Sada je: čet 16 svi, 2024 9:14 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera] 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera]
Najnovija ludost mi je bila dok sam prao suđe i krenem utopiti lonac u vodu... i u zafrkanciji izgovaram "what is dead my never die..."

... i lonac kako je u njemu zarobljeno puno kisika tako napravi uzgon i iznenada se vrati na površinu, a ja iznenađen komentiram "only rises cleaner? :mrgreen: "

A u biti sam došao napisati da sam pročitao "Feast for Crows" i onda se sjetio da je "Dance with Dragons" izdan tek 2011 i da bez straha mogu krenuti čitati i topike sa spoilerima u kojima je zadnji post napisan prije toga! \:D/

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 04 pro, 2013 12:25 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera]
Marksistička analiza svijeta iz "Igre Prijestolja" :mrgreen:
http://www.crvenakritika.org/umetnost/237-igra-prestola
Citat:
Američka serija „Igra prestola“ oduševljava milione ljudi širom sveta. Kroz njenu radnju, smeštenu u fiktivnom srednjovekovnom svetu, pored vrhunske zabave, se može i naučiti i ponešto o politici velikih sila i vladanju. Ovaj članak se obraća obožavaocima serije i ne predstavlja političku kritiku, već pokušaj analize sveta „Igre prestola“ pomoću marksističke metode istorijskog materijalizma, uz pretpostavku stvarnosti dotičnog sveta.


...

Malo su failali glede marginalizacije religije i žena - naprema drugim sličnim djelima ima i puuuno više religije i puno više bitnih ženskih likova (jedva da se i sjećam da je toga bilo u recimo LOTR filmovima :-k ).

Kod ASOIAFa me dosta zanima prikaz feudalnog klasizma i odnosa unutar istog i općenito slične stvari oko društvenih sistema pa su mi Aryja poglavlja u tom smislu odlična. A zanimljivo je i ono za zmajeve kao kočničare industrije, Braavos kao protokapitalizam, i da Zid i nenadane zime unište viškove proizvodnje i uspore nastanak buržoazije... zanimljiva promišljanja!

Za zime sam već bio razmišljao kako su teret razvoju i sl, Braavos stvarno jeste protokapitalistički grad (pogotovo kad radnja ode tamo, da ne spoilam detalje u ovoj temi), ali ideja za Zid koji poždere višak proizvodnje je baš zanimljiva :thumbs2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 21 vel, 2014 6:06 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: A Song of Ice and Fire - Brbljaona [bez spojlera]
Izašla je nova Martinova ASOIAF knjiga - "The World of Ice and fire" (http://awoiaf.westeros.org/index.php/Th ... e_and_Fire)

Vjerovali ili ne, već nekoliko sati nakon izlaska, na internetu se pojavilo nekolicina piratskih verzija, sasvim funkcionalnih sa formatiranim tekstom, linkovima, slikama....
Nakon što je serija oborila sve rekorde na torrentima, knjiga bi i u svojoj kategoriji mogla osvojiti sličnu nagradu :mrgreen:

Sinoć sam pročitao nekolicinu poglavlja i iako nije neki vrhunski umjetnički tekst, radi se o sasvim solidnom štivu, pogotovo za egzotične stvari koje se tek mrvicu spominju u priči. Vjerojatno će mi na neko vrijeme dobrim djelom zamjeniti lurkanje po westeros.org :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 29 lis, 2014 3:24 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan