Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:48 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 1x14 - Faces 

Ocjena:
Anketa je završila: sub 15 kol, 2009 4:05 am.
10 17%  17%  [ 1 ]
9 33%  33%  [ 2 ]
8 50%  50%  [ 3 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 6

 1x14 - Faces 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x14 - Faces
captain je napisao/la:
kad je sebi metnija novo lice na glavu nadajući se da će ga onda klingonska Belanna više preferirat ..koliko glup moraš biti za takvo nešto pomislit ..nosiš lice njenog mrtvog kolege i sad bi ona to tribala razumit
To je jedan od najviše horror momenata kojih se sjećam iz inače iznimno sterilnog Treka... situaciju u stilu "E vidi me oderao sam kožu sa tvog frenda i zaljepio ju na sebe. Jesam li ti seksi? :naughty: "
:shock: :joj:

captain je napisao/la:
..smetalo me šta su ljudsku stranu pokazali previše slabom na početku ali valjda je to da bi se naglasila ona klingonska strana 8)
Da, hewmon Bellanu su prikazali kao toliku cvilidretu da me sve ćudi kako to da se nijedna od dežurnih formuskih feministkinja nije oglasila s kritikama :mrgreen:
No nekako mi i ima smisla da je toliko naglašena i ljudska i kingonska strana jer se ni jedna ni druga u tih nekoliko sati nisu stigle adaptirati na sve te nove emocije, slično ko kad iznenada Tuvok ili spock ili Data dobiju emocije, pa ispada iznadprosječno burno. Da su kroz sljedeće epizode ostale razdvojene, očekivao bih postupno ublažavanje.

captain je napisao/la:
Nažalost Belanna je poginila a Belanna je živa ..tehnički gledano opet je paradox u pitanju jer ako su obe Belanne ista osoba onda je Torres doživila paradox u kojem je mrtva i živa u isto vrime jer da je slučajno bilo obrnuto i da je ljudska Torres poginila ..opet bi onoj klingonskoj vratili DNA(samo ovaj put ljudsku) i opet bi imali jednu mrtvu a jednu živu i opet bi im memorija osim onih sati dok su bile razdvojene , bila zapravo ista 8)

Mislin da je i sličan paradox kad Chief u DS9-u vidi sebe mrtvog u budučnosti u onoj epizodi s romulancima i skakanjem u budučnost ..uglavnom jako zanimljivo :thumbs2:
Ne vidim tu nikakav paradox. To mi se čini kao klasična situacija duplanja ala Thomas Riker.

Ono što mi kod takvih situacija sa duplanjem ili spajanjem (Tuvix) ne sjeda je da se skoro svaki puta do kraja epizode nađe način kako da se sve vrati na početno stanje (bar u Voy, Thomas u TNG je nastavio egzistirari), no to me najviše zasmetalo u Tuvix epizodi, pa ću o tome drugom prilikom.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 10 stu, 2013 11:30 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 1x14 - Faces
Ono što je mene posebno smetalo u ovoj epizodi je to kako su parodično napravljene ta klingonska i ljudska polovicaB'Elanne. :| Prema ovome su ljudi kukavice bez kralježnice koji se svega živog boje, a Klingonci agresivni i primitivni barbari kojima je jedino do borbe. S toliko polarnom podjelom djela psihe B'Elanne su stvarno razočarali. :P

_________________
Image


ned 10 stu, 2013 12:00 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 1x14 - Faces
Ali u tome jest stvar. To je njena psiha, a ne to što ljudi ili klingonci jesu. Ona je ta koja smatra da joj je ljudska strana slaba, a klingonska brutalna.

_________________
It is smaller on the outside!


ned 10 stu, 2013 12:49 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x14 - Faces
A moju teoriju da se nisu uspjele tak brzo adaptirati na drugačije stanje ste odlučili sasvim zanemariti? :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 10 stu, 2013 3:57 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 1x14 - Faces
Da.

_________________
It is smaller on the outside!


ned 10 stu, 2013 4:16 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x14 - Faces
Cvicek je napisao/la:
A moju teoriju da se nisu uspjele tak brzo adaptirati na drugačije stanje ste odlučili sasvim zanemariti? :P


Ja je nebi zanemarija ..zapravo je poprilično logična , klingoncima su jače one agresivne emocije a ljudima one defenzivne ( tuga , strah) ali kad klingonci svladaju svoju agresivu a ljudi svoj strah onda bude nekako isto ..iako uistinu je ljudska Torres bila previše plačljiva na početku ..mislin da su ipak malo previše naglasili tu razliku 8)

_________________
Surviving the new decade


ned 10 stu, 2013 6:23 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 1x14 - Faces
Dobrim dijelom reciklaža TOS epizode "The Enemy Within"... :whatever:


pon 11 stu, 2013 3:20 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x14 - Faces
Izgleda da smo na sličnoj valnoj duljini ovih dana, i to sam mislio spomenuti ali sam na kraju zaboravio, ta TOS epizoda bi bilo prvo od gomile sličnih duplanja koja su se prikazala u budućim serijama, a ova epizoda bi bila najsličnija tome upravo zato jer je Kirk tada bio razdvojen na "pozitivnu" i "negativnu" stranu, onaj doktorov kvot o tome mi je jedan od najzanimljivijih u TOSu.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 11 stu, 2013 4:46 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan