Sada je: pon 20 svi, 2024 8:47 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 1x01 & 1x02 - Caretaker 

Ocjene:
Anketa je završila: čet 06 kol, 2009 12:09 am.
10 26%  26%  [ 5 ]
9 26%  26%  [ 5 ]
8 26%  26%  [ 5 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 5%  5%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 5%  5%  [ 1 ]
3 5%  5%  [ 1 ]
2 5%  5%  [ 1 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 19

1x01 & 1x02 - Caretaker 
Autor/ica Poruka
So Say We All

Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 1x01 & 1x02 - Caretaker
Caretaker
(Skrbnik)

Sezona: 1
Epizode: 01 % 02

Datum premijere: 16.01.1995.
Prikazano na HRT-u: 27.06.2009.

Scenaristi: Rick Berman & Michael Piller & Jeri Taylor
Redatelj: Winrich Kolbe

Stardate: 48307.5 - 48315.6 (2371)

Gostujući Glumci:
* Basil Langton as the Caretaker
* Gavan O'Herlihy as Jabin
* Angela Paton as Adah
And:
* Armin Shimerman as "Quark"

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Pred kraj 24. stoljeća odmetnička grupa poznata kao Makiji koja djeluje izvan zakona Federacije pokušala je ispraviti nepravdu koju kako oni vide čini Federacija. Nakon što se poručnik Tuvok infiltrirao u postrojbe Makija kako bi izvijestio Starfllet o njihovim akcijama zajedno sa posadom Makijskog broda kojim zapovijeda kapetan Chakotay nestaje u području poznatom kao Pustinja. Tuvokov nadređeni časnik kapetanica Janeway pokreće akciju spašavanja kako bi pronašla Tuvoka pri čemu regrutira bivšeg pripadnika Makija i zatvorenika Toma Parisa koji je isto tako i odličan pilot kako bi upravljao novim brodom Voyagerom NCC-74656 kroz Pustinju.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Caretaker

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo

sub 27 lip, 2009 12:14 am
Profil ICQ
bubica
bubica

Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 1x01 - Caretaker, Part I
Dao trojku. Loša epizoda u svakom pogledu.

sub 27 lip, 2009 12:18 am
Profil Web stranica
nešt po svom izboru

Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Stvarno loše otvaranje...losa pilot epizoda...sad zasigurno mogu reci da ENT ima najbolji pocetak :)

sub 27 lip, 2009 1:31 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie

Meni je ovo najbolji pilot, svi ostali su mi uzasno dosadni. 10

Scene kad se Neelix prvi put teleportira na Voyager ili na DS9 sa Quarkom su legendarne :lol: :lol: :lol:

sub 27 lip, 2009 1:57 am
So Say We All

Post Re: 1x01 & 1x02 - Caretaker
10
Od mene desetka, HRT nas je počastio cijelom epizodom od sat i pol, Hura.

Po meni je ovo najbolje otvaranje svih Trek serijala. Zanimljiva priča, dobra poveznica sa DS9-om. Zanimljivi zapleti i uzbudljiv razvoj događaja do samoga kraja. Super su napravili ovo postepeno pojavljivanje likova; Doktor, pa Nelix, pa Kes, ma sve pohvale od mene idu, čak je i ovaj dio oko skrbnika jako zanimljiv i o njemu se da dosta raspravljati.

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo

sub 27 lip, 2009 1:59 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so

Na pocetku odmah cim vidis eveka , starog znanca ,odmah je lako shvatit da iako je to osobno glediste , voyager je nekako slabija serija kad su likovi u pitanju od TNG-a i DS9-a :(
Lik tom parisa je dobar iako rađen prema liku locarna iz TNG-a , i malo mi je zao sto nije taj lik u voyageru a ne kao sada paris , ista stvar za vorika , koji je glumio vulkanca vec u TNG-u ali drugog vulkanca
Od svih likova najbolji mi je tuvok , russ stari znanac iz TNG-a i DS9-a je odlicno odlumio vulkanca a mr vulcan kako ga neelix zove je najuvjerljiviji lik na pocetku :)
Zapravo kad vidis quarka kako maestralno zafrkaje harrya kima , skuzis koliko su likovi iz DS9-a jaci od ovih iz voyagera , sad kad ih vidim bas mi nedostaju kao sto su mi nedostajali TNG-ovci za vrijeme epizode emissary :goodbye: , bidni quark je nazalost morao promijenit planove prodaje zbog tom parisa , ali je ipak dobro izvozao kim-a :) :zubo:
Pocetni likovi iz voyagera koji su poginuli su bezlicni a doktor cim se ukljucio je bio car :thumbs2: , jadnog nikako da ga iskopcaju :) :zubo:
Neda mi se sada pricat o nacenima i njihovoj obvezi prema ocampama , ali te ocampe mi djeluju kao delta kvadrant verzija bajoranaca , ovise o nekom bogu charetakher-u (kao ovi o prorocima) :| , imaju nekakvu telepatiju ali su im se sposobnosti izgubile pomalo , a planet im je unistio bog kojem vjeruju , tj onaj tko im je zadao probleme ali je imao krivnju savjesti pa ih je i spasio 8)
Kazonci su opet katastrofa :pokislo: , nemaju vode , nemaju teleporter , nemaju masu toga a jedino sta imaju su ukradeni brodovi traba sa malo jacim naoruzanjem , ko nekakva verzija apokalipticnih klingonaca bez imalo casti , pa cak i bez lazne casti , za njih su klingonci i jem haddari bogovi , doduse bitka na kraju i chakotay koji se zabija sa svojim brodicem u njihov veliki brod je super ispala :) 8)
Sto se janeway tice , odluka o unistavanju postaje charethakera je pala brzo i nesmotreno , uostalom tko je njoj garantirao da ce ocampe propast i da kazonci uopce mogu skuzit tehnologiju sa te postaje , stvarno nije mi ta odluka a nit prva epizoda bas nesto predobra , cak je na momente i dosadna , ali popravit ce se cim dođu ostale rase poput viidianaca ii jos neke dobre price :)

8-mica
Zbog cinjenice da je prica u otvaranju ipak razrađena i da je dobra podloga za nastavak serije 8)
I da neelix i quark su bili super :mrgreen:

sub 27 lip, 2009 2:18 am
Make it so
Make it so

BrickTop je napisao/la:
10
Od mene desetka, HRT nas je počastio cijelom epizodom od sat i pol, Hura.

Po meni je ovo najbolje otvaranje svih Trek serijala. Zanimljiva priča, dobra poveznica sa DS9-om. Zanimljivi zapleti i uzbudljiv razvoj događaja do samoga kraja. Super su napravili ovo postepeno pojavljivanje likova; Doktor, pa Nelix, pa Kes, ma sve pohvale od mene idu, čak je i ovaj dio oko skrbnika jako zanimljiv i o njemu se da dosta raspravljati.

S time cu se slozit i za pocetnika je odlicna epizoda :sesir2: ali kada je gledas po cetvrti put onda ti imas i neke zamjerke 8)

sub 27 lip, 2009 2:20 am
So Say We All

Ja je gledam po 3. put, istina je da ima par rupa, ali u globalnom pogledu najbolji Pilot svih trek serijala.

[Prikaz] Spoiler:

sub 27 lip, 2009 2:23 am
Profil ICQ
bubica
bubica

Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Po meni uvjerljivo najlošiji pilot.

Najbolji je bez sumnje "Broken Bow."

sub 27 lip, 2009 2:48 am
Profil Web stranica
nešt po svom izboru

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
_Oz je napisao/la:
Po meni uvjerljivo najlošiji pilot.

Najbolji je bez sumnje "Broken Bow."

Da, najbolji je definitivno Broken Bow...
Caretaker je meni treci, drugi je DS9, i potom najlosiji TNG-ov.....mislim stvarno ovo uopce nije napeto bilo za razliku od Broken Bow-a i jednostvano ne....

sub 27 lip, 2009 2:59 am
Profil Web stranica
Founder

Koje si vrste?: er
Loša epka jednostavno, dvojka....

sub 27 lip, 2009 10:54 am
Ensign
Ensign

nije bas nesto epizoda..... po zadnji put vidimo ds9 :( :(

sub 27 lip, 2009 11:20 am
MINDFVCK

Koje si vrste?: Sprdator
Dajem (10+8)/2=devetka

Prvi nastavak Caretakera mi je za deset. Lagano ufuravanje u radnju, posada se okuplja, Na DS9-u su...Quark legenda, Morn u pozadini pijucka...
Inače početak VOYa je negdje na sredini treće sezone DS9, pa ovi Makiji malo vuku nostalgiju za početkom DS9.
Gul Evek je u to doba bio redovit sporedan lik kroz eto tri serije...potkraj TNG-a, u drugoj sezoni DS9 i sada na početku VOY...a vremenska razlika u tim epizodama je manje od godinu dana. Šteta što su Eveka maknuli u toj nesreći u Pustari.
Uglavnom, prebacivanje na Delta kvadrant...misteriozno i napeto, brod je bačen na drugi kraj galaksije, dio posade pogiba, brod je rasturen, posada oteta...

No onda dolazi drugi dio koji je za 8.
Banalan razlog Skrbnikovog otimanja brodova...onak ko da će svjetlucava kugla kakav je Skrbnik pronaći partnera za parenje u primitivnim 'bipedalcima'.
Ali eto pronašao je Belanu i Kima koji imaju te kvržice koje su neizlječive, no onda im neka cura potajno daje nekakvu travu ili mahovinu, pa oni ozdrave...zašto, kako...to se moglo bolje objasniti...
Spašavanje Chakotaya u zadnji tren prije nego što se stube sruše mi je onak precliffhangerovski.
Tuča sa Kazoncima je oke, Chakotayov manevar zabijanja u mrežu je isto oke...premda to ne bi očekivali od Makija...
Katicina odluka o uništenju mreže je živi užas; nabrzaka donešena, bez odvagivanja drugih solucija...vidjeli su kako je Skrbnik opskrbio Okampe energijom, te ih je još i začepio pod zemljom tako da bi bili sigurni od Kazonaca...
Uglavnom lošija epizoda od one prve.

PS kad već spominjete top listu najboljih prvih epki, meni je najbolji Emissary, pa Broken Bow, pa tek onda ovo.

PPS, ste skužili kako se izgovaraju imena?
Samo u ovoj epizodi se izgovara BE-Lana i CHA-KO-TEJ...kasnije u seriji je BLANA i CHAKO'TEJ...kad se odgleda više puta serijal, skuži se ta razlika

sub 27 lip, 2009 3:58 pm
dr.med.
dr.med.

Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Naj Serija: VOY
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Najprije malo offtopica:
Napokon Voyager... baš sam prekjučer gledo nešto u vezi DS9 i zadnje epizode i gledo sam extras od zadnje sezone gdje prikazuju kako se opraštaju:
Okay, it's time to say goodbye and goodnight to Nana Visitor. i onda svi plješću sa suzama u očima.... i tako sve glumce... i ono kad Behr počne plakat.... pretužno :cry: i kako je stvarno to sve gotovo.... ono postaneš obitelj s tim ljudima...za sedam godina na setu...ali da citiram Vica: Kao što ljudi kažu: Sve ima svoj kraj.... i još da dodam onaj citat od siska.... i gdje god otišli, uvijek ćemo ostavit dio sebe na ds9... mislim da se tada daje dojam jedne serije koja je unatoč najvećem broju vrsta bila najljudskija od svih serija do ali kad malo razmisliš dođeš na ideju da kako bi nešto ljepo nastalo da nešto treba nestati.... te iako znam da je voy išo istodobno s ds9 ovo mi je lijepo došlo na svoje jer kad je završilo s ds9 počinju nove pustolovine, i nova istraživanja još jednog feder. broda u dalekom svemiru....
i doslovno osjetiš onu vodilju: its continuing mission to explore strange new worlds.... i ta vječna vodilja je ono što će nas uvijek vodit....
ah...kako sam ovo lijepo reko....

a sad ontopic:
Prve rečenica progovorena u seriji (Damage report) daje naslutit o kakvom tipu će se radit, očito će naglasak bit na akciji... Ali cijela ta epizoda nas polako i vodi prema nekim filozofskim i morlanim pitanjima.... otetimati vrste kako bi se spailo cijeli planet....smrt koja ne može bit otplaćenja, i najveća ironija od svih, dvije neprijateljske organizacije, jedna vođenja srcem, druga pravilima, prisiljene raditi zajedno, u ostvarenju zajedničkog cilja, vratiti se doma...
Uspjeli su uvesti i par humorističnih scena.... ona s onom betazoiđankom, je hery sav onako važan reko: "da, gospodine"...pa onda u messholu s juhom od rajčice, tuvok i nelix naravno.... a meni posebna je bila ona.... kad tuvok kaže da misli da skrbnik umire...a janeway ga pogleda i kaže.... kako ćemo dovraga onda stići doma....

imali smo i dramatični trenutaka, kao kad je brod prebačen u delta kvadrant pa kad su umrli ljudi na brodu, a janeway onako sva potresena s razbacanom kosom juri po mostu pregledava izvještaje.... kad chakotey ozlijedi nogu i naravno kad ona naredi da se uništi mreža....

trenutci koji su me naježili:
-kad su prilazili voyageru a ona stadi počne govorit voy specifikacije a oni prikažu voyagera onako u puno sjaju...
-kad se prvi put pojavi doktor i prva rečenica koju kaže:Please state the nature of medical emergency...
-Kad rekne svima da namjerava uništiti mrežu pa kad joj B`Ellana kaže tko je ona da to odluči za sve.... a onda chakotey kaže: Shes the captain...
-kad je paris promaknut u poručnika....ta ideja da mu netko vjeruje....da je napokon našao obitelj.... i kad janeway kaže: Još samo da vaš otac čuje za ovo.... a on onako sigurno:Čut će....jer vratit ćemo se doma....
-i najljepši trenutak: "Set a course, for home."

A za kraj najljepši govor koji sam ja čuo:
"We're alone, in an uncharted part of the galaxy. We've already made some friends here, and some enemies. We have no idea of the dangers we're going to face, but one thing is clear, both crews are going to have to work together if we're to survive. That's why Commander Chakotay and I have agreed that this should be one crew — a Starfleet crew. And as the only Starfleet vessel assigned to the Delta Quadrant we'll continue to follow our directive: to seek out new worlds and to explore space. But our primary goal is clear. Even at maximum speeds it would take 75 years to reach the Federation. But I'm not willing to settle for that. There's another entity like the Caretaker out there somewhere who has the ability to get us there a lot faster. We'll be looking for her, and we'll be looking for wormholes, spatial rifts or new technologies to help us. Somewhere along this journey, we'll find a way back."

Bilo je i nelogičnosti, kao npr trikobaltski eksplozivi i takve neke gluposti.... što je i umanjilo moju ocijenu...ali epizoda je pregenijalna i svaka čast hrtu što su je emitirali odjednom....

Sve u svemu ocjena 8...

sub 27 lip, 2009 4:35 pm
Profil Web stranica
the Red Viper

Opis Stanja: ε > 0
frack, ovo vec bilo?
(ja nekako izracunah da u ponedjeljak pocinje Voyager... :cry: )

anyway, devetka od mene.
prva epizoda treka koju sam ikad apogledao.
i uvjerljivo najjaci pilot.
drugi mu nisu ni do koljena.

sub 27 lip, 2009 5:35 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.