Sada je: pet 19 tra, 2024 5:30 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
 Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Game of Thrones: Sezona 3


Datum premijere: 31.03.2013.

Mjesto radnje: Westeros i Essos

Kratak sadržaj: Dok u centralnom Westerosu i dalje bijesni rat za željezno prijestolje uz mnogobrojne spletke fokusirane oko glavnog grada King's Landing, sa sjevera počinju prijetiti mistična bića White Walkers koji tjeraju Wildlingse (primitivna plemena koja tamo žive) da migriraju na jug, dok na Essosu Daenerys počinje spremati svoju armiju također s namjerom da se dokopa prijestolja.
Sezona je bazirana na prvoj polovici knjige "A Storm of Swords" od George R. R. Martina.

Detaljnije informacije: Wiki, IMDB, HBO

U temi su dopušteni svi spoileri koji se odnose na 1., 2. i 3. sezonu serije kao i na knjige po kojima su iste bazirane.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 27 tra, 2013 2:10 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Krajevi GOT epizoda treće sezone su za sad odlični :thumbs2:

Tywin je pošteno pomrsija planove i tyrellima i svojoj dici ..tako tyrion mora oženit sansu stark a cersei se mora udat za loras-a a oboje ne žele da bude tako
U svim tim spletkama bitna je stvar da je robb stark osta bez pola vojske na sjeveru zbog želje da bude pravednik ..i uistinu lannister dječaci i nisu ništa krivi i osobno san na robbovoj strani ali nažalost ta pravednost je loš taltički potez bila

S druge strane daenerys i dalje vrši misiju oslobađanja robova , štoviše i današnja epizoda je dokaz da dany ima u sebi časti i da nije poput mnogih targaryana pomalo luda nego ima i morala ali i "soli u glavi" , možda bi bila stvarno dobra kraljica ..od svih pretendenata na tron ona mi je nekako najdraža

Jamie je upa u svojevrsnu depresiju ..nekako iman dojam kao da će se karakterno prominit

Uglavnom OK epizoda ali ipak slabija od predhodne :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


pon 29 tra, 2013 9:30 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Umjesto da napišem review, ja sam napravio svoj tribute na meni najbolju scenu epskog fantasyja IKADA.

Image

Evo i na 9gag:
http://9gag.com/gag/axdXW7L/
Moooožda ovaj put dođem u plus s lajkovima... držte mi fige (a koji lajk isto ne bi bio zgorega :) )

edit: već na -4 :|

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 05 svi, 2013 7:19 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Ništa od Daenerys danas :mrgreen:

Ponovno odlična epizoda , teško je i pronać lošu epizodu u ovoj seriji :thumbs2:

Theon skupo plača svoje prijašnje postupke i na njemu se iživljava Ramsay Bolton , koji djeluje kao potpuni psihopat ..i unatoč theonovim prijašnjim grijesima ..preokrutno je to šta prolazi
S druge strane njegov otac Roose Bolton sigurno nešto smišlja (100%) to jest slanje Jamie-a u Kingslanding djeluje kao početak velikog obrata
Inaće Roose Bolton ..smiren , pristojan i okrutan ..na prvi pogled blag ..a kad se zagrebe ispod kože djeluje kao sjeverna verzija Tywin Lannistera..kod njega nastup uistinu zavarava ..no Boltoni su po svemu puno mračnija i okrutnija kuća od Lannistera ..Tywin je iznimka a Roose je pravilo ..Kuća Bolton je poznata po običaju deranja i skidanja kože sa svojih neprijatelja ..vrlo okrutni običaj koji ledi krv u žilama
I sad Tywin i Roose , dvi jake ličnosti , počinju vući neke zanimljive poteze

I dok Jamie čini se dolazi kod svojih ..Tywin prisiljava Tyrelle da prihvate Cersei kao Loras-ovu ženu ..za to vrime Cersei i Tyrion žale za svojom sudbinom kroz jedan neobično pristojan razgovor

Na sjeveru alpinistička ekspedicija ..Ygritte i Jon su razvili nekakvu bliskost nakon maženja u prošloj epizodi ..Jon spašava svoj i njen život kad se veliki komad leda odlomi i umalo ih ubije za vrime uspona ..sve završava sa uspiješnim usponom i nezaboravnim pogledom prema jugu

No uspon i kraj epizode sa sjevera dobija zanimljivu audio potporu u gotovo simultanom dijalogu Malogprsta i Varysa (scena uspona i dijalog se skoro preklapaju) .. nažalost genijalni dijalog ima i tužnu pozadinu ..kad je Maliprst Baelish otkria da je Ros radila za Varys-a posla ju je Joffreyu , koji ju koristi kao živu metu i ona na najbrutalniji način gubi život
Joffreyev sadizam i psihopatska narav ponovno izlazi na vidjelo .. po ovom je sličan Ramsey-u Boltonu ..njih dvoje kao da su dva brata ..oba imaju najokrutnije načine iživljavanja na drugim ljudskim stvorenjima ..u meni izazivaju potpunu antipatiju i neodobravanje , jednostavno teško je volit takve likove

I na kraju možemo reći ..puno događaja a malo akcije , šteta šta Dany nema u epizodi ..nekako mi je nepotpuno bez nje :| ..iako je epizoda za svaku pohvalu :thumbs2:

Ps ..Scena epizode :sesir2:


_________________
Surviving the new decade


uto 07 svi, 2013 10:26 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Epizode iz ove serije jednostavno nisu sposobne bit loše i iako na neki način pričan sam sa sobom tu na forumu , opet ću prokomentirat i ovu odličnu epizodu ..još jednu u nizu :thumbs2:

Promijena naspram prošle je povratak daenerys targaryen koja je u novom osvajačkom pohodu :mrgreen:
I ovaj put nepotkupljiva i sa poštenim namjerama ..odbila je pokušaj podmičivanja ali zadržala zlato i čvrsto se drži zahtjeva za oslobađanjem svih robova ..čak je i mudro zapovijedila da se provjeri tko su protivnikovi saveznici i kakvog bi to moglo bit utjecaja na njeno osvajanje ..mito kojeg je odbila i nije bilo loše ..zlato i brodovi koji vode ka željeznom prijestolju , ali je zadržala prisebnost :thumbs2:

Jamie se potpuno prominija i kao da više nije onaj arogantni i oholi lannister od prije ..njegov povratak po Brianne je nešto najčasnije šta je napravija do sad ,nažalost neka njegova prijašnja dijela ipak i dalje ostavljaju mrlju na njegovu liku i djelu ..svejedno ova promijena u ponašanju potpuno mijenja pogled na jamie-a koji više nije izrazit negativac nego od sad ima puno više pozitivnih elemenata u svom ponašanju nego na početku serije :sesir2:

Čini se da vijesti o daenerys dopiru i do kingslanding-a s obzirom da su joffrey i tywin imali zanimljiv razgovor u kojem je spomenuta i daenerys :evilwait:

Jon snow i Ygritte se sve više zbližavaju , jon neviruje da wildling vojska može pobijedit u ratu sa sedam kraljevstava , Jon-a traži njegov polubrat Bran čija pustolovina je do sad nekako najizoliranija od svega , no nekako iman osječaj da će se ipak putevi bran-a i jon-a spojit ..iako s obzirom da pisac voli ubijat glavne likove ..ništa se zapravo nezna :|

Prošlu epizodu nismo vidili Daenerys a ovaj put ni traga nit glasa od Cersei :zubo:
Nema nit Samwell Tarly-a ovaj put .. Ali nit Varys-a i Baelish-a :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pon 13 svi, 2013 10:59 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Ajd da ne pričaš sam sa sobom :D
Episoda je bila super, ali kao što si rekao mislim kako je teško u ovoj sezoni nać ijednu lošu episodu.
Deanerys se ovdje pokazala izuzetno inteligentnom, naime i ovako ima veliku vojsku međutim ako pridoda i samo pola robova iz ovog grada ali i drugih gradova.. e to je već nešto.., uostalom, ne vidim zašto ne bi krenula sa osvajanjem gradova s ove strane pa onda lagano krene dalje.. :mrgreen:
Jamie ima svoj neki moralni kompas, uostalom Lanister uvijk vraća svoj dug. Osjećao se dužnim prema Brianne.., možda mu se u konačnici i sviđa. Definitivno joj se divi. Samo me zanima kad svi u kraljevstvu čuju za sjevernjake hoće li ić u neke saveze..., ili će možda Rob i Snow nekako ujedinit sjevernjake.., jer ipak i u njima teče krv prvih ljudi..? :scratch:

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 16 svi, 2013 8:28 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Jamie je vratija dug u trenutku kad nije baš na poziciji di kontrolira stvari i po meni je to za njega velika stvar , ipak nije on baš moralni uzor za malu dicu i u više slučajeva je do sada bija "loš" lik negativac a u manje "dobar" lik ili pozitivac ..no čini mi se da ide ka tome da postane sa neke moralne strane bolji lik ..uostalom sve će se vidit kroz seriju s vrimenom :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


čet 16 svi, 2013 9:28 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Pa mislim kako su većinu glavnih likova sivi.., to zapravo tu seriju i čini toliko dobrom. Negatavni likovi su zapravo ovdje poprilično praktični što Roba recimo ističe kao moralniju osobu..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


pet 17 svi, 2013 8:55 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Ok, zašto je majmun pustio nož??
Znam kako je taj lik kao kukavica i sve to ali bio je noćnoj straži, vidio je već sve i svašta i trebao je sačuvat bar toliko prisebnosti i uzet taj j*** nož koji mu je spasio glavu. Tim više pošto mu je ovaj nož totalno smrskao..

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


pon 20 svi, 2013 1:52 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Odlična epizoda i to je postalo sad i pravilo :thumbs2:

U kingslandingu klasika uz puno spletki i zanimljivih dijaloga , posebno papren je dijalog cersei i margaery tyrell u kojem cersei detaljno opisuje šta se događa s protivnicima lannistera ..no s druge strane dijalog cersei i loras-a je nepostojeći pa nit u prijetećem smislu ga nema , više je sve ispalo ko bezosječajan odjeb od strane cersei lol
Tyrion ima nekakvu grižnju savijesti zbog vijenčanja jer ipak ima nekakav moralni kompas za razliku od joffrey-a i večine drugih lannistera poput tywina i cersei , pa mu je gotovo žao sudbine koju proživljava sansa stark
Joffrey se klasično iživljava pa isprva provocira tyriona sa pomicanjem stolca na koji se tyrion triba popet a kasnije provocira i sansu na što je tyrion dosta pošteno i oštro odgovoria ..šteta šta joffrey još živi :|
S druge strane s obzirom na ono šta su radili stannis baratheon i melissandre , možda joffrey-a dohvati nekakva kletva :zubo: :twisted:


Daenerys i dalje plovi kroz probleme , izbjegla je pokušaj ubojstva jer je jedan od zapovijednika koji su tribali branit yunkai odlučio prominit stranu i stat uz daenerys ..daario se čini kao dosta inteligentan lik i jako me zanima kakva je njegova uloga dalje kroz seriju

Kraj je ponovno zanimljiv , ponovno samwell tarly u susretu sa white walkersom ..ovaj put je najmističnija strana u seriji prošla loše i white walker-a je samwell ubija , ali svaki put kad se oni pojave se postavlja milijun pitanja . tko su ? ..šta žele ? ..koliko ih je ?

Uglavnom još jedna epizoda za deset :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


uto 21 svi, 2013 12:41 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
captain je napisao/la:
možda joffrey-a dohvati nekakva kletva :zubo: :twisted:



sama sebi govorim: šššššššš... spoilers...

_________________
It is smaller on the outside!


uto 21 svi, 2013 12:49 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Pazi na druge ..ja več znan šta će bit ..sam san sebi "spojla" :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
Surviving the new decade


uto 21 svi, 2013 12:06 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Odlična epizoda :thumbs2:

Za početak zanimljivo je da nema lannistera i baratheona u ovoj epizodi to jest sve se svodi na sjever i esos 8)

Moja teorija da je Roose Bolton jedan od najokrutnijih likova u seriji se pokazala točnom , od laganog razgovora s Catelyn Stark do Ubojstva Robb Starka je proteklo malo ali Roose pokazuje jednako malo emocija u oba događaja .. totalno okrutan i promišljen lik
Ovakav kraj za kuću stark je uistinu okrutan i iako i dalje Rickon , Brann ,Arya,Sansa i Jon Snow žive , moć kuće stark je otišla ..nadam se da ih pisac neće do kraja uništit nego da će se pri kraju vratit među jake kuće westerosa ..starkovi su uistinu opisani kao najmoralnija i najpoštenija kuća i nekako mi ovakva sudbina djeluje kao nešto šta mnogi čitatelji ne žele ..mislim da bi nekako bilo ipak previše da starkovi skroz propadnu :( :(
No s druge strane skoro uništeni (ne tako moralni) targaryeni su opet na sceni , Daenerys niže pobijedu za pobijedom a ne tako davno su bili otpisani igrač ..možda se i starkovi tako vrate u život :-k

Jon Snow je ipak "vrana" i nije wildling , no to se znalo od početka , samo neznan koja je svrha ubijanja potpuno nemoćnog čuvara konja kad konje imaš a čuvar ti nemože ništa ..da su poslušali snow-a i ostavili čovika živim ..još bi i sami bili živi lol :mrgreen:

Jon nije znao ali su Rickon i Brann bili jako blizu ..nažalost opet su se nekako udaljili :|
Nekako je ova epizoda bila i dobar odmor od Kingslanding spletki i Lannistera ..ljudi koji inaće dobiju manju minutažu su dobili čitavu epizodu , no na kraju se opet sve vrti oko lannistera ..Rooseovin ričima "tywin lannister sends his regards" :|

_________________
Surviving the new decade


pon 03 lip, 2013 11:01 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Fantasticna epizoda. Ja sam u soku :plakanje:

Sve sto imam da kazem je sledece: Ako ovaj Martin odluci da ubije jos nekoga iz porodice Stark zarad izazivanja sok efekta kod citalaca i gledalaca, kunem se starim bogovima i novim da cu ga tjerati preko sedam kraljevstava Vesterosa, slobodnih gradova, Dotrackog mora, Crvene pustinje pa sve do kraja njegovog fiktivnog svijeta da ga gadjam sa svih sedam knjiga. :ludababa: Winter is coming!

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 04 lip, 2013 12:15 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of Thrones - Sezona 3 *spoileri*
Pisac je baš odlučija da se iživljava na starkovima :plakanje: ..nek ubije kojeg lannistera za promijenu :vrazicak1:

_________________
Surviving the new decade


uto 04 lip, 2013 12:27 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan