Sada je: uto 14 svi, 2024 9:09 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
 S01E01 - Winter Is Coming 

Ocijeni epizodu
10 50%  50%  [ 5 ]
9 20%  20%  [ 2 ]
8 10%  10%  [ 1 ]
7 10%  10%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 S01E01 - Winter Is Coming 
Autor/ica Poruka
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
 S01E01 - Winter Is Coming


Ponedjeljak ujutro, obavijest o downloadiranom fileu... :skok: Neka dva sata do autobusa... :skok: :skok: Uzimam kokice i sjedam pred laptop. Velik je ekran pa računam, nema veze. Dva klika i čujem HBO-ovo šuštanje... a zatim zvuk podizanja vrata Zida... :omgy:

I počelo je... Neupućeni se pitaju zašto mala djevojčica s plavim očima želi srediti jadnog i smučenog čovika... Potom legendarna uvodna špica, a onda mala Arya zezne Brana... pa onda smaknuće (opet neupućenima nije jasno)... a tek kraj... Ajde... usporit ću malo i dati nepristrani sažetak epizode:

Dakle, nakon epizode sa zidom i smaknućem, Starkovi su u Winterfellu primili kralja Roberta Baratheona zajedno s Lannisterima. Kralj ponudi Nedu Starku da bude njegova desna ruka dok se ovaj prejeda. :whatever: Naime, prošla desna ruka je umrla. Uz to, predloži da njihova djeca budu u braku. (Sansa i Joffrey)

A tamo, preko mora, princ u bijegu, Vyseris Targaryen sanja kako će ponovno dobiti prijestolje. Tako da svoju sestru, Daenerys, koja je usput rođena u oluji (neupućeni će opet shvatiti kasnije), da Khalu Drogu, vođi jednog ratničkog plemena Dothrakija. Ovaj bi njemu, zauzvrat trebao dati vojsku. :lolsmjeh:

Nazad u Winterfell! Nakon gozbice Catelyn Stark sazna da je bivši kraljev namjesnik bio ubijen. Nakon toga Ned Stark shvaća da jedino on može spasiti kralja.

Opet u Penthos, preko mora, traje vjenčanje. Upoznajemo Ser Jorah Mormonta. Dany je na poklon dobila TRI ZMAJEVA okamenjena ( :roll: ) jaja. (za one koji to nisu shvatili, Targaryeni i zmajevi su usko povezani). Zatim ide ona tužna scena. :plakanje:

Opet u Winterfell... Bran je vidio jedan od razloga zašto ne volim Lannistere. :-& I naravno, zbog toga je stradao.

I kraj epizode... Kokice odavno nestale. Opet trebamo čekati tjedan dana što je puno kraće s obzirom na dvije godine čekanja na prvu epizodu.

Izvolite, komentirajte i ocjenite epizodu.

P.S. Nešto sam zaboravila... A da! Spoiler allert. :vrazicak1:

_________________
It is smaller on the outside!


čet 21 tra, 2011 8:24 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 01x01 Winter Is Coming
Dala sam 10. Epizoda je genijalna, ali mogu oni i bolje.

Oduševilo me kako su odglumili Aryu i Brana. Scene sa Dany su bile skoro kao da su se držali svake riječi u romanu, osim zadnje. Bilo im je teško napraviti da je Dany pristala.

Catelyn mi je bila dosta zanimljiva... Znam da su mijenjali glumicu i mislim da im je to pametan izbor.

Od početka sam mislila da će Harry Lloyd biti odličan izbor za Vyserisa i nisam se prevarila (imala sam priliku vidjeti ga u Doctoru Who)... Nek tako nastave i bit će super!

Eh da... Početak im je genijalan!

_________________
It is smaller on the outside!


čet 21 tra, 2011 8:29 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: 01x01 Winter Is Coming
+
Relativno zanimljivo (tek je počelo), vrlo lijepo snimljeno. Špica izgleda genijalno, scenografija, kostimografija, sa produkcijskog stanovišta sve za 10.

Sean Bean kao Ned Stark - okej, ali zasad vrlo rutinski odrađena uloga.

Dothrakiji - kao nekakvi divlji pra-Klingonci (There is no word for thank you in Dothraki, nešto slično je bilo sa Klingoncima u pilot epki ENT-a). Želim ih vidjet u bitci (kako tamane sve pred sobom).

-
Prekratko. Upoznali smo puno likova, ali smo sa svakim proveli premalo vremena da bismo išta zaključili o njemu, tako da nakon prvih sat vremena nemamo pojma tko je zapravo tko. Dobili smo uvid tek u neke elementarne rodbinske veze, saznali o incestuoznoj vezi između Jaimiea i Cersei Lannister, znamo da je Vyseris nabrijan prijestolje i to je manje više sve. Dijalozi su me razočarali, bili su vrlo suhoparni i banalni. Jedino što bih izdvojio: "We go home with an army. With Khal Drogo's army. I would let his whole tribe fuck you; all 40,000 men and their horses too if that's what it took."

Lena Headey kao Cersei Lannister (ili je Baratheon? :scratch: ) - hm, Lena štima kao prepredena kučka, ali ne stoji joj plava kosa. Možda su joj mogli nabavit neku bolju periku... :neznam:


Iako me prva epka nije oduševila, nije mi ni ubila interes. Vidim podosta potencijala ovdje, a rijetko kojoj seriji se može suditi po prvoj epizodi.

Makar je početni dojam definitivno "nit smrdi, nit miriši", dajem 8 jer vidim puno potencijala.


čet 21 tra, 2011 9:47 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: 01x01 - Winter Is Coming
Jel ja sad smijem dat svoju neartikuliranu i nadasve liberalnu onomatopejsku ocjenu epizode?

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


pet 22 tra, 2011 1:17 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 01x01 - Winter Is Coming
robert baratheon je zakon.

"You got fat" je najjaca scena u epizodi.
zakon je i epka u kripti.
opcenito, Robert je, ako nisam vec spomenuo, zakon!
i ima totalno cool krunu (bolje nego sto sam ikada zamisljao!)

inace, epka me tu i tamo razocarala.
i mali Snow izgleda precool i zgodno, sto bi Maša rekla.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pet 22 tra, 2011 1:34 am
Profil ICQ Web stranica
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: 01x01 Winter Is Coming
4

Ne volim knjigu, a serija je preslična knjizi. Zaključak se nameće.

Dvije dobre stvari: Sean Bean i uvodna špica na kojoj sam, sramim se priznat, protrnula. Čak je i glazba okej.

Naravno, već se vidi da će biti predivno snimljeno.

Od golotinje mi je muka.

_Oz je napisao/la:
"We go home with an army. With Khal Drogo's army. I would let his whole tribe fuck you; all 40,000 men and their horses too if that's what it took."

E, viserys je takva faca, ono. Ne.

Znači čim se u dijalogu spomene riječ "fuck", onda je on odmah zanimljiv i nesuhoparan? ( :-& )

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


pet 22 tra, 2011 11:54 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: 01x01 - Winter Is Coming
Ne, Viserys je govno. Ali neće dugo.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


pet 22 tra, 2011 12:44 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 01x01 - Winter Is Coming
Aeisss i za to ste izumili anketu. :lolsmjeh: Dajte TOS komentirajte sunce vam vaše, ovo je ipak Trek forum.


pet 22 tra, 2011 4:44 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 01x01 - Winter Is Coming
9

Prva epizoda nije bila loša, serija ima potencijala i definitivno ću pogledati sljedeću epizodu. Dajem devetku "na kredit" :)

Kako je i Oz spomenuo, produkcijski je serija na visokom nivou što je bilo i sasvim očekivano s obzirom da je u produkciji HBOa koji si to može dopustiti. I svakako već nakon prve epizode mogu reći da je serija puuuno ispred drugih fantasy serija koje sam pokušao gledati (Xena, Hercules, Seeker...)

No s obzirom da serija više stil povijesnih serija, povijesne fikcije (u ovom slučaju skoro i bez podloge u pravoj povijesti) može se uspoređivati i s takvim serijama.
Recimo Pillarsi su mi dosta slični, i dali bi se usporediti. Recimo i u njima ima nekolicina interesnih strana koje se bore svaka za svoj interes, a ima i "prelaska kamere" preko mape gdje se radnja događa. Sve je to dignuto (radi više love) na razinu više, no likovi su tu negdje, osobno su mi likovi iz Pillarsa bili jako dobro okarakterizirani, a da li će i likovi u ovoj seriji biti takvim ostaje da se vidi, za sada je još prerano dati sud. Za sada imaju koliko toliko potencijala.

Likovi su raznovrsni, trebati će vremena da ih se sve popamti tko su i koji su im ciljevi. Za sada vidim 3 glavne skupine - oni na sjeveru (Winterfell ili kako već), glavni grad i ekipa s druge strane mora koja planira povratak i vraćanje na vlast (heh, opet jaaaaako vuče na setting Pillarsa odnosno doba anarhije u Engleskoj u 12. stoljeću :) )

Nekako su mi naupečatljiviji ti plavušani (Rhaeghkakoveć) s druge strane glavnog kontinenta. Onaj lik je totalno đubre, sister si je dao u ruke jednom barbaru koji jedva zna složiti rečenicu, kako bi poboljšao veze s armijom barbara koje želi upotrijebiti da se vrati na prijestolje. Tu se već vidi da će bi utjecaj one plahe plačljive plavuše, ako preživi prvu bračnu noć :zubo: , biti velik ako upotrijebi arijevsku inteligenciju da izmanipulira divljake :)
Možda neće ispasti okako kako si je buraz zacrtao :vrazicak1:

Kralj i njegova nova "ruka" su mi donekle klasični potreti srednjevjekovnih vladara i vitezova, dok su njihove "bolje polovice", čini mi se, teške spletkarošice :)
Fora je što svaki od "klanova" izgleda ima svoje simbole (oni sa sjevera... Stark, jel? imaju simbol vuka, plavušani jaja i zmajeve... za ostale ostaje za vidjeti...

Ono sa zidom je zanimljiva podradnja koja će pretpostavljam polako postati sve važnija, makar mi taj koncept zida nekako naivno djeluje... (između ostalog - zar se ti monstrumi od tamo ne bi mogli zaputiti na jug morskim putem? :mrgreen: )

Prije nego sam pogledao prvu epizodu, pogledao sam i 10minutni uvod u seriju (GOG 1x00) da se malo bolje upoznam sa serijom i likovima kojih stvaaaarno ima puno i teško je sve pohvatati već u prvoj epizodi, pa je to malo pomoglo.
Recimo nisam ni skužio "gdje pripadaju" onih dvoje koje klinac pred kraj epizode nalazi u kompromitirajućem položaju.
Vama kojima želite lakše posložiti sve te veze, preporučam vodić od sajta tv.com - http://www.tv.com/tv.coms-guide-to-game ... 25617.html
Tamo imate popis likova i mapu s lokacijama gdje se radnja odvija, a posebnost je to što u tom vodiću nema spoilera, tj. nadopunjivati će se kako serija bude odmicala, pa nema opasnosti da si spoilate radnju.
Jedino nemojte čitati komentare ispod. Ja sam se zeznuo i tako sam saznao oooogroman spoiler vezan uz godišnja doba :evil: :evil: :evil:
I kad već spominjem spoilere - neovisno o zacrnjivanju, pišete (pogotovo Mimi) teške spoilere radnje koja se možda još nije ni snimila a kamoli prikazala. Mi koji nismo čitali knjige i koji ne želimo da se spoila nimalo nam nije simpatično to što si mislite kako ste si supersexycool postajući takve teške spoilere.
Nemojte to više raditi!

I za kraj, pomalo offtopic:

@Mimi!
Da li za otvaranje anketa za buduće epizode isto trebamo raspisati što smo jeli i kako smo se osjećali dok smo gledali epizodu? I dodavati dvosmislene smajliće (onaj roll glede jaja -sad ispada da nisu okamenjena ili šta? :scratch: ) a s druge strane se pretpostavljam trebamo suzdržati da ne dodamo ikakvu informaciju o redatelju i glumcima, a od stavljanja linkova za više informacija trebamo bježati ko vrag od tamjana? :joj:

Nije li poanta posta ankete sa se napišu tek osnovne informacije o radnji, plus općeniti info o epizodi, bez komentara osobne prirode? Ili sam to ja totalno krivo zabrazdio i čudno mi je i to što nisi ni dozvolila predomišljanje?
No ajd, nitko se nije bunio oko toga, tako da je ovo samo komentar da poslije ne bude da nisam rekao.... this is just a structual integrity post :punk:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 25 tra, 2011 1:14 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 01x01 - Winter Is Coming
Ono dvoje u kompromitirajucem polozaju s kraja epizode su redom s lijeva na desno:

Cersei Lannister, zena kralja Roberta, kraljica sedam kraljevstava
I Jaime Lannister, "Kraljosjek", njezin brat blizanac, jedan od Sedmorice vitezova koji sluze kao kraljeva osobna straza.

Napomenimo samo za kraj kako je incest prakticiran samo od strane targaryena te sve ostale kuce na njega gledaju vise-manje kao i mi danas. Nevjera kraljeve zene je takodjer poprilicno neprihvatljiva, a clanovi kraljeve garde su prisegnuli na celibat. Ukratko, they've been naughty.

Btw, kad smo vec kod povijesnih referenci, Pjesma leda i vatre (sto je naziv za seriju knjiga) zasnovan je na ratovima ruza. ;)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 25 tra, 2011 1:46 pm
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: S01E01 - Winter Is Coming
Serija je povijesno zasnovana na Ratovima Ruža i oni koji su čitali knjige i koji donekle poznaju povijest srednjovijekovne europe, primjetiti će dosta poveznica.

Prva epka zadovoljavajuće dobra, dajem 9 na kredit, scene preko mora su mi baš onakve kakve sam ih zamišljao, posebno se ističe Dothrakijansko vjenčanje.

Uvodna špica sa tim industrijskih štihom je jako zanimljiva i glazbeno dobro urađena. Pretpostavljam da onima koji nisu čitali nakon prve epke nije ništa jasno, ne brinite, tako je i meni bilo nakon prvih 50-ak stranica.

Moram se osvrnuti na Cvicekov komentar.
Cvicek je napisao/la:
Ono sa zidom je zanimljiva podradnja koja će pretpostavljam polako postati sve važnija, makar mi taj koncept zida nekako naivno djeluje... (između ostalog - zar se ti monstrumi od tamo ne bi mogli zaputiti na jug morskim putem? :mrgreen: )


Zid će možda imati veliku ulogu u budučnosti kraljevstva, još se ne zna sve. Ali ti monstrumi kako ih ti nazivaš, moraš uvidjeti razliku među njima. Postoje The Othersi - Onaj koji odsjeće glave izviđaćima iz straže. I postoje White Walkersi - to je ona djevojčica zombi. To su mrtvi ljudi u službi The Othersa. Ako si do sada pogledao treču epizodu i scena kada Stara Nana priča Branu scary priče vidit ćeš koji ee način The Othersi kreču. Dakle, oni ne prave brodove, čamce ili splavi da bi došli morskim putem. A i još jedna stvar, nije spoiler samo natuknica. Zid se prostire od mora do mora i na oba kraja ima stražarnice.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 05 svi, 2011 9:04 pm
Profil ICQ
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: S01E01 - Winter Is Coming
ZAŠT JE VEĆ ZAVRŠILA ANKETA, OTKLJUČAJTE JU :x

Ovak.

Meni je ovo prvi put da se susrećem sa GoT. Knjige sam samo vidio i držao u ruci, čitao nisam. Nisam ni nešto pretjerano bio nabrijan na seriju, al kad ste svi poludili za time, pa reko idem i ja. HBO je proizveo ovo, a oni u pravilu rade kvalitetne serije.

Sasvim solidan uvod inače.

Teško pamtljiva imena, očekivano.

Nema nekog introa, u smislu da neki narator pojasni gdje je što, koji grad, čemu služi Zid i sl. Možda bi se tako olakšao početni grč, no nakon nekih pola sata stvari sjedaju na mjesto, otprilike se pohvataju stvari tko gdje cilja, barem od ovih glavnih.

Zid mi je najzanimljivija ideja - umjetno napravljena tvorevina preko cijelog kontinenta (ili otoka) koja 8000 godina drži divljake i neke zombije s druge strane.

Zanimljiva mi je i drugačija klima u smislu nepredvidivog trajanja godišnjih doba.

Od likova, Ronon Dex iz Stargate Atlantis u potpuno neočekivanoj ulozi - tiha šutljiva mrcina. :lol:

Cersei - bitch.

"We go home with an army. With Khal Drogo's army. I would let his whole tribe **** you; all 40,000 men and their horses too if that's what it took."

Totalno upečatljiva izjava.

Boromir - izgleda kao glavni good guy serije, iako već u prvim scenama odsjeca glavu dezerteru.

Miđet - fora mi je njegov hedonizam i sarkazam.

Radnja - ajde, ima potencijala.

Promjenim u 10 kad se popravi anketa.
A i svim ostalim epkama ću dodijelivati desetke, jer već sam odgledao nekoliko i vidim podjednaku kvalitetu u svakoj epki, konstantan 'to be continued', što volim u serijama, što sam i čekao da završi emitiranje cijele sezone tak da ne čekam tjedan dana novi nastavak.


Zadnja izmjena: Cvicek; pon 04 srp, 2011 1:49 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

cenzurirana psovka



čet 23 lip, 2011 10:45 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: S01E01 - Winter Is Coming
Evo i ja sam neki dan pogledala prve dve...pa evo da i ja nešto kažem...neću puno jer mi se neda pisati :P

Početak je kao stvoren za mene, dobro je frendica rekla :zubo:
Trebalo je malo vremena da se upoznam sa likovima i radnjom no nije mi trebalo dugo da sve to pohvatam. No kao i Miki ni ja nisam imala prije nikakvog bliskog susreta sa tim.
Prvi dojam je veoma pozitivan :mrgreen: :thumbs2: Serija je bolesna :P ali to mi ne smeta :mrgreen:

Prva epizoda je baš ono, čista desetka!!!! :D
Likovi su predobri...već imam one koji su mi super i oni koji su mi već iritantni. OK, još nisam zapamtila imena ali skužiti ćete...onaj mali nanić mi je odličan :lolsmjeh: baš je zakon... :thumbs2: ovaj Boromir, ah...pa već tu vidim ono što je miki pod spoiler stavio (da je naivčina :P ) ...i tako...e da, oni blizanci i njihov incest... :zgrožen: haha, a da...a ništa...šutim i gledam dalje...iako me tip živcira a ni ona nije daleko...kako je samo gurnuo onog malo i rekao da je to napravio zbog ljubavi :lol: strašno!!! I da, ona žena plavuša i njezin brat koji ju je oženio za onog divljaka...prejako...onaj obred :lolsmjeh:


10

_________________
slika


pon 04 srp, 2011 12:03 am
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: S01E01 - Winter Is Coming
pahuljica je napisao/la:
ovaj Boromir, ah...pa već tu vidim ono što je miki pod spoiler stavio (da je naivčina :P )
Zove se Eddard, ili skraćeno Ned. A ja mislio da sam ja loš s imenima što nikako da upamtim kako se točno zovu otac i stric od Viserysa i Deanerys :mrgreen:

I BTW, smatrati Neda samo naivčinom je plitko gledanje na njegov lik. On je osoba koja veoma cijeni čast i trudi se napraviti "right thing to do". Nije on glup pa da ne razumije kakve se loše stvari događaju. Moglo bi ga se u tome usporediti sa Picardom. Problem je samo što je u Treku mnoštvo likova s takvim vrlinama, dok je u ovoj seriji on jedan od par iznimaka među svom tom bandom koja gleda kako da jedni druge za***u. U biti, osim Starkovih, u seriji se jedva i može pronaći baš pozitivnih likova.

pahuljica je napisao/la:
...i tako...e da, oni blizanci i njihov incest... :zgrožen:
Dobro je, drago mi je da nisi još jedna u nizu onih koji Jamiea i Cersei smatraju simpatičnim likovima :)
Mislim da već u prvoj epizodi jasno pokažu o kakvim se spodobama radi.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 04 srp, 2011 1:57 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: S01E01 - Winter Is Coming
Cvicek je napisao/la:
On je osoba koja veoma cijeni čast i trudi se napraviti "right thing to do". Nije on glup pa da ne razumije kakve se loše stvari događaju.


Pahuljica, nemoj kliknut ovo, al ozbiljno, moram neš Cvičeku reć.
Da, on cijeni čast, al kasnije dok krenu spletke, on mi je djelovao totalno nezainteresirano i zbunjeno. Da, čast, moralni integritet i slične stvari su mu bile na pameti, al znao je da se ide bosti sa rogatima, pa je odustao od svega. Barem sam imao taj dojam. Kad je kralj umro, Ned nije baš ništa napravio. Malo se unio u faci Cersei i ona je odmah protudjelovala, naravno njemu iza leđa. Htio je i on brže-bolje skupiti vojsku da sačuva prijestolje za sebe (barem kao čuvar dok onaj balavac ne bude punoljetan), al ga je očito Cersei pretekla. Rezultat je poznat.


pon 04 srp, 2011 3:18 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan