Sada je: pet 19 tra, 2024 9:28 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Cvicek vezano uz Targaryan čast , ona je sa "Mad King-om" skroz propala ..i iako su čudna incestuozna obitelj do "Mad king-a" su imali i svitlih trenutaka a priča se da je i Aegon osvajač bija dosta pošten i dobar vladar prema saveznicima ..s druge strane Aerys drugi i njegova smrt nebi tribali bit toliki razlog za vračanje daenerys u westerose ..koliko smrti drugih targaryan-a koji su moralno i pizali nešto ..aerys je po svemu i zaslužija umrit ..s druge strane kad ti brutalno pobiju obitelj onda nemaš baš suosječanja s onima koji su to učinili pa s te strane nit sa njihovim razlozima ..tako da razumin zašto se daenerys želi vratit u westerose ali to sigurno nije zbog časti jer je daenerysin otac gori i od najgoreg lannistera i boltona ..uostalom on je ubija ned-ova brata i oca na najbrutalniji moguči način a i tija je zapalit čitav kingslanding ;)

_________________
Surviving the new decade


sub 08 lip, 2013 7:32 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Bez obzira na to kakva je bila Aerysova vladavina, Danny smatra da je stolovanje na prijestolu Westerosa njeno pravo po rodjenju. Ta dinastija je vladala Westerosom trista godina i kao njen posljednji izdanak ona polaze pravo na vladavinu. Koliko sam upoznat, na Westerosu se prilikom nasljedjivanja prijestola postuje princip primogeniture tako da je zakoniti vladar nakon ubistva Aerysa njen brat, a nakon njegove smrti ona sama.

S obzirom da je istina rob percepciji pretpostavljam da Danny i ne zna kakav je zaista bio njen otac. Ono sto ona zna jeste da su pobili cijelu njenu porodicu i sve i da su price o okrutnosti njenog oca tacne ( kao sto i jesu) to nije opravdanje za ubijanje cijele porodice, ukljucujuci i malu djecu. Dakle njen motiv su osveta i ostvarivanje njenog prirodnog prava na tron. Vremenom, Daenerys je otkrila i odredjene ideale kao sto je sloboda pa je odlucila da se bori i za nih. Moram priznati da u njenom karakteru prepoznajem i megalomaniju i iako nisam ljubitelj takvih osoba, u ovom slucaju mi se to dopada.

Tim Stark i tim Daenerys! :thumbs2:

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sub 08 lip, 2013 8:08 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Daenerys možda i nebi bila takva kakva je da njezin brat Viserys nije naslijedija mrvicu očeve ludosti i stalno svoje prohtjeve i ambicija ostvarivao kroz Daenerys :|
Mislim da je Daenerys karakterno dosta izrasla upravo zbog tog jer je i sama bila nečija igračka i rob , kao i njeni podanici
Da Viserys nije poludija i da je osta strpljiv možda nit Dany nebi bila ovako poštena :|
S druge strane šta očekivat nego megalomaniju u Targaryan-a ..barem po onome kako su opisani je to za očekivat ..Dany je barem lukavija i strpljivija od brata :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


sub 08 lip, 2013 10:33 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
Mislim da je Daenerys karakterno dosta izrasla upravo zbog tog jer je i sama bila nečija igračka i rob , kao i njeni podanici

Slazem se sa ovom konstatacijom, sigurno je da je upravljanje drugih ljudi njenim zivotom oblikovalo ovakav karakter Daenerys i zelju da oslobadja robove sirom svijeta.
Citat:
Da Viserys nije poludija i da je osta strpljiv možda nit Dany nebi bila ovako poštena :|

Da je ostao strpljiv i sacekao Drogovou pomoc te na kraju osvojio prijestol, mislim da bi se kad tad pojavio animozitet izmedju sestre i brata i da bi to rezultiralo gradjanskim ratom u kome bi gotovo sigurno Viserys izgubio glavu. Decko je jednostavno od starta bio osudjen na neuspjeh.
Citat:
S druge strane šta očekivat nego megalomaniju u Targaryan-a ..barem po onome kako su opisani je to za očekivat ..Dany je barem lukavija i strpljivija od brata :sesir2:

Mislim da je upravo on i ''zasluzan'' za ove megalomanske momente kod Daenerys, odrastala je sa njim te tako i poprimila neke njegove karakteristike.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sub 08 lip, 2013 11:07 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
Cvicek vezano uz Targaryan čast , ona je sa "Mad King-om" skroz propala ..i iako su čudna incestuozna obitelj do "Mad king-a" su imali i svitlih trenutaka a priča se da je i Aegon osvajač bija dosta pošten i dobar vladar prema saveznicima ..s druge strane Aerys drugi i njegova smrt nebi tribali bit toliki razlog za vračanje daenerys u westerose ..koliko smrti drugih targaryan-a koji su moralno i pizali nešto ..aerys je po svemu i zaslužija umrit ..s druge strane kad ti brutalno pobiju obitelj onda nemaš baš suosječanja s onima koji su to učinili pa s te strane nit sa njihovim razlozima ..tako da razumin zašto se daenerys želi vratit u westerose ali to sigurno nije zbog časti jer je daenerysin otac gori i od najgoreg lannistera i boltona ..uostalom on je ubija ned-ova brata i oca na najbrutalniji moguči način a i tija je zapalit čitav kingslanding ;)

Captain, mogu i ja (i jesam) pročitati o povijesti familije Targario ;)
To sa incestom (brijem da sam već negdje komentirao) me jako podsjeća na degradaciju Habzburga u Španjolskoj, zadnji kralj im je bio deformiran i nije mogao imati djece. A i ono s Lannisterima i ludim Joffreyom može biti i radi toga.
Egon koji je pokorio Westeros i s kojim bi se Daenerys najviše mogla uspoređivati (isto je imao 3 zmaja) je oženio 2 sestre, a s obzirom da Daenerys osim onog dede na sjeveru nema živućih rođaka, nema previše straha da bi ona ponovila tako nešto i da bi joj potomci poludili radi genetskih razloga.

Da, otac joj se baš i nije iskazao i baš me zanima da li bi Baristan postupio drugačije da je bio u situaciji u kojoj se je i Jamie našao - da zna da namjerava pobiti 500 000 ljudi a s druge strane ga zakletva koči da reagira. On se zakleo na doživotnu (slijepu) vjernost i zaštitu vladara, i bilo bi blago rečeno da mu je otkaz teško pao. Što je preko godinu dana tražio Daenerys mi se čini sasvim u skladu s njegovim likom, to mu je jedini način da nastavi poštivati zakletvu.
(no možda je Jamie lagao Briani o tom WMD-u da bi joj se svidio... :vrazicak1: ne sjećam se je li se spominjalo da su ispod grada stvarno pronađena eksplozivna sredstva...)

Tom_Paris je napisao/la:
Koliko sam upoznat, na Westerosu se prilikom nasljedjivanja prijestola postuje princip primogeniture tako da je zakoniti vladar nakon ubistva Aerysa njen brat, a nakon njegove smrti ona sama.
Mislim da muški nasljednici nasljeđuju (ili imaju prvenstvo) no ako i postoje "pravne" zapreke Daenerys lako promjeni pravila s obzirom da je jedina preživjela :mrgreen:

Tom_Paris je napisao/la:
Moram priznati da u njenom karakteru prepoznajem i megalomaniju i iako nisam ljubitelj takvih osoba, u ovom slucaju mi se to dopada.
Da, pogotovo ako se krene uspoređivati s drugim vladarima i wannabe vladarima :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 09 lip, 2013 3:12 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Jamie je zapravo kao "Kingslayer" učinija najlogičniju stvar koja se mogla učinit i s te strane mu nije za zamjerit :thumbs2:

Inaće kod Lannistera je jedino Tywin istinski okrutnjak ..Jamie i Cersei su zabrljali stvari s incestom čisto zato jer je Roberth Baratheon ima užasno loš brak sa Cersei i stalno je žalija za Lyanom Stark ..čak ima i momenat kad je Cersei nazva Lyana( Ned-ova sestra) ili tako nešto , i tu je Cersei pukla a ona i Jamie su svojevrsna razmažena dica i možda su mislili da sve mogu ..sve to prelazi granicu dobrog ukusa kad od tog incesta počinju na život dolazit potomci a da bi na kraju valjda zbog srama ili straha da se stvari ne otkriju Jamie pokuša ubit mladog Brann Stark-a koji ih je u tome uvatija ...jer normalno ako se sve sazna Joffrey nema pravo na krunu
Čitav politički brak Lannister-a i Baratheon-a je razlog za sve loše kasnije .. ne zaboravimo da je Robert bija jako loš vladar i u mnogočemu je donosija amoralne i glupe odluke , kojima se čak i Ned Stark protivija ..čitavu je blagajnu ispraznija ..pa na kraju unatoč Jamiev-u ubijanju Mad king-a koje je bilo nužno i Baratheonovoj pobuni koja je bila logična ..sve odlazi prema lošem ..Baš zbog trokuta Robert - Cersei-Jamie .. jer kad je Cersei privarila Robert-a s bratom a to se saznalo pa makar i kao priča , kao šapat ..dala je razlog da nakon Robertove smrti Stannis želi bit kralj ...a s obzirom da Joffrey u Lannister planovima je triba bit kralj ..dolazi do sukoba (Tywin nebi dopustija da netko drugi bude kralj osim Joffrey-a zbog vlastitog utjecaja) :|

Sve je došlo do lošeg zbog ljubavne drame !!

_________________
Surviving the new decade


ned 09 lip, 2013 12:27 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Cvicek je napisao/la:
Egon koji je pokorio Westeros i s kojim bi se Daenerys najviše mogla uspoređivati (isto je imao 3 zmaja) je oženio 2 sestre, a s obzirom da Daenerys osim onog dede na sjeveru nema živućih rođaka, nema previše straha da bi ona ponovila tako nešto i da bi joj potomci poludili radi genetskih razloga.

E sto se tice zivih potomaka Targaryena, ovo nije spojler nego fan teorija, dakle u knjizi se ne spominje ali ipak cu zatamniti pa ako hoces da procitas...elem veliki broj fanova smatra da je Jon Snow u stvari sin Nedove sestre Lyane i Rhaegara Targaryena i da je obecanje koje je Ned dao sestri na samrti u stvari podrazumjevalo da se brine o njenom sinu i da nece dozvoliti da se sazna da je i on Targaryen jer bi ga ubili
Citat:
Mislim da muški nasljednici nasljeđuju (ili imaju prvenstvo) no ako i postoje "pravne" zapreke Daenerys lako promjeni pravila s obzirom da je jedina preživjela :mrgreen:

Pretpostavljam da u nedostatku muskih nasljednika zene naslijedjuju prijestol, ali te ne mora biti tacno. Mozda legalno Dany i nema pravo na tron ali sigurno je da njeni zmajevi, Dotraci i Unsullied ne mare za zakone ;)
captain je napisao/la:
Inaće kod Lannistera je jedino Tywin istinski okrutnjak ..Jamie i Cersei su zabrljali stvari s incestom čisto zato jer je Roberth Baratheon ima užasno loš brak sa Cersei i stalno je žalija za Lyanom Stark ..čak ima i momenat kad je Cersei nazva Lyana( Ned-ova sestra) ili tako nešto , i tu je Cersei pukla a ona i Jamie su svojevrsna razmažena dica i možda su mislili da sve mogu.

Sve je došlo do lošeg zbog ljubavne drame !!

U osnovi se slazem da je Tywin jedini istinski negativac na strani Lanistera, jer je Cersei uradila ono sto je morala da bi zastitila zivot svoje djece. Mislim da je upravo zato Martin i ubacio incest u cijelu pricu da bi izazvao gadjenje veceg djela publike zbog postupaka blizanaca. Da je neko drugi bio Cersein ljubavnik i samim tim otac njene djece, mozda bi Lanisteri pokupili mnogo vise simpatija nego sto ih imaju. Ovako incest to znatno otezava. S druge strane, pored motiva da zastiti svoju djecu, Cersei je zeljela i vlast tako da ne mogu ni da opravdam njene postupke. Ned joj je dao mogucnost da pobjegne sa svojom porodicom prije nego bilo sta kaze Robertu, ali, naravno, ona je zeljela mnogo vise od toga. Pored Tywina, titula najgoreg Lanistera ide i Joffryju i mislim da je njegova okrutnost dijelom posljedica incesta, a dijelom i razmazenosti, a i dupli Tywinovi geni u njemu definitivno su ostavili traga.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


ned 09 lip, 2013 4:04 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Joffrey je psihopat ali nekako san ga izbacija iz ove priče jer u početno doba incesta nije nit začet :|

S druge strane Joffreyev brat je totalna suprotnost ..iako imaju oboje višak Lannisterskih gena :|

_________________
Surviving the new decade


ned 09 lip, 2013 5:57 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
Joffrey je psihopat ali nekako san ga izbacija iz ove priče jer u početno doba incesta nije nit začet :|

S druge strane Joffreyev brat je totalna suprotnost ..iako imaju oboje višak Lannisterskih gena :|

To sa incestom i generalno sa genima je lutrija, nikad ne znas sta ce da ispliva na povrsinu. U svakom slucaju, kao sto je to bio slucaj kod Targaryena koji su bili ili psihopate ili odlicni ljudi i vladari(Daenerys i Viserys zivi primjeri), tako je i ovdje (Joffrey psihopata a njegovi brat i sestra ne).

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


ned 09 lip, 2013 7:06 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
3x10 (plus komentari za predhodne događaje, da ne ispadne da me zanima isključivo Daenerys podradnja :mrgreen: )

Okej epizoda... ajd konačno jedna da nije brutalnija nego predhodna (ak zanemarimo ono oko kobase :lol: ) i nekako izgleda kao zaokruživanje radnje 3 sezone i nagovještaj zaokreta.

Nekako sam se nadao da će se radnja nastaviti sa Meeredeen (ili kak se ono zove 3. Slavers Bay grad) tj. nastavkom pohoda, no okej je i da se utvrdi ono iz prošle epizode koja je tako nejasno završila, pa da se bar donekel razriješi misterija što se u stvari dogodilo.

Peterson još uvijek nije napisao post za ovu epizodu (zadnji je za "Kastamiro Daomior" epku ;) ) pa ne mogu provjeriti,.. uglavnom "mun(j)a zadrizoti" mi je zvučalo jako čudno kao prijevod od "Mother of dragons" - muno je isto kak je i prije spominjala dok je špotala Krazniza... jedino je ovaj puta na -a ,... a ovo -zoti bi onda bio plural genitiva... ili dativa?
Je**te Valyrijski ima 8 padeža a ja te padeže nisam ni na hrvatskom naučio kak spada (mama od zmajeva je genitiv jer odgovara "od koga / od čega"? 8-[ ili dativ u smislu "Deniris je mama - komučemu -> zmajevima... i to mi nekak paše :scratch: ... uglavnom sad kad je Peterson dodao još nekolicinu tablica za te promjene u jeziku uključujući i padeže, proučavanje valirijskog mi postaje sve veća i veća gnjavaža, sličan negativan osjećaj ko kad sam u srednjoj morao učiti latinski gdje smo imali profu koja je zabrijala da je njen predmet bitniji nego svi ostali zajedno :roll: )
Glava boli. Jezičarke pomagajte... :omgy:

(koji sat kasnije)
prestala bolit glava od grammarbabblea na stranici...
Al bar sam pretražujući tablice skužio da je "muški" ja "nyk" a ne "nyke" .. valjda 8-[ isto ko i što je bolje koristiti dohaeriros za roblje nego busdari... ajd bar za za sljedeće izbore :twisted: 8-[
I čini mi s (a ne da mi se dalje provjeravati) da i Missandrei koristi starovalirijski.... ajme imamo novovalirijski, starovalirijski i mješvine valirijsakog i drugih jezika i sve skupa se cijelo vrijeme u razgovoru miješa... jebemu dosta o jezicima dok me opet nije glava zabolila...

Enivej... kraj epizode je još jedna odlično napravljena scena, skoro onoliko upečatljiva kao kraj 2x04, ali puno manje ... ponavljanje ubija magiju :P
No nije zgorega, vjerojatno bi nedostatak "epskih" scena kod Daenerys bilo isto ko kad bi Lannisteri prestali spletkariti :mrgreen:

Koliko je Daenerys različita kao vladar od Joffreya - mogu si zamisliti što bi se njemu dogodilo da onako otiđe u mnoštvo ljudi koje njegovi posprdno zovu "smallfolk" :vrazicak1:

***

Od ostalih stvari... barem ukratko koji komentar o nekima...

Svi se nešto pretjerano plaču oko Starkova, a meni se čini da bi bilo čudno da nešto nije pošlo po zlu. Prvo ono da umjesto da udari po Lanisterima dok ima prednost, on se vraća na sprovod... al ajd još to al kad se ustanovilo da se oženio i da to nije tajna - to mi je bio najveći WTF momenat u seriji do sada. Zna se u kakvim vremenima živi, da je pogotovo Starkima čast i nekršenje dogovora i bitnije nego drugim kućama... a on se eto zaljubio i baš ga briga i za dogovore i za rat :roll: :roll: :roll:
Kad se razgovarao s majkom i kad se činilo da će sve biti okej (dok im Frey izrazi dobrodošlicu i sl) jednostavno mi takav razvoj događaja nije sjedao kak spada....
Kad se začula Kastamira (pisalo na titlovima, ne bi znao inače ;) ) je odmah bilo jasno da će biti sranje. Scena klanja je ispala i više nego mučna... skoro toliko mučna koliko bi bila scena kastriranja Theona da ju nisu "prekinuli" tj. obavili offscreen. Najviše bad mi je u stvari bilo Arye. Ajme kolike je ona traume preživjela, ako će ona jednoga dana voditi obnovu kuće Stark, sve se bojim kakvim li će se metodama služiti... :-k

Hound mi uopće nije jasan. Poludio (valjda od previše vatre i Lannisterske dvoličnosti?), prvo htio pobjeći sa Sansom, pa onda otima Aryju i vodi je na vjenčanje.... pretpostavljam da nije znao za krvavi plan i samo ju je htio isporučiti Starkovima? Ili i on vodi neku dugačku igru... samo kakvu... pretpostavljam da ne čeka da i ona "prokrvari" pa da je oželi i pobere titulu jer je odbio i titulu viteza pa valja neće ni neku još višu :scratch:

Therion je donekle i dobio što je zaslužio... uz sve drugo je ubio dvoje nedužne djece samo da bi prikrio to da su mu mali Starkovi zbrisali :thumbs3:
I Hound je ubio mesarovog sina, to da je bilo po naredbi nije sasvim opravdanje (da ne ulazim u prekompliciranu psihoanalizu u autoritetima, Milgram eksperimenti itd...) ali bar se nastoji iskupiti za zločine tako što (valjda) hoće pomoći prvo Sansi a onda i Aryji...
I Joffrey je bez ikakvog razloga ubio Ros :evil: koja je (Gentryja je to napola, Davos je to prestao biti itd) bila jedini ponavljajući lik koji je "čisti" pripadnik radničke/seljačke klase odnosno ostatka naroda koju intrigaška plemička banda zove "smallfolk" :roll:

I KONAČNO nakon 3 sezone čekanja izgleda da ozbiljnije kreće radnja sa White Walkerima i ostalima - pogotovo ono slanje poruka glavnim kućama da se zlo vraća i da je potrebno da se djeluje. I najstariji "legitimni" Stark juri prema njima umjesto da se priključio polubratu u Castle Black :joj:
Sam the whitezombie slayer =D> ono je bila jedna od najvećih iznenađenja... ali i dalje je smušen, pogotovo ono opravdavanje da nije ono njegovo dijete :lol:
I padaju u vodu svi oni komentari ekipe koja je bila uvjerena da je izgubio dragonglass bodeže - a eto iznenađenja dofurao on cijelu hrpu :mrgreen: (tj. barem 3 komada plus šiljke za strijele ako sam dobro izbrojao)
Bit će i zanimljivo pratiti nastavak "warg" podpriče, to sa malim Starkovima me nekako najviše podsjeća na LOTR, ali na pozitivan način.

Stannis podradnja
Totalna LOLčina. Prvo za LoL (lord of light) preobračenje s Melisandrom - lijepo je za primjetiti da je monoteizam u još jednoj seriji (uz npr. Capricu) prikazan kao najokrutnija vrsta religije. I tako prihvati Stannis da mu vatra bude zaštitni znak, i eto ti ga vatra mu spali skoro cijelu flotu i armiju :lolsmjeh:
Davos se izvukao u zadnji čas, a Stannis koji je u tom trenutku u jednako bezizlaznoj situaciji kao i Greyjoy, taman mu dolazi kao naručena vijest da su se pojavili snježni zombiji koje će moći ići spaliti... (pitam se jedino što će mu na to reći Lannisteri i njihovi novi sluge Boltoni i Freyi :-k )

Dosta za sad... kasnije ću još replyati ostalima....

I nevezano uz samu sezonu - zna li netko gdje ima za kupiti GOT knjigu za normalne pare (ipak je to staro jedno 15 godina)? Čak sam gledao na algitmu su prodavali za pomalo pretjeranu cijenu od 65kn, no trenutačno nije dostupna... (ima na amazonu za 20$ komplet od 5 knjiga no pitanje je koliko bi još ekstra koštalo poštarina plus čekanje 3-4 tjedna...)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 10 lip, 2013 3:58 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Got je jedna serija kojoj je teško naći manu pa tako i ova zadnja epizoda je čista genijalnost :thumbs2:

Idemo od početka , Tyrion taj genijalni Tyrion jedini tko se otvoreno suprotstavlja Joffrey-u koji je totalni psihopat , a ideja da Sansi posluži bratovu glavu na pladnju je prebolesna ..skoro bolesna kao i Brann-ova priča o osvetoljubivom kuharu :|
I tako je taj mali Tyrion napokon izaziva neizravno Tywina da očita bukvicu Joffrey-u i pošalje ga u krevet ..gušta san na tu scenu :inlove:
Čak i razgovor posli između Tyriona i Tywina je na razini , s obzirom koliki je manipulator ja u tom razgovoru i mogu razumit Tywina ..život Tyriona je uistinu njegova jedina žrtva ..no na stranu ta spika o obitelji , Tywin je i dalje unatoč tome jedna jako okrutna i osvetoljubiva osoba i nekako nikako nemogu imat suosječanja s njim u ničem ..doduše dobar je kao negativac
Tyrion s druge strane je jedan od likova kojima želim dug život kroz seriju ..jednostavno mali Lannister je i najbolji Lannister ..Varys ima pravo kad kaže da jedini ima kvalitete za kvalitetno i pošteno vodstvo ..barem kad su Lannisteri u pitanju
Zadnji "pristojan" razgovor sa Cersei je i dokaz tome , kad Tyrion pita do kad će se spletkarit i ratovat ..i to na način kojim implicira uzaludnost svega :thumbs2:

Uz sve to Jamie se vratija ..i mislim da mi više nije lik kojeg doživljavan negativno ..čini mi se da je bolji od Cersei , no ono S Brann-om mu nemogu baš oprostit :(

No kad smo kod okrutnosti i suosječanja ..Balon Greyjoy se pokazao kao veči gad nego Tywin Lannister kad je njegov sin u pitanju i potpuno prezirući svog sina bi ga zbog osvojenog teritorija .. ostavija na mukama ..čak na njega gleda kao na nešto bezvrijedno a ne na ljudsko biće koje je usput i njegov sin ..jer ne zaboravimo sve Theonove grozote koje je počinija protiv sjevernjaka ali i činjenica da je završija pod šape Ramsay Snow-a je uzrokovano Theonovom željom da se dokaže ocu , Ocu koji ga nikad nije volija :|
S druge strane Asha je pokazala da joj je ipak stalo do brata i suprotstavila se okrutnom ocu ..definitivno reakcija za pohvalu

Roose Bolton i Frey kao dva strvinara razgovaraju nakon svoje gozbe ..zanimljiva scena , posebno mi je bilo zanimljivo kad je Bolton spomenija da Robb nije baš slušao njegove prijedloge , mislin da bi slušajući Boltona možda dobijali rat ali bi izgubili čast ...jer koliko vidin Boltoni su gadovi prve klase :|

Na sjeveru se napokon nešto ozbiljno počinje događat ..Brann i društvo su susreli Sam Tarly -a i Gilly a Jon Snow se vratija među svoje .. Scena kad Jon želi otić a Ygrite u suzama ipak odluči gađat Jon-a strijelama je jedna od jačih u epizodi :thumbs2:
Da se stvari počinju kotrljat dokazuje i zapovjed Aemon-a (Targaryan-a zapravo :mrgreen: ) da se pošalje poziv kraljevima westeros-a za pomoć

Kod Stannis-a ništa nova ..on i Mellisandre žele žrtvovat Gendry-a poradi nekih večih ciljeva ali Davos odluči postupit po savjesti i oslobodi Gendry-a ..što dovodi Stannis-a da odluči smaknut Davos-a ..ali Davos u zadnji tren vadi pismo od Night Watch-a i daje ga Stannisu a onda ga i Melissandre pročita ..kad je ona rekla da je rat u sedam kraljevstava ništa naspram onog šta čeka na sjeveru ....Trnci su me prošli :omgy: :sesir2:

U svemu ovon san zaboravija na Aryu koja je uistinu krvnički ubila vojnika koji je sudjelovao u Red Wedding-u ..mala je osvetoljubiva ali gledano sa strane Stark-a pa i publike ..zaslužili su :mrgreen:

I onda šečer na kraju :inlove: .. Dany u zanosu ..ponovno epska scena ..robovi izlaze , skroz nesigurni i slabi pod okovima a Daenerys ih oslobađa i čak dolazi sama među njih a oni je nazivaju Mhysa..šta znaći majka :thumbs2:

A sad čekat godinu dana do nove sezone :( ..možda knjigu pročitan između ..dvi sezone :mrgreen: :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


pon 10 lip, 2013 11:32 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*


slika

:D :D

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 11 lip, 2013 1:25 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
Jamie je zapravo kao "Kingslayer" učinija najlogičniju stvar koja se mogla učinit i s te strane mu nije za zamjerit :thumbs2:
Pod uvjetom da nije lagao Brienni da joj se svidi (komentirao sam to u prošlom postu)

captain je napisao/la:
čitavu je blagajnu ispraznija
E podsjetio si me da nisam spomenuo - zadnje je bilo da je Tyrion otkrio da su se neke čudne transakcije dogodile, da su puno dužni banci u Essosu (mislim da Braavosu?). Jesam li nešto previdio ili nije objašnjeno o čemu se točno radi.
Rimsko carstvo je bilo prvo zapadno carstvo u kojem se radi održivosti dugovi nisu poništavali svako toliko, što je dovelo do slične situacije ko i danas da se (i ratom) forsaju otplate dugova, osiromašuje narod na periferiji i to je jedan od stvari koej su dovele do kolapsa istog. Baš me zanima hoće li se Martin baviti i bankarskom igrom prijestolja uz sve ove druge (to bi bila tek 2. meni relativno bitna stvar koja fali, druga je slabo dizajniranje egzotičnih jezika al tu je Peterson uskočio, vjerojatno i kao pomoć za buduće nastavke).

@Tom Paris, pa meni to i ne liči na spoiler ako se radi o fanovskoj teoriji koja je nastala na temelju onoga što je već prikazano u seriji,
Npr. povijest Westerosa ili ono što se dogodilo prije serije ne smatram spoilerom iako se nije prikazalo u seriji, kao i komentari o razlikama između prikaza Red Weddinga u knjigama i seriji, spoileri su mi samo buduća radnja koja još nije prenešena u seriju) no mogu za svaki slučaj stavit u spoiler - sviđa mi se pretpostavka, jedino se nadam da se ne bi zbarili kako bi bili u skladu sa njihovi sustavom vrijednosti, brijem i da bi Ygritte bila ljubomorna bez obzira na ono dramljenje sa strijelama :lol:
Jedino - kako se u tu teoriju uklapa to što Jon ima crnu kosu? Na stranu genetika (a ne da mi se ponovo čitati one tekstove o nasljeđivanju kose, već sam sve zaboravio :) ) no u samoj seriji se velika pažnja polaže na to da određene obitelji imaju određenu boju kose... :-k

A ovo drugo u biti parafraziraš što sam i ja napisao ;) a i to je općenito već naglašeno u seriji - nije ni Robert imao neko pravo na prijestolje, a ni Aegon, ni Andalsi itd. To sa nasljeđivanjem je u to doba bio način kako da netko tko je ugrabio vlast istu nastoji zacementirati i za svoje potomke...

captain je napisao/la:
Joffrey je psihopat ali nekako san ga izbacija iz ove priče jer u početno doba incesta nije nit začet :|
Ne kužim što želiš reći :scratch:

captain je napisao/la:
jednostavno mali Lannister je i najbolji Lannister ..Varys ima pravo kad kaže da jedini ima kvalitete za kvalitetno i pošteno vodstvo ..barem kad su Lannisteri u pitanju
Pogotovo ovoi zadnje, da, no sve se čini da će i on završiti kao i ostali koji radi ideala krenu raditi po svom... brinem se da će i Shae završiti isto ko i Ros :smrc: i da će ga onda to odvesti na "dark side" :|
A i malo previše često i previše direktno prijeti Joffreyu... to mu baš i nije pametno... makar je fora sa drvenim k****m jedna od najboljih na koju sam naišao :lol:

Image


I što se Lannistera tiče, Tywin je isto imao dosta dobar kvot u zadnjoj epizodi (tnx leo) -

Image

Dvojici... likova... sam svojedobno to objašnjavao u stilu da samo to što je netko dignuo ruku i što galamiš da si predsjednik te NE ČINI predsjednikom, samo te degradira... autoritet se stječe postepeno... vođenje se uči itd... bla bla bla .... ali neeee, dečeci nisu htjeli slušati :roll:

captain je napisao/la:
sve Theonove grozote koje je počinija protiv sjevernjaka ali i činjenica da je završija pod šape Ramsay Snow-a je uzrokovano Theonovom željom da se dokaže ocu , Ocu koji ga nikad nije volija :|
Zar ga otac nije prestao voliti tek kad ga je predao Starkovima u zarobljeništvo i time ga se odrekao u smislu da će ga oni odgojiti da bude napola Stark i da više neće biti pravi "željezni čovjek" (baš se pitam se kak su ironman i ironborn preveli na hr verziji :-k :lol: )

captain je napisao/la:
S druge strane Asha je pokazala da joj je ipak stalo do brata i suprotstavila se okrutnom ocu ..definitivno reakcija za pohvalu
I konačno da je i u Westerosu bila jedna "epic" scena kako ona na najbržem brodu s najboljim ratnicima juri u grotlo Bolton pakla spasiti buraza =D> j**o LOTR i Hobbite :mrgreen:


captain je napisao/la:
Bolton spomenija da Robb nije baš slušao njegove prijedloge , mislin da bi slušajući Boltona možda dobijali rat ali bi izgubili čast ...jer koliko vidin Boltoni su gadovi prve klase :|
Ovisi... možda mu je stari Bolton samo sugerirao stvari poput toga da nek se ne ženi iz ljubav i neka udari po Lannisterima umjesto da se vraća na sprovod? To i ne bi ispalo nečasno... :-k

captain je napisao/la:
Scena kad Jon želi otić a Ygrite u suzama ipak odluči gađat Jon-a strijelama je jedna od jačih u epizodi :thumbs2:
Još jedna ratnica bolja od posera Jamiea - istodobno s time da plače ko kišna godina uspjeva i pogađati pokretnu metu =D>

captain je napisao/la:
..kad je ona rekla da je rat u sedam kraljevstava ništa naspram onog šta čeka na sjeveru ....Trnci su me prošli :omgy: :sesir2:
Vjerske manipulacije :roll:

@Mimi, @Dejanira, @Captain prebacit ću ono o cijenama knjiga u neku generičkiju temu da ne uneređujemo offtopic...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 12 lip, 2013 3:22 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Cvicek je napisao/la:
Ne kužim što želiš reći :scratch:


Ma ništa Cvicek uopće nisan uzea Joffrey-a nit potomke Jamie-a i Cersei u obzir nego samo Tywina i njegovu dicu , kad je sve počelo samo je Tywin okrutnjak a Jamie i Cersei su ništa drugo nego razmaženi potomci utjecajnog i bogatog oca :sesir2:


Citat:
I što se Lannistera tiče, Tywin je isto imao dosta dobar kvot u zadnjoj epizodi (tnx leo) -


To je bila dobra scena :sesir2: .. na stranu to šta je izjava brilijantna i jednostavna , ali to šta je Tywin poklopija Joffrey-a je bilo super za vidit i samo po sebi mi je nekako priraslo srcu :inlove: :skok:

Citat:
Zar ga otac nije prestao voliti tek kad ga je predao Starkovima u zarobljeništvo i time ga se odrekao u smislu da će ga oni odgojiti da bude napola Stark i da više neće biti pravi "željezni čovjek" (baš se pitam se kak su ironman i ironborn preveli na hr verziji :-k :lol: )


Balon Greyjoy je sebičnjak prve klase jer s obzirom da mu je Theon sin , onda bi ga po nekoj logici triba barem malo volit a on poput nekakvog borg-a ostavlja "disfunkcionalnu" radilicu da propadne ..to šta je Theon odgojen kod Stark-a ne znači da se na otkinute dijelove sinova tijela reagira onako kako je Balon reagirao ..Uostalom Theonova sestra je imala puno prirodniju i moralniju reakciju ..to je tribala bit i Balon -ova reakcija ;)

Citat:
Ovisi... možda mu je stari Bolton samo sugerirao stvari poput toga da nek se ne ženi iz ljubav i neka udari po Lannisterima umjesto da se vraća na sprovod? To i ne bi ispalo nečasno... :-k


Nebi !! .. kad tako postaviš stvari ..samo ipak Boltoni su Stark neprijatelji koji su silom prilika izgubili rat za sjever nekad davno i podčinili se starkovima ali zapravo nikad nisu bili pravi saveznici :|

"The Boltons are an ancient and powerful house of the North who for many centuries were bitter rivals of the Kings in the North, the Starks of Winterfell. The Boltons achieved some successes against the Starks, flaying the skins of several Stark lords and hanging them in their stronghold, the Dreadfort. According to rumor, some Bolton lords even wore the flayed skins of their enemies - including the Starks - as cloaks. This practice has given the Boltons a sinister reputation, and it has been suggested that the legendary Night's King was a Bolton.

Approximately a thousand years ago, the Boltons finally swore fealty to the Kings in the North and agreed to abandon their practice of flaying their enemies. However, three hundred years later the Boltons rose in rebellion against the Starks. The Stark armies besieged the Dreadfort for four years before the Boltons finally capitulated and dipped their banners once more. For many centuries the Boltons remained loyal to the Starks, although rumors persisted that they continued to flay their prisoners in secret, and maintain a hidden chamber in the Dreadfort to display the skins of their enemies. [3] "

_________________
Surviving the new decade


čet 13 lip, 2013 2:07 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan