Sada je: pet 19 tra, 2024 6:26 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Game of thrones - Sezona 4 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Broj sezone: 4
Broj epizoda: 10
Datum premijere: 6.4.2014.


Scenaristi: David Benioff i D. B. Weiss
Redatelj: D. B. Weiss
Datum premijere: 6.4.2014.

Sadržaj:
Serija se bazira se na drugom djelu knjige "Storm of Swords" i nastavlja se na radnju u 4. sezoni.
U prvoj epizodi taljenje mača Ice u 2 nova, dolazak Oberyna Martella u Kings Landing i upoznavanje s Tyrionom koji je u nezgodnoj situaciji, Daenerysine probleme sa zmajevima i podređenima, Aryjino putovanje s Houndom, nastavak Jonovih pustolovina kod Zida...

Detaljnije informacije: Wiki, HBO, IMDB

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 07 tra, 2014 5:31 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: S04E01 - "Two Swords"
Ponovno GOT i komentiranje GOT-a i Danči na dalmatinskim brdima i vrletima koje glume Essos i svašta :skok: :skok:

Uglavnom opet iman gotovo samo riči hvale za epizodu ali uz to i jedno pitanje zbog nečeg šta mi je onako nejasno :-k ..pa ajmo počet s pitanjen 8)
Po knjizi su Thenn-i najviše kulturni wildlinzi sa naprednijom tehnologijom i uređenjem društva poput onog u krajevima južnije , spominje se doduše da su divlji ratnici i da su opasni ratnici ali nikud se ne spominje da su ljudožderi i nekako me iznenadilo predstavljanje Thenn-a kao nekakvog kanibalskog i divljeg plemena ..više divljeg nego u knjizi ako me dobro sićanje služi :?:

I sad ajmo malo po redu komentirat , početak je iznimno zanimljiv sa pretvaranjem Starkova mača u dva manja mača ali zanimljiv je zbog Jamie-va suprotstavljanja ocu Tywinu , za to je tribalo imat hrabrosti ali ima je i Tyrion no on uvik izvuče deblji kraj kod oca a Jamie baš i ne :| .. u ovoj epizodi se i vidilo koliko Cersei ima loš utjecaj na Jamie-a , Jamie je uistinu radija nemoralne stvari zbog nje a ona mu zamijera šta nije doša prije iako je čovik bija zarobljen misecima i izgubija ruku :| ..lik Cersei je sve odvratniji i odvratniji

No vrhunac početka epizode je Oberyn Martell , nadimak Red Viper mu skroz odgovara .. ono kad Oberyn čuje "Rains of Castamere" pa odma napravi frku je super scena , baš onako prikazuje osobu koja vrlo brzo plane poput vatre i onda netko mora loše proći :vrazicak1:

U toj svoj priči je Tyrion onako malo na iglama ..prvo su ga Dornci odignorirali a onda je ima poprilično iskren i zanimljiv razgovor za Oberyn Martell-om ..Lannisteri nisu jedini koji plaćaju svoje dugove a Oberyn je naumio platit svoje dugove ..Tyrion se i muči sa Sansom koja je u depresiji nakon šta joj je obitelj ubijena i Tyrion iako želi pomoć zapravo to nemože jer je njegova obitelj odgovorna za smrt Sansine :|


Danči s druge strane počinje imat problema sa zmajevima , no zmajeve na stranu fora mi je bila mala igra klađenja između Nahaaris-a i Grey Worm-a i kako je to Danči sasjekla čim je stigla :zubo: .. između robovskih gradova je prisutan poprilično morbidan način označavanja kilometraže i uz Thenn-ovu večeru najodvratnija stvar u ovoj epizodi :|
Dio sa Daenerys je sniman u srednjoj dalmaciji i to se itekako dobro vidi


Iza zida se prepričavaju dojmovi , Tormund baš i nevoli Thenn-e a oni su prikazani malo i prestrašno po mom mišljenju
Jon Snow je isto u poslu prepričavanja dojmova i nije baš od svih dočekan sa oduševljenjem , zapravo Janos Slynt i Thorne su dvojac koji baš nevoli Jon-a ali fala bogu Aemon je na Jon-ovoj strani ..zanimljiva mi je scena kad Jon prepričava odnos sa svojim bratom Robb-om Samwell-u i priča mu kako je Robb bija u svemu bolji( i legitiman sin Ned Stark-a) ali se nikad nisu mogli zbog tog mrzit , pa Sam upada sa mišlju da je njemu isto s Jon-om :mrgreen:

Arya i Sandor Clegane su baš dobar par i di god dođu padaju glave ..Arya je postala prava osvetnica pa se nakon grupe Freyevih vojnika dohvatila i Lannisterskog vojnika koji joj je ubia prijatelja i dokrajčila ga je na isti način kao i on njenog prijatelja ..doduše u oba slučaja je izvukla živu glavu zahvaljujući Clegane-u i teško da bi sama mogla osvetit se ali poklonjenoj prilici se ne gleda u zube :zubo: 8)

Ako je prva epizoda ovako dobra nesumljam da će i ostale bit isto tako dobre :thumbs2: .. ocijena blizu desetke :sesir2: ..devetka po onom sistemu ocijenjivanja iz star trek anketa

_________________
Surviving the new decade


pon 07 tra, 2014 9:42 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: S04E01 - "Two Swords"
Je, kapetane, lijepo je ponovo imati nove epke pred sobom u tjednima koji dolaze :)

Odlična epizoda koja nije za top 3. Više je u stilu mirnije završnice prošle sezone, sasvim dostojno otvaranje nove.
9

Taljenje Icea na početku je bilo efektno ali pomalo sam razočaran nedostatkom mogućeg korištenja magije u procesu tj. barem sam pretpostavljao da bi je trebalo biti. :-k

Svakako najbolji dio epizode je Oberynov dolazak, izmjenjen ali fora :) Kad je čuo muziku i krenuo djelovati sjetio sam se captaina i upitao se kako li bi neki moderni Oberyn ragirao na statuse u kojima se glorificira ta pjesma :)
Po medijima su poprilično uzdizali Oberyna i glumca zadnjih tjedana i mjeseci, valjda više nego bilo kojeg drugog lika, možda i pomalo pretjerano. Prokomentirat ću to koju epizodu kasnije... ;)

Dobar fajt u krčmi. Za Aryju su preokrenuli stvari (u sceni u krčmi je Ticklera trebala pitati da li ima sakrivenog zlata, srebra, dragog kamenja, a ovo s Raffom se događa tek u Dreams of Winter,.... al dođe na isto :))

Daenerys... ok, pogotovo scena sa ljutim zmajevima. Počinje se primječivati ona Zaldrizes busdari iksos daor, tj da zmaj ne može biti rob :)

Šteta što se usporedno s dolaskom Oberyna nije prikazalo i šta se događa dolje u Dorneu. Hoćemo li Arianne vidjeti tek u 5. sezoni?

Jaimieve komplikacije sa Tywinom, Cersei i Brienne su ponešto pojednostavljene a ono s Cersei "što nije prije pobjegao" nekako nebalansirano, glupo, al ajd može proć kao pojednostavljenje Cerseinog ludila.

Thenni su najveće razočarenje, trebali bi bili jedno od najnaprednijih skupina iza zida, kuju svoje oružje a ispadaju opaki mesožderi koji podsjećaju na perzijance u “300”.

i Fuck the king! :punk:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 09 tra, 2014 9:37 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: S04E01 - "Two Swords"
Neću Oberyn-a za prijatelja jer ako mi pročita statuse na fejsu i glazbene odabire onda san gotov :mrgreen: .. a nit moji omiljeni Starkovi mu nisu baš "prijatelji" :|

Vezano uz Dorne i tvoju misao o prikazivanju scena u Dorne-u , mislin da je u seriji s dosta glumaca teško sve to olako isfinancirat i uklopit pa se možda čeka da Oberyn pogine i još koji lik izgubi glavu da bi se onda moglo ubacit nove likove to jest nove glumce u seriju :!: :!:

Fuck the king \:D/ \:D/

I mislin da su upravu za Thenn-e ali tek je prva epizoda pa možda i kasnije Thenn-i budu prikazani i u tom "naprednijem" aspektu , a ovako i je malo glupasto jer podsječaju više na ljude sa Skagosa koji čak nisu "Free Folk" nego su pokoreni od strane Stark-a ali kroz povijest su poznati kao ljudožderi , čak ima priča kako su za jednog napada ubili i pojeli sve svoje neprijatelje i oteli njihove žene , ima doduše GOT tendenciju spajanja likova (Edric Storm i Gendry) ali mi eventualno spajanje Thenn-a i Skagosa po osobinama nije baš nešto ..Thenn-i jesu strašni ratnici i jaka grupa ljudi ali više u stilu nekakve profesionalne vojske nego opasnih divljaka ..po meni možda su ih tribali prikazat kao nekakve bikinge ili nešto slično a ne baš ovako ..inaće Styr u knjizi nema uši i nakon Tyrionova ožiljka to je još jedan aspekt iz knjige kojeg su zanemarili ali to i nekako nije preopasno ..no Thenni kao ljudožderi su velika izmjena :|

_________________
Surviving the new decade


sri 09 tra, 2014 11:58 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: S04E01 - "Two Swords"
captain je napisao/la:
..Thenn-i jesu strašni ratnici i jaka grupa ljudi ali više u stilu nekakve profesionalne vojske nego opasnih divljaka
Nisu ni južnaci ne znam kako profesionalni. Obično bi uz grupu dobro opremljenih vitezova išla cijela banda slabo naoružanih seljaka, a pravi profesionalci su samo plačenici, unsullied i sl.. :-k
Ali da, loše su ih prikazali, trebali su biti više kao oni brđani u Valeu...

captain je napisao/la:
inaće Styr u knjizi nema uši i nakon Tyrionova ožiljka to je još jedan aspekt iz knjige kojeg su zanemarili ali to i nekako nije preopasno ..no Thenni kao ljudožderi su velika izmjena :|
Baš i nije pošteno da je umjesto gubljenja nosa dobio tek ožiljak. To bi bilo ko da televizijski Bran samo ostane šepav, ili da Jaime izgubi samo mali prst :beee:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 09 tra, 2014 9:25 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 S04E02 - "The Lion and the Rose"
"The Lion and the Rose"

Sezona: 4
Epizoda: 2
Datum premijere: 13.4.2014.

Scenarist: George R. R. Martin
Redatelj: Alex Graves

Sadržaj:
Joffrey i Margaery se žene, Jamie počinje vježbati mačevanje s lijevom rukom, razotkriveni Tyrion prekida vezu sa Shae, Bran saznaje kuda treba dalje putovati, Ramsey dobiva priliku postati Bolton, Mellisandre organizira novu lomaču i počinje se zbližavati s Shireen...

Detaljnije informacije: Wiki, HBO, IMDB

Zanimljivost: epizoda je oborila rekord na torrent sajtovima.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 16 tra, 2014 7:27 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: S04E02 - "The Lion and the Rose"
Prva polovica epizode mi je bila onako malo i dosadnjikava a i opet su minjali neke stvari iz knjige koje se nije tribalo minjat (spalili su krivog florenta) ali kraj epizode i smrt Joffrey-a ..bijes Cersei nakon toga ali i čitav uvod u sve to su odlični :thumbs2:
Ajmo samo nabrojit sve šta mi se svidilo :) , otrovni pogledi između Lannister-a i Oberyn Martell-a , izrazito smišan način na koji je Olenna otpilila svog sina Mace-a , odvratno ali ipak očekivano ponašanje Joffrey-a prema Tyrionu i kisele face na vjenčanju , Cersein odvratni rivalitet prema Margaery Tyrell , posebno mi je zanimljiva i Olenna i njezina umješanost u sve ovo jer iako je na vjenčanju bila u nekakvom raspoloženju di viče "help the boy" kad je Joffrey umira ..velik je dojama i maloprsti to spominje u knjizida je ona otrovala Joffrey-a kako bi spasila Margaery od braka sa prihopatom ..uglavnom na kraju je bijes Cersei iša u smijeru Tyion-a šta nije neočekivano ali mislin da je promašeno , no Cersei i promašaji su ljubavnici pa ništa čudno da se ona tako ponaša 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 16 tra, 2014 8:06 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: S04E02 - "The Lion and the Rose"
10
Svaka epizoda s regicidom ne može biti loša epizoda :vrazicak1: , a ova mi se specijalno svidjela (za razliku od ostatka fandoma? :lol:)

Vječanje je bilo baš dobro složeno. Čak ni Cersei/Brienne bljuzga nije pokvarila dojam. Naj provala mi je svakako Lorasova kad ga kingslayer ye**va da nikad neće oženiti Cersei, a ovaj mu odgovori “Nećeš ni ti!”. ZAKON! :D

S obzirom da sam znao što će se događati, cijelo vrijeme sam pratio ali tek sam naknadno kod trećeg gledanja primjetio trenutak kad Olena uzima kamenčić s ogrlice.

Image

Bran je malo uranio sa treewarganjem ili kako se to već zove. Sjećam se (mislim da Bran II ili III) poglavlja iz GOTa kad se Bran “digne u nebo” i vidi sve što se događa od Sjevera pa do Ashaia. Bilo bi baš fora da naprave sličnu scenu u stilu uvodne špice.

Onaj Tyrionov prekid s Shae mi nije legao, pa ni saznanje da je razotkriven, a ni sva ta njena dramatika... al votevr.

Svidjelo mi se kako je Ramsey s brijanjem pokazao (i Rooseu i nama) koliko je dobro uspio izdresirati Theona.

Paljevina... okej, jedino sam se nadao da je Stannis već otplovio na sjever.... :neznam:

Čekam "Breaker of chains" epizodu. Drakarys! :vrazicak2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 16 tra, 2014 8:12 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: S04E02 - "The Lion and the Rose"
Ramsey je psihopat da i Joffrey djeluje ka beba prema njemu ali Gregor Clegane je ipak tu najgori lik i bez premca :|

_________________
Surviving the new decade


sri 16 tra, 2014 8:21 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: S04E02 - "The Lion and the Rose"
Ramsey u ovom serijalu u djelo provodi ono s čime se u drugim filmovima samo prijete ili zafrkavaju ("seko bi ga mesec dana!" :twisted: )

A za ovo prije tko ga je otrovao su pokazali u ovoj epzodi, kao što si vjerojatno u međuvremenu vidio (istodobno smo pisali post pa se nisam nadovezao). Olena je uzela kamenčić s ogrlice i otrovala ga ili sama ili uz nečiju pomoć... (ne da mi se opet frejm po frejm da vidim i trenutak kada ubacuje 8-[ )

A Cersei.... trebalo bi izmisliti neko novo pravilo u stilu marfijevog "ako Cersei ima mogućnost zeznut situaciju, to će i učiniti" :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 16 tra, 2014 8:35 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: S04E02 - "The Lion and the Rose"
Cersein zakon :zubo: ... Da !! Olenna je odgovorna to je sad sigurno , stara je lukava i ko šta rekoh imala je dobar razlog za to 8)

Ramsey je za sad najnegativniji lik u seriji a s obzirom da mislin kako neće pokazat šta je Gregor Clegane napravija Vargo Hoat-u (Locke-u u seriji) i možda su taj dio i prominili ..onda će Ramsay sigurno ostat najveći psihopat u seriji :-k

_________________
Surviving the new decade


sri 16 tra, 2014 9:34 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: S04E02 - "The Lion and the Rose"
Olena je ženska verzija Tywina.
U trenutku kad je uzimala otrov je govorila kako je grozno to što su joj učinili bratu, da kakav monstrum ide ubiti čovjeka na njegovom vjenčanju... opako :)
Šteta što (ako nisam zaboravio) se nisu spomenula njena 2 stražara i njihovi nadimci :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 16 tra, 2014 10:13 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Iznimno puno promjena u odnosu na knjigu u ovoj :thumbs3: (četvrtoj) epizodi ali opet je nekako sve bilo zanimljivo :sesir2:

Naprimjer Podrick je slijedio Brianne u knjizi a u seriji je poslan od strane Jamie Lannistera kao Briannin suputnik 8)

No ajmo iz početka , scena kad Missandei i Grey Worm pričaju o bivšem životu i kako su postali robovi meni se sviđa , upad Grey Worm-a u Mereen i pobuna robova je bila odlična , osveta koju je Daenerys priredila gospodarima Mereen-a je bila poprilično okrutna , e sad bitka je unatoć meni zanimljivoj pobuni robova bila nepostojeća jer u knjizi to nije tako brzo bilo , isto tako u prošloj epizodi je Daario Nahaaris pobijedio predstavnika Mereen-a u bitci a u knjizi je to ode ipak nepostojeći strong Belwas ..inaće u sceni vješanja se vidi splitski poluotok a ulice Mereen-a su splitske ulice :mrgreen:

Jamie i Bronn su odlični zajedno (Bronn je pobijedija Jamie s njegovom vlastitom rukom lol) ..Bronn možda igra prljavo ali zbog njega se Jamie napokon odlučija da posjeti Tyrion-a ..nekako mi je Jamie sve više pozitivac od načina kako se odnosi prema Tyrionu pa sve do trenutka s Brianne kad joj je dao mač i zadatak da pronađe Sansu :sesir2: .. Prema osvetoljubivoj i zlobnoj Cersei je u sve hladnijim odnosima

Kad smo več kod Sanse ..dobro je zaključila da je Baelish umiješan u smrt Joffrey-a ali ni on baš to nije negira , zanimljiva je priča o tome kako nitko nezna i nesmi znat šta on želi pa samim time ga i nemogu okrivit za Joffreyevu smrti ali nit predvidit njegove poteze ..no on je sve i zakuha pa očito da su njegovi potezi skroz neočekivani ..i onda nakon njihova dijela jako suptilan prijelaz na Tyrellove (our friendship grows strong - Growing strong su riči od Tyrell-a) 8)

Olenna je prelagano otkrila da je kriva za ubojstvo jer nije tila da Margaery završi u braku s monstrumom a čini se da su ona i Margaery zadovoljni sa novim kraljem Tommen-om koji je ipak za razliku od Joffrey-a zapravo dobrica

Jon Snow je u problematičnim odnosima sa zapovijedništvom noćne straže ali ima sve veči utjecaj na ljude na zidu ..no tu mi opet previše minjaju stvari na zidu i sjeveru ..Vargo Hoat je sad Locke koji je na zidu i zajedno s Jon Snow-om ide prema Craster-ovoj kući a Jon Snow zna da je Bran živ ..još i dalje nema Coldhands-a a upravo Bran završava u zarobljeništvu kod pobunjenika koji su kod Craster-a u trenutku kad Jon Snow upravo tamo odlazi u misiju protiv tih pobunjenika ... doduše taj Locke dio je humaniji od onog šta je Vargo Hoat doživija u knjizi od strane Gregora Clegane-a ali ipak nekako je sve više izmijena koje minjaju cilu priču :|

I na kraju nešto o čem se teoretiziralo prije a sad je pokazano i izgledalo je jako dobro ali možda i prerano prikazano ..scena kad White Walker odnosi Crasterovog sina i kad drugi i drugačiji White Walker pretvara tog sina u jednog od njih ..potpuno nova scena i događaj koji nije bija u knjizi i koji otkriva bitnu stvar o White Walkersima / Othersima a to je da barem dio njih ima ljudsko podrijetlo ..uglavnom zanimljiva epizoda sa previše promijena u odnosu na knjigu ali svejedno mi se epizoda u cijelini sviđa :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


pon 28 tra, 2014 5:40 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
3. i 4. 5 epizoda su bile nekako podjednake u kvaliteti. Oko Mereena mi je manje više sve okej, jedino šteta što nema Belwasa. Taj čovjek može pojest cijelu zdjelu ušećerenih skakavaca :mrgreen: Pobuna je prošla brzo, ali slično je bilo i u knjigama, nije bilo nekih pretjeranih detalja, dok je za neke druge bilo jače skraćeno u seriji poput Tyrionovih bitaka, a tek za neke se detaljnije opisuju formacije i što se sve događalo tokom bitke. Mislim da ovo čak i paše u stilu radnje – da je bilo lakše osvojiti nego će ga biti zadržati.

Sansa i Littlefinger... malo su mu promijenili neke citate iz knjiga, ali ispalo je sasvim okej. Čeka se sve zanimljiviji nastavak u Valeu :)

Na sjeveru sve čudnije, pogotovo završetak 5. epke kad donose novorođenče na onaj oltar i pretvaraju ga u Othera ili nešto slično. Koliko su to promijenili, ne bi me čudilo da u sljedećoj epizodi Dany krene veslati na Westeros :D
Za sada je radnja najviše odmaknula naprijed na sjeveru, obračun sa dezerterima iz noćne straže se usputno spominje među prvim poglavljima “Dance with dragons”, dok ostatak radnje uglavnom tek u završnici “Storm of swords”. A sa novostima među therima, sve skupa ide i još dalje, sad si oni koji su čitali samo knjige mogu zaspoilati ako čuju za radnju iz serije :mrgreen:

Meni je od prijelaza iz jedne scene u drugu u prijašnjoj epki bilo najupečatljivije ono kad se na zidu komentira da wildlinga ima 100 puta više, i kaže netko da nitko ne može ubiti stotinu... i onda prijelaz na Unsulliede kod Meereena :D A za Sansu je fora bilo ono kako nije ubojica... i onda prelazak na scenu nje i Littlefingera. Još nije ubojica... ali pored Littlefingera sigurno neće postati ni svetica.

Brienne je dobila Oathkeeper :D .. ajd konačno su se potrudili dodati bar malo valyrijskih “šara” na njega...

I zanimljive noćne posjete maloljetnicima. Uz sve kritike da je serija otišla predaleko, sada smo skoro i pedofiliju dobili :mrgreen:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 svi, 2014 2:36 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Nije li Coldhands egzekutor pobunjenika noćne straže a i koliko se sićan Bran nikad nije bija u Crasterovoj kući :-k ...baš ću potražit nešto o tom na netu malo kasnije.. baš me zanima koliki će na kraju bif buterffley effect kojeg Martin spominje zbog promijena u seriji !!

_________________
Surviving the new decade


čet 01 svi, 2014 3:46 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan