genetski predodređen da bude ubojica je koliko god strasna bila i mrvicu olaksavajuca jer eto covjek ispada vise bolestan nego zao , no sto onda s njim ucinit ? , janeway je bila preblaga nekako , cini mi se da onako hladnokrvno ubojstvo ipak zasluzuje vecu kaznu , no izbor opcija je bio malo a federacija ne ubija zlocince
Tuvokov spoj uma sa suderom je izazvao povratak vulkanskog divljeg karaktera a sudera je ucinio smirenijim , cak je bilo zanimljivo vidjet tuvoka van kontrole i onako malo divljeg , sve u svemu okey je ispala epizoda :)
9

_________________
Surviving the new decade


uto 11 kol, 2009 4:41 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x16 - Meld
...nekako mi nije najbolja sjela epizoda, pa ocijena 5...

LOL Tom napravi kladionicu u holodecku, a ulozi su upotreba replokatora... nakon što izvuće korist iz toga ipak Chokotay toma stane na kraj... :thumbs2:

Suter ubije Darwina, bez razloga i to prohanje Tovoka, pa počinju ''Tuvokovi monolozi''... on se jednostavno ne može pomiriti s time da se ubojstvo dogodilo bez motiva...

...pa spoji um s Suterom što se negativno odrazi na njega... pa ne može kontrolirati svoje nasilne demone u sebi...


...na HR-txt-u sam čitao nešto o epizodi i tamo su biseri napisali ''spajanje mozgova''... a fakat su idioti bez premca... ](*,)

...i jadna glumačka pogreška Tim-a za kraj...
...naime kad se usljed terapije onesvjestio u bolnici... Janeway i doktor su ga pošli podići ,a a on im je podigao glavu da im olakša... tsk tsk... :P

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 13 kol, 2009 9:53 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x16 - Meld
9

bilo je zanimljivo vidjeti Tuvoka da se je konačno nasmješio (ali i zarežao :zubo: )

Suder s jedne strane djeluje poprilično spooky a s druge ima nešto fascinantno u liku koji je večinu vremena miran i samo mu se oči nekako zlokobno ističu :)

edit: čak bih dodao, da Suder i oni robo-killers od par epizoda prije imaju dost sličnosti. Isto kao i Suder nemaju osjećaja, i pristojni su sve dok dok im se ne pokrene "kill enemy" program,...

I meni se isto kao i Doktoru, čini dosta neprirodnim da bilo koja vrsta u tolikoj mjeri suzbija osjećaje, to jednostavno ne može biti zdravo i koliko vidimo, svako malo netko od Vulkanaca radi toga pukne...
captain je napisao/la:
Pomisao da netko moze bit genetski predodređen da bude ubojica je koliko god strasna bila i mrvicu olaksavajuca jer eto covjek ispada vise bolestan nego zao
Ne bih rekao... čak bi se usudio reći da je suprotno. Da je to samo posljedica utjecaja okoline, društva, familije i sl. mogli bi govoriti o tome da je na neki način "pokupio" bolest tokom života, i da se to može izliječiti nekakvom terapijom...
A ovako izgleda da je Suder genetski predodređen, podložan tome da postane manijak. Tako ispada da je to "zlo" ugrađeno u Sudera začečem, i neće se toga do smrti izlječiti... nosi zlo sa sobom i još ga može prenjeti na potomke...
Tako bi se lako mogla napraviti epizoda o čistunskoj rasi koja pregledava gene svoje djece, i u startu odstranjuje iz društva one koji nose "nepoželjne" gene...
Mr.bobo je napisao/la:
...na HR-txt-u sam čitao nešto o epizodi i tamo su biseri napisali ''spajanje mozgova''... a fakat su idioti bez premca... ](*,)
I sada će nam stručnjak bobo objasniti kako bi bolje mogli prevesti frazu "mind meld"? :evilwait:
"spajanje mozgova" i "stapanje umova" mi zvuči kao ista stvar...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 15 kol, 2009 5:18 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Meld
Mozda si upravu , no svejedno misao da je netko po genetici nasilan je dosta veliko olaksanje za neke , jer eto oni kao drustvo nisu krivi za nasilnost takve osobe , ali opet to otvara milijun drugih pitanja pa je tesko pricat o toj temi 8)

_________________
Surviving the new decade


sub 15 kol, 2009 5:22 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x16 - Meld
Možda tako nešto je olakšanje za društvo ... "nismo mi krivi, krivi su naši životinjski geni", ali nije baš neko olakšanje za te pojedince - eto Suder je priznao da je "lud" i nije imao ništa protiv da ga se za zločin osuudi na smrt...

Da, takve stvari otvaraju hrpu pitanja, i radi toga je SF opčenito jak - možemo raspravljati o svemu tome ... i to je dobro :)
Recimo, mišljenje da smo sami krivi za svoje loše strane i da bi se to moglo odstraniti - otvara eugenička razmišljanja...
S jedne strane iz teorija eugenike su proizašla velika zla u prošlosti, a ako bi postala znanstveno dokaziva - šta bi se u tom slučaju moglo dogoditi sa Svijetom u kojem bi se recimo ekstremnim metodama rješavali ljudi koji nisu genetski prihvatljivi?

Ili opčenitije... što s dokazima da su bjelci u prosjeku koji postotak manje inteligentni od azijata, a crnci opet manje inteligentni i od bjelaca i azijata... dok su Židovi pametniji od svjetkog prosjeka :)
Da li je to rasizam, ili znanstvena činjenica? Treba li znanstvenike koji to proučavaju ismijati ili i kazneno goniti kao rasiste, ili podržati znanstveni napredak shvačanja ljudske vrste bez obzira koliko se to nekome čini rasistički?

(Ehm.. zanimaju me takve teme pa sam opet zabrazdio s komentiranjem.... :oops: ... možda bih trebao otvoriti topic o tome :) )

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 15 kol, 2009 5:46 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x16 - Meld
Pa kod ljudi je prisutno mijesanje populacije i cisto sumljam da postoje nekakve takozvane ,ciste inteligentne populacije ljudi , jer eto svak ima mali milijun genetski razlicitih predaka i samim time sansa da je nekakva grupa uber itneligentna a druga nije , je jako mala :wink:
Inace i minusi u genima mogu bit plus , tako ako netko nezna jednu stvar , vjerojatno neku drugu zna pet puta bolje od one stvari koju nezna , nije sad da nesavrseni ljudi nisu korisni , uostalom bas smo svi nesavrseni jer cak i oni potencijalno savrseni ljudi uvijek nesto nemaju , pa pogledaj Q-a u treku , imaju sve moci a hoce jedan od njih umrijet jer sve zna i nista nema za otkrit , dosadno mu je , savrsen je a opet nije savrsen :wink:

_________________
Surviving the new decade


sub 15 kol, 2009 5:59 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x16 - Meld
Cvicek je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:
...na HR-txt-u sam čitao nešto o epizodi i tamo su biseri napisali ''spajanje mozgova''... a fakat su idioti bez premca... ](*,)
I sada će nam stručnjak bobo objasniti kako bi bolje mogli prevesti frazu "mind meld"? :evilwait:
"spajanje mozgova" i "stapanje umova" mi zvuči kao ista stvar...


...naravno da će bobo objasniti, ipak sam ja 1/2Vulkanac...
...ok, um i mozak nije jedno te isto...
...misao i mozak nije jedno te isto...
...iako oboje proizzlaze iz mozga... laičkim riječnikom... mozak se vidi, um i misli ne...

...um i misao su slični... jer misao proizlazi iz uma...

...da li si ikad čuo prilikom spajanja umova da Vulkanac kaže, ''my brain to your brain''... :-s :-s [-X

...cilj je spojiti misli i sjećanja... a ne mozak...

dakle... my mind to your mind, my thought to you thought... our thoughts is one...

...eto, nadam se da sam malo pojasnio... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 15 kol, 2009 9:24 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 2x16 - Meld
U mozgu se nalaze kognitivni procesi, misli, sjećanja i sve ostalo... to ne može biti odjeljeno jedno od drugog... osim ako si pobornik one teorije da je "duša" neovisna od tijela... no po ST-u, ako se ne varam, tu se radi o čistoj znanosti...

@Captain - 3 ljudske "rase" su poprilično odvojene jedna od druge i dovoljno su se tokom povijesti razdvojile, da ih se može staviti u kategorije... ali to i nije toliko bitno za sve ovo o čemu se govori...
A naravno da nitko nije beskoristan, s obzirom da i sada i u St budućnosti postoji hrpa različitih zanimanja... koja bilo da se baziraju na spretnosti, snazi, inteligenciji, znanju... ili različitim kombinacijama svega...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 15 kol, 2009 9:49 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan