Sada je: pon 29 tra, 2024 6:13 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Game of thrones - Sezona 4 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Da, Coldhands se otišao obračunati, a Bran je primjetio što se događa preko warganja. Dakle bili su relativno blizu ali nisu se susreli već samo otišli dalje...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 svi, 2014 4:06 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Šta bi 90% moglo značit da Coldhands-a neće bit u seriji :( ( S obzirom da se to u GOT-u nije zbilo) ..možda se varam , možda će se Coldhands kasnije pojavit ali za sad na to ništa ne upućuje :|

_________________
Surviving the new decade


čet 01 svi, 2014 4:35 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Ovisi. Izgledno je da ga neće biti ali isto tako je i radnja s Branom požurila dok ju ostale tek trebaju dostići, pa ima vremena još barem jednu sezonu da se sve to dogodi...
(1.5.)

edit:

4x05 „First of his name“

Radnja u Kings Landing je okej, interakcija likova (Cersei-Tywin-Oberyn) je bila zanimljiva ali ništa preupečatljivo, osim možda ono „Everywhere in the world, they hurt little girls.“
Rudnici presušili = egzotično pojednostavljenje radnje oko dugova i Braavosa, makar pitam se kako bi Tywin osigurao da to ne saznaju drugi. I po traileru za sljedeću izgled da će opčenito to sa Braavos bankom požuriti u odnosu na knjige.

Aryja stvarno više izgleda kao da pleše nego da se bori. Bezveze. Ali bar je krajolik lijep :D

Brienne & Podrick su u ovoj epki bili više ko comic relief :) a onaj njen oklop mi nekako bezveze djeluje iz blizine, preplastično.
Za Vale mi nije sjelo priznanje od Lyse o trovanju i pismu, nadao sam se bombastičnijem otkivenju „all in one“ ali šta je tu je.
Pitam se gdje je Marillion, čime se bavi nakon što je još u prvoj sezoni nenadano ostao bez jezika što je vjerojatno otežalo njegovu pjesničku karijeru ;)

Pitam se i kako je Daario s gomilom konjanika uspio osvojiti skoro 100 brodova (to se u pravoj povijesti stvarno i dogodilo ali je uključivalo smrzavanje vode i takoto...). Sve skupa okej, ali opet ništa senzacionalno, a minus dajem i za uvodnu špicu na kojoj na vrhu glavne Meereen piramide nema trozmaja već i dalje samo harpija...
I saznanje da je Joffrey eliminiran mi djeluje malo prebrzo.

Filler sa Craster radnjom ... okej su scene borbe i hodorovo kidanje lanca, ali OPET se ponavlja priča da imaju prednost u smislu da neprijatelj ne zna za njih (plus da su alkoholizirani), a oni samo navale i nastane bitka kao da prednosti nije ni bilo. Kad je slično bilo s napadom na farmu, to je bar imalo nekakvog smisla u karakterizaciji wildlinga kao ekipe koja nije disciplinirana.
Razgovor između Jojena i Brana je bio zanimljiv, ali svi oni elementi (goreća ruka npr - imamo burning hand umjesto cold hand :mrgreen: ) mi djeluju ko filmska verzija sličnih u knjigama. Dodaj nekoliko WTF stvari pa nek si fanovi misle što li bi to trebalo predstavljat :P

Dobra epka, ali nekako najslabija do sada u sezoni. 7/10.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 05 svi, 2014 11:16 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Malo "polakša" epizoda kad su veliki događaji u pitanju ali svejedno poprilično dobra 8)

Malo je čudno počelo sa gotovo razumnom Cersei koja uistinu voli svoju dicu pa i onu najgoru (Joffrey-a) .. iskreno priznanje da bi za Margaery vjenčanje s Joffrey-em bila loša opcija i da je Cersei njen sin više puta šokira a nju je kao teško šokirat .. Cersei je bila van sebe ovu epizodu sa gotovo normalnim ponašanjem koje joj ne priliči :zubo:
Onda tu je i Tywin koji "nema" više zlata ..zanimljiv razgovor su on i Cersei vodili o saveznicima i prijateljima , Banka iz Braavosa je prikazana kao ultimativni bog i batina kojem se novci tribaju vratit (Zbog tog su Tyrelli kao saveznici potribni) :zubo:

Na kraju čitave štorije u kingslandingu tu je i pjesnik Oberyn u dijalogu sa Cersei ..odlično mi je šta su spomenili Sand Snakes jer to valjda znači da možda i budu prikazane u seriji :skok:

U Vale-u koji u seriji super izgleda (posebno Eyrie) Baelish dovodi Sansu prema kojoj se ponaša kao nekakav mudri otac (doša taj mudri otac pravog oca glave lol) ..i tako dođoše oni u Vale kod Sansine tete koja je postala teški paranoik sa brzim emotivnim mijenama , no zaboravimo sve to zbog činjenice da je u ovoj epizodi zapravo nacrtano da nemože bolje bit nacrtano , to da su Baelish i Lysa Tully zapravo najodgovorniji za sve događaje kasnije ..za Baelish-a več znan ali za Lysu san skroz zaboravija ili se nesićan di to u knjigama piše (senilan) .. uglavnom smrt Jon Arryn-a je sve pokrenila a Baelish je gad koji je za to odgovoran :| .. Vale se baš i ne pojavljuje puno u seriji ..nakon dvi sezone tek su ih sad ponovno pokazali 8)

Između sveg tog Arya i Hound ali i Podrick i Brianne :lolsmjeh: .. ova ekipa je tako super da je to strašno .. Arya nabraja kog sve triba ubit (neki su več mrtvi) a Hound nemore spavat no eto Arya ima još samo jedno ime i to baš njegovo :lolsmjeh: :zubo: .. posli ga je samo oklop spasija od srdžbe Arye Stark lol .. onaj razgovoro oko plesa i mačevanja je epski :lolsmjeh: :lolsmjeh: :s_clap: :s_clap:

No tek iskusni jahač i masterchef Podrick i Brianne su komedija ..Zec na Podrickov način ..Burning Rabbit :hail: :hail: .. njih dvoje su prejaki , posebno kad Podrick priča šta je sve radija za Tyrion-a pa kad završi da je najviše bilo točenja vina :lolsmjeh:


Danči razmišlja o napadu na westerose ali zbog tog jer je Yunkai opet pod robovlasnicima a Astapor pao u ruke mesara Cleon-a odluči ostat vladat u Mereen-u .. zanimljiv događaj i vrlo bitan ali nekako mi je sve tako kratko trajalo da i nema šireg utjecaja na ovu epizodu i ukupni dojam 8) 8)

I na kraju na sjeveru opet Bran nekako u zadnji tren odlazi prije nego šta se susretne sa Jon Snow-om (zapravo Bran je vidio Jon-a ali Jon nije njega) .. najmomenat je Hodor ubojica ..Hodor Locke Destroyer , ovaj GOT "Vargo Hoat" je umra na bolji način od onog iz knjige ..bolje da ti Hodor kojeg kontrolira Bran zavrne vratom nego da te Planina hrani sa vlastitim dijelovima tijela :|
Jon Snow je uspiješno završio napad na pobunjenike ..scena kad mač probije usta Karl-u je baš onako u stilu "zašuti više" .. Crasterova kućica je otišla u plamenu , Jon se susreo sa svojim Vukom Ghost i sad čekamo šta će bit dalje ..najava sljedeće epizode izgleda jako zanimljivo :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


pon 05 svi, 2014 11:34 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
captain je napisao/la:
Malo je čudno počelo sa gotovo razumnom Cersei koja uistinu voli svoju dicu pa i onu najgoru (Joffrey-a) ..
Strašno je to što su od Cersei napravili. Ovaj puta nije bilo ni prijetnje klanja u snu kad joj je Margaery opet spomenula mogućnost da ju zove sestrom (i majkom) :o :mrgreen:

captain je napisao/la:
no zaboravimo sve to zbog činjenice da je u ovoj epizodi zapravo nacrtano da nemože bolje bit nacrtano , to da su Baelish i Lysa Tully zapravo najodgovorniji za sve događaje kasnije ..za Baelish-a več znan ali za Lysu san skroz zaboravija ili se nesićan di to u knjigama piše (senilan) ..
Joj joj joj, meni je to bilo jedno od najboljih poglavlja u serijalu. Sve se raspetljalo kad je ljubomorna Lysa htjela baciti Sansu kroz Moon door, i uletio Petyr da ju spriječi, no do tada je već pukla i sve izbrbljala i o otrovu i pismu i abortusu i sl, pa je Petyr konstatirao da je previše opasno da ju u takvom zadrži na životu, bacio ju kroz rupu i okrivio Marilliona koji se tu slučajno našao, zato sam i spomenuo njega ali i to "all in one", tako bi ispalo veći shocker, efektivnije,.. IMHO.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 06 svi, 2014 12:03 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Daaa !! .. sad se sićan , Marillion je posli tog zatvoren a mali Robert ga stalno čuje kako piva 8)

Ajme majko moran opet knjige čitat :zubo: .. strašno koliko san tog zaboravija

Kad smo več kod Cersei 8) ..Nadam se da će Taeana bit u seriji jer u knjizi su nerazdvojne ..jako me zanima kako će prikazat Cersei nakon šta se otkrije da Tywin ne sere zlato i kao takav zapne na WC-u :zubo:

Edit - zanimljivo je kako se u knjizi spominje kako bi Slynt u slučaju da je odabran za Lc-a ..posla Jona kod Crasterove utvrde da pogine a u seriji se to na neki način i zbilo ali na Jonovu inicijativu ..Slynt je samo predložija da mu se ideja odobri jer možda na kraju i pogine , ali ipak Jon je osta živ Slyntova se želja nije ispunila

_________________
Surviving the new decade


uto 06 svi, 2014 2:49 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Opet odlična epizoda :s_clap: :s_clap:

No prvo ću reći da mi je scena sa Ashom/Yarom i Ramsey Snow-om bila nepotribna :| i višak ..No sve posli je bilo super

Stannisov posjet Braavosu i banci je odličan a Davosov nastup je poprilično dobar kad je uvjerija banku da ipak posudi novac Stannisu ..Titan Of Braavos je odličan a Braavos izgleda iz visine kao Venecija

Sviđa mi se i scena sa "odmetnutim" zmajem koji je sad potpuno van kontrole i napastuje lookalne pastire ..no tu su prominili scenu jer u knjizi su kosti one koze u biti bile dječije kosti ili je barem tako pastir tvrdio :-k
Hizdahr zo loraq se pojavljuje i scena s njim mi je dobra , posebno kad Danči kaže nešto o njegovom ocu u stilu "rado bi ga upoznala" a Hizdahr kaže da ga je upoznala i razapela !!

No sve to je apsolutno ništa naspram Tyrionovu suđenju koje je bilo odlično , prvo je sve izgledalo kao da je Cersei našla sve ljude kojima se Tyrion zamirija kao svjedoke a večina njih je citirala njegove uistinu izrečene riči a onda je Tywin u razgovoru s Jamiem otkrio da će poštedit Tyrion-a i poslat ga na zid ako Jamie skine bili plašt i oženi se .
Sve to je izgledalo super sve dok svjedočit nije došla Shae a onda su njena lažna svjedočenja i izvrtanje istine zabolili Tyrion-a i on je jednostavno puka ko kokica :vrazicak1:

"Priznanje" je bilo možda najbolja scena u čitavom GOT-u a kraj kad Tyrion i Tywin gledaju jedan drugog kao da će se očima međusobno ubit je najjači trenutak u odnosu među likovima u seriji , jedini trenutak koji mogu usporedit s tim je kad je Catelyn Stark prijetila Walder-u Freyu da će mu ubit ženu ako ne poštedi Robb-a ..ali ovo je bilo i jače od tog , savršeno odglumljeno , savršenoo :sesir2: :sesir2: :thumbs2: :thumbs2: :s_clap: :s_clap:

_________________
Surviving the new decade


pon 12 svi, 2014 3:21 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Slično kao i prošla, dosta dobra epizoda ali nije u rangu s prvih nekoliko.
Scena u Dreadfortu mi nije nepotrebna (drugačiji prikaz Reek transformacije), već mi je, kao i ono sa zecom u predhodnoj, jednostavno blesava. Kroz serijal se provlači važnost oklopa, i onda Ramsey zajuriša skoro pa gol. Također, to bi bila scena analogna Branu kod Crasters Keepa, pa očekujem da će se dalje nesmetano nastaviti „kanonska“.

Bilo mi je lijepo konačno vidjeti Braavos, makar sam očekivao da će bankari odbiti ponudu, i predomisliti se tek kad se Cersei i ostali poseru na svoj vlasitit moto...

Suđenje je bilo stvarno dobro napravljeno. Znam iz iskustva da nije lako kada ti se prije „suđenja“ obeća jedno, i onda tokom istog pokuša napraviti totalno suprotno. Šteta što tada nisam imao izbor da zahtjevam „trial by combat“. :vrazicak2:

Scena između Varysa i Oberyna je zanimljia iako sam očekivao barem nekakav hint budućih događanja... :-$

captain je napisao/la:
no tu su prominili scenu jer u knjizi su kosti one koze u biti bile dječije kosti ili je barem tako pastir tvrdio :-k
Zar se u knjizi nisu spominjale ovce, a ne koze? A ovo drugo si možda spoilao nešto što će se dogoditi tek u nekoj budućoj epizodi ;)
Bilo kako bilo, scena sa zmajem je vizualno odlična. Bolje da ih pokazuju rjeđe, pa da imaju više resursa za kvalitetu.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 12 svi, 2014 6:42 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Sad ću počet opet čitat petu knjigu pa moguće da i jesi upravu ..no znam da je bilo nesto sa ljudskim kostima zbog čega je Daenerys spojlala zmajevima njihova prava izlaska to jest zatvorila ih je

_________________
Surviving the new decade


pon 12 svi, 2014 9:21 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Da, u knjizi, ako se dobro sjećam, su prvo dolazili radi pojedenih ovaca, a kasnije sa ljudskim kostima, i onda ih je zaključala.

I btw,
captain je napisao/la:
Daaa !! .. sad se sićan , Marillion je posli tog zatvoren a mali Robert ga stalno čuje kako piva 8)
I ne znam kak se sjećaš ovoga, ako je to bilo u SoS a rekao si da si krenuo čitati tek od FfC? :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 12 svi, 2014 10:25 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Pa u Gozbi Vrana mali Robert stalno čuje Marillion-a ..ima to u onom dijelu kad Nestor Royce posjećuje Eyrie pa taman prije tog Robert priča kako čuje "Zločestog čovjeka" ..ali nije baš da nisan proučava SOS .. zadnje knjige se i direkt nadovezuju na to pa je i dosta opisa onog šta se dogodilo u trećoj knjizi napisano u četvrtoj i petoj knjizi :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


pon 12 svi, 2014 10:51 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Napisao si "Marillion je posli [..]" , dakle odnosilo se na ono prije, no nema veze, bolje da dalje ne spoilamo... ;)

edit:
offtopic:
U međuvremenu sam si razmišljao kako u toj sivoj zoni (recimo to za ovce/koze/djecu što može ali i ne mora biti) odrediti da li je nešto spoiler ili ne. Mislim da je najbolja solucija ravnati se po "based on chapters".

Recimo za zadnju Vale epizodu:
http://gameofthrones.wikia.com/wiki/First_of_His_Name
SoS Chapter 68, Sansa VI: Sansa is brought to the Vale by Littlefinger and meets her Aunt Lysa, who believes Littlefinger might be in love with Sansa.

A za Dany jučer:
DwD Chapter 2, Daenerys I: Daenerys meets petitioners of Meereen including the noble Hizdahr zo Loraq and a shepherd who claims that Dany's dragons devoured his sheep and his child.

Dakle, za Dany nije spoiler, a sve dalje za Vale jeste (u tom chapteru još nisu ni došli do Eyriea, još su bili kod Littlefingera doma)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 13 svi, 2014 12:48 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Ponovno dobra epizoda (zapravo sve su bile dobre ) i to najbolje bi je bilo odkomentirat "dva po dva" to jest zbog činjenice da se kroz čitavu epizodu potežu dijalozi i odnosi između dva ili tri lika istovremeno 8)

Tyrion & Jamie - Razgovor njih dvojice je djelovao toplo i bratski pa čak i kad je Tyrion pokušava opisat odnos Tywina prema "omiljenom" sinu sa stvarima koje Jamieu nije baš bilo po volji čuti a sam Jamie se iskreno naša razočaran sa Tyrionovim odlukama jer je njegova želja bila da "mali brat" ostane živ a Tyrion je sve prosuja u vodu ..no dobro da je barem netko u obitelji Lannister u normalnim odnosima , Tyrion i Jamie su djelovali kao dva dobra brata kojima je stalo jedan do drugog :thumbs2: .. Jamie nažalost ovaj put nemože obranit Tyrion-a pa mu predlaže Bronn-a za onog tko će se borit za Tyrionov život ..inaće ovaj odnos mrvicu objašnjava Jamieve reakcije kad je Catelyn otela Tyrion-a i onaj napad na Ned Stark-a ..doduše Jamie nebi nit morao tako reagirat da sam nije pokuša ubit Bran Stark-a i da Baelish nije tu njegovu glupost iskoristija u svoje ciljeve ali uglavnom baren se vidi u koliko je ipak odan Tyrion-u u oba slučaja :-k

Tyrion & Bronn - Bronn odbija stat na Tyrionovu stranu i obznanjuje da se vjenčaje sa Lollys Stokewort ..kako god bilo Bronn je pošteno objasnia da nema šanse protiv Planine Cleganea i da se ne želi borit pa iako mu je Tyrion drag on je ipak sam sebi draži .. usput u razgovoru Bronn spominje Tyrionu i nekoliko svojih planova sa Lollys koji će se kasnije i ostvarit to jest sa Lollysinom sestrom (zahvaljujući Cersei) i na kraju su jedan drugom prijateljski poželili sriću i to je to ..jasno i kratko ali vrlo dobro napravljeno ..dosta simpatičan razgovor :sesir2:


Tyrion & Oberyn Martell - Iznimno jaka scena i zbog samog događaja u kojem Oberyn pristaje na borbu protiv Gregora Clegane-a i zbog čitave one priče o Tyrionu "čudovištu" koje je za Oberyna ispalo razočarenje jer eto ipak nije bia čudovište nego samo mala beba , no dobije se dojam odnosa koji Cersei ima prema Tyrion-u ..ali i scena je generalno jaka ..Oberyn ima bijesa u svom glasu kad priča priču o svojoj sestri i pravdi kao i neprijateljima koje će stići njegova kazna ..scena mi se jako svidila


Daenerys & Daario & Jorah - Prvo mislin da je Danči u zamišljenom svemiru ASOIAF-a tribala slušat Naharisa i stvarno sredit gospodare Yunkai-a a ne poslušat Joraha i bit milostiva ..možda nije u njenom stilu ali Yunkai bagra nije baš zahvalna na milostima ..druga stvar sad imamo trokut u kojem je Jorah Mormont gledatelj sa strane a Daario uživa u kraljičinim čarima :lolsmjeh: .. sve mi je bilo smišno to gledat :-s ..taj ljubavni trokut

Arya & Sandor Clegane - Njih dvoje su odlični , Arya počinje suosjećat sa Hound-om a ona priča kad je Clegane otvoria dušu je bila odlična ..iman nekakav dojam da će ipak ispast da je onaj veliki vojnik koji zakopava mrtvace u 4 knjizi kad Brianne dođe do samostana blizu soljenica , zapravo Hound i da ga Arya nije ostavila da umre .. no ponovno su ode nešto prominili ..Rorgea je ubila Brianne u knjizi a sad je Arya ubojica i koliko vidin Brianne ima dosta skračenu priču ..nema Dick Crab-a i Šapata ..nema Septona Maribalda ..barem ne još 8) ..pa tko zna kako će se sve ovo odvijat

Brianne & Podrick - Isto odlični ..drago mi je da su opet pokazali i Hot Pie-a sa svojim pričama o pitama ali i sa otkrivenjem da je Arya Stark živa ..opet promjena naspram knjige ali nije ispalo loše ..ona pečena vučica je simpatična :lolsmjeh:

I na kraju Vale/Dolina dio .. Baelishev govor je zanimljiv utoliko šta se čoviku bez motiva doznaje motiv , Sansa je mogla bit njegova kćer i on je volio Catelyn (Samim time Ned je smetnja) i sve njegove akcije kasnije imaju smisla ali sve da i ima rijeke ljubavi u sebi za Catelyn pa i Sansu (na koji god način to bilo) ipak je jedan od glavnih arhitekata rata u Westeroseu ..to jest on ga je rasplamsao , Lysa u svemu ovom djeluje kao preljubomorna sestra a nekako je dobila šta je tražila ..ludog i lažljivog Baelish-a koji ju je koštao života ..no pokušala je ubit Sansu pa mi je nekako nije žao a luda je i ubila Arryn-a na Baelishov nagovor pa eto joj kao je tako blesav lik ( Martin ima dara za pisanje ludih likova) ..Sansina trisčetina Robertu je onako nešto novo za nju jer do sad nikad nije bila u ničem "agresivna" i čitavo je vrime pokorna pa i zapravo žrtva(Tehnički i sad je žrtva ..izgubila je još jednog člana obitelji a taj član ju je htio ubit) ..sviđa mi se da je napokon barem mrvicu izašla iz tih okova (u 4 knjizi je itekako izišla) :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


pon 19 svi, 2014 11:51 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
"Astapor drakarys" scena mi je bila jedna od naj scena ikada, ali završnica u Valeu mi je u knjizi bila puno bolja, kad se gomila detalja razotkrije u samo stranicu-dvije. Što se pak Dany tiče, sad vjerojatno postaje malo manje napeta radnja, sve to oko nje i Daaria.. bla..

Zanima me koga će Littlefinger optužiti za smrt s obzirom da nema svjedoka i Marillion nije u igri, i kako će završiti Sansino priznanje koje je prikazano u traileru za sljedeću epizodu :-k

Aryja scene su mi bile standarno solidne.

Ostatak epizode su, kako je i captain naveo, odlični dijalozi s naglaskom na tyrionovo rukovanje s Bronom i Oberynom :thumbs2:
Imat ćemo dobar fajt u sljedećoj epizodi =D>

8/10

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 20 svi, 2014 5:28 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Dosta polagana epizoda do borbe Oberyna i Gregor Cleganea ali moran reći i najtragičnija od svih epizoda , skoro sve scene su bile u nečemu tužnjikave i tragične , još mi je najpozitivnije bilo ono kad je Ygritte poštedila Gilly i njenu bebu i ono druženje Hound-a i Arye Stark , baš su dobar par :sesir2:

Neke su scene prebrzo izvrtili , poput one s Theonom jer u knjizi je taj dio sa Mout Cailin garnizonom željeznih bija malo detaljniji a spominjala su se i močvarna sjevernjačka plemena , uglavnom bilo je drugačije ali nije sad nit bitno s obzirom da serija stvarno puno tog promini , puno bitnijih stvari , a u ovoj su se epizodi posebno iskazali :zubo:

No eto kad smo kod promijena , možda je najglomaznija promijena to šta za ubojstvo Lyse Arryn nije optužen Marillion (kojeg nije ni bilo u sceni kad je Baelish ubio Lysu ) nego je Sansa priznala tko je zapravo i ispričala kako se Lysa ubila jer je zbog nevinog poljupca Petyra Baelish-a koji je dobila ,Lysa pomislila da je on vara i ubila se .
Stvarno neznam koliko će ovo utjecat na radnju ubuduće i to sigurno minja ako ništa drugo onda put do nekih događaja , ako ne i same događaje ..btw primjetija san da još nije zima u Eyrie a da se več priča o Robertovu odlasku , taj dio spuštanja mi je u knjizi bija zanimljiv a k tome bilo je i još par likova kao Mya Stone naprimjer :|

Inaće Arya i njeno ironično smijanje je bilo komično :lolsmjeh: ..nešto u stilu "Kome god da idem taj umre" , nema nit Hound sriće sa svojom otkupninom

Jedna od najtužnijih scena je bila kad Jorah Mormont odlazi iz Mereena , Dany je bisna i razočarana a Jorah Slomljen .. vrlo bitan događaj i nekako san ga prije gledanja epizode malkice smetnija s uma ali kad je Barristan došao do Jorah-a nekako mi je bilo jasno da se radi o Jorahovoj izdaji i da će Jorah uskoro u progonstvo :(

Free Folk i Thenn-ovi se približavaju , koliko god gledan GOT i dalje mi je glupo kad ekipa uleti u selo pa ubija onako bez pitanja i bez odabira hoće li to bit vojnik , civil , netko tko bi moga bit prijetnja ili netko tko nije prijetnja , u knjizi pa i u seriji je Tormund naprimjer jako častan ali bože mili stvarno kad onako kolju ljude nasumce svi djeluju kao divljaci a da stvar bude lošija u seriji nego u knjizi a opet se nažalost vračan na knjigu u kojoj su divljaci zapalili selo ali je Jon Snow upozorio ljude da će bit napadnuti i kad su divljaci došli u selo , selo je več bilo napušteno pa su ga zapalili praznog 8)

Scena kad Roose Bolton imenuje Ramsay-a Boltonom je koliko god bila uznemirujuća , zapravo i jako zanimljiva ..možda bolje reći zanimljivo snimljena s obzirom da stvarno imaš onaj dojam "evo ih tu na visini i sad gledaju na ono šta su uzeli " :| .. kao da postaviš nekog na velebit i pokažeš mu čitavu liku i primorje i onda kažeš "ovo je naše i mi smo vladaro sveg tog "

Tyrionovu priču o bubama nisan baš shvatija ali valjda je nešto u smislu "toliko mrtvih a uzalud" , tako nešto :-k

Na kraju je vrhunac epizode borba Martella i Gregora Clegane-a i dobra je bila a posebno face ljudi za vrime tog i posli su bile zanimljive , reakcija Tywina na optužbe , Tyrionov strah nakon smrti Oberyn Martella , Jamievo zadovoljstvo kad se činilo da je Clegane gotov , Cerseino zadovoljstvo šta će Tyrion umrit , Face Ellarie Sand prije i nakon smrti Oberyna , Oberynova impulzivnost i bijes kad je stalno želio priznanje od Gregora za ubojstvo , i baš je ispalo kako je to Oberynovo odugovlačenje bilo i njegova propast a smrt mu je bila nešto kao iz Walking Dead-a ..glava zgnječena kao nekakva bundeva , jako gadna scena :|

_________________
Surviving the new decade


pon 02 lip, 2014 1:21 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan