Sada je: pon 13 svi, 2024 8:06 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
Pisac je baš odlučija da se iživljava na starkovima :plakanje: ..nek ubije kojeg lannistera za promijenu :vrazicak1:


Matora drtina :evil: Nadam se da ce ih sve Arya potamaniti :D Samo nek ne diraju Tyriona.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 04 lip, 2013 12:32 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Stradat će i drugi ali nekako ne želin više starkovih mrtvaca jer su stvarno gadno nastradali kroz čitav ASOIAF :(

_________________
Surviving the new decade


uto 04 lip, 2013 12:36 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Tacno, sto je previse, previse je. Ipak mislim da ce ne kraju sage doci njihovo vrijeme i da ce gubitci biti kompenzirani .

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 04 lip, 2013 12:51 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
keep calm
and
compensation coming soon... :mrgreen:

_________________
It is smaller on the outside!


uto 04 lip, 2013 6:46 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: sub 04 vel, 2012 10:47 pm
Postovi: 102
Spol: Muški
Opis Stanja: Homeless
Koje si vrste?: 1/2vilenjak
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
=P~

_________________
slika


uto 04 lip, 2013 9:15 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
ma ima ih još par.., to valjda želi pokazat ljudima što poštenje u stvarno sv znači.., da nije tražio pravdu za one male lanistere ne bi mu se dogodilo.., a sve je počelo s njegovim ocem koji je isto izigravio moralnu vertikalu. kad je rat onda je rat.., pitanje je života ili smrti.., ukoliko preživiš i imaš još ponešto snage.., onda možeš bit moralan i sve to skupa..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


uto 04 lip, 2013 9:48 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Koliko god Stark i jedan i drugi , stradali zbog te svoje moralnosti , mislin da je to razmišljanje koje si ti napisa najveći problem u ratu i put koji vodi do ratnih strahota :|

Jer mali lannisteri uistinu nisu bili krivi za ništa i pitanje je koliko bi uredu bilo ubit nevine samo da se dobije rat ..Robb je več bija u izgubljenoj situaciji zbog više razloga a prvi nije bija pogubljenje lannistera nego to šta nije odabra dogovoreno vijenčanje nego se oženija iz ljubavi , da to nije napravija lakše bi moga izigravat poštenjaka jer bi ima potporu kuće Frey a ovako je izvisija na obe strane :|

_________________
Surviving the new decade


sri 05 lip, 2013 9:40 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
ma sve to stoji, slažem se s tobom oko toga. ali kako u seriji tako i u život treba ipak imat neke kalkulacije oko takvih stvari. ukoliko ti imaš oko sebe vazale koji imaju isti svjetonazor super! međutim ako ti treba nečija pomoć moraš prihvatit njegove uvjete, normalno ovisi o tome koliko ti tko treba. isto bi bilo drugačije da se odmah oženio za njegovu kćer, a ovu je mogo uzet za konkubinu ili nešto sl.., ne bi bio prvi a ne zadnji vladar koji bi takvo što učinio.., ovako je on izgubio.
što ti recimo znači moralni vladar ukoliko ne ispuni prvotnu dužnost a to je zaštita vlastitih seljana.., ovako ih definitivno ne može zaštiti. svi mi ovako sa strane možemo to sa željenjem kometirat kako je on ispao ispravan i tome sl.., kako bi komentirao to da si na poziciji njegovog savjetnika npr? u trenutku kad je izgubio pola vojske.., pretpostavljam kako bi mu reko da se malo skulira i neka proba izgladit malo stvar.., neka bar pričeka neku stabilniju situaciju pa neka onda dijeli pravdu...
deaneris s druge strane radi pametno, tim više kako je i sama došla do računice kako ima više robova nego slobodnjaka.., te im je dala onu dozu nade koja im je bila potrebna kako bi se pobunili i stali na njenu stranu. ali moraš uzet u obzir kako ona u onoj poziciji nema što izgubit. u samom startu je bila na dnu i mogla je ili odustat ili se borit.
znači, dok ona iznova gradi određene vrednosti i na tim vrijednostima svoju vosjku.., Rob je sve to dobio i imao.., te je samo trebao biti malo praktičniji.., ništa više..
S tim kako te podsjećam kako su i u povijesti agresori davali sve od sebe kako bi eliminirali bivše vladare i njihove rođake kako bi se osigurali i kako ne bi dali mogućnost neke legitimne pobune..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


sri 05 lip, 2013 5:06 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Robb je najviše zafrka stvari sa odbijanjem Frey-a ali i Jamie Lannister je kriv za njegovu muku sa Karstarcima i to šta je tija bit pošten nije moglo proći drugačije nego debaklom jer Jamie je u bijegu a vjerni saveznici Karstarc-i žele osvetu .. čitava situacija nije Robb-u odgovarala ali da se vinča sa nekom od Frey cura na početku ..moga bi bit pošten a bez da bude jeben , a da nekažen koliko je glupa bila odluka o slanju Theon Greyjoy-a da nagovori Balon Greyjoy-a na savezništvo a upravo je Balon Greyjoj jedan od najljučih Starkovih neprijatelja i nije bilo ništa drugo za očekivat nego da će ga on napast :|
Robb je zbog ljubavi , poštenja i naivnosti izgubija glavu :|

_________________
Surviving the new decade


sri 05 lip, 2013 5:48 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: sub 04 vel, 2012 10:47 pm
Postovi: 102
Spol: Muški
Opis Stanja: Homeless
Koje si vrste?: 1/2vilenjak
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
Robb je zbog ljubavi , poštenja i naivnosti izgubija glavu :|


Isti ko otac, tu nema srece... rekao bi Skoro. :zubo:

_________________
slika


sri 05 lip, 2013 6:39 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
A škoro bi reka i " neka sam isti kao on , dani mi idu uludo , ma nek sam isti ko stari moj ..dok život juri ja ću lagano "

Kakav čača ..takav i sin :thumbs2: ...i oboje izgubiše glavu :|

_________________
Surviving the new decade


sri 05 lip, 2013 11:40 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Slazem se da je Ned zbog postenja izgubio glavu, ali ne mislim da ta konstatacija vazi i za Robba. On naravno jeste bio posten kao i njegov otac i nije znao da igra igru prijetsola ali je konkretno izgubio glavu zato sto nije htio da slusa savjete svoje majke (da se ne zeni Talisom i da ne salje Theona nazad ocu). A i sama Catelyn je napravila glupost time sto je oslobodila Jamiea ( ustvari ne glupost jer je u ovom slucaju postupila kao majka, htjela je svoje kcerke nazad).

U svakom slucaju, Robbu bi najpametnije bilo da se povukao u Winterfell i cekao bolje dane da osveti oca, a za to vrijeme stolovao kao kralj Sjevera. Tesko da bi juznjaci uspjeli da osvoje Sjever.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 06 lip, 2013 1:04 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Da :thumbs2: ... poprilično točan opis stanja

_________________
Surviving the new decade


čet 06 lip, 2013 9:38 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
http://teamcoco.com/video/george-rr-mar ... s-spoilers

_________________
It is smaller on the outside!


pet 07 lip, 2013 8:53 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Cijelo vrijeme odgađam komentiranje serije jer ima previše toga, pa najbolje da krenem pomalo pa koliko stignem.

Od***ao sam onu GOT FB grupu u (koju sam spominjao s Dejanirom) još prije nekoliko tjedana, jednostavno me previše živciralo to što je svako malo netko spoilao stvari koje se u seriji možda neće dogoditi niti u ovoj sezoni, i onda bi govanca još svisoka komentirala „ah vi nonreaderi“, dok se moderatori premišljaju „joj pa rekli smo kao da nećemo dopustiti spoilere ali eto ljudi se toga ne pridržavaju joj grozno joj kaj da radimo srach srach“. Uuuuuuuuužas. Čak i ako bi se napravio nekakav retribjušn, i dalje ti ostaje da su ti zasrali užitak gledanja :roll: :evil:

Pa dok serija ne završi ili dok ne pročitam knjige (nebude tak skoro) ne mislim se vračati na tu i slične grupe. Ova pitanja dolje su više promišljanja, ili pitanja za one koji nisu čitali spoilere ili knjige, NISU žicanje da se spoila! Si čula Mimi, pliz suzdrži se od budućih spoilera.

Daenerys
Definitivno najveće pozitivno iznenađenje ove sezone. Do sada sam imao dražih ili manje dražih likova ili frakcija, ali tek nakon 4. epke mogu reći da imam zaista omiljenu frakciju i lika.
„Drakarys“ scena mi je najbolja scena epskog fantasyja koju sam do sada pogledao.... i onda ponovo i ponovo i tako jedno 50 puta komom tjedan dana
(da bi mi se dogodilo da čujem gotovo identično zujanje sekundu prije nego čujem drakarys zvuk i pred sobom vidim bljesak i osjetim vrućinu ... i panično skočim 2 metra unazad radi običnog testiranja plamena za balone http://www.facebook.com/photo.php?v=367733883336998 :lol:
Bilo je fora scena u LOTRu ali samo su mi lijepo izgledale, bez da su išta drugo značile... i čist da spomenem da tek razmišljam pogledati Hobbita ;)
Ali ovo od Daenerys mi ispalo tako zakon – „“Unsullied! Slay the masters, slay the soldiers, slay every man who holds a whip, but harm no child. Strike the chains off every slave you see!” :inlove:
Fakat ne znam jel to Martin slučajno ili namjerno u jednu jedinu rečenicu ugurao toliko različitih revolucionarnih parola... overkill! =D> :mrgreen:

I dok ovi u Westerosu (osim Wildlingsa i Brotherhooda) furaju klasične feudalne šeme, nisam siguran pod kakvu bi ideologiju najbliže stavio Daenerys. S jedne strane želi osloboditi obespravljene mase, ukinuti ropstvo, vratiti bivšim robovima koliko god mogu nositi,... no s druge strane i dalje smatra da je rođenjem predodređena da vlada. Možda nešto slično prosvjećenom apsolutizmu :-k

Jedino što mi se čini neobičnim s Daenerys je suprotnost u odnosu na Westeros gdje svi kuju komplicirane planove koji se najčešće izjalove, dok ovdje sve ide ko da su Bogovi na njenoj strani – s nekom magijom ili čime već izrodi zmajeve, pa naleti na naivnog Kraznysa koji si zabrije da će tek tako moći kontrolirati zmaja i još joj preda „ključeve“ za kontrolu nad SVIM unsulliedsima i to unutar grada. Pa svako malo naleti netko da ju spasi kad ju plačenici žele ubiti (ono s Baristanom je zaista previše „just in time“), pa joj se priključi Dario sa svojim četama i sad na kraju tek tako padne i Yunkai (u jednoj sceni su okruženi neprijateljima, u drugoj se vračaju kao pobjednici?! premotavao sam ponovo da nisam krivo vidio da nisu to možda unsullied uletili... wtf :scratch: ). Možda će u budućnosti biti objašnjeno kako to da joj je sve išlo tako nevjerojatno glatko.

Bacio sam pogled na GOT wiki ( http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Gam ... rones_Wiki - tu su samo informacije o stvarima viđenima u seriji i info iz knjiga ali bez ikakvih spoilera buduće radnje), i pretpostavljam da je sljedeći na redu Meereen, pa renejmanje regije iz “Slaver’s Bay” u nešto drugo :lol: ... i onda kuda?! I dalje su dosta daleko od Westerosa (taman pri sredini Essosa) – jel će naći neko brodovlje, ili krenuti marširati dalje!? Bravos kao ne-robovlasnički grad mi se čini zanimljivim za savez iako je najdalje od Dorna koji se čini kao najbolji za savez na Westerosu,.. U blizini je i uništena Valyrija, vjerojatno samo ruševine i bolje bi pasala za nekakvu RPG igru ala Elder Scrolls: Essos :D ili neki od gradova koji “gledaju” na westeros). Nadam se da naziv sljedeće epizode nije hint da će krenuti na jug prema začecima novog Ghiscarisa.... to je u suprotnom smjeru od Westerosa!!! :|

U biti mi nije jasno zašto je i dalje toliko zapela za to da se mora vratiti u Westeros. Čist bi joj bilo okej da krene graditi novu Valyriju :) al to valjda radi te Targariovske časti, da osveti familiju, ili da vrati baš onu tilulu koju smatra da joj kakti pripada ili da se osveti za pokušaje ubojstva jer kako su joj rekli, nikad od tih westeros kraljeva neće imati mira dokle god je živa ap možda smatra i da nema izbora...
Od ostalih stvari, zanimljive su klice potencijalnog konflikta između Jorasa i Baristana i njihovog različitog pogleda na ratovanje, vladanje i lojalnost. Baristan se u prvoj sezoni pokazao kao cool deda, nešto ko Obi Wan iz starog SW :D i činilo se je ko da bi zaista mogao napraviti put do Joffreya kad su mu dali otkaz i provocirali ga :)

captain je napisao/la:
..mito kojeg je odbila i nije bilo loše ..zlato i brodovi koji vode ka željeznom prijestolju , ali je zadržala prisebnost :thumbs2:
Tako je, ako jedan rob nije slobodan, nitko nije slobodan! =D>

Jedino ne znam jel objašnjeno što se nakon oslobađanja događalo s Astaporom i Yunkaijem. Pretpostavljam da su jednostavo postali slobodni gradovi ko Braavos, naklonjeni Daenerys? (ovo je pitanje i za one koji su čitali knjige s obzirom da se ne radi o budućoj radnji, i pretpostavljam da u seriji nema vremena za opis svih detalja)

captain je napisao/la:
Daenerys i dalje plovi kroz probleme , izbjegla je pokušaj ubojstva jer je jedan od zapovijednika koji su tribali branit yunkai odlučio prominit stranu i stat uz daenerys ..daario se čini kao dosta inteligentan lik i jako me zanima kakva je njegova uloga dalje kroz seriju
Meni je čudan... smješan šarmer koji ko da mi ne paše za ovakav setting, više bi mi pasao za neku teen+ seriju ala Arrow :-k

captain je napisao/la:
Daenerys niže pobijedu za pobijedom a ne tako davno su bili otpisani igrač ..možda se i starkovi tako vrate u život :-k
Ha da.. u par epizoda su Starki od 1. ili 2. najjače frakcije skoro pa propali dok se Daenerys od izbjeglice izdigla u vođu armije koja diktira uvjete predaje gradovima velikim ko pola Zagreba :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 lip, 2013 2:28 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan