Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:41 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 1x03 - Parallax 

Ocjene:
Anketa je završila: čet 30 srp, 2009 12:52 am.
10 22%  22%  [ 4 ]
9 6%  6%  [ 1 ]
8 28%  28%  [ 5 ]
7 28%  28%  [ 5 ]
6 11%  11%  [ 2 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 6%  6%  [ 1 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 18

 1x03 - Parallax 
Autor/ica Poruka
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: ned 25 lip, 2006 8:24 pm
Postovi: 901
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Nisam :P
Post Re: 1x03 - Parallax
TOMKHAN je napisao/la:
Si probao isto to za DS9? Isto sam se iznenadio :D


Jesam hehe, jedino gdje mozda nisam primjetio bas veliku razliku je Enterprise i TOS, mozda zato sto imaju po 4 i 3 sezone.

_________________
slika

"This is usually the part where people start screaming."


sri 01 srp, 2009 10:44 am
Profil ICQ
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 1x03 - Parallax
Jel bilo sinoć epizode nije postavljena anketa ni tema? :o


sri 01 srp, 2009 4:20 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 1x03 - Parallax
I ove epizode se sjecam da je bila odlicna... kako zbog sukoba posada, tako i zbog paradoxa... jedino mi je rupa u event horizonu malo smjesna, al nek im bude... btw. u Fizici Zvjezdanih staza, to je uvrsteno kao jedna od 10 najvecih pogresaka u ST

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


čet 02 srp, 2009 1:14 am
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x03 - Parallax
Osmica. Svidjela mi se priča. I B'Ellana i Janeway. I jadan doktor kad se smanjio. Baš je sladak bio.

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


sub 04 srp, 2009 1:51 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x03 - Parallax
2

Epizoda je duplikat TNG 'Where Silence Has Lease', izuzev kraja. Sve ostalo je isto: zapeli su...eno broda...zovi ga...ne javlja se...ostavi plutaču...pip...pip.......pip..............pip.............pip....pip...evo opet plutače...na istom smo mjestu...pa kako kuda zašto... DOOOH...


sub 04 srp, 2009 6:51 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 1x03 - Parallax
Miki je napisao/la:
2

Epizoda je duplikat TNG 'Where Silence Has Lease', izuzev kraja. Sve ostalo je isto: zapeli su...eno broda...zovi ga...ne javlja se...ostavi plutaču...pip...pip.......pip..............pip.............pip....pip...evo opet plutače...na istom smo mjestu...pa kako kuda zašto... DOOOH...

nebih se slozio.
"Where Silence has i tako dalje i tako dalje" ima poptuno drugaciju ideju u pozadini i po meni je puno bolja epka.

u Parallaxu se radi o najobicnijoj pojavi u svemiru, oni upali u nju pa se sad nekako kopaju van.
u WShL se radi o svjesnom mega mocnom bicu koje proucava ljude. proispituje se sto je to u biti biti covjek, govori se o reakciji koju ljudi imaju na zatocenistvo, koliko cijene svoju slobodu cak i kad su suoceni sa toliko mocnim protivnikom. rađe umrijeti nego bespomocno gledati posadu kako ti nasumicno umire. mogli bi reci da se proispituje i pitanje dobrog kapetana. sve to ljepo napravljeno kroz oci toga bica kome su ljudi potpuno nepoznati.

tako da premda epke imaju nekih dodirnih tocaka u samoj radnji nikako ne bih isao dalje od toga u nekoj usporedbi.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 04 srp, 2009 11:47 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x03 - Parallax
Pa da, latencija jest drugačija, ali manifestacije su vrlo slične :zubo:


ned 05 srp, 2009 2:02 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x03 - Parallax
Miki je napisao/la:
2

Epizoda je duplikat TNG 'Where Silence Has Lease', izuzev kraja. Sve ostalo je isto: zapeli su...eno broda...zovi ga...ne javlja se...ostavi plutaču...pip...pip.......pip..............pip.............pip....pip...evo opet plutače...na istom smo mjestu...pa kako kuda zašto... DOOOH...


...a koju bi ocijenu dao za tu TNG epizodu... ??

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 08 srp, 2009 1:51 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x03 - Parallax
Devetku bih dao; ima misterij (pogotovo kad se pojavi Yamato), ima i moraliziranja). Nema dugo sam je gledao, i kad sam gledao Paralax na tvu, vidio sam samo blijedu kopiju.


sri 08 srp, 2009 6:39 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x03 - Parallax
Miki je napisao/la:
Devetku bih dao; ima misterij (pogotovo kad se pojavi Yamato), ima i moraliziranja). Nema dugo sam je gledao, i kad sam gledao Paralax na tvu, vidio sam samo blijedu kopiju.



...sad bi ti na ovo Tuvok rekao da si ... ''nelogičan''... :P

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 09 srp, 2009 9:11 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x03 - Parallax
A ja bi mu rekao 'Thank you mister Vulcan', ispričao mu loš vic, nasmijao se, a on bi podigao obrvu i ostao cool.


čet 09 srp, 2009 11:34 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x03 - Parallax
11

Ovo je jedna od rijetkih epizoda koju nisam gledao u klasičnom smislu "gle došli su negdje, bio je tehnobabble, moralizirali su, riješili su tehnobabble, otputovali su dalje", već iz neke totalno druge perspektive.
Sječao sam se po nekog djelića epizode i bio je gušt pogledati ponovno, s većim razumjevanjem.

Dijalozi su mi legendarni!

Bellana je spljuskala svoj nadređenog inžinjera jer joj je kvario posao :lolsmjeh:
CAREY: " We were having a disagreement about the power grid." :lolsmjeh:
TORRES: "I didn't even come close to hitting him that hard."

Brod koji je u nedostatku resursa.
Neelix i Kes koji bi htjeli sudjelovati na senior meetinzima da pomognu Voyageru u punovanju :mrgreen:
"I understand that the replicators are down and that the emergency rations won't hold out much longer."

Doktor koji od cijele situacije postaje jako mali :)

Poremečaj koji zrcali Voyager iz prošlosti :)

Chakotay koji brani inžinjerku (i ostale Makije) koja iako ima naglu narav, napravi puno bolji posao nego razmaženi starfleet inžinjer :baeh:
Bellana, koja iako je napustila akademiju, kreativnije i bolje rješava probleme nego umišljeni inžinjerac koji akademiju je završio :P
CHAKOTAY: "She's a Maquis, and in the Maquis, sometimes you have to push people out of your way to get things done."

Seska koja pokušava potkuriti situaciju :twisted:
SESKA: ""We heard that Captain Janeway's going to put her in the brig for two months, and that all the Maquis are going to be restricted to quarters when they're not on duty. [...]" :mrgreen:

Kapetanica koja pokušava sve voditi na jedan način, ali na kraju shvača da sve treba biti drugačije ako želi da se i Makiji i Fedsi dobro slažu, da se popusti malo sa SF protokolima, pokušava se dogovoriti s Torres.
TORRES: "Well, I think I know my way around an engine room if that's what you mean."
JANEWAY: "It's part of what I mean. There's also the matter of your ability to command others. I'm not sure I'd be doing you a favour by putting you in charge down there. There'd be a lot of hard feelings toward you from many of the Starfleet people."

Bellana i Janeway koje solo rješavaju neki problem, svatko ima oprečno rješenje iako im je cilj napraviti ista stvar (izvaditi Voy iz zakrivljenog prostora)

Harry Kim koji je paranoičan da je situacija gora nego se čini
KIM: "That's not what I hear. I hear that the whole department's up in arms, that the Maquis and Starfleet people are almost at each other's throats." :lolsmjeh:

I da... bili su dugo u toj zatvorenoj petlji, vrtili se u krug, sve dok jednostavno nisu odlučili "punch trough"
JANEWAY: "In command school, they taught us to always remember that manoeuvring a starship is a very delicate process. But over the years I've learned that sometimes you just have to punch your way through. Mister Paris, full impulse power."

...

Sometimes you just have to punch your way through. I'll have to remember that one... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 12 srp, 2009 4:15 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x03 - Parallax
Baš sinoć se mislim koju pogledat epku i ova je došla kao izbor.
Nisam je komentiro ovdje kad je išla na hrt-u jer nisam bio na forumu pa aje super dobro će doć.... :mrgreen:

pa da, mislim da je ovo jedna od najboljih epizoda što se tiče karakterizacije likova. odlično su odrađeni, dijalogi također. ma sva ta priča oko Makija je zanimljiva, izgubili su se u nepoznatom području daleko od doma (zakona) i eto imaju priliku početi novi život. U onom jednom trenutku kada je Chakotay govorio kapetanici da stavi Bellanu kao zapovjednicu stroja, onda se ona razljutila, kao nije završila akademiju, ne može to radit,hehe........a čovjek s diplomom Carey izvisio..a štaš :mrgreen: Mislim da je Chakotay dobro postupio što je htio progurati bellanu i ostale na određene položaje na voyageru jer ipak će živjeti zajedno i moraju steći povjerenje jedni u druge. A doktor...jadnik zove cijelo vrijeme da ga se popravi a niko ga ne šljivi :mrgreen:
o ovaj silni tehnobbable..ma neću da razmišljam..zabolit će me glava ko poručnika Parisa :mrgreen:

9....


ned 02 lis, 2011 1:22 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan