Sada je: ned 28 tra, 2024 10:54 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Game of thrones - Sezona 4 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
4x08
Nije nešto najbolje ikada, ali u svakom slučaju mi je bolja nego predhodne 2, negdje u rangu s početnim epizodama sezone. I ajd, mora se priznati, na trenutke je stvarno bila... minblowing :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Najsmješnija scena mi je bila kad ekipa pogađa koju je pjesmu neka žena ispodrigivala, nije Castamere ali je Bear & Maiden. Čini mi se kao da se kreatori zafrkavaju sami sa sobom, po društvenim mržama je bilo zafrkancija na račun zemlje u kojoj postoje samo 2 hita :mrgreen:
Mislim da je ona wildling koljačina bila nepotrebna. Ajd jednom kod Crastera ajd, ali ovo je već drugi puta da su napravili slično. U sljedećoj epizodi bi trebala biti bitka kod Zida, izgleda da bi ju mogli pojednostaviti pa da se sve odigra u jednom šusu...

Dany se bavi se tračevima oko dovaogedisa :lol: makar taj dio i nije loše napravljen, da se malo više pažnje posveti sporednim likovima. A i bilo bi zanimljivo pratiti jednu takvu vezu, ako je moguća. :-k
I konačno je riješeno ono oko Jorahovog špijuniranja, dosta dobro napravljeno, pogotovo Barristanov časni postupak. Jedino bi mi više pasalo da je Dany pokazala malo više emocija.
Čudna mi je ona mapa koju je Jorah gledao, ne kužim kak su to izokrenuli pa da od Slavers Baya bude skoro pa direktna linije do Kings Landinga. :scratch: Gledao sam ponovo i izgleda da su to 2 mape odijeljene s nekakvim držačem? :-k
I u uvodnoj špici i dalje na vrhu Meereena harpija bez troglavog zmaja... :P

Najlošiji dio epizode je bio u Valeu. Više puta sam spomenuo da bi radi izostanka Marilliona moglo biti čudnih situacija. I eto ti ga na. Littlefingera koji ima spremno ko zna koliko poteza unaprijed su sveli na izgubljenog lika koji ne zna šta da napravi i ovisi o Sansinoj odluci. Loše. :thumbs3: Koju epizodu prije komentirao sam otkrivanje Sansinog identiteta malom Robertu, a sad se razotkrila i lordovima Valea. Fakat ne znam kako će sve to utjecati na daljnju dinamiku priče... :|
Ajd, da ne bude sve crno, dojam malo popravlja nova opaka Sansina odjeća ( :mrgreen: )

Svakako najbolje je na kraju s fajtom, ako zanemarim dosadnjikavu scenu o Orson Lannisteru koju baš i ne kužim koja joj je poanta, a tog lika koliko se sjećam ni nema u knjigama pa je možda isto šala na račun Martinovog ubijanja likova ko da su kukci. :)
S obzirom na to koliko su ga najavljivali zadnja 2 tjedna moglo se očekivati i bolji fajt, no i ovako je ispao dosta dobar, bolji od većine drugih u seriji.

Od ostalih stvari, Theon i Boltoni su bili okej, ali ništa što bi mi bilo baš zanimljivo, osim izgleda Moat Cailin, a Aryin smijeh je užasno izforsan, u rangu s onim „waterdanceom“ koju epizodu prije...

@Captain, na koja močvarna plemena misliš?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 02 lip, 2014 11:06 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Na plemena kojima je glavni gospodar kuća Reed 8)

Citat:
The crannogmen are a reclusive people who dwell in the swamps of the Neck. They are ruled by House Reed from Greywater Watch. Their current lord is Howland Reed.

Pejorative terms for the crannogmen include "bog devils", "frogeaters" and "mudmen". [1]

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2014 2:56 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Aha. Crannogmeni su u sukobu gerila, gnjave trupe koje prelaze preko Necka, pa su donekle sporedni u ekranizaciji, ali uz ostatke BWB ostaju valjda jedina pro-Stark vojska koja je preostala.

Pretpostavljam da će kasnije imati veliku ulogu, pogotovo s obzirom da Howland Reed ostaje jedini preživjeli iz "Tower of Joy" i time najbolji kandidat za rasvjetljivanje toga što je Ned obećao Lyani...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 lip, 2014 12:27 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Nisu jedini 8) .. Northern mountain clans su se pridružili određenom kralju samo zbog uspomene na Ned Stark-a .. Bryden Tully u ovom periodu još drži Riverrun a znaš da kasnije u knjigama crne ribe vrlo dobro plivaju .. uz to više od polovice sjevernjaka bi odjebalo Boltona samo da zna da su Rickon i Bran živi (predpostavljan da i u seriji to večina nezna) a tu je i izgubljeni Benjen za kojeg se nikad nije ispostavilo da je mrtav(dobro on je član Noćne Straže ali svejedno bi imalo nekog značenja da se zna da je živ) .. večina sjevernjaka je savila kolino zato jer Freyevi ili Lannisteri drže nekog od njihovih kao taoce ..Greatjon Umber-a , Mlađeg Mandarley-a itd .. čak i dio Karstark-a koji su ljuti zbog Robbove egzekucije Rickard-a Karstark-a ..osim Arnolfa koji je nekakvog izdajničkog kova i oće dobit Karhold i pod cijenu smrti svog rođaka u zatočeništvu ..to jest on želi tu smrt , ali kažu da ispod svakog Karstark-a postoji Stark :zubo:

Uglavnom nije baš sve kako se čini 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2014 12:59 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Većina vođa i klanova se radi vlastitih interesa priklanja onome ko je jači, tako da to ne računam pod pro-Stark vojsku. Jedino stoji ovo za Riverrun, ako to jednostavno nisu preskočili (a ne bi trebali). Brienne je epizodu prije (4x07) komentirala "Walder Frey is the new lord of Riverrun." Moguće da nije upoznata s detaljima, ili da Riverrun izjednačava s vlašću nad Riverlandom... ali u tom slučaju bi Littlefinger kao lord Harrenhala glavni (bar na papiru) :-k

Ovo ostalo oko sjevernjaka neću komentirati jer bi se to tek trebalo dogoditi u budućim epizodama...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 lip, 2014 2:24 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Dobro .. nemoj 8) , svejedno ostaje da su Freyevi i Boltoni izdajnička bagra i da Riječni Kraj i Sjever zapravo nikad nije oprostija Red Wedding ..pa ako Martin ne napiše oprost Boltonima i Freyevima mislin da će njihova vlast bit kratkog vijeka 8)

Još bi možda netko i prihvatio vlast Roose Boltona ali Ramsay je psihopat kojeg se pola sjevera boji a pola ga mrzi pa tu Boltoni gube a nekužin nit Roose-a koji je imao pristojnog , učenog i po svemu pročitanom i časnog sina a na kraju prihvača bolesnika kao Ramsey-a za Boltona ,Ramsey koji je veča šteta nego korist (Još k tome Ramsey je možda ubio Domerica , dok Freyevi nemaju šanse dok god im je Walder Frey vođa , lik se osvećuje za kidanje prisega tako šta krši prisegu u kojoj se gostu nesmije naudit ..ko bi ga tako lulavog za vođu uopće tija :|

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2014 2:47 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
captain je napisao/la:
pa ako Martin ne na piše oprost Boltonima i Freyevima mislin da će njihova vlast bit kratkog vijeka 8)
Baš i ne vjerujem da će biti "oprosta" (ovisno kako li ga već definiraš... ) pogotovo za starog Waldera. U istoj epizodi je Bran i spomenuo priču o Rat Cook-u...
Nekakva "kozmička pravda" bi bila da Walder umre nakon što vidi da su svi njegovi nasljednici pomrli, i da Ramsey dobije grayscale ili neku drugu tešku kožnu bolest :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 lip, 2014 4:20 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Martin je na svom blogu napisao, citiram:
Citat:
"Tomorrow night, on HBO. Neil Marshall returns, with a battle even bigger than "Blackwater." Should rival or surpass any battle ever seen before on television. Keep your swords sharp. And be afraid. Be very afraid. (No, I haven't seen the episode yet). "

To za "rival or surpass" je poprilično odvažna izjava i sada me fakat zanima što će od toga biti. Volio bih da u GoTu bude jedna velika bitka koja će se događati po danu, no s obzirom na trailer nisam previše optimističan.
@Captain (i potencijalno ako itko drugi čita) šta misliš kako će ispasti? Nabrijavaš li se za bitku kao i tjedan dana prije za Oberyn vs Mountain duel? :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 07 lip, 2014 9:54 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Nabrijavam se za bitku :skok: ..i nadam se da ako su več zbog buđeta mnoge stvari skratili i izbacili da su se ipak za ovu bitku malo isprsili pa ju napravili pravim spektaklom :)

Takvo je do sad bilo pravilo svake sezone , naprimjer nijednu bitku Robb-a Stark-a nisu uistinu prikazali a ipak u drugoj sezoni kad je večina bitki bila u zamahu je baš Stannisov napad odlično prikazan , tako da se nadam nečem dobrom i zanimljivom !!

_________________
Surviving the new decade


ned 08 lip, 2014 6:06 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Da su u bitci kod Blackwatera napravili Tywinov juriš kak spada, oprostio bi im što su offscreenali Green Fork bitku, a sa ovom bitkom se imaju šansu iskupiti za sve do sada :)

Vjerujem da može bolje od Blackwatera ali lošije od LOTRa (jer ipak se radi o seriji). A to za rival or surpass se tako napisano može odnositi i na sve druge serije, ne samo GoT. :-k
U svakom slučaju su se nakon ove izjave moja očekivanja poprilično povisila... \:D/

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 08 lip, 2014 6:54 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Bitka je bila odlična :skok: ..ali opet nekako nedovršena ali i u knjizi se radilo o odvojenim bitkama , malo me smetalo šta su Pyp i Grenn poginili a u knjigama su još i dalje živi ..nekako mislin da su i druge likove mogli ubit umisto njih :(

Ono čekanje na početku je super ..Jon i Samwell na zidu i Tormundove priče o medvjedima i živčana Ygritte , posli i kad dođe Gilly pa Sam pokaže mrvicu hrabrosti i samouvjerenosti pa i prije bitke kad u razgovoru s Pypom opisuje kako se osjećao kad je ubio White Walkera :thumbs2: ..nekako je to sasvim novi Sam Tarly

Najzanimljivije je kad je Aemon pričao o tome tko je on i zašto je ljubav smrt dužnosti , uglavnom čitav taj uvod je odličan :thumbs2: :thumbs2:

Moran reči da mi ovaj put Alliser Thorne uopće nije bija antipatičan ko inaće i da čak ima i odličan govor prije napada Wildlinga na Castle Black !!

Janos Slynt s druge strane = Joffrey za vrime bitke sa Stannisom , potpuna kukavica koja se skriva od bitke a smišno je kad su izmislili da ga Alliser traži samo da im nesmeta na zidu :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Ulet divova na mamutima i muzika koja je to pratila mi je nekako najscena epizode , to toliko prijeteće izgleda da je to strašno :vrazicak1:

Tormund je za vrime bitke divljak ali da kod njega odma odkomentiram kraj (u kojem je apsolutno lud i bori se do zadnjeg atoma snage) ..šta se sad minja kad je Tormund zarobljen , hoće li on nekako pobić , hoće li ga Jon možda pustit ?

Iako je probna bitka , ona je zapravo bila dobra sa obadvi strane i posebno su mi dobri bili divovi , malo mi je čak bilo i krivo kad su ubili jednog od divova dok je biža dalje od zida , ovaj drugi je dobija slom živaca zbog tog , nije pametno naljutit diva :zubo:

Generalno jesu Wildlinzi ti koji su napadači ali nemožeš da barem malo ne suosječaš s njima ..oni biže prid strašnijim neprijateljem od Noćne Straže na jug i idu na sve ili ništa , doslovce idu hazarderski i večina ekipe uopće nisu ratnici ali jednostavno to je tako napisano i takav je ambijent da se moraju poklat sa Noćnom Stražom jer teško da bi ih ovi samo tako pustili na jug , no Mance im je jednostavno reka da idu na jug ili će umrit (velika motivacija) a to znači bitku , teško da bi uopće i čitateljima bilo zanimljivo da je Martin napisa kako je Mance reka ..idemo na jug pregovarat da nas puste :|

Styr i Jon Snow su se dobro potukli bilo je žestoko i kratko ali i u knjigama nepostojeće jer je Styr umra dok se penja na zid , to jest pao je (U sceni valjda poput one kad Wildlinzi umru dok se penju na zid zbog zamke koju im je Straža pripremila ..ona scena sa puknućem leda ) 8)



Yigritte je umrla Jon Snow-u u rukama .. zanimljivo je odrađeno kako na početku epizode kaže kako će ubit Jon Snow-a pa se onda Styr ipak upusti u borbu s njim a kad je ona došla u priliku ubit Jon-a onda oklijeva i na kraju umre u Jonovim rukama jer ju je ubio dječarac iz sela kojeg je ona zajedno sa svojom grupom Wildlinga poharala prije napada na Castle Black .. meni je scena bila pošteno tužnjikava :( :( .. You Know nothing Jon Snow i ode Ygritte na vječna lovišta :(

Nekako san očekiva da će se pokazat vodstvo Jon Snow-a čak i u večem obujmu , nekako mi je Tyrion za vrime svoje bitke bija bolji vođa ali svejedno Jon ima presudnu ulogu u bitci .. ali nije mi jasan kraj , Jon odlazi kod Mance-a da ga ubije ..žele li redatelji serije samo malo napetosti stvorit ili će se opet nešto prominit ? .. Da se vratim na Tormund-a ..Mance je taj u lancima i zarobljen a ne Tormund , sad kad Jon Snow ide Manceu..šta to znači :-k
Očekiva san Stannisa na kraju epizode pa barem da ga vidimo ako več presudna bitka mora bit u desetoj epizodi ..uglavnom je dobro i zadovoljan san iako su ubili pokojeg lika koji je živ u knjizi i prominili neke stvari koje po meni nisu smili minjat 8)

Edit - Sad san tek skužija da su i ode sve prominili ali dobro je ispalo .. Slynt i Thorne su tribali doći kao pojačanja a Jon završit u zatvoru ..onaj koščati Lord of Bones bi završija u zatvoru a ne Tormund a Jon-a bi na kraju oslobodili i poslali Mance-u .. Thorne uopće nebi bija simpatičan jer su ga poslali Manceu zbog istog razloga kao što su ga poslali u seriji kod Crasterove utvrde , poslali su ga da umre .. stvarno san triba čitat treću knjigu a ne čitat Wiki i slušat opise nekih događaja po youtubeu ..ovako znan cijelokupnu radnju ali neznan detalje :( (osim onog šta san čita u četvrtoj i petoj knjizi)

_________________
Surviving the new decade


pon 09 lip, 2014 2:10 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Kad je George Martin najavio da će biti jednako dobra ili i bolja od svih bitaka prikazanih na TV, sumnjao sam.
Sad više ne sumnjam.
I dalje nije rang visokobudžetnog LOTRa iako se da uspoređivati, ali za sada mi je najbolja od bitkaka koje sam do sada vidio u serijama. Da napomenem da baš i nisam gledao ne znam koliko povijesnih serija (takve bitke bi se mogle uspoređivati s GoTom) i za sada je najbolja bar dok ne naletim na nešto bolje, a ne treba ni zaboraviti da je ovo bila tek uvodna bitka! :mrgreen:

Pitam se kako li bi epski izgledala jedna bitka iz Winds of Winter ako bi se odlučili da snime film za kino :o :njami:

Scene oko Sama i Gilly su možda previše rastegnute, no trebalo je i njemu dati prostora kao jednom od glavnih likova, da malo pomaknu stvari koje su stale još krajem 3. sezone. Fora je i kako su pokazali koliki je Slynt nesposobnjaković i kukavica.

Scena s Jonom i Ygritte mi je bila okej, al jednostavno mi ne sjeda to što usred bitke ima toliko vremena, da ga nitko ne pokosi. :-k

I opet se ponavljaju kaotične bitke gdje se armije ispremješaju pa si svatko traži svoj „par“ :roll: no u ovom slučaju to mogu donekle zanemariti u smislu da Free folk ne zna puno o taktikama, jednostavno navale pa što bude...

Odlično je napravljeno ono pomicanje kamere kroz bitku. Sasvim je na tragu onima poput scene iz „Children of man“. :thumbs2: Također, iako pomalo naivna, dojmljiva je bila i scena u tunelu.

Loše mi je što se nisu potrudili napraviti još malo masovnijih scena, ali i ovako je okej ako čuvaju najbolje za nastavak koji će, nadam se, konačno biti po danu. [-o<

Više od toga me smeta što su isforsali brojnost sukobljenih strana. U odnosu na knjige pojačali su Free folk, a smanjili broj pripadnika Nights watcha, i to nekoliko puta naglasili, a tokom bitke su samo Tormund, Ygritte i Styr ubili ili onesposobili gomilu njih. Trebalo bi to sve izbrojati (a vjerojatno već netko jeste pa ću potražiti kasnije) no jednostavno mi takve brojke ne drže vodu, ne znam čemu to. :neznam:

Također, glupo ispada (kao i u knjigama) da su krenuli direktno na Castle Black. S obzirom na mnošto bez bada su mogli napraviti front po cijeloj dužini zida. Tu je ono za rog što će vjerojatno biti u budućoj epizodi, no svejedno, Mance je mogao pokazati s čime raspolaže i tako da napadne negdje drugdje i time smanji gubitke...

Nadam se da će u nastavku ove podradnje Stannisov juriš prikazati kak spada. U zadnje vrijeme su u seriji i njega dosta zapostavili.

I btw, 10. epka se emitira noćas, baš na Fathers day u SADu, i već vidim kako će opet gnjevne mase pljuckati po internetu kako GoTu ništa nije sveto :lol:

captain je napisao/la:
Pyp i Grenn poginili a u knjigama su još i dalje živi ..nekako mislin da su i druge likove mogli ubit umisto njih :(
To su ispremješali još tokom Crasters keep pobune, sve slabije pamtim tko je poginuo u seriji u usporedbi s njigama... blah...

captain je napisao/la:
Moran reči da mi ovaj put Alliser Thorne uopće nije bija antipatičan ko inaće i da čak ima i odličan govor prije napada Wildlinga na Castle Black !!
Koliko god ima lošu osobnost, on je ipak sposoban vođa. Da nije tako, ne bi ga Mormont držao kao jednog od svojih glavnih ljudi.

captain je napisao/la:
Janos Slynt s druge strane = Joffrey za vrime bitke sa Stannisom
Ma još je i gori, Joffreya je majka navela da se sakrije :P

captain je napisao/la:
šta se sad minja kad je Tormund zarobljen , hoće li on nekako pobić , hoće li ga Jon možda pustit ?
Ne vidim zašto bi to značajno promijenilo dinamiku :neznam:

captain je napisao/la:
Generalno jesu Wildlinzi ti koji su napadači ali nemožeš da barem malo ne suosječaš s njima ..oni biže prid strašnijim neprijateljem od Noćne Straže na jug i idu na sve ili ništa , doslovce idu hazarderski i večina ekipe uopće nisu ratnici ali jednostavno to je tako napisano i takav je ambijent da se moraju poklat sa Noćnom Stražom jer teško da bi ih ovi samo tako pustili na jug , no Mance im je jednostavno reka da idu na jug ili će umrit (velika motivacija) a to znači bitku
Upravo tako, to im je bitka za opstanak... nights watch guards the REALMS OF MAN, dakle ljude općenito a ne južna kraljevstva, no ima vremena za komentiranje toga, da ne spoilam buduću radnju ;)

captain je napisao/la:
stvarno san triba čitat treću knjigu a ne čitat Wiki i slušat opise nekih događaja po youtubeu ..ovako znan cijelokupnu radnju ali neznan detalje :(
Po četvrti put: I told you so!!! :vrazicak1:
nhf :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 16 lip, 2014 12:05 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Zadnja epizoda sezone je odlična :sesir2: , ipak prije nego šta je krenen falit i pisat kako je dobra , moran i kritizirat neke sitnice :(

Ono šta mi je bilo nekako ne baš kako triba je izmeđuostalog šta nisu čitavu Stannis priču i napad na Free Folk stavili na kraj devete epizode jer bi to onda bila puno kompaktnija cijelina nego sad . druga stvar je to šta na kraju ipak nema Coldhandsa a u knjizi je predstavljen kao važan lik , žalosti me i to šta ako njega nema onda možda neće biti ni divljačke princeze Val , treća stvar koja mi je onako loša je i to šta su apsolutno izbacili Tyshu i motive zašto je Tyrion umisto pravo ka Varysu otišao u drugom smijeru , u seriji je motiv za ubojstvo Tywina postojeći ali nije toliko dubok kao u knjizi a i Jamie je triba reći da Tysha nije bila kurva i to bi dodatno razljutilo Tyriona , nije u seriji to bilo loše ali tako san želija da spomenu Tyshu da mi je sad to ispalo mrvicu razočarenje :|


A sad ajmo s pohvalama (uglavnom) :sesir2: :skok: :skok:

Jon & Mance ..odlično , nazdravili palim prijateljima i napili se pa je Mance potpuno prokužija Jon-a nakon tog :sesir2: ..U seriji Mance uistinu ispada kao velika ljudina (sušta suprotnost od Styr-a koji ispada divljački ljudožder) i stvarno ne želi rat nego spasit svoje ljude a ima više karakteristika za poštenog kralja nego svi kraljevi južno od zida , čak mi i Ned Stark ne djeluje toliko časno kao Mance ..no sumljam da mu je čitava vojska takva jer kod Free folka ima svega od monstruma do ljudi koji su kao Mance i po puno stvari možda i časniji od klečavaca :thumbs2: :thumbs2: .. fora je ona priča o Magu Moćnom i o tom tko je on :mrgreen:

Scena sa Stannisovim napadom je bila dosta kratka ali su je zapravo vrlo dobro odradili pa i odlično može se reći , Mance i Free Folk uhvačeni na prepad i izgledaju totalno zbunjeno a fantastično formacijski posložena Stannisova vojska upada u šumu i razbija divljake u potpunosti ( valjda su tili pokazat razliku između treniranih vitezova i nediscipliniranih wildlinga) , doduše mrvicu mi je bilo žao zbog Stannisova upada jer je izgledalo kao da će se Jon i Mance na kraju dogovorit pa čak i kad je Mance skužija koja je Jonova prvotna namjera , Mance na kraju odlaže oružje u želji da što manje njegovog naroda izgubi život 8)

Stannis i Davos su malo djelovali kao da vuku mak na konac sa onom spikom o klečanju ali nakon razgovora sa Jon Snow-om i kad je Jon rekao tko je on pa ispričao kako se Mance ponija prema njemu kad je bija zarobljenik ( na pitanje o tom šta bi Ned Stark učinija s njim) , Mance je odveden u zarobljeništvo ..stvarno se nadam da će Mance u seriji šta više poživit jer mi se lik skroz sviđa , ipak je nekim svojim potezima pokaza racionalnost a ne zlobu i osvetu !!

Jamie i Cersei su skroz klasika , pomalo mi ide na živce šta Jamie nezna odlolit Cersei a ona kao da mu je dio duše uzela ..ono kad je priznala ocu istinu a Tywin nije moga virovat i ponaša se kao da je čitavo vrime mislija kako to sve nije istina je bilo neočekivano , Cersei je zanimljiva po tome da iako ima jednu dobru osobinu a to je da voli svoji dicu , to i dalje nije dovoljno da ispere sve njene loše osobine , jednostavno taj lik i svoje pozitivne aspekte pretvori u negativne :roll:
Inaće malo mi je glupo šta Gregore Clegane nije zapomaga kao u knjizi nego je ispalo ko da je u nekoj nesvijesti ili tako nešto :|

Scena kad Jon priča s Tormundom pa mu ovaj reče da je Ygritte misto iza zida a ovaj se na kraju s njom i tamo oprosti je super :thumbs2: .. svidila mi se , dobar zaključak te priče o njih dvoje , mislim da će Tormund u presudnom trenutku bit poslan iza zida , ono šta je Val u knjizi učinila

Malo dalje iza zida su me iznenadili sa Jojenovom smrti (doduše on i u knjizi zna da će umrit ali ne umire ) ali koliko god mi taj dio bija dobar uistinu mislin da su tribali stavit plavooke mrtvace kao neprijatelje a ne šetajuće kosture :|

U ovom dijelu se možda pojavljuje najzanimljiviji događaj sezone i najvažniji novi lik (likovi) , Djeca Šume :skok: .. zanimljiv su im izgled napravili jer izgledaju kao osnovnoškolske djevojčice u fantasy elementu .. ispaljuju i nekakve vatrene bombice ..ludnica :mrgreen: , no sigurno je to da su jako važni likovi za priču :sesir2:

I tako Bran ulazi u spilju i upoznaje ni manje ni više nego trooku vranu to jest Bryden Riversa , ovo je veliki događaj u knjizi i u ovom dijelu serije su otišli dosta daleko s Branovom pričom , tako da sad skroz tapkamo u nepoznatom nadalje (čak i knjigočitaći) :-k

Dany je tek sad zapala u probleme , scena kad je čovik donija svoje mrtvo dite i reka da je zmaj kriv pa ono kad Dany sama okuje preostala dva zmaja je bila baš tužna , kao da simbolizira scenu u kojoj osloboditelj robova postaje i sam rob a pravednik postaje krvnik ( ipak je zmaj ubija dite) .. baš tužan dio :pokislo: :smrc:


Arya biži prema Braavosu :mrgreen: .. taj su dio skroz prominili ali je ispalo super i dobili smo odlične scene borbe , doduše dojam je da Hound kao da želi umrit i traži smrt i prije nego šta je bija teško ozlijeđen s obzirom da na Brianninu milost (kad mu je rekla da da ne želi ubit) je odgovorija sa šakama ..mislin da ga na kraju Arya nije tila ubit jer joj je to bilo teško a ne da ga kazni 8)

I na kraju Tyrion , vrlo dobro odrađeno ali moglo je i bolje i tu mi nešto fali , zašto je uopće Tyrion otiša u krivom smijeru ako nije spominjana Tysha , kužin zbog čeg je na kraju završija kod oca ali zašto je prominija rutu a Jamie mu ništa nije spominja ? .. inaće dobro je odglumija bijes i razočarenje (sablasno je kad stavlja onu drugu strelicu u samostrel) i generalno ipak rezultat je isti i veliki Tywin odlazi u vječna lovišta i umire od ruke vlastitog sina dok sidi na WC-u ..tragičan kraj nekog o čijim su se pohodima pisale pisme :|

_________________
Surviving the new decade


pon 16 lip, 2014 12:58 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Nakon 9. i 10. epizode mogu bez grižnje savjesti reći da se filmski GoT (barem) izjednačio u jedinoj stvari u kojoj mi je LOTR bio bolji – prikaz bitaka.

Ispunila mi se je barem jedna od dvije želje za ovu epizodu – odlično su prikazali Stannisov juriš! Najbolji „totalwar“-asti momenat je bio kad teška konjica s obije strane pregazi već poprilično razbijene slobodnjake. =D>

Uz to su tu bili i odlični dijalozi:
Prvo su Mance i Jon imali dosta zanimljiv razgovor. Mance je s pravom ljut kako ga je Jon za**bo, i spomenuo je da je poslao novu invaziju dalje od CB, ajd i to je nešto. Nije spomenuo rog, koji je izgleda i u seriji i u knjizi otišao u dim, ali na drugačiji način. :mrgreen:

No najdojmljivije mi je bilo kad Manceu naređuju da mora kleknuti pred Stannisom, i ovaj neće čak ni pod cijenu pokolja. "We do not kneel!" =D> =D> =D>
Ne bi me začudilo ni da je u tom trenutku povikao „Bolje grob nego rob!“ :mrgreen:

Pretpostavljam da pogotovo Melisandri nije teško palo to da trebaju napraviti veliku buktinju :) i odlično je napravljen trenutak kad kroz vatru vidi Jona, odmah sam se sjetio citata „I pray for a glimpse of Azor Ahai, and R'hllor shows me only Snow“ =D>

Tormund je dobro odgovorio Jonu da ga mrtvi ne mogu čuti. Free folk su slobodni i od takvih takvih bedastoća :D

Nije bilo loše ni nešto sjevernije.
Ne sjećam se da li su i u knjizi bili kosturi a ne zombiji ali dođe na isto. U stvari, ovako mi je borba ispala dojmljivije, opakije, još jedan „GOT vs LOTR“ momenat :twisted:
Korištenje vatrene magije (fireballs? :D ) od strane CoD mi je simpatičan dodatak koji je u kombinaciji sa kosturima ispao pun pogodak. :) Još od Drakarys Astapor scene mi GoT verzija nije napravljena toliko bolje nego u knjigama.
Jojenova smrt je poprilično iznenađenje. Izgleda da je on, kao i Coldhands, odigrao svoju ulogu i više nije bitan za daljnju radnju... :neznam:
3ER je napravljen dosta efektno, al ne sjeda mi što ima oba oka, nadao sam se da će se ipak potruditi da slože korijen koji mu prolazi kroz duplju.

Scena s Dany i zmajevima je isto napravljena poprilično dojmljivo... eh kapetane, izgleda da je ono s kostima ipak bio spoiler 8-[ . No da, Drogon radi sranja a njegova braća ispaštaju :(
Nije loša ni scena sa starcem koji ponovo želi postati rob jer se ne može snaći u promjenama. Pokazuje kako nije dovoljno samo oružanim putem srušiti stari sistem i instalirati novi, već je za tranziciju nuno da prođe nešto vremena, i da tek novi naraštaj prihvati novo uređenje kao stvarno „svoje“. Dalo bi se povući još neke paralele sa RL ali nemaju toliko veze sa serijom.

Scenu s Qyburnom su fino prenijeli, u tih minutu-dvije se dosta dobro hinta što će se dogoditi kasnije i baš je nekako bilo fora kad Cersei otjera Pycella iz njegovog vlastitog laboratorija :D

S obzirom na predhodne scene s Rorgeom i Bitterom, nekako je i imalo smisla da se Brienne i Hound pokolju. Sve u svemu okej napravljeno. Hound je otišao u stilu, bolje u borbi nego od inficiranja rane. Aryja nije dala milost (to mi i dalje nije jasno zašto... @captain nekako mi ne djeluje da je razlog kojeg navodiš, al nisam siguran...) i otputovala u Braavos. OK.

Scena s Jaimeom, Tyrionom, Varysom i Tywinom je teško razočaranje. :thumbs3:
Prvo ništa od laganja da je ubio Joffreya, pa ništa od "She's been f**king Lancel and Osmund Kettleblack and probably Moon Boy for all I know" (ajd, od navedenih se barem Lancel više puta pojavi u seriji 8-[ ), pa ništa od Jaimeove tvrdnje (priznanja?) da Tysha nije bila kurva. Ništa od „Wherever whores go“ (admini ove stranice su ziher oduševljeni :lol: ) i na kraju se Tywin nije ni zasrao kak spada pa da Tyrion onako za sebe iskomentira da ipak ne sere zlato.
Ovo mi je drugo najveće razočaranje u ovoj sezoni. Da su to napravili bolje, ovo bi mi bila najbolja epizoda do sada.

captain je napisao/la:
U seriji Mance uistinu ispada kao velika ljudina (sušta suprotnost od Styr-a koji ispada divljački ljudožder) i stvarno ne želi rat nego spasit svoje ljude a ima više karakteristika za poštenog kralja nego svi kraljevi južno od zida
A Renly?
Najgora stvar koju bi on naredio bi bila da Kingsguardu zamjeni bijele plašteve s onima u duginim bojama :lol:

captain je napisao/la:
I tako Bran ulazi u spilju i upoznaje ni manje ni više nego trooku vranu to jest Bryden Riversa , ovo je veliki događaj u knjizi i u ovom dijelu serije su otišli dosta daleko s Branovom pričom , tako da sad skroz tapkamo u nepoznatom nadalje (čak i knjigočitaći) :-k
Koliko se sjećam, ostalo je još nešto radnje za koju se nadam da će u vizualnom smislu prenjeti na tv kak spada, i to bez problema mogu razvući u još nekoliko epizoda. Plus filleri ala Crasters keep ;)

I sada na sve to slijedi čekanje od 10 mjeseci... :|

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 17 lip, 2014 12:34 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Da !! Renly ali njega je Melissandre preduhitrila u pokušaju napada na prijestolje i nije mu dala ni priliku da nešto loše napravi a Mance je u grupi punoj svakakvog življa i iako su mnogi divljaci daleko od časnih ( Rattleshirt , Styr u seriji , Narikač u knjizi ) on i dalje ima moralni kodeks ponašanja ..pa netko drugi bi sadera Jon Snowa zbog prevare ali on nije plus uopće nema pokvarene motive nego samo želi pobić sa sjevera ...pravog sjevera.

A Tyrionove su motive zajebali bez potribe ...nije gluma bila loša , zapravo je odlična ali čemu izbacit Tyshu , glavni razlog Tyrionova posjeta čači , čemu izbacit razlog za Jamieve sumlje u Cersei , zašto izbacit Tyrionov i Tywinov razgovor ? ...pa te stvari ne koštaju ništa više od ovog šta je snimljeno , stvarno nema logike i to je jedina stvar u ovoj epizodi koja me debelo smeta a ostale su promijene probavljive , nažalost sad su prominili cili Tyrionov lik a bome i Jamiev :(

_________________
Surviving the new decade


uto 17 lip, 2014 12:14 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan